PDA

View Full Version : Αυξήσεις στη χρέωση του ΟΤΕ για πρόσβαση στο Internet μέσω ΕΠΑΚ



kapeos
15/11/2005, 17:15
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=663798&lngDtrID=252


Ουδέν σχόλιον :uplate: :sad:

AFTER
15/11/2005, 17:55
Το εχω ξαναπει:

ΘΕΛΟΥΝ ΞΥΛΩΜΑ ΟΛΟΙ
:a52:


ΛΑΚΑΜΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΨΗΦΙΣΤΕ
:a31:

Loudovikos
15/11/2005, 17:57
Απλα θα πληρώνουμε το τσάμπα Internet των φοιτητών!!!

sonic22
15/11/2005, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Loudovikos
Απλα θα πληρώνουμε το τσάμπα Internet των φοιτητών!!!

e vres ena fititi kai pliroste to internet miso miso... :wacko: :wacko: :wacko:

zzr2005
15/11/2005, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Loudovikos
Απλα θα πληρώνουμε το τσάμπα Internet των φοιτητών!!!
Τι εννοείς ????

Daemon
15/11/2005, 19:04
Γιατι δεν βαζεις ADSL? H τιμες πεφτουν συνεχεια και αν το χρησιμοποιεις πολυ σε συμφερει :)

akaposto
15/11/2005, 19:39
τι?????
φύγαμε για adsl


απατεώνες

gdevelek
15/11/2005, 20:13
Δυστυχώς σε πολλές περιοχές στην επαρχία οι συνδέσεις ADSL δεν είναι διαθέσιμες ή ακόμη και εφικτές λόγω μεγάλης απόστασης μεταξύ σπιτιών και κέντρου.

Το μέτρο λοιπόν αυτό εντάσσεται στην πολιτική αποκέντρωσης της κυβέρνησης...

XTLSR
15/11/2005, 23:33
κομπινα ειναι για να αναγκαστουν ολοι καποια στιγμη να βαλουν adsl στην οποία σε δεσμεύουν με μηνιαίο πάγιο γραμμής

konnos01
16/11/2005, 01:23
να 'ταν μονο σ' αυτο το θεμα πισω η ελλαδα, καλα θα ΄ταν :a31:

afrolykos
16/11/2005, 06:40
για οσους δεν το γνωριζουν οι ελευθεροι επαγγελματειες δικαιουνται τσαμπα προσβαση στο ιντερνετ βαση του ευρωπαικου προγραμαρος κοινονοια τις πληροφορειας με μια απλη αιτηση στο βιοτεχνικο επιμελητηριο .
σε απλη γραμη pstn η istn 64

μπορει καποιος να χρησιμοποιη την istn και να δωση σε καποιον κολητητου την pstn η και το αντιστροφο μπορουν να μπενουν και οι 2 ταυτοχρονα απο διαφορετικο τηλεφονο παντα

πεστε στον οτε ενα γεια οσοι μπορειτε γιατι αυτοι μονο απο απωλεια κερδων καταλαβενουν

και προσεχτε το adsl γιατι δεν τρεχει παντα με ταχητητα οπως λενε εξαρτατε στην περιοχη

καλημερα :)

gdevelek
16/11/2005, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
για οσους δεν το γνωριζουν οι ελευθεροι επαγγελματειες δικαιουνται τσαμπα προσβαση στο ιντερνετ βαση του ευρωπαικου προγραμαρος κοινονοια τις πληροφορειας με μια απλη αιτηση στο βιοτεχνικο επιμελητηριο .
σε απλη γραμη pstn η istn 64



Μιλάς σοβαρά;

Στο βιοτεχνικό ή μήπως στο βιομηχανικό επιμελητήριο;

sonic22
16/11/2005, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
για οσους δεν το γνωριζουν οι ελευθεροι επαγγελματειες δικαιουνται τσαμπα προσβαση στο ιντερνετ βαση του ευρωπαικου προγραμαρος κοινονοια τις πληροφορειας με μια απλη αιτηση στο βιοτεχνικο επιμελητηριο .
σε απλη γραμη pstn η istn 64


gia to dixtiothite les?

an les gia auto emena mou exoun vgalei to ladi gia ton apetoumeno ejoplismo... asxetoi oi ekprosopoi kai genika flou oi diadikasies...

gdevelek
16/11/2005, 10:46
To Δικτυωθείτε έχει απλά επιδότηση 40%, αν πάρεις σύνδεση στο δίκτυο και PC, και το PC πρέπει να περιλαμβάνει και λειτουργικό και οθόνη, κάτι που δεν είναι στα σχέδια πολλών που απλά θέλουν να αναβαθμίσουν την κεντρική μονάδα.

Αυτοί οι περιορισμοί συντη γραφειοκρατία κάνουν άθροισμα "ευχαριστώ δεν θα πάρω"

gdevelek
16/11/2005, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Το εχω ξαναπει:

ΘΕΛΟΥΝ ΞΥΛΩΜΑ ΟΛΟΙ
:a52:


ΛΑΚΑΜΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΨΗΦΙΣΤΕ
:a31:

Προσωπικά ψηφίζω Λουκουμάδες Αλεξίου ευχαριστώ.

afrolykos
16/11/2005, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Μιλάς σοβαρά;

Στο βιοτεχνικό ή μήπως στο βιομηχανικό επιμελητήριο;

βιοτεχνικο ι:)

το χρησιμοποιο χρονια και εχω δωση και σε 3 φιλους τους κοδικους και ασε τον οτε να κουρευεται:)

δεν χρειαζετε να εχεις υπολογιστη για να κανεις αιτηση για παροχη στο βεα σε ρωταν εχεις λες εχω τελος η συζητηση
γραψε τι κοδικο θες σου λενε τον γραφης στην αιτηση και τελος πας σπιτι σου αφου σου εχουν πει βεβαια ποτε θα σε συνδεσουν

εκτος αυτου δεν ειναι αναγκη να εισαι ο ιδιος ελευθερος επαγγεματιας :) βρισκης καποιον φιλο γνοστο που το δικαιουτε και δεν το χρειαζεται δεν σε ελεγχη κανεις δεν μπορει κιολας να σε ελενξη

DoctorS
16/11/2005, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
βιοτεχνικο ι:)

το χρησιμοποιο χρονια και εχω δωση και σε 3 φιλους τους κοδικους και ασε τον οτε να κουρευεται:)

δεν χρειαζετε να εχεις υπολογιστη για να κανεις αιτηση για παροχη στο βεα σε ρωταν εχεις λες εχω τελος η συζητηση
γραψε τι κοδικο θες σου λενε τον γραφης στην αιτηση και τελος πας σπιτι σου αφου σου εχουν πει βεβαια ποτε θα σε συνδεσουν

εκτος αυτου δεν ειναι αναγκη να εισαι ο ιδιος ελευθερος επαγγεματιας :) βρισκης καποιον φιλο γνοστο που το δικαιουτε και δεν το χρειαζεται δεν σε ελεγχη κανεις δεν μπορει κιολας να σε ελενξη

εεεεεεεεε ρε τι μαθαίνεις................τσάμπα τόσα φράγκα στον οτέ.................αύριο πρωί πρωί στο βιοτεχνικό λοιπόν..........


thanks afrolyke.................:beer:

afrolykos
16/11/2005, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
εεεεεεεεε ρε τι μαθαίνεις................τσάμπα τόσα φράγκα στον οτέ.................αύριο πρωί πρωί στο βιοτεχνικό λοιπόν..........


thanks afrolyke.................:beer:

και πανο απο ολα οσοι δεν το ξερουν να το μαθουν :) εκει ειναι το καλο :beer:

gdevelek
16/11/2005, 22:53
Αν κατάλαβα καλά το ίδιο το Β.Ε. σου παρέχει τη σύνδεση.

Από ποιότητα υπηρεσίας πώς πάνε;

Τι δικαιολογητικά θέλουν, θυμάσαι;

afrolykos
16/11/2005, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
gia to dixtiothite les?

an les gia auto emena mou exoun vgalei to ladi gia ton apetoumeno ejoplismo... asxetoi oi ekprosopoi kai genika flou oi diadikasies...

διαφορετικο πραγμα το ενα απο το αλλο
εγω λεω για παροχεα:) πανευκολη διαδικασια


για το αλλο επιδοτηση ps οπως τα λες εξαρτατε απο τον υπαληλο αν ειναι ενημερος

afrolykos
16/11/2005, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Αν κατάλαβα καλά το ίδιο το Β.Ε. σου παρέχει τη σύνδεση.

Από ποιότητα υπηρεσίας πώς πάνε;

Τι δικαιολογητικά θέλουν, θυμάσαι;

που πληρονης το βεα ακαδιμιας 18 δεν ειναι

johnpagr
16/11/2005, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
που πληρονης το βεα ακαδιμιας 18 δεν ειναι


Nai arxh akadhmias einai (nomhzw ston 4o orofo)

johnpagr
16/11/2005, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Αν κατάλαβα καλά το ίδιο το Β.Ε. σου παρέχει τη σύνδεση.

Από ποιότητα υπηρεσίας πώς πάνε;

Τι δικαιολογητικά θέλουν, θυμάσαι;

Poiothta : metria pros kalh

dikaiologhtika: apokoma plhrwmhs telefteou etous syndromhs

gdevelek
16/11/2005, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Nai arxh akadhmias einai (nomhzw ston 2o orofo)

Μια στιγμή, εκεί είναι και το βιομηχανικό επιμελητήριο.... όλα εκεί μαζεύτηκαν;;; :confused:

afrolykos
16/11/2005, 23:03
http://www.vea.gr



ΚΟΜΒΟΣ ΒΕΑ

Αγαπητέ συνάδελφε,

Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση της επένδυσης του Επιμελητηρίου μας για τη δημιουργία ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΤΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΜΕΛΩΝ ΜΑΣ. Ο ΚΟΜΒΟΣ INTERNET του ΒΕΑ, «Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΚΟΜΒΟΣ», ήδη άρχισε τη λειτουργία του με επιτυχία.

Παρέχει υπηρεσίες πρόσβασης και ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, σαν πρώτη ανταπόκριση στις ανάγκες σου να εκμεταλλευτείς τις νέες τεχνολογίες.

Σε καλούμε να στηρίξεις την προσπάθειά μας, με την ενεργή και άμεση συμμετοχή σου, για να οικοδομήσουμε μαζί το Ηλεκτρονικό Επιμελητήριο των Βιοτεχνών Μελών μας.

Γίνε τώρα δέκτης των Υπηρεσιών Internet του ΒΕΑ. Το Τμήμα Πληροφορικής του ΒΕΑ είναι στη διάθεσή σου:

*

για τη δική σου ενημέρωση
*

για τη δική σου ένταξη στην αναπτυσσόμενη μεγάλη ηλεκτρονική μας οικογένεια.

Ο κόμβος Internet του ΒΕΑ στήθηκε με τα δικά σου μέσα, τα δικά σου χρήματα, στο δικό σου Επιμελητήριο.

Πληροφορίες για τη σύνδεσή σου:

Γραμματεία Κόμβου – ΤΕΛΕΝΕΤ ΒΕΑ - 4ος όροφος

Τηλ. 2103680775 κα Παυλίδου email telenet@acsmi.gr

Fax 2103614726

gtsiros
16/11/2005, 23:06
Γιά κάτσε... τσάμπα η συνδρομή στο νετ... αλλά η χρονοχρέωση, χρονοχρέωση, έτσι δεν είναι;

afrolykos
16/11/2005, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Γιά κάτσε... τσάμπα η συνδρομή στο νετ... αλλά η χρονοχρέωση, χρονοχρέωση, έτσι δεν είναι;

νεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

doni
17/11/2005, 02:18
re paidia efoson tha pleronoume outos i allos pio polla fragka ston ote logo xronoxrewsis, to thema einai oti tha exoume tsampa prosvasi sto internet????
dld den tha pleronoume sindromi????

me auto pou lete den linei to provlima allazeis paroxea alla pali meso epak tha sindeese

oso gia ton agapitw filo pou eipe pos plironei to tsampa internet ton fititwn as skeftei a)oti kai oi fitites xrewnontai to xrono pou tha einai sto internet dld ta lefta pou pane ston ote kai
b)oti auto pou tous parexete dwrean einai o provider gia na boun sto internet(pou opos ipan kai kapioi apo edw auto boroun na to exoun kai oi eleutheroi epagelmaties)

sas parakalw min grafoume anakrivies gia tous fitites to vrikame twra gia ola ftene oi fitites

paris-3
17/11/2005, 02:48
Ρε παιδιά είναι απλά τα πράγματα..!!Όλα γίνονται για να βάλουμε όλοι DSL..!!!Μέχρι το καλοκαίρι δν θα συμφέρει η dial-up σύνδεση..!!!Λοιπόν όσοι έχουν PSTN/ISDN και πληρώνουν το δύμηνο από 80-100ευρώ για το internet(υπολογίστε και τα κσινούρια) καλύτερα να βάλουν DSL 384K, θα πληρώνουν καμιά 100-120 το πολύ πολύ και θα έχουν μόνιμη σύνδεση και θα κατεβάζουν ότι γουστάρουν χωρίς χρονοχρέωση κτλ.!!:winka: Πάλι όσοι χρησιμοποιούν λίγο το internet και έχουν μικρούς λογαριασμούς περιμένουν κι άλλο!!

gtsiros
17/11/2005, 04:03
Γω αυτό που φοβάμαι είναι ότι όσο περισσότεροι μπαίνουν με dsl τόσο θα μειώνεται το θεωρητικά διαθέσιμο Kb/σύνδεση...

Πες ότι η ελλάδα έχει σύνολο 10Gb με έξω...

Για 384Kb συνδέσεις... στις 25.000 συνδέσεις θα έρθει κορεσμός...

Το κακό είναι ότι τα λεφτά που έχουμε δώσει όλοι στον οτέ για οτιδήποτε, αντί να πάει σε ανάπτυξη του δικτύου, πήγε σε τσέπες.

Και αυτό θα δείξει σε λίγο καιρό.


χαρείτε τις dsl σας όσο μπορείτε...

gtsiros
17/11/2005, 04:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Γω αυτό που φοβάμαι είναι ότι όσο περισσότεροι μπαίνουν με dsl τόσο θα μειώνεται το θεωρητικά διαθέσιμο Kb/σύνδεση...

Πες ότι η ελλάδα έχει σύνολο 10Gb με έξω...

Για 384Kb συνδέσεις... στις 25.000 συνδέσεις θα έρθει κορεσμός...

Το κακό είναι ότι τα λεφτά που έχουμε δώσει όλοι στον οτέ για οτιδήποτε, αντί να πάνε σε ανάπτυξη του δικτύου, πήγαν σε τσέπες.

Και αυτό θα δείξει σε λίγο καιρό.


χαρείτε τις dsl σας όσο μπορείτε...

sonic22
17/11/2005, 09:18
paidia an organothite ligo ola ftina einai...

me ena asirmato dixtiaki stin gitonia xwrane oloi oi kaloi kai to kostos einai sxedon mideniko..

ase pou an ise kai mortis vgazeis kai xrima...:winka: :winka:

crazykiller
17/11/2005, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Γω αυτό που φοβάμαι είναι ότι όσο περισσότεροι μπαίνουν με dsl τόσο θα μειώνεται το θεωρητικά διαθέσιμο Kb/σύνδεση...

Πες ότι η ελλάδα έχει σύνολο 10Gb με έξω...

Για 384Kb συνδέσεις... στις 25.000 συνδέσεις θα έρθει κορεσμός...

Το κακό είναι ότι τα λεφτά που έχουμε δώσει όλοι στον οτέ για οτιδήποτε, αντί να πάει σε ανάπτυξη του δικτύου, πήγε σε τσέπες.

Και αυτό θα δείξει σε λίγο καιρό.


χαρείτε τις dsl σας όσο μπορείτε...

Θεωρητικά όμως τα περισσότερα έσοδα από τις dsl συνδέσεις δεν σημαίνει περισσότερα λεφτά για επενδύσεις-αναβαθμίσεις διαθέσιμου εύρους;;

Κάτι τέτοιο έγινε και στην αρχή του νετ στην Ελλάδα. Δεν ξεκινήσαμε με 10Gb εύρος προς τα έξω!!

LIBYKOS
17/11/2005, 10:09
Ακούω τις προτάσεις σας για μποϋκοτάζ!!!

idi
17/11/2005, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
Ακούω τις προτάσεις σας για μποϋκοτάζ!!!

για αρχη ρωταω σε λιγο για τα πακετα της Forthnet που εχουν ΚΑΙ τους αγωνες της ΑΕΚ τζαμπαμαν :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

dez
17/11/2005, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
βιοτεχνικο ι:)

το χρησιμοποιο χρονια και εχω δωση και σε 3 φιλους τους κοδικους και ασε τον οτε να κουρευεται:)

Φιλε, μαλλον δε καταλαβες το αρχικο post. Χαρη κανεις στον ΟΤΕ. Αντι να εισπραττει τις νεες τιμες στο ΕΠΑΚ απο εσενα μονο, τις παιρνει κι απο τους φιλους σου, μιας και πληρωνετε στον ΟΤΕ κανονικοτατα ΕΠΑΚ χρονοχρεωση.

Μην μπερδευεις την τηλεφωνικη χρεωση με την χρεωση για internet access. Αν καποιος ειναι ριγμενος στην ιστορια, ειναι το ΒΕΑ.


Οσο για το bandwidth με το εξωτερικο, δεν τιθεται θεμα "ελληνικου" bandwidth, καθε provider (εμπορικος και μη) εχει τη δικη του διασυνδεση με εξωτερικο η οποια, φυσικα, αναβαθμιζεται αναλογα με τις αναγκες... :D

bartlal
17/11/2005, 15:20
ακυρωθηκε απο την ΕΕΤΤ. σχετικο link με το δελτιο τυπου:

http://www.eett.gr/gr_pages/dimosiotita/deltia_typou/DT17_11_05.htm


:wave2:

afrolykos
17/11/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Φιλε, μαλλον δε καταλαβες το αρχικο post. Χαρη κανεις στον ΟΤΕ. Αντι να εισπραττει τις νεες τιμες στο ΕΠΑΚ απο εσενα μονο, τις παιρνει κι απο τους φιλους σου, μιας και πληρωνετε στον ΟΤΕ κανονικοτατα ΕΠΑΚ χρονοχρεωση.

Μην μπερδευεις την τηλεφωνικη χρεωση με την χρεωση για internet access. Αν καποιος ειναι ριγμενος στην ιστορια, ειναι το ΒΕΑ.


Οσο για το bandwidth με το εξωτερικο, δεν τιθεται θεμα "ελληνικου" bandwidth, καθε provider (εμπορικος και μη) εχει τη δικη του διασυνδεση με εξωτερικο η οποια, φυσικα, αναβαθμιζεται αναλογα με τις αναγκες... :D


εγω δεν ειπα οτι δεν πληρωνο χρονοχρεωση ειπα οτι δεν πληρωνο παροχεα

κακο ειναι που γλιτονουμε 4 ανθρωποι
τελη προσβασης

ξερεις κανενα να μην πληρωνη χρονοχρεωση να το κανω και εγω :)


ριγμενο το βεα απο που βγενη αυτο απο την στιγμη που πληρωνο συνδρομη
καθε χρονο εδω και 21 χρονια :)

Gandalf dr685sm
17/11/2005, 16:02
bartlal...

είναι σίγουρο;

Γιατί στο Δελτίο τύπου ναι μεν αναφέρει αντίθεση αλλά δεν αποτυπώνει ρηττά την ακύρωση της αύξησης...

Gandalf

dez
17/11/2005, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
εγω δεν ειπα οτι δεν πληρωνο χρονοχρεωση ειπα οτι δεν πληρωνο παροχεα

κακο ειναι που γλιτονουμε 4 ανθρωποι
τελη προσβασης
καθολου κακο! Απλα αναρωτηθηκα τι σχεση ειχε με την αυξηση του ΕΠΑΚ :confused:


ξερεις κανενα να μην πληρωνη χρονοχρεωση να το κανω και εγω :)


ριγμενο το βεα απο που βγενη αυτο απο την στιγμη που πληρωνο συνδρομη
καθε χρονο εδω και 21 χρονια :)

συνδρομη ναι, αλλα για 1 οχι για 5 :lol:
Anyway, εγω ειμαι σαφως υπερ του free internet ;)

afrolykos
17/11/2005, 19:35
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
[B]καθολου κακο! Απλα αναρωτηθηκα τι σχεση ειχε με την αυξηση του ΕΠΑΚ :confused:

πολλοι ανθρωποι δικαιουνται τσαμπα συνδεση και δεν το ξερανε οποτε αν παιξη τελικα ερχοντε στα ισια περιπου ;)


συνδρομη ναι, αλλα για 1 οχι για 5 :lol:


σε αυτους που δικαιουνταν τσαμπα συνδεση και δεν τους ενημερονουν εσκεμενα θα τους αποζημιοσουνε ;)

μιας και συμφονουμε παντως ζητω το free internet και οχι μονο :beer:

gtsiros
18/11/2005, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
bartlal...

είναι σίγουρο;

Γιατί στο Δελτίο τύπου ναι μεν αναφέρει αντίθεση αλλά δεν αποτυπώνει ρηττά την ακύρωση της αύξησης...

Gandalf

+1

kapeos
18/11/2005, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
bartlal...

είναι σίγουρο;

Γιατί στο Δελτίο τύπου ναι μεν αναφέρει αντίθεση αλλά δεν αποτυπώνει ρηττά την ακύρωση της αύξησης...

Gandalf



+1:rolleyes:

LIBYKOS
18/11/2005, 10:30
http://www.ote.gr/dtyp.asp

Κάντε κλικ στο τελευταίο δελτίο τύπου ( είναι σε .pdf )

Εν ολίγοις, θα μας τα πάρει σε βάθος χρόνου και όχι με τη μία

bartlal
18/11/2005, 10:30
ρε, δεν με χεζετε πρωινιατικα λεω εγω??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ειδατε πουθενα οτι ο ΟΤΕ θα την κανει την αυξηση ετσι και αλλιως, μετα απο αυτη την ανακοινωση της ΕΕΤΤ??? τι σημαινει αν ειναι σιγουρο? οχι, τιποτα δεν ειναι σιγουρο εκτος του οτι απο 6 δεκεμβριου 2005 ΔΕΝ θα κανει την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ αυξηση.


ΥΓ: επειδη ειστε και τρεις κιολας με την ιδια απορια, προτιμω να με χεζετε με δοσεις, γιατι αλλιως θα βουλιαξω στο σκατο!!! :beer: :beer: :beer: :lol: :wave2:

ΥΓ2: τωρα που το ξανασκεφτομαι, εσυ καπεο, να πας να χεστεις μονος σου!!! :a22: :a22: :a22:

kapeos
18/11/2005, 10:50
Με πρωτοβουλία της κυβέρνησης η αναδίπλωση στο θέμα των αυξήσεων στο Internet


http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=664511&lngDtrID=252


Φρέσκα νέα λοιπόν :beer:

gdevelek
18/11/2005, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ρε, δεν με χεζετε πρωινιατικα λεω εγω??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ειδατε πουθενα οτι ο ΟΤΕ θα την κανει την αυξηση ετσι και αλλιως, μετα απο αυτη την ανακοινωση της ΕΕΤΤ??? τι σημαινει αν ειναι σιγουρο? οχι, τιποτα δεν ειναι σιγουρο εκτος του οτι απο 6 δεκεμβριου 2005 ΔΕΝ θα κανει την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ αυξηση.




Από το in.gr, σήμερα:


Πάντως, ο Οργανισμός δηλώνει ότι οι αυξήσεις στο κόστος πρόσβασης δεν ματαιώνονται, απλώς αναστέλλονται και θα εφαρμοστούν σε βάθος χρόνου...

bartlal
18/11/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Από το in.gr, σήμερα:


Πάντως, ο Οργανισμός δηλώνει ότι οι αυξήσεις στο κόστος πρόσβασης δεν ματαιώνονται, απλώς αναστέλλονται και θα εφαρμοστούν σε βάθος χρόνου...

εννοειται οτι θα την κανει την κινηση. απλα προσπαθησε με μια κινηση να μαζεψει πολλα γκαφρα. απλα, τωρα θα το κανει καθε πχ εξαμηνο μεχρι να φτασει στο επιθυμητο για αυτον εισοδημα. και το χειροτερο ειναι οτι δεν θα μεινει μονο σε αυτη την αυξηση. θα δεις και αλλες αυξησεις απο τον πΟΤΕ.... :confused: :mad:

Tropeas
18/11/2005, 12:48
Παιδιά είναι και τεχνική πωλήσεων,
πλεον μια ISDN για κάποιον που μπαίνει 2ώρες ημερησιως στο ιντερνετ φθάνει στα έξοδα με μια ADSL , απλά ο κόσμος που δεν έχει επαφή ακούει το 35,5 ? τον μήνα και λεει μακρυα, και δεν θέλει παράλληλα να αφήσει το τηλεφωνικο νουμεράκι του που έχει μέχρι τώρα...

Για μένα δεν είναι τρόπος σκέψης αυτός, έχω βγάλει τους νταβατζήδες εδώ και καιρό... και έχω κόψει όλα τα σταθερα, σπίτι μου και έχω βάλει σταθερή τηλεφωνία μεσω Internet , (VoIP) , αλλά που να τα εξηγείς στον παπού αυτά , μόνο αν του εξηγησεις το κόστος θα δεχτεί!

οπότε αν ακριβήνει και η Dial up νομίζει ότι θα στείλει τον κόσμο στις DSL , μια σωστή διαφημιστική καμπάνια και άνοιγμα μιας άλλης εταιρείας π.χ. Vivodi, στους παπούδες θα φέρει στον ΟΤΕ μια μόνιμη απώλεια και των ακλώνητων σταθερών συνδρομητών τηλεφωνίας!

Ετσι χρειάζεται, βήματα και απο εμάς...

Προσωπικά προσπαθω , φίλους θείους συγγενείς, κλπ να αλλάζουν για να βλέπουν και το συμφέρο τους αλλά και ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο...

duck456
18/11/2005, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas


Για μένα δεν είναι τρόπος σκέψης αυτός, έχω βγάλει τους νταβατζήδες εδώ και καιρό... και έχω κόψει όλα τα σταθερα, σπίτι μου και έχω βάλει σταθερή τηλεφωνία μεσω Internet , (VoIP)


για εξήγησε πως γινεται αυτό φιλε tropea

sniper
18/11/2005, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
....... και έχω κόψει όλα τα σταθερα, σπίτι μου και έχω βάλει σταθερή τηλεφωνία μεσω Internet , (VoIP) , αλλά που να τα εξηγείς στον παπού αυτά , μόνο αν του εξηγησεις το κόστος θα δεχτεί!

......


VoIP σημαίνει Voice over IP και δεν είναι φωνή μέσω internet αλλά χρησιμοποιώντας την τεχνολογία IP μεταφέρεις σε ένα ΚΛΕΙΣΤΟ δίκτυο voice....

Για να μην νομίζουν όσοι δεν ξέρουν ότι μόνο με internet καταργείς το τηλέφωνο.....

Tropeas
18/11/2005, 13:38
;) και με ασύρματο δίκτυο....
www.awmn.net

και με προσωπικούς εξοπλισμούς σε κάθε άκρο απλής σύνδεσης DSL χωρίς Ιντερνετ,
βλέπε "Sipura 3000"

και με πολλά πολλά άλλα...

μου φαίνεται θα ετοιμάσω ένα άρθρο - tutorial να ανεβάσω για το πώς μπορούμε να κάνουμε και με τι κόστος εξοπλισμού και ρυθμίσεων κλήσεις σε οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη, χωρις on line χρέωση αλλά με πάγια αποπληρωμη ανεξαρτήτως ωρων χρήσης...

bartlal
29/11/2005, 13:41
τι λεγαμε???

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=666162&lngDtrID=252


:mad: :mad: :eyepop: :sick: :yuck: :( :a11: :a02: :a66:

paris-3
29/11/2005, 13:58
Ok ότι πείτε!!:a31: :a31: