PDA

View Full Version : Επισκευή tank Bag Bagster



vaska
06/09/2016, 00:50
Για καθημερινή χρήση έχω ένα tank Bag της bagster και συγκεκριμένα το μοντέλο tweety. Με έχει καραβολέψει και το έχω πραγματικά ξεσκίσει στην χρήση σε καθημερινή βάση χρόνια τώρα. Πρόσφατα παρουσίασε πρόβλημα στα φερμουάρ του. Έκανα μια προσπάθεια επισκευής του σε τοπικό μάστορη, είπε ότι το έφκιασε αλλά το φκιάσιμο κράτησε κανά μήνα. Μία ωραία πρωία το μπαγκστεράκι ξέρασε τα σωθικά του στον δρόμο. Ευτυχώς μου συνέβη έξω από το μαγαζί μου ήμουν και υποψιασμένος και δεν έχασα τπτ. Το ίδιο μοντέλο έχει καταργηθεί και δεν πωλείται πια, αντ' αυτού πωλείται ένα άλλο που όμως έχει αδιάβροχο φερμουάρ και δεν βολεύει αν το ανοιγοκλείνεις 50 φορές την ημέρα. Κάποιος φίλος από εδώ μέσα πουλούσε πριν λίγο καιρό το δικό του, το πήρα και είμαι οκ προς το παρών. Αναρωτιέμαι όμως αν υπάρχει κανένας μάστορης να του στείλω το παλιό να το φτιάξει just in case που λένε και στο χωριό μου,γιατί πολύ το έχω αγαπήσει και πολύ το έχω βολευτεί. Θέλει αντικατάσταση φερμουάρ αλλά ο τοπικός μάστορης είπε ότι είναι ραμμένο "από μέσα" και δεν μπορεί να το αλλάξει.είναι μάλλον μπελαλίδικη διαδικασία και την βαριέται. Οπότε ρωτάω εγώ: Υπάρχει κάποιος που να ασχολείται με τούτα τα πράματα του διόλου, κάποιος που να κάνει καλή δουλειά αποδεδειγμένα, να του το στείλω?? Για πείτε ρε καρντάσια ξέρετε κάποιον?? Να σημειώσετε ότι μέσα βάζω όλη την προίκα μου που κουβαλάω καθημερινά και σε βόλτες βάζω πράγματα αξίας όπως φωτογραφική μηχανή, κινητό, πορτοφόλι κλπ και δεν είμαστε να χάνουμε κάτι από αυτά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

bulmont
06/09/2016, 05:20
Πέρνα και ρώτα μία τον Κώστα τον τσαγκάρη Κορίνθου πρίν την Αγ. Νικολάου, δίπλα στον
Τζατζαδάκη, ένα μικρό στενό μαγαζάκι....

vaska
06/09/2016, 08:37
οκ θα περάσω Βαγγέλη, ευχαριστώ.

DAYMAN
06/09/2016, 11:17
Γιατι δεν κανεις μια ερωτηση στον Γιασσαρη http://giassaris. ισως να επισκευαζει.

vaska
06/09/2016, 12:06
Γιατι δεν κανεις μια ερωτηση στον Γιασσαρη http://giassaris. ισως να επισκευαζει.

Γι' αυτό έγραψα το θρεντάκιον τούτο για να με οδηγήσετε. Θα κάνω ερώτηση λοιπόν και θα ενημερώσω

Θενκς
:wave2:

elpo
07/09/2016, 22:41
http://www.ridersartandcraft.com/aboutusgr.html
Οι συγκεκριμενοι εχουν καλη φημη σε επιδιορθώσεις/μετατροπες και υπαρχουν ατομα μεσα απο αυτο το φορουμ που τους συστηνουν.
Εγω προ ημερων τους εδωσα μποτα μοτο για αλλαγη φερμουαρ και το αποτελεσμα με ικανοποιησε.

virus
07/09/2016, 23:08
παντως στο μοτομαντ πωλειτε καινουργιο. για τσεκαρε.

vaska
14/09/2016, 18:05
Ευχαριστώ Γιάννο, τώρα το είδα, θα τσεκάρω αύριο.

vaska
22/05/2017, 17:58
Μετά λοιπόν από αρκετό ψάξιμο και για καινούριο και για επισκευή του υπάρχοντος, να ενημερώσω για κάθε ενδιαφερόμενο ότι τελικά επισκευάστηκε από το Rider's art and Craft, την Τίνα και τον Σίμο. Στο τηλέφωνο η Τίνα ήταν σχεδόν σίγουρη ότι θα μπορούσε να το επισκευάσει με μια πολύ μικρή επιφύλαξη. Το έστειλα με ταχυδρομείο με υπόδειξη της Τίνας για χαμηλή χρέωση (μόλις 1.5€) το παρέλαβαν και μου το επέστρεψαν με τον ίδιο τρόπο επισκευασμένο. Η δουλειά τους είναι άριστη. Το Τσαντακι ξανα-ζωντάνεψε κι έγινε πάλι λειτουργικό.
Πολύ καλοί επαγγελματίες με χαμηλές τιμές και ποιοτική δουλειά, τους συστήνω ανεπιφύλακτα.

Apache
22/05/2017, 18:05
Λές να μπορούν να μου αλλάξουν το φερμουάρ σε ένα καλοκαιρινό μπουφάν Richa που έχω ;

vaska
22/05/2017, 18:19
Λές να μπορούν να μου αλλάξουν το φερμουάρ σε ένα καλοκαιρινό μπουφάν Richa που έχω ;

To bagster είχε δυσκολίες πολλές λόγω κατασκευής, με κούρμπες και γωνίες, το μπουφάν θεωρώ είναι πιο εύκολο. Δεν χάνεις τπτ να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις. 2107714531

Apache
23/05/2017, 00:07
To bagster είχε δυσκολίες πολλές λόγω κατασκευής, με κούρμπες και γωνίες, το μπουφάν θεωρώ είναι πιο εύκολο. Δεν χάνεις τπτ να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις. 2107714531

Thns man.....