PDA

View Full Version : Anytime προσφορά



BLiTzER
27/07/2016, 16:06
Σαν κάτοχος του νέου Versys οι ασφάλειες είναι ακριβώς:

575,87 ευρώ με κάλυψη κλοπής 100% απο Interamerican και ασφαλιζόμενο κεφάλαιο 7.800 (Αυτή είχα τον 1ο χρόνο)

190,02 η απλή (Anytime) μαζί με οδική βοήθεια και Νομική Προστασία (Αυτή έχω τώρα)

Η Anytime έχει προσφορά ένα μήνα δώρο, στο 12μηνο.

SoR
28/07/2016, 07:49
Η Anytime έχει προσφορά ένα μήνα δώρο, στο 12μηνο.

δεν είναι ακριβώς έτσι. είμαι ασφαλισμένος στην Interamerican και για να ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ (τιμή/καλύψεις) θα πρέπει ΠΡΩΤΑ να διακόψω τα συμβόλαια μου (2=αμάξι & Μοτο) με την Interamerican ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ...... μέχρι να γίνουν οι αιτήσεις διακοπης, μέχρι να τις δουν , μέχρι να μου στείλουν προσφορα.... θα είμαι ανασφάλιστος... και αν δεν μου κανει (λέμε τώρα) μένω ανασφάλιστος...

Αν υπάρχει κάποιος που να με διαψεύδει , παρακαλω να στείλω πμ μπας και ενεργοποιήσω πιο άμεσα συμβόλαια με τον 1 μήνα δώρεαν..........

BLiTzER
28/07/2016, 08:19
δεν είναι ακριβώς έτσι. είμαι ασφαλισμένος στην Interamerican και για να ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ (τιμή/καλύψεις) θα πρέπει ΠΡΩΤΑ να διακόψω τα συμβόλαια μου (2=αμάξι & Μοτο) με την Interamerican ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ...... μέχρι να γίνουν οι αιτήσεις διακοπης, μέχρι να τις δουν , μέχρι να μου στείλουν προσφορα.... θα είμαι ανασφάλιστος... και αν δεν μου κανει (λέμε τώρα) μένω ανασφάλιστος...

Αν υπάρχει κάποιος που να με διαψεύδει , παρακαλω να στείλω πμ μπας και ενεργοποιήσω πιο άμεσα συμβόλαια με τον 1 μήνα δώρεαν..........

Ακριβώς έτσι είναι. Η ασφαλιστική δίνει δώρο ένα μήνα. Το αν έχεις εσύ συμβόλαιο αλλού και τι πρέπει να κάνεις για να το διακόψεις, τι σχέση έχει με την προσφορά; ...

Εγώ είχα συμβόλαιο, πήρα τηλέφωνο, έκανα διακοπή και νέο συμβόλαιο ΜΕ την προσφορά, μέσα σε 5 λεπτά. Τηλεφωνικώς. Το όχημα δεν έμεινε ανασφάλιστο ούτε μισό δευτερόλεπτο. Είχα Anytime, όμως, όχι Interamerican.

Προσφορά μπορείς να πάρεις μόνος σου, από το site τους.

SoR
28/07/2016, 08:49
sorry για το αν σπαμμάρω σε off topic.

"το σύστημα είναι έτσι στημμένο που δεν μπορούμε να δώσουμε προσφορά εάν υπάρχει συμβόλαιο σε ισχύ" ηταν η απάντηση τους τηλεφωνικώς
"....η συγκεκριμένη προσφορά ισχύει μόνο για νέους πελάτες της Anytime. Είμαστε στη διάθεσή σου" ήταν η απάντηση τους σε μήνυμα.

για το αν υπάρχει συμβόλαιο σε ισχύ , τι σχέση έχει να κάνει με την προσφορα;;;; είναι ακριβώς και η δική μου απορία.

δεν βαριέσαι...
(επαναλαμβάνω, ασφαλισμένος σε Interamerican , και ζητάω προσφορά απο Anytime. Επίσης λόγω αυτής της ασφάλισης δεν μπορεί να γίνει εκτίμηση των ασφαλίστρων στο site της anytime - άσχετα με την τρέχουσα "προσφορά")

BLiTzER
28/07/2016, 08:51
Βάλε μια τυχαία πινακίδα (που δεν είναι ασφαλισμένη) και θα πάρεις προσφορά κανονικά. Δε χρειάζεται να βάλεις την πραγματική σου.

Αν διακόψεις το συμβόλαιό σου και το ξανακάνεις την ίδια στιγμή, είσαι "νέος πελάτης".

AristidisZ
28/07/2016, 08:51
AAA111

Πάντα αυτή βάζω, δουλεύει και αν κοιτάς ακτοπλοϊκά εισιτήρια :D

BLiTzER
28/07/2016, 08:56
Είναι ηλίθιο που δεν έχουν προβλέψει να δίνουν την προσφορά σε υπάρχοντα συμβόλαια και πρέπει να κάνεις διακοπή, συμφωνώ. Αλλά, ξαναλέω, με εξυπηρέτησαν τηλεφωνικώς, μέσα σε 5 λεπτά. Διακοπή και νέο συμβόλαιο. Το μηχανάκι, με νομική και οδική, μου κόστισε κάτω από 170€/έτος (από 190€).

WiSe
28/07/2016, 08:59
Είναι ηλίθιο που δεν έχουν προβλέψει να δίνουν την προσφορά σε υπάρχοντα συμβόλαια και πρέπει να κάνεις διακοπή, συμφωνώ. Αλλά, ξαναλέω, με εξυπηρέτησαν τηλεφωνικώς, μέσα σε 5 λεπτά. Διακοπή και νέο συμβόλαιο. Το μηχανάκι, με νομική και οδική, μου κόστισε κάτω από 170€/έτος (από 190€).

Δεν ειναι ηλιθιο. Προφανως η προσφορα ειναι μονον για νεους πελατες.

BLiTzER
28/07/2016, 09:02
Ε είναι ηλίθιο όταν μπορείς απλά να διακόψεις το συμβόλαιο και να το ξανακάνεις, χωρίς την παραμικρή επίπτωση. :p

WiSe
28/07/2016, 09:04
Ε είναι ηλίθιο όταν μπορείς απλά να διακόψεις το συμβόλαιο και να το ξανακάνεις, χωρίς την παραμικρή επίπτωση. :p

Σε ηδη υπαρχον οχημα? Το δοκιμασες? Γιατι εσυ πηρες καινουριο γιαυτο το λεω! :)

BLiTzER
28/07/2016, 09:05
Ναι. Και τα 2 οχήματα τα άλλαξα και τα έβαλα στην προσφορά.

WiSe
28/07/2016, 09:07
Ναι. Και τα 2 οχήματα τα άλλαξα και τα έβαλα στην προσφορά.

ωραιος ο παικτης! :lol:

Εχουν κενα στα διαδικαστικα τους! Μαλακια τους! Φατε τους! :lol:

virus
28/07/2016, 09:30
Aμα το καλοσκεφτεις δεν ειναι μαλακια. Διοτι σε αντιθετη περιπτωση θα πηγαιναν σε αλλη ασφαλιστικη εταιρια με πιο καλη τιμη. Απλα οποιος το κανει ευνοειτε της προσφορας. Δεν ηξερες δεν ρωταγες που λενε.

yiannis172
28/07/2016, 09:42
Είναι ηλίθιο που δεν έχουν προβλέψει να δίνουν την προσφορά σε υπάρχοντα συμβόλαια και πρέπει να κάνεις διακοπή, συμφωνώ. Αλλά, ξαναλέω, με εξυπηρέτησαν τηλεφωνικώς, μέσα σε 5 λεπτά. Διακοπή και νέο συμβόλαιο. Το μηχανάκι, με νομική και οδική, μου κόστισε κάτω από 170€/έτος (από 190€).

Κυβικα και περιοχη (Aττικη,εννοω);

BLiTzER
28/07/2016, 09:46
MT-07. Αθήνα.

Ichigo
28/07/2016, 09:54
Γενικά μην προσπαθείτε να μόνοι να βρείτε άκρη με την μαμα Ιντεραμερικαν καθώς στην ουσία πρόκειται για δαιδαλώδες υπουργείο. :eek:
Βάλτε τον ασφαλιστή σας να ασχοληθεί και τέλος. Δουλειά του είναι. Το μόνο που αξίζει για να κάνεις συμβόλαιο εκεί είναι για παλιά οχήματα καθώς έχει κάλυψη για παλαιότητα ανταλλακτικών στο πακέτο της κλοπής.
Μέσω anytime δεν παρέχεται αυτή η δυνατότητα.

SoR
28/07/2016, 10:06
Εχουν κενα στα διαδικαστικα τους! Μαλακια τους! Φατε τους! :lol:

μιας και απευθύνονται στο ευρύ κοινό -> ιδιώτες , χαλαρά κράξιμο.

ας ήταν ευέλικτοι. ναι να κάνω οτι ζητηθεί απο την διαδικασία τους αλλά ρε φίλε...ενημέρωση τιμής ήταν η απορία μου... το να κάνω πατέντες για να δω μια στο περίπου τιμή..δεν το κάνω.
Υπάρχουν περίπτωσεις που μετά μπορεί να μην ισχύει αυτό το ποσό.
Υπάρχουν περιπτώσεις που για να συνάψω ΝΕΟ συμβόλαιο (σενάριο οτι διακόπτω interamerican,δεν με καλύπτει της anytime και ζητάω μετά απο Interamerican ΠΑΛΙ να με ασφαλίσουν) δεν θα έχω ίδιες καλύψεις/τιμή.
είμαι παθών απο παρόμοιο περιστατικό με την Interamerican και είμαι επιφυλακτικός μέχρι αηδίας μαζί τους. Στο προηγούμενο περιστατικό βρήκα το δίκιο μου , 3 μήνες μετά... Σε αυτή την περίπτωση δεν "ρισκάρω" το γεγονός να μείνω ανασφάλιστος για λίγο καιρό.

Blitzzzer, ενδεχομένως στη δική σου περίπτωση, θα βοήθησε στο να κρατήσουν πελάτη τους έναν πελάτη της anytime, θα ήταν πιο ευέλικτοι διότι ήταν περίπτωση καθαρά ενδοεταιρικής και όχι μεταξύ "ομίλου" ή μπορεί να πέτυχες πιο εξυπηρετικό υπάλληλο (αν και οι δικοί μου ήταν ευγενέστατοι αλλά σαν αποτέλεσμα δεν εξυπηρετήθηκα)

ξεκαθαρίζω οτι δεν εχω πρόθεση να δυσφημίσω αυτές τις εταιρείες μέσω του μοτο, αυτή την δυσαρέσκεια την έχω μεταφέρει στην interamerican/anytime ηδη...

BLiTzER
28/07/2016, 10:09
Αν είναι έτσι όπως τα λες, δεν έχεις άδικο. Προφανώς, κανείς δε θα διακόψει το συμβόλαιό του για να πάρει μια προσφορά. Το σύστημα θα έπρεπε να λειτουργεί διαφορετικά. Αλλά σε βεβαιώνω ότι αν βάλεις τα σωστά στοιχεία σου στο site τους (με άλλη πινακίδα), θα πάρεις σωστή προσφορά. Και οι ίδιοι μέσω του ίδιου συστήματος το κάνουν. ;)

WiSe
28/07/2016, 10:25
Γενικά μην προσπαθείτε να μόνοι να βρείτε άκρη με την μαμα Ιντεραμερικαν καθώς στην ουσία πρόκειται για δαιδαλώδες υπουργείο. :eek:


Επιβεβαιωνω τον προλαλισαντα. Μαλιστα ο κλαδος ζημιων τους ειναι ενας απο τους πλεον αργοκινητους σε σημειο που αν δεν πιεσεις δεν κινειται ο φακελος της ζημιας. Επισης το κορυφαιο που ειχα συναντησει (στον κλαδο ζημιων) πολλακις ειναι υπαλληλοι που τρωγανε και σου μιλαγανε (ακριβως οπως σε μια δημοσια υπηρεσια)... αυτο ηταν το πιο ασχημο απο ολα!

Και γω δεν εχω προθεση να δυσφημήσω απλα εμπειριες λεω.


Αν είναι έτσι όπως τα λες, δεν έχεις άδικο. Προφανώς, κανείς δε θα διακόψει το συμβόλαιό του για να πάρει μια προσφορά. Το σύστημα θα έπρεπε να λειτουργεί διαφορετικά. Αλλά σε βεβαιώνω ότι αν βάλεις τα σωστά στοιχεία σου στο site τους (με άλλη πινακίδα), θα πάρεις σωστή προσφορά. Και οι ίδιοι μέσω του ίδιου συστήματος το κάνουν. ;)

Πρεπει να εισαι σιγουρος ομως οτι δεν εχεις κανει ποτε δηλωση υπαίτια/αναίτια.

BLiTzER
28/07/2016, 10:28
Πρεπει να εισαι σιγουρος ομως οτι δεν εχεις κανει ποτε δηλωση υπαίτια/αναίτια.

Ναι, το θεωρώ δεδομένο αυτό. Μιλάμε πάντα για "καθαρό" όχημα.