PDA

View Full Version : Προσπάθεια μέσω αγγελίας πώλησης μοτο να μου αποσπάσουν χρήματα



polef
21/09/2016, 19:36
367780Καλησπέρα καταρχήν σε όλους.
Ανάρτησα μια αγγελία στο ΧΕ που αφορούσε την πώληση μιας μοτο TRANSALP sto link
http://www.xe.gr/automoto/used-bikes@@@@@@@@@@@@@@@@l
Μετά από λίγες ώρες μου ήρθε ειδοποίηση για ενδιαφέρων

Εκδήλωση ενδιαφέροντος για αγγελία
Ο παρακάτω χρήστης, εκδήλωσε ενδιαφέρον για την αγγελία σας.
Φωτογραφία αγγελίας HONDA XL TRANSALP XLV
2000 2.400 €
61.000 χ.μ
Ονοματεπώνυμο: thomas bright
Τηλέφωνο: 8162095570
Email: thomasbright442@gmail.com
.
.
.
Μήνυμα χρήστη:
Do you still have the motorcycles for sale ? if yes get back to me


Yes i have it for sale!
what too you want?


Thanks so much for your swift response, am highly interested in
purchasing your it and i will like you to kindly get back to me with
your final asking price as soon as possible so that i can quickly
offer you a reasonable price and get proceed with this transaction.
stay bless.

so that it could get to my address and echeete the amount of 2,400 euro can
directly convey to you the bike.

\Hello,

Thank you for your e-mail and i am very glad to read from you. Am
interested to buy and i will be much happy if you can consider me as
your concluding buyer also i will be paying you your asking price only
if you are ready to dispense the bike to me. also i may not be able to
come down to you for checking the bike due to some vital reasons and
for the nature of my work, additionally you will not be responsible
for the shipping arrangement and the shipping fee only if you are
ready to dispense the bike and am gonna inform the shipping company
representative to handle all the paper work on my behalf also i assure
you 100% safety in this transaction. Am gonna contact a shipping
company and make an arrangement on that, kindly get back to me with
the bike location so i can make the pick up arrangement besides the
shipping charges. To give out your money will be through Bank transfer
or PayPal because is the easier and the fastest means of sending and
receiving money so kindly get back to me with your paypal email
address or Bank details such as

Account Holder Name
Bank Name
Bank account
IBAN

I look forward to read from you. God bless you

the asking price is 2.400 euro, if you are interested it would be the best
for you to act soon. Where is your location? In case you are interersted I
would like to know how we trade.

y]our location? country?[/COLOR]

Am interested because i want to buy it as birthday present for my
mother in Italy and i will like you to quickly get back to me with the
Bank details or your paypal email address ASAP so that i can quickly
issue out your payment and get this transaction done and completed
today. I look forward to read from you .... Am happy to do business
with you.

polef
21/09/2016, 19:40
when you tansfer the money?

Once you get back to me with the Bank details i will issue out your
payment immediately because i want this transaction to be done and

Account Holder Name
Bank Name
Bank account
IBAN

Get back to me with this information's so that i can quickly issue out
your payment and get this business done today. Thank you.
completed today.

Your request is on the way to thomasbright442@gmail.com.

Thanks for your e-mail with the details needed for the payment I will
proceed with the payment immediately.Kindly end off the advert
immediately since you have decide to sell the item to me, Best
Regards.

και μου ερχετε επιβαιβέωση απο paypal mono poy to mail δεν ηταν απο @paypal.com αλλα απο pay_palfundservice@dcemail.com


PayPal logo SEP 21, 2016
Transaction ID: 76B74993YP649825J

Hello , PE .

You received a payment of €3,140.00 EUR from Thomas Bright (Thomasbright442@gmail.com)
View the "NOTE" of this pending transaction below
Seller Protection - Eligible
Buyer
Thomas Bright
Thomasbright442@gmail.com
Note from Merchant :
I included €700.00EUR meant for Pick up Fee and an extra €40.00EUR for Money Gram Charges.
Pick-Up Agent Address - Confirmed
Fast Delivery Service.
Name :Alimat James,
Address: Road 200, house
20b, Maadi Degla
City : Cairo ,
Zip code : 11724
Country :Egypt.
Money Transfer Method,
Money Gram Money Transfer. Inline image 1
Description Unit price Qty Amount
Bikes €2,400.00 EUR 1 €2,400.00EUR
Agent Fees :
€700.00 EUR
Money Gram Money Transfer Charges :
€40.00 EUR
Total :
€3,140.00 EUR
Payment sent to : P.....r@gmail.com
NOTE : This is to confirm to you that the said amount has been successfully transferred by Thomas Bright and has been deducted from his PayPal account, which is ready to be credited into your account, been that this Payment has been subjected to be a Payment for (bikes) purchased from you,We reserve the right to make sure this transaction is safe and secured also to verify the legitimacy level on this transaction because of the high sum of funds involved.

The above sum has included the transport charges and taxes as we and the Transport Company quoted for the buyer (as per New PayPal Policy). You will receive a Message from the PayPal Customer Verification Department Shortly informing you on how to send the shipping charges and taxes to the transport company with the above details as soon as possible.
You may contact the PayPal Customer Verification Department and Quote the Above Transaction ID for quick recognition of this transaction at :pay_palfundservice@dcemail.com
Note: As this transaction was done via our e-mail payments service, all inquiries should be directed to us by replying to this e-mail as it is the one being monitored for your transaction which is because the status of this transaction and include either transaction ID or reference number (PP1557) quick recognition of this transaction.
-----------------------------------------------------------------------------
Sincerely,
PayPal Team.
--------------------------------------------------------------------------------
Please reply to this email.This mailbox is monitored and you will receive a response.
Copyright © 2016 PayPal, Inc. All rights reserved. PayPal is located at 2211 N. First St., San Jose, CA 95131.
PayPal Email ID PP1557

kai 2ο email

polef
21/09/2016, 19:41
Hello , ΠE,
You have received a PayPal Payment of €3,140.00 EUR from Thomas Bright (Thomasbright442@gmail.com).

A temporary hold has been placed on this transaction !!!
As mentioned in the receipt of Payment and as per New PayPal Payment policy, we have fully debited the total amount (above) from the buyer's account which includes the buyer's shipper pick up fees.

In order to complete this transaction and get the funds approved in your account. We advice you go to the nearest Money Gram, and send the sum of
€700.00 EUR to the Pick-Up Agent and send us a Scanned Copy/Photograph of your Money Gram Transaction Receipt (in PDF Format).
NOTE: This is important as a security measure to ensure safety of this transaction.
Please, find below is the name and address of the Shipper where the pick-up fees will be sent via Money Gram.
Status: Pending
Click Here Locate Nearest Money Gram Office Inline image 1
PICK-UP AGENT DETAILS:
Name :Alimat James
Address: Road 200, house
20b, Maadi Degla
City : Cairo ,
Zip code : 11724,
Country : Egypt .

Address Status:
Confirmed
https://www.paypal.com/us/mrb/pal=KZAL42RVE
Your Account will be credited accordingly upon the receipt of details requested. It should either be sent in PDF format or send type details as:
Sender's Name;
Sender's Address;
Receiver's Name;
Reference Number;
Amount Sent;
You have to contact the PayPal Customer Verification Department and Quote the Above Transaction ID (PP1557) for quick recognition of this transaction at: pay-palfundservice@dcemail.com
Please reply to this email.This mailbox is monitored and you will receive a response.
Copyright © 2016 PayPal, Inc. All rights reserved. PayPal is located at 2211 N. First St., San Jose, CA 95131.

PayPal Email ID PP15

και συνεχιζει αφου του ε[ιπα οτι ειναι face η μεταφορα


I am very grateful for this and you have really proof trusted and
loyalty to me I will like you choose a suitable date and time for the
pick up and also I have forwarded the details to paypal to confirm
your account. and am pretty sure paypal must have sent you a
confirmation message regarding my payment. I look forward to read from
you.

You must be very stupid and besides what do you mean buy telling me
all this ? and besides am pretty sure paypal must have get back to you
regarding my payment so what the fuck huh ? if you are trying to scam
me i will advise you to stop because you gonna regret this SORROWFULLY
because am gonna report you to paypal now about your scamming
practice.

και ΄τελος αυτο
http://www.moto.gr/forums/attachment.php?attachmentid=367780&stc=1&d=1474478865

Ενώ γνώριζα εξαρχής ότι ήταν απάτη το τράβηξα για να δω που το πάνε
Για όσους δυσκολεύονται με τα αγγλικά αυτό που έγινε ειναι οτι ο τύπος εμφάνισε οτι μου έστειλε 2400 (αξία μοτο ) +700 για έξοδα συνναλαγης σθνολο 3100.
και μου παρουσίαζαν απο ψεύτικο email οτι τα λφτα ειναι κατατεθημένα και ότι περεπε να στειλο εγο 700 ευρω για να ξεκλιδωσουν (700 που μου έχε στείλει ήδη)
η απάτη έιναι ότι μόλις κατέθετα τα 700 θα γίνονταν καπνός όλα

Τώρα μάλλον καταζητούμε απο το FBI όπς φαίνεται από την φωτογραφία που ανάρτησα στην αρχή
Προς ενήμερωση των μελών του forum

zopas
21/09/2016, 19:47
καλο είναι να το προωθησεις και στην υπηρεσια ηλεκτρονικου εγκλήματος....μεσω ιμαιλ..

ggs
21/09/2016, 19:51
Am interested because i want to buy it as birthday present for my
mother....


Τράνσαλπ... :lol:


Πέρα της πλάκας, ρπστμ δεν μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που να τσιμπανε με αυτό...

o_gavros
21/09/2016, 22:13
Am interested because i want to buy it as birthday present for my
mother....


Τράνσαλπ... :lol:


Πέρα της πλάκας, ρπστμ δεν μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που να τσιμπανε με αυτό...

βρε σώπαινε καημένε που δεν μπορεί...
εμένανε ένα φεγγάρι δε μου'χε στείλει ηλεκτρονικό γράμμα ο Μουτόμπο δευτεροξάδερφος του μπατζανάκη της συνυφάδας του μακαρίτη βασιλιά της Νιγηρίας;
και τι ζήταγε ο άθρωπας;
μια διευκόλυνση (με το αζημίωτο) για να κινήσει τα εκατομμύρια του.
παραέχετε γίνει μυστήριοι μου φαίνεται.

virus
21/09/2016, 22:17
Am interested because i want to buy it as birthday present for my
mother....


Τράνσαλπ... :lol:


Πέρα της πλάκας, ρπστμ δεν μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που να τσιμπανε με αυτό...


κι ομως υπαρχουν :(

τους απετρεψα να προχωρησουν.

stavrouliasp
21/09/2016, 22:28
Το ίδιο μήνυμα ήρθε και σε εμένα που πουλούσα έναν δερμάτινο καναπέ. Ήθελα, αλλά δεν το τράβηξα όσο εσύ. Η μόνη διαφορά που με προβληματιζει είναι ότι εσένα σου έδωσε δυνατότητα για bank transfer. Τι θα γινόταν άραγε εάν του έλεγες να προχωρήσει έτσι;

polef
21/09/2016, 22:37
Aυτος προχώρησε κατά το ψεύτικο εμαιλ από paypal. ουσιαστικά περίμενε να του επιστρέψω τα 700+ euro που έβαλε δήθεν παραπάνω στην pay . Τα χρήματα είχαν κατατεθεί και περίμεναν από έμενα τ 700 για να μου τα στείλουν. Τώρα δεν ξέρω φοβάμαι το FBI μήπως με συλλάβουν όπως δείχνουν στις φώτο :). Σκέφτομαι να τα υποστείλω στην δίωξη του ηλεκτρονικού εγκλήματος. Είδωμεν

tzimidis
21/09/2016, 23:47
βρε σώπαινε καημένε που δεν μπορεί...
εμένανε ένα φεγγάρι δε μου'χε στείλει ηλεκτρονικό γράμμα ο Μουτόμπο δευτεροξάδερφος του μπατζανάκη της συνυφάδας του μακαρίτη βασιλιά της Νιγηρίας;
και τι ζήταγε ο άθρωπας;
μια διευκόλυνση (με το αζημίωτο) για να κινήσει τα εκατομμύρια του.
παραέχετε γίνει μυστήριοι μου φαίνεται.


Mobutu.

Allos o Mutobo.

bros400pgm
22/09/2016, 06:47
Εγώ τους είχα στείλει και την απόδειξη από την moneygram (μπορεί να ήταν και κάποια άλλη, δεν θυμάμαι) και ο μαλακας μάλλον έτρεχε να την εισπραξει. Μετά από 2 mail που προσπαθούσε να καταλάβει γιατί δεν την έβρισκε, μου είπε θα με κυνηγήσει ή αστυνομία γιατί ειμαι απατεώνας...

DAYMAN
22/09/2016, 07:21
στειλτα στο ηλεκτρονικο εγκλημα τα στοιχεια που εχεις και τελος.Αιγυπτος;Καιρο;Πισω γοριλα.

Vice
22/09/2016, 07:56
Πάνε οι εποχές που πουλούσαμε τις μηχανές γιατι περιμέναμε παιδί. Τώρα τα παιδιά αγοράζουν τρανςαλπ στους γονείς

7Tolis
22/09/2016, 08:04
Το Maadi πάντως είναι από τις κυριλέ περιοχές.

sakis81
22/09/2016, 08:07
ε μαιλ....τοσο ξεπερασμένα.ολα τα λεφτα ηταν το ραντεβού που μου εκλεισε νιγηριανος,''υπαλληλος''της πρεσβείας,σε κεντρικο ξενοδοχειο,με σκοπο την αγορα ενός κτισματος που ειχα βαλει αγγελια και τον ενδιεφερε.εννοείτε ότι πηγα για τον χαβαλέ και μονο.αμα ηταν κανας μπαρμπας ανω των 70,ισως και να τον επειθε με τα κοστούμια και το μερσεντικο.το στορυ πανω κατω το ιδιο.

AristidisZ
22/09/2016, 08:11
Τι δηλαδή, εμφανίστηκε άνθρωπος κανονικά ;;;

Ήταν μαύρος ; :p

sakis81
22/09/2016, 08:14
Τι δηλαδή, εμφανίστηκε άνθρωπος κανονικά ;;;

Ήταν μαύρος ; :p

σαν τον οφορικουε:lol::lol:

AristidisZ
22/09/2016, 08:16
Ήθελα να ξερα πως πήγαινε να κάνει απάτη με ακίνητο (κτίριο κιόλας), έλα Χριστέ και Παναγία...

Θα σου κατέθετε δηλαδή 200 - 300 χιλιάρικα στο paypal ή θα σου έδινε λεφτά monopoly ;

Γιατί δεν πήρες και κάνα τσομπά παρέα όταν πήγες ;

sakis81
22/09/2016, 08:18
εχει πμ

stavrouliasp
22/09/2016, 16:31
Πες και σε εμάς ρε φίλε. Έχει ενδιαφέρον το πράμα!

noodles
22/09/2016, 16:54
κλασικη περιπτωση νιγηριανων. πριν 3-4 χρονια οταν ητανε αρχη ακομα, την ειχανε πατησει πολλοι με πωλησεις κινητων κτλ.
εννοειται πως ποτε δε τους ενδιεφερε το κινητο, παρα μονο τα λεφτα.
η απατη ηταν του στυλ "για να σε πληρωσω, βαλε μου χ ποσο σε αυτο το λογαρισμο γιατι ειναι κλειδωμενες οι πληρωμες κτλ". επαιρνες εμαιλ κανονικα απο τραπεζα (ψευτικο μαιλ βεβαια) και πολλοι δε το υποπτευτηκανε...

macdeath_s
22/09/2016, 19:37
Αρχικά δεν μπορούσα να δω τη σελίδα γιατί την έκοβε το antivirus :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Αφετέρου δυστυχώς υπάρχουν ακόμη και τώρα πολλοί που τσιμπάνε με αυτά (phising) και για αυτό αυτού του είδους η "επίθεση" θεωρείτε από τις πιο επιτυχημένες μιας και βασίζεται 90% στον ανθρωπινό παράγοντα. Πριν λίγες μέρες στην Γερμανία ένα κολοσσός έχασε 40 εκατομμύρια από μλκια του CFO τους παρακαλώ. (λινκ (http://www.ibtimes.co.uk/cable-giants-leoni-ag-lose-40m-after-cfo-transfers-funds-hackers-bank-account-1579335))

Για αυτό βλέπετε κανα MrRobot (χωρίς πλάκα όσα δείχνει εκεί είναι αληθινά και άκρως τεκμηριωμένα τεχνολογικά) και αυθεντικό antivirus (όχι crack - ο λύκος να φυλάει τα πρόβατα).

nathair
22/09/2016, 19:45
Πριν λίγες μέρες στην Γερμανία ένα κολοσσός έχασε 40 εκατομμύρια από μλκια του CFO τους παρακαλώ. (λινκ (http://www.ibtimes.co.uk/cable-giants-leoni-ag-lose-40m-after-cfo-transfers-funds-hackers-bank-account-1579335))


Αν έχουνε τέτοια κορόιδα CFOs στην Γερμανία, αλλάζω χώρα!

macdeath_s
22/09/2016, 19:54
Αν έχουνε τέτοια κορόιδα CFOs στην Γερμανία, αλλάζω χώρα!

Μεγάλη μπουκιά φάε... Δεν είναι όλα τα mail σαν αυτό που πήρε ο φίλος εδώ. Πάρα πολλά από αυτά είναι πολύ αληθοφανή και δεν θέλει πολύ να την πατήσεις. Επίσης πολλές φορές χακάρουν κάτι άλλο πιο εύκολο ώστε να εκμαιεύσουν πληροφορίες για εσένα και να κάνουν το τελικό mail πιο αληθοφανές.

Επειδή κάποιος είπε για την δίωξη ψάξτε ένα e-mail που χε στείλειο Σφακ στο indymedia... :bawl:

AristidisZ
22/09/2016, 19:56
Αυτό εδώ λες ;;; (https://athens.indymedia.org/post/30805/)

Άλλες εποχές τότες :lol:

macdeath_s
22/09/2016, 19:57
Αυτό εδώ λες ;;; (https://athens.indymedia.org/post/30805/)

Άλλες εποχές τότες :lol:

nai nai nai xaxaxaxa

nathair
22/09/2016, 20:22
Μεγάλη μπουκιά φάε... Δεν είναι όλα τα mail σαν αυτό που πήρε ο φίλος εδώ. Πάρα πολλά από αυτά είναι πολύ αληθοφανή και δεν θέλει πολύ να την πατήσεις. Επίσης πολλές φορές χακάρουν κάτι άλλο πιο εύκολο ώστε να εκμαιεύσουν πληροφορίες για εσένα και να κάνουν το τελικό mail πιο αληθοφανές.

Επειδή κάποιος είπε για την δίωξη ψάξτε ένα e-mail που χε στείλειο Σφακ στο indymedia... :bawl:

Εχω πάρει mail από τον CEO που μου ζητούσε να μεταφέρω λεφτά. Ναι καλά, βέβαια το συγκεκριμένο φαινότανε. Αλλα όσο αληθοφανές να ήτανε ένα mail, λεφτά σε άγνωστο λογαριασμό ΔΕΝ θα έβαζα... Ειδικά 40 μύρια... Υπάρχουν τόσοι και τόσοι τρόποι να επιβεβαιώσεις...
Επαναλαμβάνω, ειδικά σε νέο, άγνωστο λογαριασμό που δεν έχεις ποτέ χρησιμοποιήσει.

macdeath_s
22/09/2016, 20:28
Εχω πάρει mail από τον CEO που μου ζητούσε να μεταφέρω λεφτά. Ναι καλά, βέβαια το συγκεκριμένο φαινότανε. Αλλα όσο αληθοφανές να ήτανε ένα mail, λεφτά σε άγνωστο λογαριασμό ΔΕΝ θα έβαζα... Ειδικά 40 μύρια... Υπάρχουν τόσοι και τόσοι τρόποι να επιβεβαιώσεις...
Επαναλαμβάνω, ειδικά σε νέο, άγνωστο λογαριασμό που δεν έχεις ποτέ χρησιμοποιήσει.

Ντάξει δεν ξέρεις πώς την πάτησε ακριβώς και συνήθως τα πετυχημένα που ναι profe δν τα δημοσιεύουν μην την πατήσει κι άλλος αν το κάνουν c/p οι "hackers". Πάντως παραπληροφόρησα δεν την πάτησε ο γερμανός αλλά ο ρουμάνος.

Μη φοβάστε πάντως στην ελλάδα δεν κινδυνεύουμε γιατί δεν έχουμε μία :p

spyrval
23/09/2016, 09:52
Am interested because i want to buy it as birthday present for my
mother....


Τράνσαλπ... :lol:



- Μαμά μαμά να τα εκατοστήσεις! Κοίτα την Transalp που σου πήρα!

- Το σουμιέ ρε άχρηστε;;;; Στη γιορτή μου περιμένω το Ohlins. Κουλάδι.

argy_kap
23/09/2016, 11:58
Πονέσαν τα μάτια μου απο τα Αγγλικά... :eek:

sniper
23/09/2016, 12:00
Πονέσαν τα μάτια μου απο τα Αγγλικά... :eek:



what too you want?

Eδώ εμένα ο εγκέφαλος...

Sapadak
23/09/2016, 12:01
Ντάξει δεν ξέρεις πώς την πάτησε ακριβώς και συνήθως τα πετυχημένα που ναι profe δν τα δημοσιεύουν μην την πατήσει κι άλλος αν το κάνουν c/p οι "hackers". Πάντως παραπληροφόρησα δεν την πάτησε ο γερμανός αλλά ο ρουμάνος.

Μη φοβάστε πάντως στην ελλάδα δεν κινδυνεύουμε γιατί δεν έχουμε μία :p

Οι ρουμάνοι θα έπρεπε να ειναι παραπάνω ψυλιασμένοι, μιας και η ελιτ των χακερ εδρευει εκειπερα.

Γιαυτό πάντα έχεις δικλιδες ασφαλείας (τεχνολογία-ανθρώπους-διαδικασίες), αλλά εκει(και εδώ) ειναι Βαλκάνιαααα και οι διαδικασίες ειναι για να τις δείχνουμε στους επιθεωρητες :lol:

BLiTzER
23/09/2016, 12:03
Eδώ εμένα ο εγκέφαλος...


so that it could get to my address and echeete the amount of 2,400 euro can
directly convey to you the bike.

Εγώ πέθανα εδώ με το "echeete", αλλά κατά τ'άλλα "convey" γιατί το κατέχουμε ναούμ.

MILTOS1976
23/09/2016, 12:12
γιατι παιδια εδω γινονται και αλλα.απο το car.gr υπαρχουν απατεωνες που βαζουν σε χαμηλη τιμη τη μοτο τους και βαζεις προκαταβολη να στη στειλουν απο επαρχια ενοειται και γινονται καπνος

sniper
23/09/2016, 12:21
Εγώ πέθανα εδώ με το "echeete", αλλά κατά τ'άλλα "convey" γιατί το κατέχουμε ναούμ.


Με πληγωμένο εγκέφαλο, δεν μπόρεσα να διαβάσω παρακάτω.

Υποθέτω όλα καλά.

cityfly
23/09/2016, 14:31
δεν είναι για μηχανή αλλά σε ανάλογη απάτη για ενοικίαση διαμερίσματος στην Αγγλία, εκτός του προφανούς της απάτης σε μια περίπτωση που είπα να απαντήσω για το χαβαλέ ερχόντουσαν σαν απάντηση, σχεδόν με το που έστελνα το δικό μου, κάτι κατεβατά δύο σελίδες Α4. Αφού λέω αυτοί αδικούνται, καλύτεροι κι από τη Βουγιουκλάκη στη Μοντέρνα σταχτοπούτα... πιο γρήγορα πιο γρήγορα

KernelPanic
23/09/2016, 15:22
βρε σώπαινε καημένε που δεν μπορεί...
εμένανε ένα φεγγάρι δε μου'χε στείλει ηλεκτρονικό γράμμα ο Μουτόμπο δευτεροξάδερφος του μπατζανάκη της συνυφάδας του μακαρίτη βασιλιά της Νιγηρίας;
και τι ζήταγε ο άθρωπας;
μια διευκόλυνση (με το αζημίωτο) για να κινήσει τα εκατομμύρια του.
παραέχετε γίνει μυστήριοι μου φαίνεται.

Γιατι δεν το συνέχισες κι εσυ οπως ο James: https://youtu.be/_QdPW8JrYzQ :lol:

avelsed
01/10/2016, 06:56
Μου ήρθε κι εμένα ακριβώς το ίδιο mail από αγγελία μου στη ΧΕ! Δεν απάντησα όμως, γιατί είδα το τηλέφωνο! Ο κωδικός +81 είναι για Ιαπωνία! Δηλαδή ένας Ιάπωνας "Thomas Bright" βρήκε την αγγελία μου, που ήταν στα ελληνικά και έδειξε ενδιαφέρον! ΑΠΑΤΗ ΣΙΓΟΥΡΑ!

duke200
01/10/2016, 08:57
ρε φιλε Τhomas Βright, τι μας ζαλίζεις? τοση πολλή εμπιστοσύνη στα ελληνικά μαστόρια? Δηλαδή δεν έχει ούτε ένα καλό μεταχειρισμένο σε ολόκληρο τον κόσμο, εκτός απο την Ελλαδάρα?


PS. μπράβο στο φίλο που ανέβασε όλη την αλληλογραφία. Θα του έλεγα να το στείλει στην εγχώρια υπηρεσία, αλλα αυτοί θα του έλεγαν οτι "επειδή δε τελέσηκε το αδίκημα, δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα". Ουτε υποψία φυσικά να συνεργαστούν με τις εξοχώριες αρχές για να εμποδίσουν μελλοντικές ενέργειες του κ. Thomas Bright.

Άκου Thomas Bright! Nice to meet you, Alex Clever!!

polef
01/10/2016, 09:56
Εχτές μου έστειλαν SMS με νούμερα +592666222 και 17072154826 με email marψ.catinus2006@gmail.com. Και σε ενημερωτικό που έστειλα στην δίωξη ηλ. εγκλήματος μου απάντησαν μόνο αν έχει διαπράχθηκε απάτη η να κάνω μήνυση ή έγκληση. Πιάστο το αυγό και κούρευτο. να περιμένω πρώτα να με κλέψουν και μετά να κινηθώ.

cityfly
01/10/2016, 10:54
Εχτές μου έστειλαν SMS με νούμερα +592666222 και 17072154826 με email marψ.catinus2006@gmail.com. Και σε ενημερωτικό που έστειλα στην δίωξη ηλ. εγκλήματος μου απάντησαν μόνο αν έχει διαπράχθηκε απάτη η να κάνω μήνυση ή έγκληση. Πιάστο το αυγό και κούρευτο. να περιμένω πρώτα να με κλέψουν και μετά να κινηθώ.

Εγώ πάντω από την απάντησή τους δεν καταλαβαίνω ότι πρέπει πρώτα να σε κλέψουν για να κάνεις κάτι, μπορείς να κάνεις μήνυση ή εγκληση. Αυτεπάγγελτα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα αν δεν έχει γίνει αδίκημα

tzimidis
01/10/2016, 11:44
Εγώ πάντω από την απάντησή τους δεν καταλαβαίνω ότι πρέπει πρώτα να σε κλέψουν για να κάνεις κάτι, μπορείς να κάνεις μήνυση ή εγκληση. Αυτεπάγγελτα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα αν δεν έχει γίνει αδίκημα

Prin 2 xronia kalesa to 100 :
-Kalispera
-kalispera
-einai edo mprosta apo to magazi enas me xasapomaxairo kai thelei na me sfaksei
-sas maxairose?
-oxi akoma
-tote den mporoume na kanoume tipota, geia sas

Live your myth in greece

polef
01/10/2016, 19:13
kai synexizoyme
Hello,
Thanks for your response.Am interested in buying.How long have you owned it?? what's your actual price for it?
Awaiting to hear from you soon,
Best Regards.

I have 10 years this item. The price is 749.999,99 euro

Oh this is very good, Am satisfied with it's condition and i also
agree with your price for it, i have made arrangements with a private
shipping company for the pickup and i must agree with you that the
shipping agent will be coming for the pick up as soon as the payment
has been complete and approved and the shipping agent representatives
will be the ones to help me handle every necessary details to complete
the deal.Since am always available online the
quickest payment option will be paypal as i can be able to send money
anytime any day. Since I'm requesting this transaction to be done via
paypal, i will be responsible for all the paypal charges on this
transaction. paypal is pretty easy, safe and secured to use. I hope
you have a paypal account ready and if NO i will like you to kindly
log on to www.paypal.com and create an account.


I hope we can make the purchase as fast as possible.


I would like you to get back with the following details below so that
i can proceed with the Payment.


Your paypal email address:
Your full name:
Your mobile number
Address:
Total cost for it:


Soon as i make the payment and you get the funds my shipping agent
will come for the pick up at your home at your convenient time and
date.


Thanks and best regards

Παίδες πούλησα μια τρανσαλπ με 750.000 εuro ούτε απο χρυσό να ήταν