PDA

View Full Version : Kρανος touring...



Bob_o_mastoras
28/08/2016, 17:11
Παιδια, sorry, πιθανον να υπαρχουν ηδη γραμμενα χιλιες φορες αλλα βαριεμαι να ψαχνω...:look:

Θελω να αγορασω ενα κρανος.

Η χρηση του θα ειναι για βολτες και ταξιδακια. Οχι για καθε μερα και πολη.
Θελω να ειναι ανετο, ησυχο, να εχει pinlock οπως και δηποτε και να μην ξεπερναει τα 250€.
Προφανως θελω να ειναι και ασφαλες.. :D

Για πειτε...

Bob_o_mastoras
28/08/2016, 17:53
HJC FG ή R-PHA ας πουμε που μου αρεσουν;;;
full face ψαχνω, να τονισω. Οχι flip-up.

Βοηθηστε αλλιως θα παρω replica Lorenzo, θα φαω ban και ποιος θα σας τρολαρει μετα;;;;

amyroukai
28/08/2016, 18:04
Πολύ πολύ θόρυβο το rhpa+.

Ωτοασπιδα μόνιμα... Νομίζω ότι έχω αρχίσει να συνηθιζω *ή να κουφαίνομαι* αλλά είναι τρελό ρδελο στον τομέα.

Σε αεροδυναμική απαιχτο, χτες πχ σε κλειστό ελεγχόμενο δρόμο που φαντασιώνομαι ότι ανέβηκα στα 220+ (ταχύτητα που μόνο κυνηγοί και ψαράδες νιώθουν), γυρνουσα το κεφάλι χωρίς αντίσταση, παρά τον πολύ έντονο πλάγιο άνεμο.


Για τουρισμό, μακριά.

SONone
28/08/2016, 18:07
nolan Ν-86 μια χαρα και οικονομικό. απλα πολυ wide.. οποτε σε σκυφτή μηχανή ζορίζουν τα πράγματα. αν εχεις ψιλο ορθια θεση οδήγησης θα εισαι μια χαρα!

Bob_o_mastoras
28/08/2016, 19:20
Oλα τα hjc το 'χουν αυτο;;;

Το Ν-86 που πασχει και ειναι φθηνο;;; Δεν θα οδηγαω σκυφτα αλλα ουτε και ον-οφ. Αεροδυναμικα τι λεει;; Θα γυμνασω αυχενα;;;

irinia
28/08/2016, 19:36
SHOEI



GT-AIR QWEST



Τα καλύτερα τούρινγκ κράνη,πρώτο το gt-air.
Αν φοράς γυαλιά το qwest κάθεται καλύτερα.
Η ARAI είναι καλύτερη στα ρέισινγκ κράνη.
Μετά έρχονται οι υπόλοιποι,αυτή είναι η πικρή αλήθεια..!!

Pan (dvs)
28/08/2016, 19:41
SHOEI



GT-AIR QWEST



Τα καλύτερα τούρινγκ κράνη,πρώτο το gt-air.
Αν φοράς γυαλιά το qwest κάθεται καλύτερα.
Η ARAI είναι καλύτερη στα ρέισινγκ κράνη.
Μετά έρχονται οι υπόλοιποι,αυτή είναι η πικρή αλήθεια..!!

Αμα εχεις 250 ευρω στο παντελονι,οποια και να ναι η αληθεια...

Bob_o_mastoras
28/08/2016, 19:57
Αμα εχεις 250 ευρω στο παντελονι,οποια και να ναι η αληθεια...

Ακριβως!! :bigcry:

Παλι καλα, ομως, που τσιγγουνευτικε και δεν μου ειπε το X spirit III... :lol:

amyroukai
28/08/2016, 20:09
με 250 πιθανώς να βρεις XR1100 από Αγγλία. Πιθανώς να βρεις και QWΕST. Πιθανώς και NXR αν κάτσει κανένα περίεργο σχέδιο/μέγεθος.

irinia
28/08/2016, 20:34
TO XR 1100



Είναι πλέον παλιό.Η shoei δεν το παράγει πλέον.
Το NXR ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΙΝΓΚ.
Το qwest θα το βρεις περίπου με 300 ευρώ λίγο πάνω λίγο κάτω.
Το gt air από 400+ ευρώ και πάνω.
Με 180-200 ευρώ έχει πολλά καλά κράνη,έγραψα ποια είναι τα καλύτερα.
Καληνύχτα σας.

Bob_o_mastoras
28/08/2016, 20:43
Κατσε ρε γερο, απο τωρα θα πας για υπνο.. Αμαν..

Ενταξει ειναι παλιο αλλα οχι και τοσο. Ποτε σταματησε να το παραγει;; Ειναι σουπερ το XR παντως.
Tα q-west και gt-air ξεφευγουν αρκετα δυστυχως..

amyroukai
28/08/2016, 20:44
αν έχεις βρει GTAIR με 180-200 αν θέλεις μας λες και που γιατί παίρνω ένα τώρα. ειδικά αν είναι απ' έξω με μηχανισμό DD και όχι την ελληνική μαλακία έκδοση με το μάνταλο.

σταμάτησε ένα χρόνο πριν; ε, slow the eggs.

RaGe_Raptor
28/08/2016, 20:49
καλορίζικο,ευχαριστώ. (http://www.helmetcity.co.uk/categories/SHOP-BY-BRAND/Shoei-Helmets/Shoei-Sale/Shoei-XR1100-Clearance/)

RaGe_Raptor
28/08/2016, 20:54
Η ARAI είναι καλύτερη στα ρέισινγκ κράνη.
Μετά έρχονται οι υπόλοιποι,αυτή είναι η πικρή αλήθεια..!!


και το ξέρεις επειδή .....(?)
αιτιολόγησε παρακαλώ :D

Bob_o_mastoras
28/08/2016, 20:55
καλορίζικο,ευχαριστώ. (http://www.helmetcity.co.uk/categories/SHOP-BY-BRAND/Shoei-Helmets/Shoei-Sale/Shoei-XR1100-Clearance/)

Αυτο ειδα και εγω υστερα απο την προτροπη του Αμυρου. :hug:
Τριτη βαζω λεφτα στην τραπεζα (τα εχω ολα "κασερι" κατω απο το στρωμα :lol:) και το τσιμπαω μαλλον.

:beer:

Στα κρανη ειμαι large σε μεγεθος. 58-59 cm περιπου η κεφαλα μου. Large να παρω και στο Shoei εε..;;;

amyroukai
28/08/2016, 20:59
είναι μάλλον από τα πιο εύκολα κράνη να βρεις να δοκιμάσεις ρε μάστορα...

RaGe_Raptor
28/08/2016, 20:59
Αυτο ειδα και εγω υστερα απο την προτροπη του Αμυρου. :hug:
Τριτη βαζω λεφτα στην τραπεζα (τα εχω ολα "κασερι" κατω απο το στρωμα :lol:) και το τσιμπαω μαλλον.

:beer:

Στα κρανη ειμαι large σε μεγεθος. 58-59 cm περιπου η κεφαλα μου. Large να παρω και στο Shoei εε..;;;

χμμμμμμμ....

medium: 57-58cm
large: 59-60cm

edit: δεν υπάρχει medium ούτως ή άλλως.

irinia
28/08/2016, 21:08
Κατσε ρε γερο, απο τωρα θα πας για υπνο.. Αμαν..

Ενταξει ειναι παλιο αλλα οχι και τοσο. Ποτε σταματησε να το παραγει;; Ειναι σουπερ το XR παντως.
Tα q-west και gt-air ξεφευγουν αρκετα δυστυχως..





ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΑΩ




Ένα XR-1000 τον παππού του 1100,βαστάει ακόμα,χρώματα Πεντρόζα νομίζω.
Αν βρεις 1100 αγόρασε το,μην δώσεις όμως πάνω από 200 ευρώ με τίποτε.
Είναι στοκαρία,το σταμάτησε η shoei,πότε δεν ξέρω,οπότε παζάρεψε το.
qwest ίσως βρεις με 280-300 ευρώ.Το κατοστάρικο είναι κατοστάρικο.
Επειδή είπα καληνύχτα δεν πάει να πει ότι πέφτω για ύπνο,την Πομπηία βλέπω στο star,
καλή ταινία αλά βλέπω να τελειώνει στις μία με τις διαφημίσεις που βάζει.
Καταλαβαίνεις στα ενδιάμεσα σας παρακολουθώ.

Nik0s_Dk
28/08/2016, 21:14
Για το Qwest Που προτείνεται από τον Τερενς , στο helmetcity ειναι στα 298 αλλά έχει δώρο-πακέτο toolkit Που μοιάζει συμπαθητικό. Εννοώ μπορεί να βγάλει το 50αρικο διαφορά που εχεις.
http://www.helmetcity.co.uk/shoei-qwest-gloss-black-with-free-gifts/ απλά για ενημέρωση! :beer:

irinia
28/08/2016, 21:14
αν έχεις βρει GTAIR με 180-200 αν θέλεις μας λες και που γιατί παίρνω ένα τώρα. ειδικά αν είναι απ' έξω με μηχανισμό DD και όχι την ελληνική μαλακία έκδοση με το μάνταλο.

σταμάτησε ένα χρόνο πριν; ε, slow the eggs.






ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ






Δεν διαβάζεις,οπότε τι να σχολιάσω..??
Έγραψα αναλυτικά τις τιμές και του gt air και του qwest,
τα οποία παρεπιμπτόντως και έχω,όπως και ένα παλιό xr-1000.
Τι άραγε να σημαίνει το ότι μια εταιρία δεν παράγει πλέον ένα προιόν..??
Ας βάλουμε το μυαλό μας να δουλέψει ,ίσως καταλήξουμε σε κάποιο συμπέρασμα...!!!

Bob_o_mastoras
28/08/2016, 21:20
είναι μάλλον από τα πιο εύκολα κράνη να βρεις να δοκιμάσεις ρε μάστορα...

Ε, μην γινω ο κλασσικος μ@λεας που παει και δοκιμαζει μονο και μονο για να το παρει μετα απο το internet.. :look:
Θα το ρισκαρω με το large. Eτσι και αλλιως φοραω και μια πολυ λεπτη μπαλακλαβα φου και φου.


ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΑΩ




Ένα XR-1000 τον παππού του 1100,βαστάει ακόμα,χρώματα Πεντρόζα νομίζω.
Αν βρεις 1100 αγόρασε το,μην δώσεις όμως πάνω από 200 ευρώ με τίποτε.
Είναι στοκαρία,το σταμάτησε η shoei,πότε δεν ξέρω,οπότε παζάρεψε το.
qwest ίσως βρεις με 280-300 ευρώ.Το κατοστάρικο είναι κατοστάρικο.
Επειδή είπα καληνύχτα δεν πάει να πει ότι πέφτω για ύπνο,την Πομπηία βλέπω στο star,
καλή ταινία αλά βλέπω να τελειώνει στις μία με τις διαφημίσεις που βάζει.
Καταλαβαίνεις στα ενδιάμεσα σας παρακολουθώ.

Θα κανω σποϊλερ και θα σου πω οτι στο τελος ανατιναζεται το ηφαιστειο και καταστρεφεται η Πομπηϊα. Πιθανοτατα πεθαινουν και ολοι οι πρωταγωνιστες. :p

Απο το ιντερνετ δεν μπορω να το παζαρεψω και στην Ελλαδα σε μαγαζια παιζει αρκετα ακριβοτερα νομιζω.

amyroukai
28/08/2016, 21:20
εν προκειμένω έχεις δίκιο και ζητώ συγγνώμη γιατί όντως μου διέφυγε, χαζεύω και εγώ το the night of και που και που το κάνω "μικρό" να δω τι παίζει στο μαγαζί αλλά η προσοχή είναι αλλού. Συμφωνώ με τα περί Arai και Shoei και έχω κάνει κρας τεστ τρία ως τώρα και έχω την αυτή άποψη.



Ε, μην γινω ο κλασσικος μ@λεας που παει και δοκιμαζει μονο και μονο για να το παρει μετα απο το internet.. :look:

Απο το ιντερνετ δεν μπορω να το παζαρεψω και στην Ελλαδα σε μαγαζια παιζει αρκετα ακριβοτερα νομιζω.

Βασικά... Να γίνεις ο κλασσικός μαλέας και μάλιστα να πας με την σελίδα τυπωμένη και να του πεις "μάστορα το έχεις ένα χρόνο και κάθεται, να το πάρω όσο ο άγγλος να σου φεύγει";
Αν σου πει όχι...


**είδα το "προσεχώς" σε ξένη τηλεόραση, σπίτι δεν ανάβει το χαζοκούτι, είδα ότι παίζει ο Τζων ο Σνόου στην Πομπηία!

RaGe_Raptor
28/08/2016, 21:36
Η ARAI είναι καλύτερη στα ρέισινγκ κράνη.
Μετά έρχονται οι υπόλοιποι,αυτή είναι η πικρή αλήθεια..!!


και το ξέρεις επειδή .....(?)
αιτιολόγησε παρακαλώ :D



Επειδή είπα καληνύχτα δεν πάει να πει ότι πέφτω για ύπνο,την Πομπηία βλέπω στο star,
καλή ταινία αλά βλέπω να τελειώνει στις μία με τις διαφημίσεις που βάζει.
Καταλαβαίνεις στα ενδιάμεσα σας παρακολουθώ.



ξανα-άρχισε το έργο,εμένα θα μου απαντήσει στις επόμενες διαφημίσεις :D

nickald
28/08/2016, 21:45
για το rpha θα συμφωνησω με τον αμυρου(νομιζω). Δεν κανει για τουρισμο. Το xr1100 επισης πολυ αμφιβαλω αν κανει για τουρισμο.

Κι εγω στην ιδια φαση ειμαι αλλα μαλλον θα χτυπησω το gt-air... το δοκιμασα κιολας και πιθηκα.

amyroukai
28/08/2016, 21:50
εσύ μπορεί να είσαι πίθηκας όπως λες αλλά ντάξει, δεν θα στο κρατήσουμε κακία.


Το XR1100 είναι απλώς μιά χαρά. Ούτε το πιο ήσυχο, ούτε το πιο φασαριόζικο. Για την τιμή που έχει τώρα είναι ταμάμ, έχει πολύ καλό αερισμό, καλή αεροδυναμική, καλή ποιότητα και είναι κλάση επάνω από τα άλλα κράνη των 200λίγων ευρώ.

irinia
28/08/2016, 21:58
ξανα-άρχισε το έργο,εμένα θα μου απαντήσει στις επόμενες διαφημίσεις :D






ΕΣΥ ΤΙ ΡΩΤΗΣΕΣ..??



Δεν σε πήρα είδηση..!!



Τώρα το βλέπω.
Τα arai έχουν θόρυβο,και αεραγωγούς που το χειμώνα παγώνεις
είτε είναι κλειστοί ,είτε ανοιχτοί.
Στα πολλά όμως 300+,είναι τέλεια σειρά corsair..!!
Ότι καλύτερο σε θέματα αεροδυναμικής,εμπειρίες από Χαγιαμπούζα,blackbird πολλά χρόνια,
όπου δοκίμασα πολλά κράνη και δεν υπήρχε καλύτερο από το corsair..!!
Όμως έμπαζε από παντού γιαυτό λέμε θόρυβος και κρύο.
Οι άλλες σειρές chaser κ.λ.π.,δεν είναι στο επίπεδο της shoei σε ότι αφορά το τούρινγκ.
Αυτά απο προσωπικές εμπειρίες,τώρα τι να σου πω,αυτά κατάλαβα ,αυτά γράφω.
Δεν με πληρώνει και κανένας.

υγ. ΟΛΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ.......πω, πω, αλλά πολύ ρομαντικό τέλος

https://www.youtube.com/watch?v=8ZGyMA9Odlk

RaGe_Raptor
28/08/2016, 22:05
ΕΣΥ ΤΙ ΡΩΤΗΣΕΣ..??



Δεν σε πήρα είδηση..!!

πάω να κλάψω στη γωνιά μου...:a35:

irinia
28/08/2016, 22:35
πάω να κλάψω στη γωνιά μου...:a35:




ΕΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ




Απάντησα.

nik69
28/08/2016, 23:11
Αυτο ειδα και εγω υστερα απο την προτροπη του Αμυρου. :hug:
Τριτη βαζω λεφτα στην τραπεζα (τα εχω ολα "κασερι" κατω απο το στρωμα :lol:) και το τσιμπαω μαλλον.

:beer:

Στα κρανη ειμαι large σε μεγεθος. 58-59 cm περιπου η κεφαλα μου. Large να παρω και στο Shoei εε..;;;

Οι μισές αγορές που έχω κάνει από internet μου έχουν βγει σκατά. Το τζιν να μου τα τραβάει τα ουμπαλα , το ένα γάντι να μπαίνει με ποιό ζόρι από το άλλο κλπ. Ειδικότερα το κράνος πρέπει να φορεθεί.

Το xr1100 στο link που ανέφερε ο Giorgio_sp είναι προφανώς ξεπούλημα και τα νούμερα που έχει για κάθε σχέδιο είναι πολύ λίγα.
Προφανώς συμφέρει αρκεί να πέσεις στην περίπτωση.(Εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα κράνος που έχει σταματήσει η παραγωγή του αλλά δεν έχω κάποια πειστική απόδειξη γιατί σκέφτομαι έτσι).

Σαν touring στην νεώτερη εποχή οι εταιρίες αναφέρουν τα κράνη που έχουν εσωτερική φυμέ ζελατίνα και θέσης για ακουστικά .
Το xr1100 και το nxr και τα περισσότερα ARAI δεν είναι σίγουρα τέτοια. Το εάν σου χρειάζεται κάποιο από αυτά τα χαρακτηριστικά είναι δικό σου θέμα.

Και τα 2 κράνη που έχω τα έχω πάρει από ελληνικά μαγαζιά και σε τιμές αρκετά χαμηλότερες από ότι τα έβρισκα στο internet. Το μειονέκτημα που έχουν τα μαγαζιά μας είναι ότι δεν έχουν όλα τα σχέδια-χρώματα σε σχέση με τα ιντερνετικά supermarket και μόνο αυτό.

Στην κατηγορία τιμής που θες όλες οι σοβαρές εταιρίες έχουν πολύ καλά κράνη. Το μεγαλύτερο αγκάθι είναι το θέμα του θορύβου που οι απόψεις γενικά είναι αμφιλεγόμενες (όπως και για το θέμα της ασφάλειας που όλοι αμφισβητούν τις δοκιμές της sharp αλλά κανείς δεν έχει αποδείξεις για να υποστηρίξει τα δικά του επιχειρήματα).

Εγώ από θέμα άνεσης από το nolan και από το shark που έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βόλτα με nxr δεν μέ έπεισε.

doctoras
28/08/2016, 23:17
Θα σου πρότεινα να δέις και αυτο
http://www.xmoto.gr/gr/krani-full-face-suomy-apex.aspx

eko
29/08/2016, 12:46
παιρνεις το HJC rpha ST που ειναι το touring της σειρας και οχι το αγωνιστικο

RaGe_Raptor
29/08/2016, 13:26
Δες οπωσδήποτε κι εδώ! (https://www.motocard.com/en/motorcycle-road-gear/helmets,full-face,flash-deal,talla_l,talla_ml?p=1&o=4)

spyrakos35
29/08/2016, 19:12
Να υποθεσω οτι πρωτα θα παρεις κρανος και μετα μοτοσακο;

Bob_o_mastoras
29/08/2016, 19:17
Να υποθεσω οτι πρωτα θα παρεις κρανος και μετα μοτοσακο;

Ναι, που ειναι το περιεργο;; :confused:

υ.γ. Και εχω κρανος, απλα θελω κατι καλυτερο.

spyrakos35
29/08/2016, 19:19
Ναι, που ειναι το περιεργο;; :confused:


Συνηθως πρωτα αποφασιζεις τι μηχανη θα παρεις και μετα (ή αφου την παρεις καλυτερα) πας για κρανος....

Εγω τουλαχιστον...

Bob_o_mastoras
29/08/2016, 19:24
Συνηθως πρωτα αποφασιζεις τι μηχανη θα παρεις και μετα (ή αφου την παρεις καλυτερα) πας για κρανος....

Εγω τουλαχιστον...

Σωστα αλλα...
Δεν ειμαι αναμεσα σε motocross ή cruiser... :lol:
Ξερω τι θα παρω.. ;)
Σε λιγες μερες φευγω απο τη δουλεια, ανεβαινω Σαλονικα και βλεπω οτι εχω σταμπαρει και παιρνω.

teogtp
29/08/2016, 19:35
Κοίτα να δεις που θα πάρει παπί με παρμπρίζ. ......

Bob_o_mastoras
29/08/2016, 20:05
Γκαντεμια endo με ταξι, ενα μηχανακι που με ενδιεφερε πολυ και ηταν και Θεσ/νικη, πρεπει να το εδωσε γιατι διεγραψε την αγγελια ενω την ειχε ανανεωσει προσφατα.. :(

turist
29/08/2016, 20:20
Nolan N87

sugariasgeorge
29/08/2016, 22:16
Γκαντεμια endo με ταξι, ενα μηχανακι που με ενδιεφερε πολυ και ηταν και Θεσ/νικη, πρεπει να το εδωσε γιατι διεγραψε την αγγελια ενω την ειχε ανανεωσει προσφατα.. :(


δηλ. ακυρο το κρανος????...
τωρα ψαχνουμε για μοτοσακο ???:rolleyes:

Bob_o_mastoras
29/08/2016, 22:20
δηλ. ακυρο το κρανος????...
τωρα ψαχνουμε για μοτοσακο ???:rolleyes:

:lol:

Μωρε, απο τα μηχανακια που ψαχνω εχει μπολικα απλα οχι Θεσσαλονικη αυτη τη στιγμη, και το συγκεκριμενο φαινοταν πολυ καλο και μου αρεσε ακομα και το χρωμα..:look:
Στη χειροτερη θα πρεπει να ξανακατεβω Αθηνα, αφου ανεβω Θεσσαλονικη μεθαυριο... Σε δουλεια να βρισκομαστε.. :rolleyes:

edit: Ή να παρω παλι on-off... :faint:

sugariasgeorge
29/08/2016, 22:24
:lol:

Μωρε, απο τα μηχανακια που ψαχνω εχει μπολικα απλα οχι Θεσσαλονικη αυτη τη στιγμη, και το συγκεκριμενο φαινοταν πολυ καλο και μου αρεσε ακομα και το χρωμα..:look:
Στη χειροτερη θα πρεπει να ξανακατεβω Αθηνα, αφου ανεβω Θεσσαλονικη μεθαυριο... Σε δουλεια να βρισκομαστε.. :rolleyes:

edit: Ή να παρω παλι on-off... :faint:

με το καλο να επιστρεψεις!!!

να βρουμε και κρανος !!!:beer:

teogtp
29/08/2016, 22:56
"Kαλτσες για τουρινγκ"
Σε προλαβα!


























:tooth:

Bob_o_mastoras
29/08/2016, 23:09
"Kαλτσες για τουρινγκ"
Σε προλαβα!


























:tooth:

:bawl::bawl:
To μλκ... :lol:

Bob_o_mastoras
29/08/2016, 23:15
Παλι με ντε-καβλε παπουδιερα θα καταληξω, θα δειτε... γμστ... :cry:
Μετα απο σερι 4 μηνες δουλεια χωρις ρεπο και δυο ανεβα-κατεβα Κυκλαδες-Θεσσαλονικη για δουλεια δεν νομιζω να εχω κουραγιο να ξανακατεβω Αθηνα με τρενο να ψαχνω μηχανακι..
Το πρωτο Γιαπωνεζικο τετρακυλινδρο που θα βρω, που να βγαζει χιλιομετρα, να εχει φερινγκ και να ειναι σε καλη κατασταση θα παρω... :sick:

teogtp
29/08/2016, 23:20
Ρε βαλε ενα παρΠριτς στην παπια και εισαι ετοιμος ειπαμε.
Το τελαρο πισω θα στο κανω εγω δωρο.
ΕΨΑ

Bob_o_mastoras
29/08/2016, 23:37
Ρε βαλε ενα παρΠριτς στην παπια και εισαι ετοιμος ειπαμε.
Το τελαρο πισω θα στο κανω εγω δωρο.
ΕΨΑ

Δεν χρειαζεται το τελαρο. Εχω την μπαγαζιερα απο τον προηγουμενο που μαλλον την ειχε και για σπιτι. Χωραει ανετα 2 full face και μερικα τζιμπραγκαλα ακομα. :lol:

Δεν θα μου ηταν τοσο δυσκολο να κατεβαινα Αθηνα να ψαξω (εχω και σπιτι και φιλους) αλλα επαθα και γαστριτιδα παλι προχθες και ειμαι γμστ.. :( Θα μου παει κανα μηνα ετσι μεχρι να στρωσω..
Το στομαχι μου ειναι Ιταλικης σχεδιασης και Κινεζικης κατασκευης... γμστ.. :cry:

argy_kap
30/08/2016, 09:43
Ρε βαλε ενα παρΠριτς στην παπια και εισαι ετοιμος ειπαμε.
Το τελαρο πισω θα στο κανω εγω δωρο.
ΕΨΑ

0,22 ευρώ να έχεις έτοιμα...

Bob_o_mastoras
24/09/2016, 22:50
Tελικα πηρα το XR1100.
Πολυ ποιοτικο. Τελειοι αεραγωγοι, τελεια εφαρμογη, τελειο ζυγισμα.
Τα double d-ring ξερω οτι ειναι καλα αλλα προσωπικα δεν τα πολυσυμπαθω.

Ειναι ομως περισσοτερο θορυβωδες απ'οσο περιμενα. Μετα τα 100χλμ/ωρα. Μεχρι εκει δεν ακους τιποτα. Και λιγοτερο αεροδυναμικο απο οσο περιμενα, επισης.
Τουλαχιστον σε σχετικα ορθια θεση οδηγησης.

teogtp
24/09/2016, 22:52
Μεγειες και ωτοασπιδες......

Bob_o_mastoras
24/09/2016, 22:58
Μεγειες και ωτοασπιδες......

Eυχαριστω Τεο!! :beer:

sugariasgeorge
25/09/2016, 01:46
:beer::beer:

RaGe_Raptor
25/09/2016, 11:01
μεγειές! :beer:
αγρατζούνιστο

Pan (dvs)
25/09/2016, 11:12
Tελικα πηρα το XR1100.
Πολυ ποιοτικο. Τελειοι αεραγωγοι, τελεια εφαρμογη, τελειο ζυγισμα.
Τα double d-ring ξερω οτι ειναι καλα αλλα προσωπικα δεν τα πολυσυμπαθω.

Ειναι ομως περισσοτερο θορυβωδες απ'οσο περιμενα. Μετα τα 100χλμ/ωρα. Μεχρι εκει δεν ακους τιποτα. Και λιγοτερο αεροδυναμικο απο οσο περιμενα, επισης.
Τουλαχιστον σε σχετικα ορθια θεση οδηγησης.

Αντε τωρα, με το καλο να παρεις και κανα μηχανακι.

Bob_o_mastoras
25/09/2016, 13:58
Αντε τωρα, με το καλο να παρεις και κανα μηχανακι.

Και αλλο..;;;

Πηρα ενα Fazer!

Pan (dvs)
25/09/2016, 14:27
Και αλλο..;;;

Πηρα ενα Fazer!

Ενταξει αυτο,αλλα λεω για κανονικο μηχανακι.:rotflmao:
















Καλοταξιδο.:beer: