PDA

View Full Version : Κλοπή Triumph Tiger 1050 ασημί



thanosri
05/09/2016, 12:17
Καλημέρα σε όλους.
Δυστυχώς έγινα μέλος για να δηλώσω την κλοπή της μηχανής μου.

Εκλάπη Triumph Tiger 1050 SE, ασημένια, από το Πολύδροσο Χαλανδρίου.
Αριθμός Πινακίδας : ΧΥΕ 481

Δίδεται αμοιβή σε περίπτωση εύρεσής της.

Πληροφορίες εντός

GFawkes
05/09/2016, 12:29
Απο Ακακιων εκλεψαν το σκουτερ ανεργου κολλητου...

Μετα την Ν.Σμυρνη/Δαφνη ειναι το 2ο χειρότερο μερος οσων αφορά τις κλοπες μοτοσυκλετων.

κανε βολτες προς Νομισματοκοπείο στον καταυλισμό των Ρομα
και πισω απο τα μαρμαραδικα/ημερησία για κουκουλωμένες μοτο.....

thanosri
05/09/2016, 13:04
Θα κάνω σίγουρα βόλτες μετά τη δουλειά. Αλλά δεν έχω ελπίδα. Θα'ναι σε κανένα γκαράζ. Δεν είναι μηχανή που την αφήνεις έτσι έξω. Θέλω να πω, δεν είναι και η πλέον εμπορική και συνηθισμένη. Μακάρι να γίνει κάτι να βρεθεί.

SoR
05/09/2016, 17:33
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια. Αν εισαι τυχερος θασαι τις πρωτες μερες...

thanosri
06/09/2016, 10:41
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια. Αν εισαι τυχερος θασαι τις πρωτες μερες...

Μακάρι, αν και γενικά ακούω πολλά μιας και άλλου του'χαν κλέψει ολοκαίνουργια GS1200R και τη βρήκαν έξω από το σπίτι του κλέφτη ( :uplate::eyepop:) μετά από ένα μήνα. Άλλου να την παρατάνε μετά από 2-3 μήνες κλπ κλπ.

thanosri
06/09/2016, 10:42
Το καλό είναι ότι βρήκα βίντεο με τους εν λόγω "κυρίους" (ήταν 2) και φαίνονται όλα. Για να δούμε...

Pan (dvs)
06/09/2016, 10:46
Το καλό είναι ότι βρήκα βίντεο με τους εν λόγω "κυρίους" (ήταν 2) και φαίνονται όλα. Για να δούμε...

Φροντισε να το παρει η αστυνομια το βιντεο,με επισημα χαρτια.

giannisgs1979
06/09/2016, 13:50
Φιλαρακο κανε βολτες μηπως την βρεις εγκαιρα γιατι και να τους πιασουν δε μιλανε που εχουν τη μηχανη.εγω ειμαι αυτος που μου κλεψανε το tdm αν διαβασεις στα παλαιοτερα και τον εχουν πιασει και εχει προφυλακιστει αλλα δεν λεει τιποτα.

thanosri
07/09/2016, 08:26
Φιλαρακο κανε βολτες μηπως την βρεις εγκαιρα γιατι και να τους πιασουν δε μιλανε που εχουν τη μηχανη.εγω ειμαι αυτος που μου κλεψανε το tdm αν διαβασεις στα παλαιοτερα και τον εχουν πιασει και εχει προφυλακιστει αλλα δεν λεει τιποτα.

Πωπω ρε φίλε! Τι λες τώρα; Καλά, είναι τόσο μαλάκες πια; Ποιους νομίζουν ότι κλέβουν αυτοί οι κ@#$@δες ; Τίποτε γόνους μεγάλων οικογενειών;
Αφού ρε λακαμά σε έπιασαν, τι νόημα έχει τώρα ; Πόσο μπετόβλακας;!

SoR
07/09/2016, 09:09
το βίντεο δεν το ανεβάζεις μετά απο συνεννόηση με την ασφάλεια;

σκοπεύεις να το ανεβάσεις;

με αυτόν που προφυλακίστηκε...δεν τον βγάζετε φόρα παρτίδα; αντε με το κάθε τσογλάνι... δαιμονίζομαι με τέτοια. ο άλλος παλεύει να πάρει μια μοτο και ο άλλος με την μπινιά πάει και την κλέβει. φρόντισε με τίποτα φιλαράκια σου να του πείτε καμιά καλημέρα όταν με το καλό βγει στην κοινωνία....

thanosri
07/09/2016, 10:54
το βίντεο δεν το ανεβάζεις μετά απο συνεννόηση με την ασφάλεια;

σκοπεύεις να το ανεβάσεις;

με αυτόν που προφυλακίστηκε...δεν τον βγάζετε φόρα παρτίδα; αντε με το κάθε τσογλάνι... δαιμονίζομαι με τέτοια. ο άλλος παλεύει να πάρει μια μοτο και ο άλλος με την μπινιά πάει και την κλέβει. φρόντισε με τίποτα φιλαράκια σου να του πείτε καμιά καλημέρα όταν με το καλό βγει στην κοινωνία....

Το'δωσα στην Ασφάλεια και ελπίζω να κάνουν κάτι. Προς το παρόν, δεν έχω καμία απολύτως ενημέρωση. Σήμερα θα πάω να πάρω το χαρτί που επιβεβαιώνει την κλοπή για να πάω σε ΔΟΥ και ασφαλιστική για διακοπή. Αν μου πουν κάτι, θα το ανεβάσω, φυσικά.
Επίσης, φίλος στο Κοντόπευκο μού'πε για 2 κλοπές χθες το ξημέρωμα. Ένα Beverly και ένα Fazer!
Και σήμερα πάω σε συνεργείο στο Πολύδροσο για να τους πώ να'χουν το νου τους και μου δείχνει Street Triple και μου λέει ότι αυτό παραλίγο τη γλίτωσε χθες το βράδυ!
ΕΛΕΟΣ ΡΕ!:a018::a37::a37::a52:

giannisgs1979
07/09/2016, 13:38
Με το που γινει το δικαστηριοω θα πω δημοσια ονοματεπωνυμο καΙ θα βαλω και φωτογραφιες του....
Οσο οταν βγει μετα απο δυο χρονια δεν τον βρισκεις πουθενα,τον ψαχνουν ειδη οι δικοι του που τους εχει κρεμασει.απο εκει και περα δεν μιλαει γιατι αν πει η αν βρουν και τις αλλες κλεμενες θα φαει 10 χρονια

ebs74
07/09/2016, 23:13
Θετική η ύπαρξη του Βίντεο..Με συγχωρείς που ρωτάω αλλά πόσος χρόνος τους χρειάστηκε και τι κλειδώματα είχες εκείνη την στιγμή ?
Εύχομαι να συγκεντρωθεί όλη η απαραίτητη τύχη παντού γύρω σου και να βρεθεί φίλε μου.

Coyote.V
08/09/2016, 00:22
Έξω στον δρόμο το είχες ή πυλωτή;

thanosri
09/09/2016, 08:21
Έξω στον δρόμο το είχες ή πυλωτή;

Δεν έχω πυλωτή. Απλά έναν χώρο μπροστά από το σπίτι που βάζω και το αυτοκίνητο. Και η πόρτα ανοίγει εύκολα γιατί δεν κλειδώνουν (δεν είναι δικό μου το σπίτι)...

papatzas82
10/09/2016, 14:00
Από Παλαιό Φάληρο το δικό μου http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=150504

papatzas82
10/09/2016, 14:00
Στο βίντεο είναι 2 άτομα 25-30 μαύρα μαλλιά και ήρθαν με αυτόματο ;

thanosri
12/09/2016, 08:17
Από Παλαιό Φάληρο το δικό μου http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=150504

Ω ρε φίλε ! Μιλάμε είναι φοβερό αυτό που γίνεται κάθε μέρα!

thanosri
12/09/2016, 08:20
Στο βίντεο είναι 2 άτομα 25-30 μαύρα μαλλιά και ήρθαν με αυτόματο ;

Έφυγαν με τη μηχανή μου. Μπήκαν στο στενάκι και δεν του έπιανε η κάμερα. Ήρθαν πεζοί...
Εδώ κλέβουν όλοι και όλους. Υπάρχει πρωτοφανής ασυδωσία και ανομία.
Οπότε, πραγματικά φίλε δεν ξέρω αν μιλάμε για τα ίδια άτομα. Κάθε μέρα ακούω για κλοπές.
Είναι να μην μπεις και εσύ (και εγώ και ο οποιοσδήποτε) στη λίστα με τα "θύματα" κλοπής. Κάθε μέρα ακούς για κλοπές που ποτέ δεν φανταζόσουν.