PDA

View Full Version : Ντεπόζιτο για Honda xr400r



gr_rocker
06/09/2016, 00:00
Καλημέρα. Ψάχνω μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω εκτός από τον Σαρακακη αυθεντικό το ντεπόζιτο για το Xr. Έστω και μεταχειρισμένο . Αν ξέρει κάποιος και με βοηθήσει. Ειναι πλαστικό και κόκκινο και ταιριάζει μόνο σε 400. Εχει κάνει κατα καιρούς κατι ρωγμές και ενώ όλες είχαν διορθωθεί , έγινε μια κοντά στο ρουμπινετο και δεν παίρνει φτιάξιμο. Οπότε παμε για ντεπόζιτο. Τα aftermarket δεν τα εμπιστεύομαι . Οποίος ξέρει κατι ας μου πει. Ευχαριςτω πολυ !

Λευκάδιος
06/09/2016, 06:52
Το κόκκινο είναι δυσευρετο και ακριβό γιατί δεν κυκλοφόρησε πολλά χρόνια.Αυτός έχει τσουχτερές τιμές αλλά μπας και http://www.car.gr/parts/view/1292036/
Γνώμη μου,αν το θες άμεσα βρες σε λευκό που είναι φτηνότερο και ύστερα ψάξε με την ησυχία σου στο ebay για κόκκινο.
Τα aftermarket γιατί δεν τα εμπιστευεσαι?Πέρα απο τον μεγαλύτερο όγκο μια χαρά αξιόπιστα είναι και δίνουν πολύ μεγαλύτερη αυτονομία.

gr_rocker
06/09/2016, 11:54
Σε ευχαριςτω για την βοήθεια. Δεν εμπιστεύομαι γενικότερα τα πλαστικά aftermarket. Σε σχέση με τα γνήσια , ξεθωριάζανε πιο γρήγορα και ήταν άλλη ποιότητα. Ανέκαθεν και σε crm που είχα πιτσιρικάς , και στο Xr οταν έβαζα φτερά πχ acerbis - ufo , μετά έκλαιγα τα λεφτά μου . Επίσης με φοβίζει το να πάρω ντεπόζιτο aftermarket από eBay γιατί αν δεν ταιριάζει ακριβώς , άντε να βρεις άκρη ....