PDA

View Full Version : Γλιστρα/φυσουνες δαγκανας brembo



amyroukai
11/10/2016, 12:55
Έχουμε τα κάτωθι τεμάχια. Το επάνω είναι μία απλή φυσούνα. Σφραγίζει μία μεταλλική γλιστρα μέσα στο σώμα της δαγκανας. Το κάτω είναι φυσούνα με λάστιχο μέσα στο οποίο μπαίνει το δεύτερο (δεν έχω ιδέα πως το λένε θα μπει φωτογραφία) για την δαγκανα. Λάστιχο είναι, γέρασε. Κόπηκε. Νερά μπαίνουν στην γλιστρα και μετά κολλάει ή δαγκανα και δεν έχουμε σωστό πίσω φρένο. Ανταλλακτικά ο απριλια δεν έχει στο parts list. Ή αντιπροσωπεία της brembo δεν ασχολείται με μαμά δαγκάνες, είπαν τηλεφωνικά.

Σκέψεις για καμμιά λύση, υπάρχουν;

Έχω μία οπίσθια δαγκανα νισιν από αφρικα, ίσως μπορώ να αγγαρεψω κάποιον να φτιάξει βάση, αλλά επίσης δεν ξέρω αν είναι σωστή λειτουργικά... Και θα είναι ίσως ή τελευταία λύση.

370128

370129

sapila racing
11/10/2016, 13:00
Αυτα δεν ειναι?

http://www.ebay.co.uk/itm/Brembo-caliper-slide-rod-shaft-dust-boot-gaitors-for-Aprilia-Pegaso-caliper-/151780652016?hash=item2356d4f3f0:g:JfAAAOSwZQxW5sV~

amyroukai
11/10/2016, 13:03
Ο χρήστης amyroukai αισθάνεται λίγο χαζός στην τοποθεσία το σπίτι μου. :lol:

Οκ κάτσε να δούμε τι μπορεί να γίνει με κανέναν φίλο στην αγγλια... Γιατί δεν το ρωτησα νωρίτερα γμτ...

sapila racing
11/10/2016, 13:05
Ο χρήστης amyroukai αισθάνεται λίγο χαζός στην τοποθεσία το σπίτι μου. :lol:

Οκ κάτσε να δούμε τι μπορεί να γίνει με κανέναν φίλο στην αγγλια... Γιατί δεν το ρωτησα νωρίτερα γμτ...

:lol: :beer:

amyroukai
11/10/2016, 13:27
:lol: :beer:

με αφορμή το δικό σου εύρημα, βλέπω ότι η ΚΤΜ έχει brembo part με αυτές τις φυσούνες για τα δικά της μηχανάκια με brembo δαγκάνες...

ρε κιορατά ιταλέ... μήπως να τα πάρω στο χέρι να να πεταχτώ στο γκάζι ή στο βουλιαγμένης 500 μήπως και...