PDA

View Full Version : Τι να κανω;;;;;;;;;



alexzafeir
26/09/2016, 17:38
Πριν δυο εβδομαδες παρέλαβα τα νεο μου κουτι, αφου διαπιστωσα δυο χτυπηματα στον πισω προφυλακτήρα εβαλα κουκουλα και μολις γυρισα απο τη δουλεια βλεπω αυτο

368684

alexzafeir
26/09/2016, 17:39
με εχει χτυπησει κανονικα δεν βγαινει ουτε η κουκουλα .....

7Tolis
26/09/2016, 17:40
Βγάζεις πιο κοντινές φωτογραφίες και τις δείχνεις στη τροχαία για αρχή;

Εναλλακτικά του λες φιλαι, θα πιάσουμε κορεούς τόσο κονδα.

taisteal
26/09/2016, 17:41
Θα σου ελεγα τι να κανεις αλλα ειναι εκτος νομου.
Γιατι μονο ετσι καταλαβαινουν τα γιδια...

alexzafeir
26/09/2016, 17:43
το σκεφτηκα εχω βγαλει τα παντα και την πινακιδα του και τι θα του κάνει; θα του κοψει κληση; δεν νομιζω

alexzafeir
26/09/2016, 17:45
του αφησα μήνυμα οπως φαινεται στην φωτο, ρε πουστη μου σε αναγκάζουν να φερθεις γ@@@@@

sv1000s
26/09/2016, 17:46
καλοτάξιδο,και βρες κανα παρκιν να το βάζεις γιατι αλλιώς θα παίζεις σφαλιάρες με το κάθε νούμερο.:eek:

7Tolis
26/09/2016, 17:46
Εσύ θες να υπάρχει καταγεγραμμενο συμβάν ότι έχει υπάρξει επαφή. Μέτα φωνάζεις την ασφαλιστική σου. Κοινώς θα κάνεις ότι θα έκανες αν είχε πέσει επάνω σου ενώ είσαι σταματημενος. Ακριβώς η ίδια διαδικασία.

RaGe_Raptor
26/09/2016, 17:47
Εσύ θες να υπάρχει καταγεγραμμενο συμβάν ότι έχει υπάρξει επαφή. Μέτα φωνάζεις την ασφαλιστική σου. Κοινώς θα κάνεις ότι θα έκανες αν είχε πέσει επάνω σου ενώ είσαι σταματημενος. Ακριβώς η ίδια διαδικασία.

:beer: αυτό

alexzafeir
26/09/2016, 17:50
καλοτάξιδο,και βρες κανα παρκιν να το βάζεις γιατι αλλιώς θα παίζεις σφαλιάρες με το κάθε νούμερο.:eek:

ευχαριστω ειχα το κορσα 8 χρονια παρακαρισμενο και δεν ειχα προβλημα ουτε γρατσουνια και τωρα λες και το κανουν επιτηδες.....

alexzafeir
26/09/2016, 17:52
:beer: αυτό

παιδια το εκανα και ας πουμε θα κανω δηλωση και θα μου πουνε ωραια φτιαξτο να αποζημιωθεις ...τι να κανω να παω να βαψω το προφυλακτήρα;

toyar
26/09/2016, 18:06
αν το εκανες μισο μετρο πισω θα εμενε μπροστα σου μια κανονικη θεση και δεν θα σου κολλαγε κανεις
τωρα σου κολλανε για να μην ειναι στη γωνια

alexzafeir
26/09/2016, 18:09
αν το εκανες μισο μετρο πισω θα εμενε μπροστα σου μια κανονικη θεση και δεν θα σου κολλαγε κανεις
τωρα σου κολλανε για να μην ειναι στη γωνια

οταν το παρκαρα αφησα μισο μετρο απο τον πισω μου.......ηταν αλλος πισω το εχω δυο ημερες εκει , τους σκεφτομαι και τους αλλους ...

foogr01
26/09/2016, 18:11
αν το εκανες μισο μετρο πισω θα εμενε μπροστα σου μια κανονικη θεση και δεν θα σου κολλαγε κανεις
τωρα σου κολλανε για να μην ειναι στη γωνια

Μπορεί πίσω του να ήταν άλλος. Αλλά και πάλι, δε μπορούμε να πούμε ότι φταίει ο άνθρωπος. Νομιμότατα έχει παρκάρει. Αφού δε χωρούσε ο άλλος εκεί να πάει αλλού να παρκάρει. Είναι δυνατόν να του έχει κολλήσει στο σημείο να του την παίξει κιόλας; Απλά το γίδι εκεί τον βόλεψε εκεί το έβαλε. Στα @@ του οι άλλοι. Classic πλέον.

alexzafeir
26/09/2016, 18:14
το πηρα αποφαση σε 20 λεπτα θα φυγω αν δεν το παρει θα καλεσω τροχαια ...μπας και σωσω και κανεναν αλλον .......

amyroukai
26/09/2016, 18:17
και δεν σου πέφτει τυχαία μιά γλάστρα από το μπαλκόνι; τόσο καλά στερεωμένες είναι; :lol:

SONone
26/09/2016, 18:28
αν το εκανες μισο μετρο πισω θα εμενε μπροστα σου μια κανονικη θεση και δεν θα σου κολλαγε κανεις
τωρα σου κολλανε για να μην ειναι στη γωνια

και παλι ομως οποιος παρκαρε μπροστα του θα ηταν παράνομος γιατι δεν ειναι 5 μετρα απο την γωνια του κτηριου νομιζω λεει ο νομος.

alexzafeir
26/09/2016, 22:32
πειτε με ρατσιστη , φασιστα οτι θελετε, ειναι αλβανος μενει ενα στενο πιο κατω και ενοχλει και αλλους με το θεμα παρκιν (το εβαλε σε μια πυλωτή άλλης πολυκατοικίας) να τονισω ατι δεν υπαρχει θεμα παρκιν στην γειτονια , στην χειροτερη 15 μετρα απο το σπιτι......

Red Rider
27/09/2016, 07:55
Είχα τα ίδια προβληματα με ένα punto που είχα πάρει ολοκαίνουριο το 2001.
Κουκουλωμενο πάντα,μέχρι και μαχαιρωμένο το είχα βρει(η ξυραφιασμενο)..
Η λύση ήρθε όταν πήγα σε σπιτι με γκαράζ.
Όσο για τις μικρογρατζουνιες,δεν μπαίνεις στον κόπο να να δεις ολόκληρο κομμάτι,στιγματίζεται όλο το αυτοκίνητο ειδικά αν είναι καινούριο.Μόνο αν βρεις καλο φανοποιό να το φτιάξει τοπικά.

Eversman
27/09/2016, 08:19
Κάλεσες τελικά την τροχαία? Έβγαλες άκρη?

Ξέρω ότι είναι τετριμμένο, αλλά η πολύ καλοσύνη και ευγένεια, βλάπτει. Μήν λυπάσαι όποιον δεν σε σέβεται, ανεξαρτήτου εθνικότητας. Άν βέβαια, δεν θές να μπαίνεις σε διαδικασίες αντιπαράθεσης, το λογικότερο είναι το κλειστό πάρκινγκ (υπαίθριο/εσωτερικό).

duke200
27/09/2016, 08:38
δυστυχως με τα βόδια που κυκλοφορούν στους δρόμους, τετοια φαινομενα θα συμβαινουν παντα, ειδικά Αθήνα, οποτε το σεναριο "καθε φορά φαναρτζή" το ξεχνατε.

επίσης, λύσεις τύπου χαλάμε/χαράζουμε το ξενο αυτοκίνητο που μας έκλεισε, είναι για μένα ότι χειροτερο γιατι γινόμαστε το ίδιο και χειρότερο με τα βοδια που μας κανουνε τη ζημιά. Χωρια που θα καταλάβει ποιος το έχει κάνει και θα δειτε αντιποινα στο δικό σας αμαξι και στο τελος θα καταλήξετε να μαχαιρώνεστε για μια γρατζουνια.

Αν έχεις διαπιστωσει ζημια απο χτύπημα (που δε το κόβω όπως βλέπω τη φωτό), αφηνεις σημείωμα με το τηλέφωνό σου και ευγενικά ζητας να σου κανει δήλωση για να τοφτιάξεις. Αν σε γράψει στα π@π@ρια του, πας στο Α.Τ. με τις πινακίδες, αναφέρεις το συμβαν και θα σου πουνε αυτοί τι θα κάνεις.

Καλό θα είναι όσοι μένουν Αθηνα, παρκάρουν έξω και παθαίνουν εγκεφαλικα για τις γρατζουνιες, να βρουν μια προσφορά σε γκαραζ, έχει και φτηνα πακέτα, έρευνα αγοράς θέλει.

alexzafeir
27/09/2016, 17:38
Εχω υπογειο παρκιν αλλα ειναι μανούβρα μεγαλη το μεσα εξω , δεν με πειραζει να μου κάνουν ζημια τυχαια ανθρωποι ειμαστε ....άλλα αυτό μου φαίνεται επίτηδες....
Λιγο πινακιδα εγδαρε ευτυχως....
Στην αστυνομία δεν πηγα του άφησα μήνυμα , είδα το πρωί ότι το πήρε...

George_Sp
27/09/2016, 19:25
να το βάζεις στο παρκιν να βρισκει κανας αλλος που δεν εχει, μια παραπάνω άδεια θεση στο τετράγωνο.

lykourgi
27/09/2016, 19:51
πειτε με ρατσιστη , φασιστα οτι θελετε, ειναι αλβανος μενει ενα στενο πιο κατω και ενοχλει και αλλους με το θεμα παρκιν (το εβαλε σε μια πυλωτή άλλης πολυκατοικίας) να τονισω ατι δεν υπαρχει θεμα παρκιν στην γειτονια , στην χειροτερη 15 μετρα απο το σπιτι......
Μήπως τα "κοπανάει" συστηματικά και δεν καταλαβαίνει που το παρατάει;

alexzafeir
27/09/2016, 20:42
να το βάζεις στο παρκιν να βρισκει κανας αλλος που δεν εχει, μια παραπάνω άδεια θεση στο τετράγωνο.

Οπως ειπα μενω Χαλκιδα και πραγματικα δεν υπαρχει θεμα θεσεων στην γειτονιά (γυρίζω αργα το βραδυ και υπάρχουν τουλαχιστον 5 θεσεις αδειες)

Εχει κακη νοοτροπία επειδη δεν τον ενδιαφερει για το αμαξι του ....

George_Sp
27/09/2016, 21:14
Οπως ειπα μενω Χαλκιδα και πραγματικα δεν υπαρχει θεμα θεσεων στην γειτονιά (γυρίζω αργα το βραδυ και υπάρχουν τουλαχιστον 5 θεσεις αδειες)

Εχει κακη νοοτροπία επειδη δεν τον ενδιαφερει για το αμαξι του ....

μπορεί την ώρα που γυρνάει εκείνος να μην υπάρχουν οι 5 άδειες. γι αυτό και το βάζει και κολλητά στη γωνία αφού δε χωράει αλλού.

αν σε έβλεπα στη γειτονιά μου να έχεις παρκινγκ δικό σου και να πιάνεις θέση στο πεζοδρόμιο και να το κουκουλώνεις, θα σου φόρτωνα εσένα την κακή νοοτροπία και θα άφηνα το σκύλο μου (αν είχα) να κάνει κακάκια και τσισάκια στη κουκούλα και τις ζάντες σου.

andreaspetr
28/09/2016, 01:40
εμ στο χτυπανε,φταις κιολας...

amyroukai
28/09/2016, 07:59
αν σε έβλεπα στη γειτονιά μου να έχεις παρκινγκ δικό σου και να πιάνεις θέση στο πεζοδρόμιο και να το κουκουλώνεις, θα σου φόρτωνα εσένα την κακή νοοτροπία και θα άφηνα το σκύλο μου (αν είχα) να κάνει κακάκια και τσισάκια στη κουκούλα και τις ζάντες σου.

Και τώρα το γράφει αυτό ο ίδιος άνθρωπος που επειδή του έφτυσαν την σέλα είχε φτάσει να σκέφτεται πως θα στείλει death squad στον γείτονά του;

George_Sp
28/09/2016, 11:45
Και τώρα το γράφει αυτό ο ίδιος άνθρωπος που επειδή του έφτυσαν την σέλα είχε φτάσει να σκέφτεται πως θα στείλει death squad στον γείτονά του;

καμία σχέση η μία περίπτωση με την άλλη αλλά δε πειράζει. κρατήστε την εντύπωση που θέλετε.

sniper
28/09/2016, 11:50
....

αν σε έβλεπα στη γειτονιά μου να έχεις παρκινγκ δικό σου και να πιάνεις θέση στο πεζοδρόμιο και να το κουκουλώνεις, θα σου φόρτωνα εσένα την κακή νοοτροπία και θα άφηνα το σκύλο μου (αν είχα) να κάνει κακάκια και τσισάκια στη κουκούλα και τις ζάντες σου.

Μπα; Δηλαδή όσοι έχουν δικό τους πάρκινγκ, δεν έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους;

George_M.
28/09/2016, 11:51
δεν υπαρχει προβλημα φιλε,απλα εσυ θες την βολη σου κ αυτο εχει ''ακουσιες'' συνεπειες..
Σαν το κλειστο δικο σου παρκιν ΔΕΝ εχει!! αλλοι πλερωνουν για κατι τετοιο...;)

George_M.
28/09/2016, 11:53
Μπα; Δηλαδή όσοι έχουν δικό τους πάρκινγκ, δεν έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους;

εχουν αλλα με το να μην χρησιμοποιουν την θεση τους ουσιαστικα καταλαμαβνουν 2 θεσεις.
μια που παρκαρουν κ μια της εισοδου του γκαραζ οπου θα μπορουσε να παρκαρει καποιος διοτι δεν εχει λογο υπαρξης εφοσον ο κατοχος ΔΕΝ κανει χρηση του παρκιν.

George_Sp
28/09/2016, 11:58
Μπα; Δηλαδή όσοι έχουν δικό τους πάρκινγκ, δεν έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους;

Σας αρέσει να τα ισοπεδώνετε όλα. Πάμε ακόμα μία λοιπόν.

Ζεις σε μια γειτονιά που ο Χ έχει ένα προνόμιο/πλεονέκτημα (που το πλήρωσε για να το έχει και μαγκιά του αφού μπορεί)
Ο Χ λοιπόν επέλεξε αυτό το προνόμιο/πλεονέκτημα για να κάνει τη ζωή του πιο εύκολη/ασφαλή/άνετη.
Οι υπόλοιποι λοιπόν Α,Β,Γ,Δ,Ψ,Ω ζουν στον ίδιο χώρο και δεν έχουν αυτό το πλεονέκτημα/παροχή/προνόμιο. Επομένως εξαρχής δε μπορούν να διευκολύνουν το σύνολο.
Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που μπορεί να διευκολύνει το σύνολο αν κάτσει να βάλει το μυαλό του να σκεφτεί είναι ο Χ.
Πως? Μα αφού αγόρασε το πλεονέκτημα/προνόμιο για πάρτη του. Αν το χρησιμοποιήσει και σωστά θα διευκολύνει κατά ένα ποσοστό και τους υπόλοιπους.
ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, άρα δε κάνει χρήση του πλεονεκτήματος, και προσθέτει κι αυτός το ποσοστό του προβλήματος (του πάρκινγκ εν προκειμένω) στη ζωή των υπολοίπων.

Δικαιώματα πρέπει να έχουμε όλοι ίσα σε αυτή τη ζωή. Ακόμα όμως και όλα μας τα δικαιώματα να ήταν στο 100% εφαρμόσιμα, η ζωή μας ακόμα θα ήτανε σκατά γιατί γίνεται λάθος χρήση των δικαιωμάτων/προνομίων των άλλων.

αν δε το ανέλυσα ξανά σε επίπεδο κατανόησης δε περιμένω και να αντιληφθεί κανείς την εσκεμμένη φθορά που έγινε στη δική μου μηχανή γιατί υπάρχει πολεμικό κλίμα και κάποιος θέλει απλά να επιβάλλει το εγώ του στη ζωή μου.

sniper
28/09/2016, 11:59
εχουν αλλα με το να μην χρησιμοποιουν την θεση τους ουσιαστικα καταλαμαβνουν 2 θεσεις.
μια που παρκαρουν κ μια της εισοδου του γκαραζ οπου θα μπορουσε να παρκαρει καποιος διοτι δεν εχει λογο υπαρξης εφοσον ο κατοχος ΔΕΝ κανει χρηση του παρκιν.


Οι είσοδοι των παρκινγκ, εξυπηρετούν, συνήθως, παραπάνω από ένα αυτοκίνητο. Από κει και πέρα, ο καθένας έχει το δικαίωμα να παρκάρει ελεύθερα στο δρόμο το αμάξι/μηχανή του αν για τον οποιοδήποτε λογο δεν μπορεί/θέλει να κάνει χρήση του ιδιωτικού του πάρκινγκ.

Τι ρατισμός είναι αυτός τώρα;

amyroukai
28/09/2016, 12:00
Εμ, ναι. Το αν έχεις ή δεν έχεις κλειστό πάρκινγκ δεν είναι δουλειά κανενός. Και όταν ο άνθρωπος λέει ότι στην γειτονιά δεν υπάρχει πρόβλημα, η συζήτηση γίνεται απλά για να γίνει. Να μου το πεις αυτό για Κυψέλη ξέρω 'γω που είναι τα πράγματα θλιβερά, να πω έχεις κάποιο δίκιο.

sniper
28/09/2016, 12:00
Σας αρέσει να τα ισοπεδώνετε όλα. Πάμε ακόμα μία λοιπόν.

Ζεις σε μια γειτονιά που ο Χ έχει ένα προνόμιο/πλεονέκτημα (που το πλήρωσε για να το έχει και μαγκιά του αφού μπορεί)
Ο Χ λοιπόν επέλεξε αυτό το προνόμιο/πλεονέκτημα για να κάνει τη ζωή του πιο εύκολη/ασφαλή/άνετη.
Οι υπόλοιποι λοιπόν Α,Β,Γ,Δ,Ψ,Ω ζουν στον ίδιο χώρο και δεν έχουν αυτό το πλεονέκτημα/παροχή/προνόμιο. Επομένως εξαρχής δε μπορούν να διευκολύνουν το σύνολο.
Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που μπορεί να διευκολύνει το σύνολο αν κάτσει να βάλει το μυαλό του να σκεφτεί είναι ο Χ.
Πως? Μα αφού αγόρασε το πλεονέκτημα/προνόμιο για πάρτη του. Αν το χρησιμοποιήσει και σωστά θα διευκολύνει κατά ένα ποσοστό και τους υπόλοιπους.
ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, άρα δε κάνει χρήση του πλεονεκτήματος, και προσθέτει κι αυτός το ποσοστό του προβλήματος (του πάρκινγκ εν προκειμένω) στη ζωή των υπολοίπων.

Δικαιώματα πρέπει να έχουμε όλοι ίσα σε αυτή τη ζωή. Ακόμα όμως και όλα μας τα δικαιώματα να ήταν στο 100% εφαρμόσιμα, η ζωή μας ακόμα θα ήτανε σκατά γιατί γίνεται λάθος χρήση των δικαιωμάτων/προνομίων των άλλων.


Κοέλιο;

George_Sp
28/09/2016, 12:01
Κοέλιο;

αγουρ-έλ(α)ιο

Panos76
28/09/2016, 12:03
Βασικά αυτό που λέει ο Τζωτζ το έχω έτοιμο σαν δικαιολογία όταν μου τη πουν στη πολυκατοικία που παρκάρω το ένα αμάξι πίσω από το άλλο στη πυλωτή. Θα τους πω δηλ. ''αντί να λέτε ευχαριστώ που κάνω οικονομία θέσεων στη γειτονιά μου τη λέτε κιόλας; '' :D

Κατά τα λοιπά, εφόσον το αμάξι πληρώνει τέλη κυκλοφορίας μπορεί να παρκάρει στο δρόμο.

George_M.
28/09/2016, 12:04
Οι είσοδοι των παρκινγκ, εξυπηρετούν, συνήθως, παραπάνω από ένα αυτοκίνητο. Από κει και πέρα, ο καθένας έχει το δικαίωμα να παρκάρει ελεύθερα στο δρόμο το αμάξι/μηχανή του αν για τον οποιοδήποτε λογο δεν μπορεί/θέλει να κάνει χρήση του ιδιωτικού του πάρκινγκ.

Τι ρατισμός είναι αυτός τώρα;

δεν ειναι ρατσισμος,ειναι θεμα συμπεριφορας κ λογικης,κατι που απουσιαζει απο τον λαο μας.
σαφως εχει το δικαιωμα που περιγραφεις αλλα αυτο το δικαιωμα του επιφερει προβληματα που ΔΕΝ θα ειχε αν εκανε χρηση του δικου του χωρου.
δλδ μα απλα λογια το θεμα αυτο δεν θα ειχε λογο υπαρξης αν σκεφτομασταν πιο ωριμα ολοι...

teogtp
28/09/2016, 12:05
Μπα; Δηλαδή όσοι έχουν δικό τους πάρκινγκ, δεν έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους;

Δεν νομίζω ότι λέει κάτι τέτοιο.
Απλά δεν είναι ηθικό να "επιβαρυνεις"μια ήδη δύσκολη κατάσταση με το να κάνεις τον "Αλέκο ".
Στην γειτονιά μου είναι ένας τύπος που έχει κλειστή θέση στάθμευσης και δεν την χρησιμοποιεί γιατί την έχει κάνει αποθήκη παρόλο που χωράει και το τάνκερ του μέσα.

George_Sp
28/09/2016, 12:05
Βασικά αυτό που λέει ο Τζωτζ το έχω έτοιμο σαν δικαιολογία όταν μου τη πουν στη πολυκατοικία που παρκάρω το ένα αμάξι πίσω από το άλλο στη πυλωτή. Θα τους πω δηλ. ''αντί να λέτε ευχαριστώ που κάνω οικονομία θέσεων στη γειτονιά μου τη λέτε κιόλας; '' :D

Κατά τα λοιπά, εφόσον το αμάξι πληρώνει τέλη κυκλοφορίας μπορεί να παρκάρει στο δρόμο.


και ο 75χρονος που έχει περάσει έμφραγμα και έχει καταρράκτη στο 1 μάτι να βγει στο δρόμο να οδηγήσει αφού δε του χουν πάρει ακόμα το δίπλωμα.
μη μένετε στη λεπτομέρεια και τη περιγραφή του συμβάντος. τη λογική καυτηριάζω από τη προηγούμενη σελίδα.

George_M.
28/09/2016, 12:05
Εμ, ναι. Το αν έχεις ή δεν έχεις κλειστό πάρκινγκ δεν είναι δουλειά κανενός. Και όταν ο άνθρωπος λέει ότι στην γειτονιά δεν υπάρχει πρόβλημα, η συζήτηση γίνεται απλά για να γίνει. Να μου το πεις αυτό για Κυψέλη ξέρω 'γω που είναι τα πράγματα θλιβερά, να πω έχεις κάποιο δίκιο.

ναι αλλα ο ανθρωπας ερχεται εδω κ ζηταει λυση για ενα προβλημα που ουσιαστικα δημιουργει μονος του...:(

amyroukai
28/09/2016, 12:06
οπότε να στείλουμε λουλούδια στον μαλάκα που τρακάρει όσα αυτοκίνητα δεν παρκάρουν όπως εκείνος νομίζει ότι πρέπει να παρκάρουν. problem? solved. :bawl:

sniper
28/09/2016, 12:06
δεν ειναι ρατσισμος,ειναι θεμα συμπεριφορας κ λογικης,κατι που απουσιαζει απο τον λαο μας.
σαφως εχει το δικαιωμα που περιγραφεις αλλα αυτο το δικαιωμα του επιφερει προβληματα που ΔΕΝ θα ειχε αν εκανε χρηση του δικου του χωρου.
δλδ μα απλα λογια το θεμα αυτο δεν θα ειχε λογο υπαρξης αν σκεφτομασταν πιο ωριμα ολοι...


Ώριμα σκεφτόμαστε, ανώριμο θα ήταν να δεις το καινούριο σου αμάξι επίτηδες τρακαρισμένο και να του σπάσεις του άλλου τις επιγονατίδες με ρόπαλο.

George_M.
28/09/2016, 12:16
Ώριμα σκεφτόμαστε, ανώριμο θα ήταν να δεις το καινούριο σου αμάξι επίτηδες τρακαρισμένο και να του σπάσεις του άλλου τις επιγονατίδες με ρόπαλο.

Δυστηχως οταν εμενα Αθηνα 2006 (Αμπελοκηπους) ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το τοτε μου καινουργιο τουτου.ομως δεν ειχα την επιλογη του ιδιωτικου παρκιν ενω τα ενοικιαζομενα τοτε ηθελαν 200 ευρω,οσο κ η δοση...:cry:
ετσι παρκαροντας εξω κονομησα οτι σημαδι εχει το αυτοκινητο μεχρι κ σημερα.
ευτηχως το 2007 πηγα Λουτσα κ ξεμπερδεψα....χωρις να σπασω κανενος τα γονατα.;)

thunder ace
28/09/2016, 12:18
Ώριμα σκεφτόμαστε, ανώριμο θα ήταν να δεις το καινούριο σου αμάξι επίτηδες τρακαρισμένο και να του σπάσεις του άλλου τις επιγονατίδες με ρόπαλο.

τι καλα που θατανε

duke200
28/09/2016, 12:32
ρε παιδια χαλαρώστε λίγο, χαλκίδα είπε το παιδι, δεν μένει και στην Κυψέλη...

Ασε που μπορει να είναι τσιμα-τσιμα η είσοδος και να ιδρώνει κάθε φορά να το βάλει.


όσο για τους κ@λοχαρακτήρες αλοδαπους (κυρίως) με τα ερείπια που χτυπανε όλο τον κόσμο και "εμενα ντε με νοιάζει, πρόβλημα σου", θελει κανονικά, επιτόπου το 100 και ξεβράκωμα, άδειες, ασφάλειες, κλπ.

George_Sp
28/09/2016, 12:35
ρε παιδια χαλαρώστε λίγο, χαλκίδα είπε το παιδι, δεν μένει και στην Κυψέλη...


μάλλον έχεις να πας χρόνια στη Χαλκίδα. Αρκετοί δρόμοι στο κέντρο και περιμετρικά έχουν το ίδιο πρόβλημα με μια γεμάτη γειτονιά στην Αθήνα. Αν υπήρχε χώρος θέσεις και άπλα να παρκάρουν όλοι, πιστεύεις οτι θα το κόλλαγε τσίμα τσίμα στη γωνία?

alexzafeir
28/09/2016, 16:17
μάλλον έχεις να πας χρόνια στη Χαλκίδα. Αρκετοί δρόμοι στο κέντρο και περιμετρικά έχουν το ίδιο πρόβλημα με μια γεμάτη γειτονιά στην Αθήνα. Αν υπήρχε χώρος θέσεις και άπλα να παρκάρουν όλοι, πιστεύεις οτι θα το κόλλαγε τσίμα τσίμα στη γωνία?

Ναι εχω πεσει σε μ@@@@@κ@...πριν λιγο φωτο αδεια η γειτονια και αυτος εκει στη γωνια...

368924

368926

BLiTzER
28/09/2016, 16:19
Μήπως δεν έχει μετακινηθεί από τότε;

alexzafeir
28/09/2016, 16:22
Ναι απλα πηγε ειδε οτι του αφησα ενα χαρτι πανω στο αμαξι το διαβασε και εφυγε

επισης φαινεται καθαρα οτι 20 ποντους μπορουσε να το εχει πιο μπροστα ειχε χωρο μεχρι τη γωνια, τιποτα μετα λυπης διαπιστωνω οτι κανεις δεν μας σεβετε , ολοι μας θεωρουν μ@@@@κ@ς , ας το εκανε στην πατριδα του , θα του το σπαγανε εδω το κανουν γιατι ΜΠΟΡΟΥΝ...

BLiTzER
28/09/2016, 16:23
Τότε ποιο το νόημα του προτελευταίου ποστ σου; Θα κατέβαινε να το μετακινήσει επειδή άδειασε η γειτονιά; Οκ εγώ θα το έκανα, αλλά δε νοιάζονται όλοι τόσο για το όχημά τους. Δεν πάρκαρε στη γωνία, ενώ ήταν άδεια όλη η γειτονιά, όπως αφήνεις να εννοηθεί. Απλά δε μετακινήθηκε.

cityfly
28/09/2016, 16:30
αν το εκανες μισο μετρο πισω θα εμενε μπροστα σου μια κανονικη θεση και δεν θα σου κολλαγε κανεις
τωρα σου κολλανε για να μην ειναι στη γωνια

αν κρίνω καλά από τη φωτογραφία ο δρόμος πρέπει να ισιώνει περίπου εκεί που είναι το 13 οπότε και μίσο μέτρο πίσω να το κανε πάλι στη γωνία θα ήταν.

George_Sp
28/09/2016, 16:34
εγώ βλέπω οτι η γειτονιά δεν είναι και πολύ άνετη για παρκάρισμα. και το μπλε σεντάν στο δεξί μέρος είναι το μισό πάνω στο πεζοδρόμιο.......

cityfly
28/09/2016, 16:42
εγώ βλέπω οτι η γειτονιά δεν είναι και πολύ άνετη για παρκάρισμα. και το μπλε σεντάν στο δεξί μέρος είναι το μισό πάνω στο πεζοδρόμιο.......

επειδή εμφανώς είναι μεγάλο το πεζοδρόμιο είναι εντελώς πάνω στη στροφή και το βάζει πιο μέσα για να μην του το φάει κανένας, το θέμα όμως είναι ότι ο άλλος πήγε και κοπάνησε το άλλο αμάξι και το άφησε κολλημένο πάνω του, αν το έβαζε εκεί και τον "έκλεινε" αφήνοντας του πέντε πόντους ή και λιγότερο, πάντως δεν τον ακουμπούσε θα μπορούσε να πει ότι δεν υπήρχε άλλη θέση τι να κάνω. Αλλά όταν το κοπανάει και το αφήνει έτσι δείχνει είτε αδιαφορία είτε ζήλια που ο άλλος έχει καινούργιο αμάξι, είτε και τα δύο.
Πάντως με τόσες άδειες θέσεις δεν το λες και γειτονιά με πρόβλημα στο παρκάρισμα, πρόβλημα έχεις όταν για να παρκάρεις περιμένεις κάποιος να φύγει. Κάποιες περιοχές όπως κολωνάκι, κυψέλη κ.α είναι έτσι μόνο το δεκαπενταύγουστο, κι αυτό μέχρι πριν δέκα χρόνια.

alexzafeir
28/09/2016, 16:53
επειδή εμφανώς είναι μεγάλο το πεζοδρόμιο είναι εντελώς πάνω στη στροφή και το βάζει πιο μέσα για να μην του το φάει κανένας, το θέμα όμως είναι ότι ο άλλος πήγε και κοπάνησε το άλλο αμάξι και το άφησε κολλημένο πάνω του, αν το έβαζε εκεί και τον "έκλεινε" αφήνοντας του πέντε πόντους ή και λιγότερο, πάντως δεν τον ακουμπούσε θα μπορούσε να πει ότι δεν υπήρχε άλλη θέση τι να κάνω. Αλλά όταν το κοπανάει και το αφήνει έτσι δείχνει είτε αδιαφορία είτε ζήλια που ο άλλος έχει καινούργιο αμάξι, είτε και τα δύο.
Πάντως με τόσες άδειες θέσεις δεν το λες και γειτονιά με πρόβλημα στο παρκάρισμα, πρόβλημα έχεις όταν για να παρκάρεις περιμένεις κάποιος να φύγει. Κάποιες περιοχές όπως κολωνάκι, κυψέλη κ.α είναι έτσι μόνο το δεκαπενταύγουστο, κι αυτό μέχρι πριν δέκα χρόνια.

...ακριβως

teogtp
28/09/2016, 17:13
Εγώ λέω ότι έχεις μεγαλύτερο πρόβλημα από αυτό που νομίζεις.
Τα λάδια από κάτω δεν τα είδες; :D
Όπως και να έχει, πρόσεχε τον τρόπο που θα χειριστείς το θέμα, γιατί ο άλλος δεν ξέρεις τι σκατα κουβαλάει στο κεφάλι του.

alexzafeir
28/09/2016, 17:17
Εγώ λέω ότι έχεις μεγαλύτερο πρόβλημα από αυτό που νομίζεις.
Τα λάδια από κάτω δεν τα είδες; :D
Όπως και να έχει, πρόσεχε τον τρόπο που θα χειριστείς το θέμα, γιατί ο άλλος δεν ξέρεις τι σκατα κουβαλάει στο κεφάλι του.

χαχαχαχα δεν ειναι λαδια ...εχεις δικιο δεν ξερεις τι μ@@@@α δερνει τον καθενα

nikma
29/09/2016, 19:16
Νομίζω ένα γραπτό μήνυμα είναι λάθος επικοινωνιακά πιστεύω κι εγώ θα στράβωνα αν έβρισκα κάποιο μήνυμα από κάποιον άγνωστο να μου λέει τι να κάνω. Καλύτερα θα ήταν να του μιλήσεις στα ίσα όμορφα, σοβαρά, χωρίς τσαμπουκά που να δεις αντιδράσεις κλπ και στη πορεία βλέπεις.

Αυτοί οι οικονομικοί μετανάστες πρέπει να φεύγουν σιγά σιγά, να αδειάσουν κάποιες θέσεις πάρκινγκ, εργασίας κλπ