PDA

View Full Version : Μάστορα τσάκο ένα κατούμπαλο (με ροχάλα στο κούτελο)



MG-KTiNoS
23/08/2016, 07:34
Μια μικρή παράκληση

Όταν κάποιος γράφει ότι έχει ένα μηχανικό πρόβλημα καλό είναι να μην απαντάμε ότι να ναι.
Πέραν ότι ο άνθρωπος έχει τη στεναχώρια του κλπ κλπ για αυτό και γράφει, διότι αν ήταν άνετος θα πήγαινε στη μαστοράτζα και θα του λέγε...
-Μάστορα τσάκο ένα κατούμπαλο (με ροχάλα στο κούτελο) και το θέλω αύριο τζιτζί το ργαλείο
Μαζεύει και άχρηστη πληροφορία το φόρουμ και μπορεί κάποιος να κάνει και ζημιά.
Θα μου πεις ας πρόσεχε, που ακούει το κάθε χαζό στο φόρουμ, αλλά θα σου πω ότι καλό είναι να μην είσαι ΕΣΥ ο χαζός
που δεν ξέρεις και όμως μιλάς!
Λέω...
Και με το μπαρδόν...

Με λίγα λόγια η συμβουλή εμπεριέχει και μια μικρή έστω (ηθική) ευθύνη για αυτόν που τη δίνει....
Λέω...
:)

toyar
23/08/2016, 07:52
σαν να λεμε τωρα πας σε οικο ανοχης και λες:
''δεσποινις βρηκα μια τριχα πανω στο σεντονι, κατσαρη''
ειναι γνωστο οτι το internet εχει απεριοριστες πηγες πληροφοριων που το 90% ειναι αχρηστες ή λαθος:lol:

MG-KTiNoS
23/08/2016, 10:33
σαν να λεμε τωρα πας σε οικο ανοχης και λες:
''δεσποινις βρηκα μια τριχα πανω στο σεντονι, κατσαρη''

κι αυτή σου απαντάει...
-Οι άλλες που πήγαν?
:lol:

OldMan
23/08/2016, 13:25
Όταν κάποιος γράφει ότι έχει ένα μηχανικό πρόβλημα καλό είναι να μην απαντάμε ότι να ναι.
Ενω τα οικονομικά, αισθηματικά ή ηθικα προβλήματα ειναι πεδια δοξης λαμπρα για παπαρολογίες...;)

MG-KTiNoS
23/08/2016, 14:55
Ενω τα οικονομικά, αισθηματικά ή ηθικα προβλήματα ειναι πεδια δοξης λαμπρα για παπαρολογίες...;)

:lol:
ναι αλλά άμα χαλάσεις και το μηχανάκι μόνος σου όμως ΟΛΑ τα παραπάνω θα πάρουν τη γκάτω βόλτα....

Τα οικονομικά (γιατί θα θα σκάσεις ΠΙΟ χοντρά)
Τα αισθηματικά γιατί θα είσαι απένταρος και το γκομενάκι θα πάει βόλτα με άλλον
και κατά συνέπεια τα ηθικά γιατί θα τη λες καργιόλα που πάει με άλλους λες και φταίει αυτή που δεν θα υπάρχει σάλιο
ούτε για πασατέμπο σε θερινό...
:rotflmao:

υγ
να μη σου για αυτοεκτίμηση που θα πιάσει πάτο...
άκα τι μαλάκας ήμουν που άκουσα το Κτίνο να μου λέει για βαλβίδες και τα κανα π τ να όλα
ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ :p
:lol:

Bob_o_mastoras
23/08/2016, 15:11
Ας πει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του να παρει αποψεις, αλλα στο τελος, αν θελει καποιος να κανει κατι diy, καλο θα ειναι να εχει το service manual και να το ακολουθησει.

Kαι αν δεν εχουμε ιδεα, σιγουρα, καλο ειναι να μην απανταμε καθολου γιατι γινομαστε ρομπα στον Oldman, συγχυζεται πολυ και θα μας μεινει στα χερια καμια ωρα... :lol:

WiSe
23/08/2016, 17:40
Ενω τα οικονομικά, αισθηματικά ή ηθικα προβλήματα ειναι πεδια δοξης λαμπρα για παπαρολογίες...;)

Κακο πραμα η δημοκρατια