PDA

View Full Version : ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΑΣΤΙΚΟ ΟΑΣΘ



ChrisMiata
26/09/2016, 10:53
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ,ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ.

ΤΟ 1998(ΗΜΟΥΝ 8 ΧΡΟΝΩΝ)ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΘΩΣ ΕΣΤΡΙΒΕ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΜΑΞΩΜΑΤΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΕΣΤΡΙΒΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ.ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΤΟΝ ΠΗΡΑΝ ΑΥΤΟΦΟΡΟ.Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΘΩΣ ΕΣΤΡΙΒΕ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ..
ΑΠ ΤΑ 12 ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ ΤΡΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΠΗΡΑ ΑΠ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ.ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:05
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΜΟΛΙΣ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΛΗΨΗ.

amyroukai
26/09/2016, 11:07
Χρηστο δεν μιλάς με δικηγόρο πρώτα; Αν θυμάμαι καλά στην 5ετια ή 6ετια χάνεις το δικαίωμα να κάνεις αγωγή.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:09
ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ "ΙΣΩΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΝΟΙΞΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ.

Bradipous
26/09/2016, 11:10
Να κινηθείς νομικά για να πετύχεις τι ;

ChrisMiata
26/09/2016, 11:11
ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ.ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ.

Bradipous
26/09/2016, 11:21
Και πως συνδέονται οι πονοκέφαλοι με το ατύχημα που έγινε 4 χρόνια πριν;

vaska
26/09/2016, 11:26
Μίλα με δικηγόρο, είναι πολλά τα στοιχεία που λείπουν για να μπορέσουμε να σχηματίσουμε άποψη αλλά και πάλι το σωστό είναι ν' απευθυνθείς στους ειδικούς και ειδικοί σε αυτή την περίπτωση είναι οι δικηγόροι.

:beer:

ChrisMiata
26/09/2016, 11:26
ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 98'..ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΩΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ.ΚΑΙ ΑΠ ΤΑ 12 ΜΟΥ(2002)ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΑ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:27
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ VASKA

Stefanos73
26/09/2016, 11:28
Και πως συνδέονται οι πονοκέφαλοι με το ατύχημα που έγινε 4 χρόνια πριν;
18 χρόνια πριν!

Ζεύκας
26/09/2016, 11:30
Είχες το ατύχημα στα 8 σου και στα 12 σου άρχισαν οι πονοκέφαλοι και τώρα που είσαι 26 ξεκινάς να βγάλεις άκρη;

Γιατί κάτι δεν μου κολλάει; Επίσης γράφτηκες σε φόρουμ μοτοσυκλέτας γιατί;
Τι παραπάνω ξέρουν οι μοτοσυκλετιστές από τους δικηγόρους για την περιπτωσή σου;

Bradipous
26/09/2016, 11:30
18 χρόνια πριν!

Το ατύχημα έγινε στα 8 οι πονοκέφαλοι στα 12.

BLiTzER
26/09/2016, 11:30
ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 98'..ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΩΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ.ΚΑΙ ΑΠ ΤΑ 12 ΜΟΥ(2002)ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΑ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

Πάτα το CAPS LOCK εν τω μεταξύ.

Cpt. Haddock
26/09/2016, 11:31
18 χρόνια πριν!

4 χρονια πριν τους πονοκεφάλους

ChrisMiata
26/09/2016, 11:31
ΝΑΙ 18 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΞΑΝΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.

7Tolis
26/09/2016, 11:33
Για να αποδείξεις τον πονοκέφαλο θα χρειαστέι κάποιο επιστημονικό κριτήριο όπως πχ ,μια μαγνητική η οποία να δείχνει κάποια εστία,ενα εγκεφαλογράφημα,κάτι χειροπιαστό με σφραγίδα υπογραφή και κυρίως,γνωμάτευση.Απο τη στιγμή λοιπόν που λες πως δεν σου βρίσκουν κάτι πως θα ξεκινήσεις;Ετσι στα κουτουρού δε ξεκινάς καν να κάνεις κάτι.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:34
Είχες το ατύχημα στα 8 σου και στα 12 σου άρχισαν οι πονοκέφαλοι και τώρα που είσαι 26 ξεκινάς να βγάλεις άκρη;

Γιατί κάτι δεν μου κολλάει; Επίσης γράφτηκες σε φόρουμ μοτοσυκλέτας γιατί;
Τι παραπάνω ξέρουν οι μοτοσυκλετιστές από τους δικηγόρους για την περιπτωσή σου;

Ξεκιναω τωρα γιατι τωρα ειμαι σε θεση να το κυνηγησω μονος μου.οι γονεις μου δεν εχουν ιδεα τι εγινε τοτε δικαστικα και το αφησαν.
Και γω λογω εξωτερικου τωρα μπορω πλεον να ασχοληθω.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:35
Για να αποδείξεις τον πονοκέφαλο θα χρειαστέι κάποιο επιστημονικό κριτήριο όπως πχ ,μια μαγνητική η οποία να δείχνει κάποια εστία,ενα εγκεφαλογράφημα,κάτι χειροπιαστό με σφραγίδα υπογραφή και κυρίως,γνωμάτευση.Απο τη στιγμή λοιπόν που λες πως δεν σου βρίσκουν κάτι πως θα ξεκινήσεις;Ετσι στα κουτουρού δε ξεκινάς καν να κάνεις κάτι.

Υπαρχουν γνωματευσεις και χαρτια τα παντα απο μαγνητικες και χιλιες δυο εξετασεις που δεν βρισκουν κατι σιγκεκριμενο και το δικαιολογουν οτι λογικα ειναι απ το ατυχημα εφοσον δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

panos_zip
26/09/2016, 11:36
Πάτα το CAPS LOCK εν τω μεταξύ.

Το έχω πατήσει δύο φορές. Δεν κάνει τίποτα!


Πέρα από την πλάκα, φιλε chrismiata καλύτερα να μιλήσεις με κάποιον δικηγόρο όπως σπυ είπαν και τα παιδιά.
Εδώ είναι φόρουμ μοτό και δεν νομίζω να μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος.
Μακάρι να βρεις ακρη, αν και μου φαίνεται δυσκολο μετά αποπ τόσα χρόνια.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:37
Είχες το ατύχημα στα 8 σου και στα 12 σου άρχισαν οι πονοκέφαλοι και τώρα που είσαι 26 ξεκινάς να βγάλεις άκρη;

Γιατί κάτι δεν μου κολλάει; Επίσης γράφτηκες σε φόρουμ μοτοσυκλέτας γιατί;
Τι παραπάνω ξέρουν οι μοτοσυκλετιστές από τους δικηγόρους για την περιπτωσή σου;

Αυτο το φορουμ γνωριζα μονο λογω μηχανης και απλα ηθελα την γνωμη σας πριν προβω σε αλλες ενεργειες.

Ζεύκας
26/09/2016, 11:38
Και γιατί δεν ξεκινάς από ένα δικηγόρο δεν καταλαβαίνω.

Όταν είχα τροχαίο με τραυματισμούς/νοσοκομεία κτλ σε δικηγόρο πήγα να βρώ το δίκιο μου.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:39
Το έχω πατήσει δύο φορές. Δεν κάνει τίποτα!


Πέρα από την πλάκα, φιλε chrismiata καλύτερα να μιλήσεις με κάποιον δικηγόρο όπως σπυ είπαν και τα παιδιά.
Εδώ είναι φόρουμ μοτό και δεν νομίζω να μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος.
Μακάρι να βρεις ακρη, αν και μου φαίνεται δυσκολο μετά αποπ τόσα χρόνια.

Αυτο θα κανω φιλε μου απλα ηθελα την γνωμη σας.θα ενημερωθειται ολοι για την εξεληξη της υποθεσης. :)

ChrisMiata
26/09/2016, 11:40
Και γιατί δεν ξεκινάς από ένα δικηγόρο δεν καταλαβαίνω.

Όταν είχα τροχαίο με τραυματισμούς/νοσοκομεία κτλ σε δικηγόρο πήγα να βρώ το δίκιο μου.


Αυτο θα κανω απλα λογω οικονομικων θελω πρωτα την γνωμη σας.και υστερα να ξεκινησω την διαδικασια.

ChrisMiata
26/09/2016, 11:41
Το έχω πατήσει δύο φορές. Δεν κάνει τίποτα!


Πέρα από την πλάκα, φιλε chrismiata καλύτερα να μιλήσεις με κάποιον δικηγόρο όπως σπυ είπαν και τα παιδιά.
Εδώ είναι φόρουμ μοτό και δεν νομίζω να μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος.
Μακάρι να βρεις ακρη, αν και μου φαίνεται δυσκολο μετά αποπ τόσα χρόνια.

Αυτο θα κανω ειναι η μονη λυση.
Σευχαριστω φιλε μου.

byron
26/09/2016, 14:31
Ok, φαντάζομαι συμφωνούν όλοι πως για μια τέτοια περίπλοκη κατάσταση μόνο μέσω κάποιου δικηγόρου μπορείς να πάρεις απαντήσεις. Κλειδώνει για να μην γίνει μύλος το thread.