PDA

View Full Version : Z750 Accessories



webman
14/11/2005, 16:34
Λοιπόν, μετά από μία μικρή έρευνα αγοράς για διάφορα αξεσουάρ που αφορούν το Ζού 750, σας παραθέτω τα παρακάτω στοιχεία (στην έρευνα αυτή συμμετείχαν το FBI και ο σύντεκνος του Bin Landen):

Από DAINESE στην Μιχαλακοπούλου:

1) Σωληνάκια μπροστά φρένων + Υγρά + Εργασία = 135 Ευρώ

2) Εξάτμιση Akrapovic Τιτάνιου = 475 Ευρώ

3) Αντίβαρα τιμονιού = 39 Ευρώ

4) Ζελατίνα = 99 Ευρώ

5) Βάση πινακίδας με φλάς + Μπροστά φλάς = 97 Ευρώ

6) Φίλτρο αέρα = 53 Ευρώ

7) Καρίνα (Γαμάτη!) = 185 Ευρώ + 40 Ευρώ Βάψιμο

8) Ferring ψυγείου (Γαμάτα!) = 106 Ευρώ + 40 Ευρώ Βάψιμο


Από KAWASAKI στην Μιχαλακοπούλου:

1) Ρελέ φλάς = 30,42 Ευρώ

2) Φλάς μπροστά = 126 Ευρώ

3) Βάση πινακίδας μαζί με φλάς = 178 Ευρώ

4) Τάπα μπροστινή = 14 Ευρώ

5) Τάπες πλαισίου = 42 Ευρώ

6) Αντίβαρα τιμονιού (Γαμάτα!) = 30 Ευρώ

7) Μανιτάρια = 170 Ευρώ

8) Γέφυρα τιμονιού = 60 Ευρώ

9) Τιμόνι Ζ1000 για Ζ750 (χρυσαφί!) = 60 Ευρώ

10) Ζελατίνα = 90 Ευρώ

11) Ζελατίνα με προέκταση (πιο μεγάλη) = 140 Ευρώ

Έχω την εντύπωση πως γενικότερα η KAWASAKI δεν πιάνεται με τις τιμές της. Πάντως ότι πληρώνεις παίρνεις πάντα!

Ελπίζω να βοήθησε μερικούς αυτό το post! :winka:

Γράψτε εδώ και δικά σας! :beer:

idi
16/11/2005, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman

Γράψτε εδώ και δικά σας! :beer:

δε χωρανε !!!!:lol: :lol: :lol: :lol: (ασε που θα τρελαθω αν υπολογισω το συνολο...)

webman
16/11/2005, 16:18
Εγώ τα υπολόγισα και έχω πιάσει χαλαρά τη χιλιάρα!! :eek: :cry: :bigcry: :bawl: :dizzy: :sad: :D

billgeo
17/11/2005, 14:35
GRAPSTE RE PEMALIA...
POU BARIESTE NA PIASETE TO KEYBOARD!!!
:lol: :lol:

GTZ750
18/11/2005, 17:07
δεν καταλαβα τι θες να γραψουμε???

θες να πουμε για πραγματα που εχουμε βρει και τιμες ή θες να πουμε τι εχουμε βαλει πανω στο μηχανακι??:confused: :confused:

webman
18/11/2005, 18:54
Πές ότι θέλεις για αξεσουάρ που αφορούν το Ζού! :D :beer:

GTZ750
18/11/2005, 20:11
λοιπον θα πω και εγω τα δικα μου!!!:rolleyes: :cool:

πρωτα απολα το πρωτο πραγμα που πρεπει να φυγει απο πανω απο την μηχανη ειναι αυτο το "φτιαρι" που βρισκεται πισω στην ουρα!!:smokin:

στη θεση του φτιαριου εγω εβαλα την βαση της puig με 40 euro απο τη motomarket και φλασακια μπρος και πισω της ιδιασ εταιριας με 20 ευρο το ζευγαρι

απο εδω και περα πιστευω οτι απο αισθητικης αποψης ειναι τελειο το μηχανακι

τωρα απο εδω και περα θελει βελτιωσεις στα σημεια!!

δηλαδη θελει βελτιωση στις αναρτησεις και στο μπροστινο φρενο

για αυτο εγω εβαλα ελατηρια μπροστα και σωληνακια υψηλης και ειναι σε μελετη η τοποθετηση δαγκανων brembo απο το multi του GST!!

τωρα εχω σκευτει και αλλα πραγματα τα οποια ειναι:
1)θα φιαξω τις ειδη υπαρχων ταπες στα πηρουνια με προφορτηση
2)τα προσπαθησω να φιαξω αποστατες για την βαση του μαρσπιε για να μετακινησω τα μαρσπιε πιο πισω και πιο ψηλα(αυτο ειναι στο σταδιο της σκεψης ακομα) γιατι οσοι ειναι λιγο στριφτεροι θα εχον διαπιστωσει οτι βρισκουν ακομα και χωρις τα μπιλακια απο κατω)

οπως καταλαβατε δεν εχω αναφερθει καθολου στις συνηθησμενες βελτιωσεις που κανουν οι πολλοι!!
δηλαδη εξατμησεις κτλ

και αυτο γιατι πιστευω οτι το μηχανακι εχει αρκετη δυναμη και μου αρκει για τις δυνατοτητες μου!!
α ξεχασα μονο φιλτρο kn εχω βαλει και αυτο γιατι επρεπε να αλλαξω φιλτρο και δεν αξιζει να βαλεις το μαμα!!

ακομα για την αισθητικη εχω βαλει ατες τις αυτοκολλυτες ταινιες στις ροδες αλλα motogp σε χρωμα ασημι που φαινεται σαν ασπρο απο μακρια και κανει πολυ αντιθεση με τις μαυρες ζαντες και εχω αλλαξει το τιμονι και εχω βαλει απο το χιλια!!!


αυτα απο εμενα!!!

δεν ξερω αμα σας καληψα ή αμα βοηθησα λιγακι !! :smilea: :smilea:
αντε να ακουσουμε και αλλες αποψεις!!!:D :D :D


ΥΓ: IDI σε παρακαλω μην γραψεις εσυ τι εχεις κανει βαριεμι να διαβαζω!!!!:a5: :a5: :a13: :a55:

GTZ750
18/11/2005, 20:12
πειραζει που δεν εγραψα για αξεσουαρ αλλα για βελτιωσεις??:confused: :confused: :smokin: :smokin: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :wave2: :wave2:

webman
20/11/2005, 12:54
Ναί ναί, το σκέφτηκα πολύ αλλά θα την κάνω την ερώτηση. Είναι κάπως γελοία! :D :D

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να ξαναβγάλω το πίσω φτερό της μηχανής μου. Αλλά σκέφτομαι το εξής, μήπως θα πετάει νερά από πίσω;

Τώρα έτσι που είναι δεν πετάει και θα ήθελα να μου πεί κάποιος που έχει βγάλει όλο το φτερό και έχει βάλει βάση πινακίδας αν τον λερώνει από πίσω. Ά, έχω ευρωπαϊκή πινακίδα που είναι πιο μεγάλη και καλύβει πιό πολύ.

Παρακαλώ πέιτε μου...είμαι σε δίλημμα!

Ευχαριστώ....

adam_tsouk
20/11/2005, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Ναί ναί, το σκέφτηκα πολύ αλλά θα την κάνω την ερώτηση. Είναι κάπως γελοία! :D :D

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να ξαναβγάλω το πίσω φτερό της μηχανής μου. Αλλά σκέφτομαι το εξής, μήπως θα πετάει νερά από πίσω;

Τώρα έτσι που είναι δεν πετάει και θα ήθελα να μου πεί κάποιος που έχει βγάλει όλο το φτερό και έχει βάλει βάση πινακίδας αν τον λερώνει από πίσω. Ά, έχω ευρωπαϊκή πινακίδα που είναι πιο μεγάλη και καλύβει πιό πολύ.

Παρακαλώ πέιτε μου...είμαι σε δίλημμα!

Ευχαριστώ....


Χωρίς το πίσω φτερό θα στα κάνει όλα π@@τανα.....

Εγώ έχω στραβώσει λίγο τη πινακίδα και έτσι γλυτώνω το κωλοφάναρο από τις λάσπες (ε, τουλάχιστον να φαίνομαι):winka:

Ασ'το για τώρα και το βγάζεις μετά τον Μάρτη να φύγουν οι πολλές οι βροχες...

webman
20/11/2005, 19:53
Δυστυχώς ήταν αυτό που περίμενα...

Υπομονή μέχρι την Άνοιξη δηλαδή... :(

Σ'ευχαριστώ Adam!! :beer: :D :D :beer:

adam_tsouk
20/11/2005, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Δυστυχώς ήταν αυτό που περίμενα...

Υπομονή μέχρι την Άνοιξη δηλαδή... :(

Σ'ευχαριστώ Adam!! :beer: :D :D :beer:


:wave2:

gojakla
22/11/2005, 12:23
Να δω αν τα θυμαμαι καλα...
Παμε:
? Bagster
? Goodridge σωληνακια υψηλης εμπρος-πισω
? Φλασακια μπροστα Ermax
? Ermax undertray πισω με ενσωματωμενα φλασακια
? Καθρεφτες after market (νομιζω Ermax)
? Εξατμiση TERMIGNONI
? Renthal grips
? Mονοσελο
? Mανιταρακια
? Βασεις πισω για να σηκωνεται η μηχανη στο «τριποδι» χωρις να σημαδευεται
? και... περιμενω και τα πλαινα ψυγειου της ΕRMAX. (Αααααντε ρε μαστορααααα!!!!)

Θελω να κανω και κατι με τις ζαντες αλλα ακομα το μελεταω... θα δειξει.

:wave2:

billgeo
22/11/2005, 12:51
FILE GOJ... MPOREIS NA POSTAREIS MIA FOTO NA DOUME THN E3ATMA... THANX

webman
22/11/2005, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Να δω αν τα θυμαμαι καλα...
Παμε:
? Bagster
? Goodridge σωληνακια υψηλης εμπρος-πισω
? Φλασακια μπροστα Ermax
? Ermax undertray πισω με ενσωματωμενα φλασακια
? Καθρεφτες after market (νομιζω Ermax)
? Εξατμiση TERMIGNONI
? Renthal grips
? Mονοσελο
? Mανιταρακια
? Βασεις πισω για να σηκωνεται η μηχανη στο «τριποδι» χωρις να σημαδευεται
? και... περιμενω και τα πλαινα ψυγειου της ΕRMAX. (Αααααντε ρε μαστορααααα!!!!)

Θελω να κανω και κατι με τις ζαντες αλλα ακομα το μελεταω... θα δειξει.

:wave2:

Σύνολο = ?? Ευρά :smilea:

gojakla
22/11/2005, 15:16
ΦΩΤΟ θα ανεβασω πολυ πολυ συντομα.. απλα περιμενω να εχει και τα πλαινα της ERMAX πανω... θα ενδιαφερουν πολλους και αυτα οποτε λεω να ειναι κομπλε η φωτο πριν τη βγαλω...
Παντως η εξατμιση ειναι το χωνι, σαν του AFTER!
Τον οποιο και δημοσια ευχαριστω! Εκεινος ξερει...

Τωρα τα ευρωπουλα...

01. Bagster: 100
02. Goodridge σωληνακια υψηλης εμπρος-πισω: 190
03. Φλασακια μπροστα Ermax: 20
04. Ermax undertray πισω με ενσωματωμενα φλασακια: 110
05. Καθρεφτες after market (νομιζω Ermax): 98
06. Εξατμiση TERMIGNONI: Ειδικη τιμη απο γνωστο... ΚΛΑΨΤΕ: 250!!!!!!!!!! (Για τελικο μιλαμε μονο)
07. Renthal grips: 30
08. Mονοσελο: 90
09. Mανιταρακια: 90
10. Βασεις πισω για να σηκωνεται η μηχανη στο «τριποδι» χωρις να σημαδευεται: 20
11. και... περιμενω και τα πλαινα ψυγειου της ΕRMAX: 120

ΘΕΛΩ ΚΙ' ΑΛΛΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ!!!!!
ΘΕΛΩ ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΘΕΛΩ ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΠΟΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΠΟΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!! ΠΟΛΛΑ!!!!! ΚΙ' ΑΛΛΑ!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

billgeo
22/11/2005, 16:39
LEW NA BALW KAI EGW SWLINAKIA STA FRENA... GIA ARXH
APO BRAKE-SHOP NA YPO8ESW?
ME ERGASIA KAI YGRA?

billgeo
22/11/2005, 16:43
09. Mανιταρακια: TI MARKA? TA KATW H TA PANW?
10. Βασεις πισω για να σηκωνεται η μηχανη στο «τριποδι» χωρις να σημαδευεται: 20 TRIPODI PHRES?:lol: :rotflmao:
11. και... περιμενω και τα πλαινα ψυγειου της ΕRMAX: ----> GIA KALHMATAKIA PSYGEIOY EXW MIA IDEA (POU PERILAMBANEI ANO3IDOTO ATSALI, KOPH ME LASER K.T.L.) ALLA EIMAI YPO SKEPSH... ANAMHNATE STO FORUM SAS...
:wave2:

gojakla
22/11/2005, 16:51
Τριποδια εχουν οι εκαστοτε μηχανικοι... σιγα μην παρω και δικο μου!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τα σωληνακια τα εβαλα στον μηχανικο μου, με υγρα, εργασια ολα κομπλε στα λεφτα που προανεφερα.

Μανιταρια ουτε καν θυμαμαι μαρκα...
Ειναι αυτα που βλεπεις στην photo της μικρης μου στις αρχες...

Αυτα τα ολιγα... :wave2:


28922

gojakla
22/11/2005, 17:10
Τριποδια εχουν οι εκαστοτε μηχανικοι... σιγα μην παρω και δικο μου!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τα σωληνακια τα εβαλα στον μηχανικο μου, με υγρα, εργασια ολα κομπλε στα λεφτα που προανεφερα.

Μανιταρια ουτε καν θυμαμαι μαρκα...
Ειναι αυτα που βλεπεις στην photo της μικρης μου στις αρχες...

Αυτα τα ολιγα... :wave2:


28923

billgeo
22/11/2005, 17:55
NAI RE GOJ... SE AKOUSAME KAI ME THN PRWTH...:lol: :lol: :lol:

APO OTI EXW KATALABEI ALLOI EXOUN AUTO TO TRIPODI POU LES, KAI ALLOI KANOUN PATENTA (A8ANATH) KAI PERNAE ENA STAND ME ENAN A3ONA APO TON A3ONA TOU PSALIDIOY

AFTER
22/11/2005, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
NAI RE GOJ... SE AKOUSAME KAI ME THN PRWTH...:lol: :lol: :lol:

APO OTI EXW KATALABEI ALLOI EXOUN AUTO TO TRIPODI POU LES, KAI ALLOI KANOUN PATENTA (A8ANATH) KAI PERNAE ENA STAND ME ENAN A3ONA APO TON A3ONA TOU PSALIDIOY

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12092&perpage=15&highlight=πεταχτε&pagenumber=1

skeyos
24/11/2005, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla


Τωρα τα ευρωπουλα...

01. Bagster: 100

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Otan les bagster ennoeis to dermatino prostateytiko gia to deposito? mono 100? apo pou ? thelo na valo kapoia stigmh!

gojakla
24/11/2005, 11:25
Μου το εφερε ο μηχανικος μου... νομιζω οτι κανονικα ειναι γυρω στα 120 ομως στα μαγαζια τριγυρω... δεν εχει μεγαλη διαφορα...




















(Οχι οτι μας περισσευουν δηλαδη... :nono: )

emankov
24/11/2005, 12:07
To pio shmantiko accesory poy thelo na "balo" sthn mhxanh mou einai na matho na thn odhgo sosta kai me asfaleia..
dystyxos akoma den exo kataferei na "nioso" sosta thn mhxanh. Proth fora sta 750 blepete kai to sygekrimeno ergaleio den einai kai oti kalytero gia "gnorimia".
Arxizo na pisteyo oti to 1000 eixe poly kalo logo gia na kostizei 4000 E parapano...o xronos tha deiksei.
:a011:

gojakla
24/11/2005, 12:23
Θα διαφωνησω φιλε μου...
Κι' εγω πρωτη φορα καβαλαω τετοια κυβικα αλλα το μηχανακι δεν μου εχει δημιουργησει καποια ανασφαλεια...
Και εχω βεβαιως ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ακομα να μαθω μαζι του!!!!

Διαβαζοντας μαλιστα εδω μεσα, αλλα και οξω απο δω, λεγεται οτι το Ζ ειναι καλο σχολειο... μπορει βεβαια να υπαρχουν και καλυτερα μηχανακια «σχολεια» αλλα νομιζω οτι και το Ζ μπορει να μπει αναμεσα τους...

Το βασικοτερο για μενα (και για ολα τα μηχανακια) ειναι να γραφεις χιλιομετρα μαζι τους... οσο περισσοτερα τοσο καλυτερα! Τα μαθαινεις και σε μαθαινουν... μαθαινεις να τα ακους και σε μαθαινουν να τα καβαλας.

Αυτα, με την μικρη μου, ομολογουμενως, εμπειρια.
Μπορουν πολλοι εδω μεσα παντως να σου δωσουν και πιο εγκυρες γνωμες!

:wave2: :wave2: :wave2:

adam_tsouk
24/11/2005, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
To pio shmantiko accesory poy thelo na "balo" sthn mhxanh mou einai na matho na thn odhgo sosta kai me asfaleia..
dystyxos akoma den exo kataferei na "nioso" sosta thn mhxanh. Proth fora sta 750 blepete kai to sygekrimeno ergaleio den einai kai oti kalytero gia "gnorimia".
Arxizo na pisteyo oti to 1000 eixe poly kalo logo gia na kostizei 4000 E parapano...o xronos tha deiksei.
:a011:



:nono: :nono:

Μάλλον εσύ δεν τα κάνεις σωστά... (ψαξ'το λίγο αλήθεια)

:wave2:

adam_tsouk
24/11/2005, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από skeyos
Otan les bagster ennoeis to dermatino prostateytiko gia to deposito? mono 100? apo pou ? thelo na valo kapoia stigmh!

Όταν πήρα τη μηχανή στοίχιζε περίπου 90 ευρώ (εγώ το πήρα 100 για να γίνω χορηγός του... τεσπα) :lol:

Δεν ξέρω αν έχουν ανεβει οι τιμές αλλά ψαξ'το λίγο...


:wave2:

Lazio
24/11/2005, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
To pio shmantiko accesory poy thelo na "balo" sthn mhxanh mou einai na matho na thn odhgo sosta kai me asfaleia..
dystyxos akoma den exo kataferei na "nioso" sosta thn mhxanh. Proth fora sta 750 blepete kai to sygekrimeno ergaleio den einai kai oti kalytero gia "gnorimia".
Arxizo na pisteyo oti to 1000 eixe poly kalo logo gia na kostizei 4000 E parapano...o xronos tha deiksei.
:a011:


Ποσο καιρο το εχεις και ποσα χλμ εχεις?
Αφου εισαι απειρος νομιζεις το 1000 θα ηταν ευκολοτερο να το οδηγησεις? Δε νομιζω :rolleyes:

Η μηχανη σου ειναι KAWLA στριβει εχει γκαζι και ειναι ομορφο. Μαθε το οπως κανω και εγω... και σου λεω οσο το μαθαινω τοσο περισσοτερο με συγκινει.

adam_tsouk
24/11/2005, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Ποσο καιρο το εχεις και ποσα χλμ εχεις?
Αφου εισαι απειρος νομιζεις το 1000 θα ηταν ευκολοτερο να το οδηγησεις? Δε νομιζω :rolleyes:

Η μηχανη σου ειναι KAWLA στριβει εχει γκαζι και ειναι ομορφο. Μαθε το οπως κανω και εγω... και σου λεω οσο το μαθαινω τοσο περισσοτερο με συγκινει.


βασικό είναι και που τη πηγαίνεις.... :smilea: :winka:

Lazio
24/11/2005, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
βασικό είναι και που τη πηγαίνεις.... :smilea: :winka:

ε σιγουρα δεν θα του προτεινα να παει να ανεβει την Ριτσωνα :eek: :eek:

Lazio
24/11/2005, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
ε σιγουρα δεν θα του προτεινα να παει να ανεβει την Ριτσωνα :eek: :eek:

μηπως το μαμησαμε το threadaki :lol: :rolleyes: :lol: :eek:

Nikoskazer2000
24/11/2005, 18:50
Το μηχανάκι είναι πολύ Zzzzouper :a25: :a30: :a32: :a46: :a33:

Δε νομίζω πως θέλει και πολλά πολλά για να "δείξει" :wave2:

webman
24/11/2005, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
To pio shmantiko accesory poy thelo na "balo" sthn mhxanh mou einai na matho na thn odhgo sosta kai me asfaleia..
dystyxos akoma den exo kataferei na "nioso" sosta thn mhxanh. Proth fora sta 750 blepete kai to sygekrimeno ergaleio den einai kai oti kalytero gia "gnorimia".
Arxizo na pisteyo oti to 1000 eixe poly kalo logo gia na kostizei 4000 E parapano...o xronos tha deiksei.
:a011:

Θα διαφωνήσω μαζί σου. Εμένα προσωπικά υπήρξε μία στιγμή στον δρόμο που είπα πως πρέπει να ανάψω λαμπάδα για το Ζού μου! Έκανε η μηχανή αυτό που έπρεπε να κάνει και τίποτα παραπάνω με αποτέλεσμα να μην πέσω, ένας από πίσω που με είδε τα έπαιξε! Άν είχα κάτι άλλο ίσως να είχα κανα ποδαράκι σπασμένο! Άψογη συμπεριφορά, πόσο άλλο το 1000 που έχει καλύτερες αναρτήσεις, φρένα κ.α.

Το Ζού μας είναι άψογο εργαλείο και είναι από τα πιο μούρικα γυμνά της παγκόσμιας ασφάλτου! :a23: :a25: :a08: :a54:

Και επειδή έχουμε ξεφύγει από το θέμα του thread, εγώ έβαλα bagster και μου κόστισε 100 Ευρώ από έναν φίλο μου που έχει κατάστημα με μηχανές στο Ηράκλειο Κρήτης. Απ'ότι μου είπε κόστιζε 120 Ευρώ κανονικά.

skeyos
25/11/2005, 12:33
Perimeno na mou proteinete kanena magazi edo sthn athina. H dainese sth mixalakopoulou ta exei ola kai symfairei? na pao mia volta na do? Apo times mhpos ta tsimpaei ligo omos? Den xero gia ta accessories alla ta mpoufan pou koitaxa prin ligo kairo einai kapos akrivotera apo alloy pou exo vrei.

gojakla
25/11/2005, 12:53
Εγω για μπουφανακι εμεινα ευχαριστημενος απο ενα μαγαζακι στην Αλεξανδρας ονοματι Mondo di Moto. Φερνει και bagsters ο τυπος... ρωτα...

:wave2:

webman
25/11/2005, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από skeyos
Perimeno na mou proteinete kanena magazi edo sthn athina. H dainese sth mixalakopoulou ta exei ola kai symfairei? na pao mia volta na do? Apo times mhpos ta tsimpaei ligo omos? Den xero gia ta accessories alla ta mpoufan pou koitaxa prin ligo kairo einai kapos akrivotera apo alloy pou exo vrei.

Αξίζει να πάς μια βόλτα...

skeyos
29/11/2005, 16:04
Oti tha thn pao th volta tha thn pao. leo an ta exei ola gia na mhn phgaino apo magazi se magazi. To magazaki Mondo di Moto to ksero kai to eixa episkeftei. Exei kales times sta dainese, eplizo na exei exisou kales times sta bagsters.

gojakla
29/11/2005, 16:07
Γυρω στα 120 εούρος θα το παρεις απο εκει το bagster... ΑΝ θυμαμαι καλα...

webman
23/01/2006, 11:14
Τι λέτε γι'αυτό:


34543

webman
23/01/2006, 11:15
Και γι'αυτό:


34544

gojakla
23/01/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Τι λέτε γι'αυτό:

Ζ ειναι αυτο ρε????
Περιεργο μου φαινεται... ιδεα μου ειναι???

webman
23/01/2006, 11:18
Η συγκεκριμένη φωτογραφία Αντώνη δεν είναι Ζ αλλά βγαίνει και σε Ζ αυτό!

idi
23/01/2006, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Ζ ειναι αυτο ρε????
Περιεργο μου φαινεται... ιδεα μου ειναι???

φυσικα και δεν ειναι!!

καμια σχεση!!!!

GRT Z-750
23/01/2006, 18:42
Φιλε μου απο τη Κρητη που τα βρηκες τα φτερακια???

webman
23/01/2006, 18:44
Έχω το Link στη δουλειά. Μόλις πάω αύριο το πρωί στο γραφείο μου θα το postάρω! :wave2:

GRT Z-750
23/01/2006, 19:11
Ωραιος!

billgeo
23/01/2006, 22:48
MALAKIA, TO 3EXASA AUTO TO THREAD...
PARAKALEITE KAPOIOS MOD (MPENOUN AUTOI POTE STA Z ARAGE? :)) NA SYNXONEYSEI TA THREADAKIA...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17455&perpage=15&pagenumber=1

Zbandit750
23/01/2006, 23:16
Χαιρετω , ως καινουριος με Ζ750 σχεδον 2 μηνων.

Μια ερωτηση για την φωτογραφια του Lazio Και για οποιον ξερει. Μου αρεσει αυτη η ζελατινα , δειχνει να προσφερει καλη προστασια.
Ποια ειναι? ποσο κανει? και γενικα για αυτην και για τις αλλες ζελατινες , υπαρχει καμια που να μπαινει και να βγαινει ευκολο και φυσικα να μην θελει τρυπημα η μασκα.
την θελω μονο για ταξιδια , μες στην αθηνα δεν μου χρειαζεται και δεν θελω να την εχω συνεχεια επανω

ευχαριστω

billgeo
23/01/2006, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Χαιρετω , ως καινουριος με Ζ750 σχεδον 2 μηνων.

Μια ερωτηση για την φωτογραφια του Lazio Και για οποιον ξερει. Μου αρεσει αυτη η ζελατινα , δειχνει να προσφερει καλη προστασια.
Ποια ειναι? ποσο κανει? και γενικα για αυτην και για τις αλλες ζελατινες , υπαρχει καμια που να μπαινει και να βγαινει ευκολο και φυσικα να μην θελει τρυπημα η μασκα.
την θελω μονο για ταξιδια , μες στην αθηνα δεν μου χρειαζεται και δεν θελω να την εχω συνεχεια επανω

ευχαριστω

FILE MOU, KALWS HR8ES (NOUMERAKI PHRES?)

H ZELATINA TOU LAZIO DEN 3ERW PIA EINAI, 8A SOU APANTHSEI AUTOS.
AUTO POU 3ERW EINAI OTI OLES OI ZELATINES 8ELOUN TRYPIMA!
EGW EXW MIA ERMAX (THN KONTH, O MAD EXEI THN PSILH) KAI EINAI SUPER EUXARISTIMENOS KAI APO PROSTASIA KAI APO EMFANISH


34617

billgeo
23/01/2006, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
FILE MOU, KALWS HR8ES (NOUMERAKI PHRES?)

H ZELATINA TOU LAZIO DEN 3ERW PIA EINAI, 8A SOU APANTHSEI AUTOS.
AUTO POU 3ERW EINAI OTI OLES OI ZELATINES 8ELOUN TRYPIMA!
EGW EXW MIA ERMAX (THN KONTH, O MAD EXEI THN PSILH) KAI EINAI SUPER EUXARISTIMENOS KAI APO PROSTASIA KAI APO EMFANISH

MALAKIA EIPA.... SECDEM, OXI ERMAX!!!!

webman
24/01/2006, 01:18
Ά! Και να σου πούμε ακόμα φίλε μου πως η ζελατίνα του Βασίλη είναι η πιο άσχημη!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πήρες ρε θηρίο νουμεράκι; Καλώς μας ήλθες στην κοινότητα, ελπίζω να μείνεις και να μην την κάνεις μετά που θα αντλήσεις μερικές πλεροφορίες! Είμαστε και γαμώ τα παρεάκια!

:beer: :beer:

Lazio
24/01/2006, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Χαιρετω , ως καινουριος με Ζ750 σχεδον 2 μηνων.

Μια ερωτηση για την φωτογραφια του Lazio Και για οποιον ξερει. Μου αρεσει αυτη η ζελατινα , δειχνει να προσφερει καλη προστασια.
Ποια ειναι? ποσο κανει? και γενικα για αυτην και για τις αλλες ζελατινες , υπαρχει καμια που να μπαινει και να βγαινει ευκολο και φυσικα να μην θελει τρυπημα η μασκα.
την θελω μονο για ταξιδια , μες στην αθηνα δεν μου χρειαζεται και δεν θελω να την εχω συνεχεια επανω

ευχαριστω

η ζελατινα ειναι της μπαρακουντα :beer: τιμουλα κοντα στα 120 Ε

δες εδω: www.barracudamoto.it/

Αυτος που τα φερνει Ελλαδα ....δες πμ μην κανουμε κ διαφημιση

Αν θες παμε μαζι γιατι θελω να βαλω στην καλη μου βαση πινακιδας

webman
24/01/2006, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από GRT Z-750
Φιλε μου απο τη Κρητη που τα βρηκες τα φτερακια???

Χρήστο δές αυτό το link.

http://www.powerbronze.co.uk

Επέλεξε μοντέλο (kawasaki Z750 04+) από αριστερά και δες τα accessories του. :beer:

adam_tsouk
24/01/2006, 09:50
Υπάρχουν ζελατίνες για το γυμνο που δεν χρειάζεται να τρυπήσεις...

billgeo
24/01/2006, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Υπάρχουν ζελατίνες για το γυμνο που δεν χρειάζεται να τρυπήσεις...

POIA? KAI PWS STIRIZONTAI? GIA TO 750 LEME E!

webman
24/01/2006, 09:59
Πάει, πέταξε το πουλάκι! τρυπήθηκε ήδη! :a021:

adam_tsouk
24/01/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
POIA? KAI PWS STIRIZONTAI? GIA TO 750 LEME E!


ρε γμτ... δεν θυμαμαι αν ειναι η ERMAX αλλα θυμαμαι οτι στερεώνονται με λαμάκια στο τιμόνι χαμηλά.

webman
24/01/2006, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ρε γμτ... δεν θυμαμαι αν ειναι η ERMAX αλλα θυμαμαι οτι στερεώνονται με λαμάκια στο τιμόνι χαμηλά.

Εγώ έχω της Ermax αλλά θέλουν τρύπες.

GRT Z-750
24/01/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Χρήστο δές αυτό το link.

http://www.powerbronze.co.uk

Επέλεξε μοντέλο (kawasaki Z750 04+) από αριστερά και δες τα accessories του. :beer:


Ωραια τα φτερακα τα ειδα!Αυτα τωρα ερχονται κουτι για το Ζ?

adam_tsouk
24/01/2006, 10:31
Βαριέμαι να ψάχνω...

ίσως υπάρχουν εδώ μέσα

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4595&perpage=15&pagenumber=1


Πάντως έχω δει από κοντά και συγκεκριμένα στην Ιταλία όπου έκατσα και το πρόσεξα πως στερεώνεται.

:wave2:

idi
24/01/2006, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
POIA? KAI PWS STIRIZONTAI? GIA TO 750 LEME E!


givi...

δες το σχετικο ποστ του modeerf....

adam_tsouk
24/01/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
givi...

δες το σχετικο ποστ του modeerf....

μία ώρα σε περιμένω....

άντε και δεν ήξερα τι να τους πω!

:rotflmao: :rotflmao:

haldaios
24/01/2006, 16:40
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_219_Air_Filters/br_6_Kawasaki/bi_741_Z_750_04_/pr_27289_Fast_by_Ferracci_Airbox_Frame_for_Kawasaki_Z_750_1000_remove_oem_filter_cover_install_open_ filter_increase_power.htm

Το εχει βαλει κανεις?


34728

ZsteliosZ
24/01/2006, 20:40
Στο 750 ξέρετε αν μπαίνουν οι εξατμίσεις από το 1000?

Ρώτησα στην ΤΕΟΜΟΤΟ και δεν ήξερε κανείς.

adam_tsouk
24/01/2006, 20:46
Λογικά θα μπαίνουν αλλά θα χρειαστείς ολόκληρη τη μαμά, δηλ. και λαιμούς. Άσε που η μαμα βγαίνει πιο χαμηλά αν δεν κάνω λάθος και στο 1000 είναι διαφορετικοί οι πίσω μαρσπιέδες.

billgeo
25/01/2006, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από haldaios
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_219_Air_Filters/br_6_Kawasaki/bi_741_Z_750_04_/pr_27289_Fast_by_Ferracci_Airbox_Frame_for_Kawasaki_Z_750_1000_remove_oem_filter_cover_install_open_ filter_increase_power.htm

Το εχει βαλει κανεις?

KAI GIATI NA DWSEIS TOSA L7?
EGW OTAN BALW TO POWER-COMANDER 8A PARW ENA KOPIDAKI KAI 8A KOPSW TO MAMA!!:beer:

Lazio
25/01/2006, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZsteliosZ
Στο 750 ξέρετε αν μπαίνουν οι εξατμίσεις από το 1000?

Ρώτησα στην ΤΕΟΜΟΤΟ και δεν ήξερε κανείς.

με πατεντα θα μπουν αλλα το θεμα ειναι οτι θα αλλαξουν πολλα πραγματα οσον αφορα την αποδοση του μοτερ

λογικα και χωρις να ειμαι 100% σιγουρος αν μονο βαλεις λαιμους και μπουκες απο το 1000 θα χασεις πολυ στις μεσαιες :look:

billgeo
30/01/2006, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
με πατεντα θα μπουν αλλα το θεμα ειναι οτι θα αλλαξουν πολλα πραγματα οσον αφορα την αποδοση του μοτερ

λογικα και χωρις να ειμαι 100% σιγουρος αν μονο βαλεις λαιμους και μπουκες απο το 1000 θα χασεις πολυ στις μεσαιες :look:

EGW PISTEUW OTI NAI MEN 8A XASEIS XAMILOMESAIES ALLA OXI TOSO, DEN EINAI KAI TOSO PIO ANOIXTES TOU 1000 APO TO 750. TO PIO BASIKO EINAI AUTO POU EIPE O ADAM, PWS 8A TIS STIRI3EIS!

webman
30/01/2006, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
EGW PISTEUW OTI NAI MEN 8A XASEIS XAMILOMESAIES ALLA OXI TOSO, DEN EINAI KAI TOSO PIO ANOIXTES TOU 1000 APO TO 750. TO PIO BASIKO EINAI AUTO POU EIPE O ADAM, PWS 8A TIS STIRI3EIS!

Το πώς θα τις στηρίξεις δεν είναι θέμα διότι με μία καλή και όμορφη πατεντούλα κάτι θα κάνεις.

Το θέμα είναι πως εγώ ΔΕΝ θέλω να χάσω ούτε χιλιοστό από τη δύναμη και τις επιδόσεις της μηχανής μου!

billgeo
30/01/2006, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Το πώς θα τις στηρίξεις δεν είναι θέμα διότι με μία καλή και όμορφη πατεντούλα κάτι θα κάνεις.

Το θέμα είναι πως εγώ ΔΕΝ θέλω να χάσω ούτε χιλιοστό από τη δύναμη και τις επιδόσεις της μηχανής μου!

NAI, GOUSTA EINAI AYTO NIKO MOY! (OPWS LEME KANE MOU GOUSTA!)
ALLA H KALH KAI OMORFH PATENTOULA POU LES 8ELEI 'H XRHMA GIA NA STHN FTIA3OUN, 'H XRONO (POU EINAI XRHMA:lol: ) GIA NA THN FTIA3EIS MONOS SOU!

XA!

:beer:

webman
30/01/2006, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
NAI, GOUSTA EINAI AYTO NIKO MOY! (OPWS LEME KANE MOU GOUSTA!)
ALLA H KALH KAI OMORFH PATENTOULA POU LES 8ELEI 'H XRHMA GIA NA STHN FTIA3OUN, 'H XRONO (POU EINAI XRHMA:lol: ) GIA NA THN FTIA3EIS MONOS SOU!

XA!

:beer:

Εντάξει, πιστεύω πως δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα στο θέμα στήριξης της εξάτμισης. Τραγικά ίσως να είναι στο θέμα μείωσης της απόδοσης της μηχανής!

billgeo
30/01/2006, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Εντάξει, πιστεύω πως δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα στο θέμα στήριξης της εξάτμισης. Τραγικά ίσως να είναι στο θέμα μείωσης της απόδοσης της μηχανής!

DILADI PISTEYEIS OTI H MAMA E3ATMA TOY 1000 EINAI PIO ANOIXTH APO THN MIVV POU EVALA EGW!?:winka:

idi
30/01/2006, 14:47
η μαμα εξατμα του 1000 δεν ειναι καθολου ανοιχτη.....

το προβλημα ειναι οτι θα μαμησεις τη καμπυλη ροπης και ιπποδυναμης....

αστο καλυτερα

ZsteliosZ
30/01/2006, 23:25
η μαμα εξατμα του 1000 δεν ειναι καθολου ανοιχτη.....

το προβλημα ειναι οτι θα μαμησεις τη καμπυλη ροπης και ιπποδυναμης....

αστο καλυτερα


Αυτό μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις γιατί δεν έχω τόσες πολλές γνώσεις για το θέμα.

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ καλύτερα με τις διπλές εξατμίσεις.

Lazio
31/01/2006, 11:01
δεν ξερω τι λετε εσεις για τις μπουκες σας εγω αγορασα για την καλη μου μια ζελατινα μπαρακουντα και βαση πινακιδας που ειναι KAWLA :look:

Δεν τρυπησα τιποτα μπροστα μπαινει με βασεις στο τιμονι οποτε αν ξενερωσω τι βγαζω οποτε γουσταρω..... :beer: :beer:

Θελετε και φωτο ..... καλα καλα συντομα:wave2:

billgeo
31/01/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZsteliosZ
Αυτό μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις γιατί δεν έχω τόσες πολλές γνώσεις για το θέμα.

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ καλύτερα με τις διπλές εξατμίσεις.

NOMIZW STA TEXNIKA, KAPOIOS EXEI ANFER8EI SE PALMOUS PIESHS-YPOPIESHS KAI MHKH KAI DIAMETROI E3ATMISEWN... NOMIZW

billgeo
31/01/2006, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio

Θελετε και φωτο ..... καλα καλα συντομα:wave2:

E, AFOU 3EREIS....:winka: :beer:

Lazio
31/01/2006, 19:42
και τωρα ηρθε η ωρα να ζηλεψετε....

η νεα μου οψη

Φωτο 1


35381

Lazio
31/01/2006, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
και τωρα ηρθε η ωρα να ζηλεψετε....

η νεα μου οψη

Φωτο 1



Φωτο 2 .... μμμμ ειναι τρελα


35382

Lazio
31/01/2006, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Φωτο 2 .... μμμμ ειναι τρελα

3.... απολαυση


35383

Lazio
31/01/2006, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
3.... απολαυση

Τωρα δειτε πως κρυβομαι πισω απο την ασπιδα μου


35384

billgeo
01/02/2006, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
και τωρα ηρθε η ωρα να ζηλεψετε....

η νεα μου οψη

Φωτο 1

KALH, ALLA EMENA MOU FENETE IDIA ME AYTH STO AVATAR SOU...

billgeo
01/02/2006, 09:16
EBAPSES MAYRA TA PLAINA TOU PSYGEIOY?
HLEKTROSTATIKH? SPRAY-PAINT? EBALES PRIMER?

Lazio
01/02/2006, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
EBAPSES MAYRA TA PLAINA TOU PSYGEIOY?
HLEKTROSTATIKH? SPRAY-PAINT? EBALES PRIMER?

ε αυτη που εχω στο αβαταρ ειναι :D

Τα πλαινα τα εβαψα μαυρα με ηλεκροστατικη σε φιλο φαρνατζη. :beer:

Μην το επιχειρησετε με σπρευ η πινελο η οτι αλλο και ειδικα χωρις τριψιμο γιατι θα ξεφλουδιζει για πλακα το χρωμα
:wave2:

Γοτ ιζ πριμερ? :look:

billgeo
01/02/2006, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
ε αυτη που εχω στο αβαταρ ειναι :D

Τα πλαινα τα εβαψα μαυρα με ηλεκροστατικη σε φιλο φαρνατζη. :beer:

Μην το επιχειρησετε με σπρευ η πινελο η οτι αλλο και ειδικα χωρις τριψιμο γιατι θα ξεφλουδιζει για πλακα το χρωμα
:wave2:

Γοτ ιζ πριμερ? :look:

NAI TWRA EIDA OTI TO EXEIS 3ANAPOSTAREI AUTO... VERY NICE:winka:

(INFO: PRIMER EINAI ENA ('H 2-3) STROMATA XRWMATOS KATW APO TO XRWMA POU 8ES GIA MEGALHTERH PRISFHSH...):beer:

Lazio
14/02/2006, 14:48
βιδες χρυσαφι που θα βρω για την καλη μου εχω φαει τον τοπο εδω στο περιστερι σιτι ??? :bawl: :bawl:

οχι τις ψευτικες θελω να σφιγγουν καλα γιατι θα ειναι μπροστα απο το φτερο αρα παμε σε μεταλλικες ανοδιομενες αν δεν κανω λαθος :smilea:

billgeo
14/02/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
βιδες χρυσαφι που θα βρω για την καλη μου εχω φαει τον τοπο εδω στο περιστερι σιτι ??? :bawl: :bawl:

οχι τις ψευτικες θελω να σφιγγουν καλα γιατι θα ειναι μπροστα απο το φτερο αρα παμε σε μεταλλικες ανοδιομενες αν δεν κανω λαθος :smilea:

METALIKES KAI ANODIWMENES DEN PAIZOUN, TO ALOUMINIO ANODIWNETE!
TWRA ESY PAIZEIS ME POIOTHTES ALUMINIOU KAI ANODIWSHS.
ALUMINENIES BIDES DEN BAZOUME SE STRES POINTS (MOTER, A3ONES, FRENA K.T.L.) ALLA DEN SPANE APO KRADASMOUS (OI KALES TOULAXISTON)
:beer:

TO PERISTERI, STH 8HBWN DEN EINAI ENAS OPWS ANEBENEIS PRIN TON MILANO? DEN EXEI AUTOS?

CLIFFIEM
18/03/2006, 13:02
Εγω παιδες πηγα στη dainese στη μιχαλακοπουλου,και τα παιδια εκει ηταν πληρως ενημερωμενα για ο,τι αναφορα το Z.
Μου εδωσαν κιολας ενα προσπεκτ με ενα ζου φτιαγμενο για ολα(περιπου)τα παραπανω,με φωτο για να βλεπεις πως καθονται στη μηχανη.

Αναφερω συνοπτικα
βαση πινακιδας αναδιπλουμενη(valter)43e
καθρεπτακια carbon(valter)96e
πλαινα ψυγειου(μεταλικα valter)83e

:smokin: :smokin: :winka:

billgeo
20/03/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από CLIFFIEM

καθρεπτακια carbon(valter)96e


Carbon look εννωεις ε? :yuck: