PDA

View Full Version : δεν είναι νέο πια αλλά ας το γράψω



NLS
08/03/2004, 20:19
πάνε καμιά 10αριά μέρες...

γυρίζοντας από το Μ. Πεύκο (ένας βαφτιστήρας μου παρουσιάζόταν) με το έταιρο μισό και ενώ είχα πια φτάσει Αγ. Διονύση (Πειραιά), ξαφνικά... ΧΡΑΠ

ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΝΑΖΙ Η ΑΛΥΣΙΔΑ!
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν έσπασε, ΕΦΥΓΕ από το γρανάζι

γαμώ ε;

βέβαια δεν έφταιγε η μηχανή αλλά εγώ μια και είχε φύγει 2-3 εχμ... μήνες η γλύστρα που κρατάει τεντωμένη την αλυσίδα στις μεγάλες αλλαγές γεωμετρίας (λακούβες αλματάκια κλπ.) και ήταν θέμα χρόνου

δεν έπεσα, σταμάτησα στην άκρη το έβαλα στο πεζοδρόμιο και πήρα την ΔΩΡΕΑΝ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 4 ΕΤΩΝ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η BMW (αχέμ αχέμ... τι έγινε παιδιά; ποιός σφυράει αδιάφορα)

τέσπα, παίρνω, μου λένε ερχόμαστε σε μισή ώρα... ήρθε ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ, με ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ και μάλιστα ένα ΓΙΑΛΙΣΜΕΝΟ BMW station wagon (δεν τα πάω καλά με τα μοντέλα) που φαινόταν να έχει πλυθεί πριν 2 ώρες και μάλιστα απο Κηφησιά (με πτήση ήρθε;...)

την ξανάβαλε, δεν είχε καν στραβώσει τίποτα, είπε βέβαια κακώς την βάζει και να πάω άμεσα στο σέρβις

2 μέρες την οδήγησα μια χαρά σαν να μην έγινε τίποτα χιχιχι και την Δευτέρα τα μαντάτα ήταν 250 ευρά (γρανάζια, το πίσω το είχα κάνει πια γατζάκια όχι δόντια και αλυσίς και βέβαια η γλύστρα...)

αίσωπος: προσοχή στα πράγματα που μπορούν να σας σκοτώσουν στη μηχανή - μην αδιαφορείτε, δεν είμαστε από ατσάλι και αντίθετα με τη μηχανή, τα λεφτά δεν μας επισκευάζουν τόσο εύκολα (ή και καθόλου)

DUKASII
08/03/2004, 20:47
POLA DE SOY PHRANE [250] H MOY FENETAI EMENA;;

NLS
08/03/2004, 20:50
ναι πολλά είναι

έτσι νομίζω

θα φέρω αύριο την απόδειξη να γράψω που βγήκε το ποσό

milaber
08/03/2004, 22:25
Πολλά είναι αλλά πάλι καλά που δεν έσπρωχνες ώς το σπίτι!

Δηλαδή τι "κακώς το φτιάχνουν";
Αν δεν το έφτιαχναν θα στην μετακινούσαν κιόλας;

Είναι τρελλοί αυτοί στην ΒΜW!

NLS
08/03/2004, 22:29
εννοείται - αυτός είχε και επίσης dakar και με λυπήθηκε ;) (ήταν και Σάββατο μεσημέρι)

αλλιώς θα μου έφερναν ριμούλκα να με φορτώσει για να το αφήσω έξω από το συνεργείο

κανονικά αυτό έπρεπε να κάνει με την έννοια ότι είδε την κατάσταση του γραναζιού, δεν ήξερε την κατάσταση του μπροστινού, ούτε αν η αλυσίδα είναι οκ πια

με αυτή την έννοια

banditgr
08/03/2004, 22:44
Oxi apla einai polla....einai konta diplasia lefta.

periklisk
08/03/2004, 22:47
Ωχ!!!!! Παλτό! Πάλι καλά όμως.... εγώ έδωσα πριν τέσσερα χρόνια κοντά στα 200 για αλυσιδογράναζα..... και δεν είναι και BMW.....

Μικρή Λουλού
08/03/2004, 22:58
SORRY ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΙΑΝΟΜΑΣΤΕ Κ ΛΙΓΟ ΚΩΤΣΟΙ....
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ..
ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΦΡΟΚΡΕΜΑ,ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΩΝΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ.!!
ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΙΚΟ(ΝΛΣ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΒΑΤΖΩΣΕΙ Η ΑΛΥΣΙΔΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ "ΜΙΛΙΟΣΑΣΤΑΝ" ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ..!!!!

periklisk
08/03/2004, 23:02
Το ποσό που έγραψα είναι χωρίς τοποθέτηση.....

Εννοείται ότι μιλάμε για την αφρόκρεμα.... να φανταστείς την DID την έχω από τον 9/00 και έχει ακόμα.....

Βέβαια τη γρασσάρω τακτικότατα......

NLS
08/03/2004, 23:17
όχι και εγώ γράσσαρα κανονικά - είχα βέβαια καιρό αλλά όχι τόσο (ήταν και ο κωλόκαιρος)

απόδειξη η αλυσίδα ήταν το σε λιγότερο κακή κατάσταση κομάτι και ΔΕΝ έσπασε

periklisk
08/03/2004, 23:37
Ευτυχώς που δεν έσπασε!!!!......

NLS
08/03/2004, 23:38
ε ναι

periklisk
09/03/2004, 00:04
Εγώ ευτυχώς και να ξεχάσω να τεντώσω αλυσίδα είναι τόσο κοντά στο κάτω μέρος του ψαλιδιού που αρχίζει και κοπανάει.... οπότε την τεντώνω με τη μια.....

και καλά να σου σπάσει και να φύγει πίσω.....


.....τι γίνεται όμως να σου μπλοκάρει τον τροχό ή σπάσει τον κινητήρα????? Τούμπα το πιθανότερο και στις δύο περιπτώσεις.......

banditgr
09/03/2004, 21:45
Prin merikous mines...eno katevena apo sintagma gia omonoia me to cbr mou,anigo apotoma gkazi apo ena fanari.....KRAK..MPAM.Entometa3i tsoulaei kanonika i mixani..apla den akouei sto gkazi..eftasa mexri omonoia mexri na katevo kai na do tin alisida na kremetai apo to psalidi mou..TRELATHIKA kai skeftika ti tixeros imoun pano stin atixia mou pou apla kremastike i alisida.I allisida itan thema na itan 2 mines stin mixani,x-ring xrisi kai tin ladona taktika.Apo tote mono DID.

periklisk
09/03/2004, 22:39
DID έχω και DID θα ξαναβάλω

MSF XX
11/03/2004, 07:00
ΔΗΛΑΔΗ ΝΙΚΟ ΑΥΤΗ Η ΑΛΥΣΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ!????????? :confused: :confused:

NLS
11/03/2004, 07:09
...ναι

:confused:

ούτε 50χλμ. δεν είχε κάνει

με τρομάζεις τώρα

MSF XX
11/03/2004, 07:15
MH ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ! ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ ΕΠΗΡΕΑΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ BMW!!!:rotflmao:








ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!:beer:

NLS
11/03/2004, 15:36
κοίτα αν εξαιρέσουμε τη βρωμιά και την 2-3 εκατοστών κρούστα των κρυφότερων μερών της μηχανής (ακούς dirtymoto?), η μηχανή είναι τζιτζί

θα ήθελα να είμαι αυτός που θα την αγοράσω μεταχειρισμένη από μένα :D

niko13g
11/03/2004, 20:07
Πάντως αυτό που είπες για δωρεάν οδική βοήθεια για 4 χρόνια από την BMW είναι όλο το θέμα !!!!!!
Επειδή δεν ξέρω το κάνει καμιά άλλη εταιρεία αυτό ????
:confused:

NLS
11/03/2004, 20:34
δεν νομίζω

milaber
11/03/2004, 23:45
θα ήθελα να είμαι αυτός που θα την αγοράσω μεταχειρισμένη από μένα

Διαστροφή;
:confused: :confused: :confused:

NLS
11/03/2004, 23:52
όχι σωστή επιλογή εξ'αρχής :)

(εκτός αν αλλάξω κλάση - και άμα αλλάξω ας την πάρει κανείς από δω να τη βλέπω να τη χαίρομαι)

periklisk
11/03/2004, 23:53
Αν έψαχνα τέτοια μοτοσυκλέτα θα την έπαιρνα εγώ!!!!

milaber
11/03/2004, 23:57
Επειδή ψάχνομαι λίγο τελευταία...
Για πες: έτος κατ., χλμ., τιμή...
Την έβαλες στις αγγελίες ή περιμένεις να μαζέψεις κάτι ακόμα για το 1200 το GS;

NLS
12/03/2004, 00:01
μέσα έπεσες ;)

βασικά περιμένω να μπορώ να το παραγγείλω με ζάντες ακτίνων - δεν θέλω τις αλουμινένιες να το παίζω v-strom αλλά όλα τα πρώτα θα έρθουν έτσι

(συν το κοκό βέβαια - είναι και αυτό λόγος)

θα τα πούμε πριβέ μετά την έκθεση (θέλω να πρίξω λίγα τα balls της αντιπροσωπείας εκεί μπας και καταφέρω τίποτα)

και μάλιστα υπάρχει και μια εναλλακτική περίπτωση αγοράς πολύ γαμώ για τον αγοραστή της μηχανής μου - more on this prive ;)

milaber
12/03/2004, 00:05
Περιμένεις να τους ζαλίσεις να την πάρουν προκαταβολή για το μεγάλο;
:confused: :confused: :confused:
Τι εναλλακτική πρόταση;
:confused: :confused: :confused:
Πάντως αφού διάβασα πως στην έκθση θα πας με φωτογραφική, μην αποβλακωθείς τελείψως μπροστά στο μωρό σου...
...τράβα και καμιά να δούμε λίγο και εμείς τα κακόμοιρα του βορά!
:D :D :D

NLS
12/03/2004, 00:11
αυτό είναι ζάλισμα προς τον dealer μου και δεν ξέρω αν με συμφαίρει (θα το θέλει φτηνότερα από όσο αξίζει - και ο τελικός αγοραστής θα το πάρει το ίδιο όσο να το έδεινα εγώ)

το ζάλισμα που σκοπεύω, είναι για εκείνες τις ζάντες

η εναλλακτική είπαμε πριβέ

όχι δεν θα αποβλακωθώ ;)

(έχει τρίωρες miniDV;...)