PDA

View Full Version : Σβήνει το scooter



Argyros
28/08/2016, 07:24
Έχω ένα LXR200i Peugeot με 30,000 χιλ λίγο πριν και μετά το μεγάλο σέρβις άρχισε να μου σβήνει στην πορεία. Μόλις κλείσω απότομα το γκάζι και φρενάρω για να σταματήσω σβήνει. Ορισμένες φορές σβήνει ενώ πηγαίνω με 80 και κλείνω το γκάζι. Δίνω δυο μιζιές και παίρνει μπροστά, πάντα στην δεύτερη μιζιά.Eχουν αλλαχτεί τα πάντα από αναλώσιμα και καθαρίσαμε και το ντεπόζιτο. Δεν φαίνεται να έχει θέμα με τα νερά και δεν ανεβάζει θερμοκρασία, παρόλα αυτά ο μάστορας μου λέει ότι ίσως να είναι φλάντζα κεφαλής Έχει τύχει σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα;

OldMan
29/08/2016, 11:26
Αν εισαι ΟΚ με το ρελαντι, δες την σταθμη του φλοτερ στο λεκανακι...

amyroukai
29/08/2016, 12:32
τεχικά χαρακτηριστικά: Τροφοδοσία Ψεκασμός

γέροντα, ποιό λεκανάκι;

teogtp
29/08/2016, 12:34
τεχικά χαρακτηριστικά: Τροφοδοσία Ψεκασμός

γέροντα, ποιό λεκανάκι;

Αυτό που βάζει την μασελα θα εννοεί. .......
:lol:

vaska
29/08/2016, 14:21
τεχικά χαρακτηριστικά: Τροφοδοσία Ψεκασμός

γέροντα, ποιό λεκανάκι;

του καρμπ εννοεί !!

Και ναι είναι καρμυρατεράτο και όχι το i δεν σημαίνει πάντα ψεκασμός

http://www.bikez.com/motorcycles/peugeot_lxr_200_2010.php

amyroukai
29/08/2016, 14:50
βασιλάκ παιδί μ'...

προφανώς και υπάρχει LXR200, είναι αυτό που έβαλες εσύ.

Ο άνθρωπος έγραψε LXR200i το οποίον κατά το μοτοφρίκη περιοδικό που μου βγήκε πρώτο από τον γούγλη λέει ψεκασμό.

Σε κάθε περίπτωση, αν ξαναμπει ας μας λύσει την απορία... Το ότι το πήγε στο σέρβις με πρόβλημα και το πήρε πίσω με το ίδιο πρόβλημα είναι κωμικό πάντως. Τι στο καλό έκαναν στο "μεγάλο" σέρβις και αυτό το έγραψαν στα παλαιότερα των υποδημάτων ή το ξεπέταξαν με μιά άσχετη διάγνωση...

Argyros
29/08/2016, 17:29
Είναι με ψεκασμό και κρατάει ρελαντί.

OldMan
31/08/2016, 12:49
Τότε προφανως ξεμενεις εντελως απο αέρα...

Οταν σβηνει, πεταει (ή μυριζει) άκαυτη βενζίνη..??

GFawkes
31/08/2016, 13:15
Δες την τρομπα σου
και το καλωδιο που παει σε αυτη.

crytpon x
31/08/2016, 22:06
Δες το πισινό φαναρι ... αν δουλευει τοτε εχεις μεγαλο προβλημα ... πρεπει να αλλαξεις μοτερ και ετσι θα σου λυθεο το προβλημα





crytpon x η απάντηση είναι καθαρά τρολαριστική. προειδοπίηση για το ποστ, ας μην έχει συνέχεια η ιστορία. χιουμοράκι στα οφτόπικ.


το παραπανω το εγραψε εις ευγενεστατος (ου μην και ετι ψαρωμενος διαχειριστής..)

Το αρμοζον στην περισταση ειναι: Αν συνεχισεις θα πεσει πολύ κλωτσίδι τσογλανακι της ψωλης του κόκορα...!!!