PDA

View Full Version : ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ!!!!



ronin1
14/11/2005, 16:54
σήμερα έγινε το ποινικό δικαστήριο από το ατύχημα που είχα πριν ενάμισι χρόνο.

προσπερνούσα ένα τουτου και κλασικά κάνει μια αριστερά και μου χώνει μια στο καπάκι ακριβώς του μοτέρ από δεξιά, στέλνωντάς με 13,90μ μακριά σύμφωνα με την τροχαία.

ταχύτητες μηδαμινές αλλά κρανιοεγκεφαλική κάκωση (γιατί ως γνήσιος μαλάκας δε το φορούσα) με αιμάτωμα , και κάταγμα κλέιδας με μετατόπιση το οποίο έκανε 6 μήνες να θρέψει λόγω μεγάλης απόστασης των οστών.

τελοσπάντων μετά από πολλά είμαι καλά

Σήμερα έφαγε ο τύπος 6 μήνες χωρίς αναστολή
να σημειώσω ότι τον τύπο ούτε που τον έχω δει , αφού με χτύπησε δεν ασχολήθηκε καν, δεν πήρε ούτε 1 τηλ και σήμερα στο δικαστήριο δεν ήρθε και εκπροσωπήθηκε από τον δικηγόρο του!!!!

Δεν χάνω και τίποτα ούτως ή άλλως , καλύτερα να μην τον δω γιατί θα με τρέχει εμένα στα δικαστήρια μετα...

Τώρα περιμένω την αγωγή για την αποζημίωση


Είχα μια μεγάλη όρεξη να σας το πώ με χαρά , αλλά διάβασα την εξέλιξη της εκδρομής και......

devil's animal
14/11/2005, 17:47
ΜΠΡΑΒΟ!!

τουλαχιστον καποιοι να περνουν το μαθημα τους οταν κανουν μ@λακιες στον δρομο και θετουν σε κινδυνο την ζωη αλλων ανθρωπων (και δεν λεω συν-ανθρωπων τους γιατι αυτους μονο ΖΩΑ μπορεις να τους χαρακτηρισεις...:evil: )

η ατμοσφαιρα ειναι φορτισμενη επειτα απο αυτο που εγινε χτες, αλλα καποιος θα το σκεφτεο ξανα σοβαρα να συμπεριθερθει ετσι...

nimbus
14/11/2005, 21:44
:a18:

μακάρι να πηγαίνουν πάντα, όλα καλά!

gdevelek
14/11/2005, 22:10
Δεν νομίζω πως αξίζει να μιλάμε για "απόδοση δικαιοσύνης", ο τύπος πιθανότατα θα εξαγοράσει την ποινή του για πολύ λίγα χρήματα και θα φύγει από το δικαστήριο με ένα πλατύ χαμόγελο.

Tigas
15/11/2005, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Δεν νομίζω πως αξίζει να μιλάμε για "απόδοση δικαιοσύνης", ο τύπος πιθανότατα θα εξαγοράσει την ποινή του για πολύ λίγα χρήματα και θα φύγει από το δικαστήριο με ένα πλατύ χαμόγελο.

Έστω και αυτό ,την μεγάλη πίκρα θα την φάει όταν τον αποζημιώσει το ronin1.

ΙΠΠΕΑΣ
15/11/2005, 07:43
Έτσι είναι,

μόνο τα φράγκα που έσκασε στο δικηγόρο και τα φράγκα που θα σκάσει στο κράτος, τη ψυχική του οδύνη είναι αρκετά για να αποθαρύνουν και άλλους που την έχουν δει βασιλιάδες της ασφάλτου.