PDA

View Full Version : Help



crytpon x
27/09/2016, 22:58
Παιδιά χθεΣε ο ξάδερφος μου πήρε το παπί και έκανε μια βόλτα.. Εγώ τον περίμενα στο σπίτι .. ήρθε άφησε το μηχανάκι αλλά δεν έβαλε καλά το ποδαράκι και έπεσε κάτω .. εκεί που δούλευε η μηχανή έσβησε μόνο του ... πήγα να του βάλω μπρος δεν επερνε και έδειχνε το σημάδι στο κοντέρ ότι έχει προβλήμα κάπου στην μηχανή.. έκλεισα όλο το διακόπτη ξανά έβαλα μπρος και πήρε .. κανονικά .. γιατί μου το έκανε αυτό ;;; σας επίσε έγινε γρατζουνιά σταν πλαστικά.. υπάρχει τέτοιο για να το διορθώσω χωρίς να βάψω ομόλογο το πλαστικό ?

amyroukai
27/09/2016, 23:07
αυτό στο έκανε γιατί έχει έναν αισθητήρα που όταν ανιχνεύσει πέσιμο (υπερβολική κλίση) κόβει το ρεύμα στην ανάφλεξη για λόγους ασφαλείας.

Δύσκολο να φτιάξεις γρατσουνιά χωρίς να φαίνεται. Αν είναι ρηχή... Καλύτερα ανέβασε μιά φωτογραφία το σημείο, ίσως κάποιος να μπορεί να σου πει καλύτερα.

crytpon x
27/09/2016, 23:14
Euxaristw poluuuu... me ekanes xaroumeno ... eniw9a polu asxima nomiza kati epa9e h mhxanh .. aurio 9a travh3w fotografia thn gratsounia kai 9a thn steilw ✌

teogtp
28/09/2016, 08:23
Euxaristw poluuuu... me ekanes xaroumeno ... eniw9a polu asxima nomiza kati epa9e h mhxanh .. aurio 9a travh3w fotografia thn gratsounia kai 9a thn steilw ✌

Κώδικας Ναβαχο; :confused:

karellen
28/09/2016, 16:59
Κώδικας Ναβαχο; :confused:

Ομόλογο.

vaska
28/09/2016, 17:27
Κώδικας Ναβαχο; :confused:


Κι όμως το διάβασα μια χαρά, νεράκι και χωρίς πρόβλημα. Πάει χάλασα κι εγώ. Συνηθίζουμε αφεντικό συνηθίζουμε και είναι άσχημο αυτό.