PDA

View Full Version : Κρανος - Ημερομηνια κατασκευης



Διαβολάκι
01/08/2016, 21:33
Καλησπέρα
Διαβαζω αρκετο καιρο το site και σημερα αποφασισα να κανω την εγγραφη για να αρχισω τις αποριες μιας που βλεπω οτι πολλα μελη εχουν και την εμπειρια και τη διαθεση να βοηθησουν..

Θελω να αγορασω κρανος και διαθετω μεχρι 300 γιουρος..Δεν εχω καταληξει αν θα ειναι full face η flip-up.Το προηγουμενο που ειχα ηταν flip-up αλλα δεν εβγαινα εκτος πολης..Τωρα θα αγορασω την πρωτη μηχανη(μετα απο 25.000 ΚΜ με cbf 125) και το θελω για ταχυτητες μεχρι 120-130 km/h

Τι προτεινετε? Το agv k-3 μου αρεσε αλλα κατι διαβασα για θορυβο..θα εχω θεμα στις ταχυτητες που θα κινουμε?

Επισης πως μπορω να δω την ημερομηνια κατασκευης του κρανους? Δηλ πως ξερω οτι το καταστημα που θα το αγορασω δεν το εχει 3-4 χρονια εκει?

Ευχαριστω

kalampokas
02/08/2016, 10:18
καλώς τον.
το Κ-3 για τις ταχύτητες που θέλεις μια χαρά είναι, απο εκεί και πάνω θα έχεις βαβούρα-που είναι και υποκειμενική, ανάλογα τον αναβάτη. από εκεί και πέρα, με λίγο ψάξιμο στο Ίντερνετ θα το βρεις σε πολύ κατώτερες του μπάτζετ σου τιμές. εγώ φαντάσου το βρήκα στα 150 ευρώ, κατασκευής 2015 και για 2ο κράνος που το θέλω-κυρίως εντός πόλης (κάτοχος CBF 125 και εγώ) είναι πολύ καλή επιλογή.
ψάξτο λίγο και δεν θα χάσεις.....https://www.motocard.com/en/helmets/agv-k_3_sv_white_001.aspx

typhoon
02/08/2016, 10:34
Κυρίως απο τα γραφικά και τα σχέδια κάθε έτους. που και πάλι θα είναι μια ένδειξη για το πότε κατασκευάστηκε το κράνος. Γιατί ταμπελάκια παραγωγής δεν είμαι σίγουρος ότι έχουν όλα