PDA

View Full Version : Κράνος Nolan N64 ???



Pan (dvs)
20/08/2016, 19:26
Το κρανακι κοστιζει περιπου 125 ευρω.Εχει σχετικα καλα χαρακτηριστικα και πολυ καλη αξιολογηση (http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=122&sharp-model=N64&sharp-type=All&sharp-rating=1&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1).


364413


Κέλυφος Polycarbonate
Πλήρως αφαιρούμενα,πλενόμενα και υποαλλεργικά εσωτερικά
Εμπρόσθιο σύστημα αεραγωγών στο πηγούνι και στο πάνω μέρος του κράνους και απαγωγείς του αέρα πίσω
Σύστημα γρήγορης απελευθέρωσης της ζελατίνας
Σύστημα δεσίματος Μικρομετρικό


Αξιζει τον κοπο για περιστασιακη χρηση?

panavour
20/08/2016, 20:10
Το κρανακι κοστιζει περιπου 125 ευρω.Εχει σχετικα καλα χαρακτηριστικα και πολυ καλη αξιολογηση (http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=122&sharp-model=N64&sharp-type=All&sharp-rating=1&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1).


364413


Κέλυφος Polycarbonate
Πλήρως αφαιρούμενα,πλενόμενα και υποαλλεργικά εσωτερικά
Εμπρόσθιο σύστημα αεραγωγών στο πηγούνι και στο πάνω μέρος του κράνους και απαγωγείς του αέρα πίσω
Σύστημα γρήγορης απελευθέρωσης της ζελατίνας
Σύστημα δεσίματος Μικρομετρικό


Αξιζει τον κοπο για περιστασιακη χρηση?

ολες οι χρησεις ιδιες ειναι.τι θα πει περιστασιακη χρηση???φορα το και αμα σου καθεται καλα παρτο.η νολαν ειναι καλη και value for money εταιρεια και το n64 πολλα χρονια μοντελλο αρα καλο θα ειναι.:)

Pan (dvs)
20/08/2016, 20:14
ολες οι χρησεις ιδιες ειναι.τι θα πει περιστασιακη χρηση???φορα το και αμα σου καθεται καλα παρτο.η νολαν ειναι καλη και value for money εταιρεια και το n64 πολλα χρονια μοντελλο αρα καλο θα ειναι.:)

Eαν εχει θορυβο δεν θα κανει για εκτος.Για μεσα στην πολη ομως δεν θα εχει θεμα.

panavour
20/08/2016, 20:23
o θορυβος εξαρταται και απο τι μηχανη εχεις

congate7
20/08/2016, 22:23
Γενικά είναι καλό κράνος, το χρησιμοποιώ κάθε μέρα σε drz.

Όσο πιο όρθια θέση έχεις τόσο λιγότερο ακούγεται ο αέρας. Περισσότερο ακούω την εξάτμιση παρά τον αέρα. Οι αεραγωγοί μέσα στην πόλη δεν δουλεύουν και τόσο καλά.

Billymuse
21/08/2016, 12:43
Κακιστη εντύπωση μου έκανε οταν κοιτάγαμε για κράνος για την κοπέλα μου. Το βάρος,οι ποιότητα των πλαστικών,ο μηχανισμος της ζελατίνας ειδικά...
πάντα σε συνάρτηση για το ποσό που πρέπει να δώσεις..

Pan (dvs)
21/08/2016, 13:15
Κακιστη εντύπωση μου έκανε οταν κοιτάγαμε για κράνος για την κοπέλα μου. Το βάρος,οι ποιότητα των πλαστικών,ο μηχανισμος της ζελατίνας ειδικά...
πάντα σε συνάρτηση για το ποσό που πρέπει να δώσεις..

Για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη.Αλλα το βαρος ρε γαμπρε το δινει κατω απο 1500 γραμμαρια.

leo1964
21/08/2016, 14:16
Για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη.Αλλα το βαρος ρε γαμπρε το διναι κατω απο 1500 γραμμαρια.

Σωστός,όλα στο +-50 γρ.παίζουν
Καλό κράνος,πάρτο

Billymuse
21/08/2016, 17:47
Για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη.Αλλα το βαρος ρε γαμπρε το δινει κατω απο 1500 γραμμαρια.

Tι να σου πω ρε Πανούλη, δοκιμάσαμε διάφορα κράνη μέχρι να καταλήξουμε στο k3-sv και μεσα σε αυτα ήταν και το Νολαν και δεν μου έκατσε καθόλου καλά σε σχέση με τα αντίστοιχα σε παρόμοιο ποσό.. Εντάξει γούστα ειναι αυτά αλλα αυτο που με χαλασε ήταν ο μηχανισμός και η φτηνιάρικη ζελατίνα του. Αλλα αν το βρίσκεις στα 125 είναι καλο deal..

MG-KTiNoS
21/08/2016, 17:50
μια χαρά είναι για μες τη μπόλη....

congate7
21/08/2016, 18:55
Tι να σου πω ρε Πανούλη, δοκιμάσαμε διάφορα κράνη μέχρι να καταλήξουμε στο k3-sv και μεσα σε αυτα ήταν και το Νολαν και δεν μου έκατσε καθόλου καλά σε σχέση με τα αντίστοιχα σε παρόμοιο ποσό.. Εντάξει γούστα ειναι αυτά αλλα αυτο που με χαλασε ήταν ο μηχανισμός και η φτηνιάρικη ζελατίνα του. Αλλα αν το βρίσκεις στα 125 είναι καλο deal..

Για τη ζελατίνα θα συμφωνήσω :beer: αλλά ο μηχανισμός δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Στα 125 είναι πολύ δυνατό deal

kalampokas
22/08/2016, 11:18
value for money που λεν και στο χωριό μου, το έχει η συνεπιβάτις μου και είναι ευχαριστημένη τα μάλα.

amyroukai
22/08/2016, 11:44
για τέτοια φάση που λες (αργά/πόλη) θα ψώνιζα ΜΤ και τα ρέστα μιά βόλτα για το "με 'γεια"... :)


Εγώ πάλι πόλη δεν έχω στο δρομολόγιο (θέλω καμμιά 20αριά χλμ ΕΟ για να μπω "Αθήνα" οπότε η σκέψη για κάτι τέτοιο έφυγε όπως ήρθε. Ξανάρχεται μερικές φορές (όταν βλέπω όμορφα φτηνά κράνη) :lol:

Pan (dvs)
22/08/2016, 14:05
για τέτοια φάση που λες (αργά/πόλη) θα ψώνιζα ΜΤ και τα ρέστα μιά βόλτα για το "με 'γεια"... :)


Εγώ πάλι πόλη δεν έχω στο δρομολόγιο (θέλω καμμιά 20αριά χλμ ΕΟ για να μπω "Αθήνα" οπότε η σκέψη για κάτι τέτοιο έφυγε όπως ήρθε. Ξανάρχεται μερικές φορές (όταν βλέπω όμορφα φτηνά κράνη) :lol:

Τα ΜΤ δεν τα πολυεχω σε εκτιμηση να πω την αληθεια.

AUFGEBRACHT
22/08/2016, 21:05
Σοβαρά τώρα, τίθεται θέμα σύγκρισης MT-Nolan?

Pan (dvs)
22/08/2016, 21:36
Σοβαρά τώρα, τίθεται θέμα σύγκρισης MT-Nolan?

Οχι απο εμενα.:D