PDA

View Full Version : 5ος και τελευταίος αγώνας ΠΠΤ - Μέγαρα



DimST
13/10/2016, 23:22
Καλησπέρα σε όλους.
Το Σαββατοκύριακο που μας έρχεται 15-16 Οκτωβρίου είναι και ο τελευταίος αγώνας Πανελληνίου πρωταθλήματος ταχύτητας που θα πραγματοποιηθεί στο αυτοκινητοδρόμιο Μεγάρων.

Ο τίτλος δεν έχει κριθεί παρα μόνο σε μια κατηγορία - στους νέους αγωνιζομένους που τρέχουμε με Yamaha R3 / KTM RC390

Ο καιρός φαίνεται πως θα είναι εξαιρετικός οπότε ίσως είναι καλή ευκαιρία να έρθετε να δείτε τους ταχύτερους της Ελλάδας απο κοντά!

Bladerunner
14/10/2016, 18:57
Πολύ θα ήθελα να έρθω αλλά προηγείται άλλη δραστηριότητα την Κυριακή.

Καλή επιτυχία στην ομάδα σας! :beer:

sapila racing
14/10/2016, 18:59
Καλή επιτυχία σε όλους τους αγωνιζόμενους. :beer:

panos_zip
14/10/2016, 19:33
Εκτός απροόπτου θα είμαι και γω Μέγαρα!
:wave2:

DimST
15/10/2016, 08:23
Ζήτησα απο το triumph forum 3 πμ για να έχουν πρόσκληση απο την ομάδα μας - ZenOne Racing και αυτό επειδή τρέχουμε σε δύο κατηγορίες με Daytona 675
Δυστυχώς δε μπαίνει κόσμος εκεί πλέον.
Αν μπορώ να έχω 3 πμ απο εδώ με όνομα και επώνυμο, θα είναι καλεσμένοι της ομάδας μας να δούν τον τελευταίο αγώνα.

Ευχαριστώ

RaGe_Raptor
15/10/2016, 09:01
Ζήτησα απο το triumph forum 3 πμ για να έχουν πρόσκληση απο την ομάδα μας - ZenOne Racing και αυτό επειδή τρέχουμε σε δύο κατηγορίες με Daytona 675
Δυστυχώς δε μπαίνει κόσμος εκεί πλέον.
Αν μπορώ να έχω 3 πμ απο εδώ με όνομα και επώνυμο, θα είναι καλεσμένοι της ομάδας μας να δούν τον τελευταίο αγώνα.

Ευχαριστώ


Ωραίος ! :beer:

Καλή επιτυχία!


Υγ: να το κάνεις και του χρόνου για τον αγώνα στις Σέρρες αυτό. :)

DimST
15/10/2016, 09:56
Εγώ να το κάνω.... θα έρθει κανείς!;


Σας ευχαριστώ για τις ευχές.

Η ομάδα τρέχει με τέσσερις συνολικά οδηγούς. Τρείς στη κατηγορία της Open που πάμε να πάρουμε και τον τίτλο και έναν στη supersport που θα προσπαθήσουμε για τη νίκη.
Να είστε όλοι καλά!

Έχω δύο ακόμα "κενές" προσκλήσεις για τα Μέγαρα

congate7
15/10/2016, 09:59
Τι ώρα ξεκινάνε οι αγώνες;

sapila racing
15/10/2016, 10:00
Ωραία κίνηση, μπράβο Δημήτρη!
Καλή επιτυχία. :beer:

devil's animal
15/10/2016, 10:11
Εγώ να το κάνω.... θα έρθει κανείς!;


Σας ευχαριστώ για τις ευχές.

Η ομάδα τρέχει με τέσσερις συνολικά οδηγούς. Τρείς στη κατηγορία της Open που πάμε να πάρουμε και τον τίτλο και έναν στη supersport που θα προσπαθήσουμε για τη νίκη.
Να είστε όλοι καλά!

Έχω δύο ακόμα "κενές" προσκλήσεις για τα Μέγαρα



καλη επιτυχια Δημητρη σε ολους τους αθλητες σας και στην ομαδα σας γενικοτερα...
:beer::beer:

πολυ καλη κινηση οι προσκλησεις...
αν το κανεις για Σερρες του χρονου, θα ερθω εγω σιγουρα...σ/κ δεν δουλευω ποτε και μια βολτα Σερρες απο Θεσ/νικη δεν ειναι τιποτα...:wave2:

RaGe_Raptor
15/10/2016, 11:14
Εγώ να το κάνω.... θα έρθει κανείς!;


Σας ευχαριστώ για τις ευχές.

Η ομάδα τρέχει με τέσσερις συνολικά οδηγούς. Τρείς στη κατηγορία της Open που πάμε να πάρουμε και τον τίτλο και έναν στη supersport που θα προσπαθήσουμε για τη νίκη.
Να είστε όλοι καλά!

Έχω δύο ακόμα "κενές" προσκλήσεις για τα Μέγαρα
Κλείνουμε από τώρα για 1ο αγώνα του '17 Σέρρες :D θα είμαι εκεί.

DimST
15/10/2016, 12:58
Μαζευτήκατε 5 άτομα.
Δε θα αφήσω κανέναν απ'έξω, πρώτη φορά το κάνουμε. Αλλά δε θα "χωρέσει" άλλος ;)

Το απόγευμα περνάω τα ονόματα σας στη λίστα και σας επιβεβαιώνω με πμ.

Σας ευχαριστώ

Έχουμε πόλ στην open... σε λίγο μπαίνουμε Supersport.

Live timing χρονομετρημένων και αγώνα στο παρακάτω link.

http://sportstiming.gr/live/results/moto/sp/SP16PAN5MEG/

Να είστε όλοι καλά εκ μέρους όλων ευχαριστούμε για τις ευχές σας.

DimST
15/10/2016, 13:04
Μερικές φώτο...

alexxxcbr
15/10/2016, 13:16
Καλη επιτυχια και θα τα πουμε απο κοντα οπως και να εχει.:beer::beer:

DimST
15/10/2016, 13:48
Δεύτερη θέση στο q1 στη supersport, τώρα μπαίνει η formula extreme! Και περιμένουμε πολύ χαμηλούς χρόνους

Αν κάποιος σκέφτεται να βολτάρει και σήμερα, στο χώρο μας θα δεί και αυτό!:D

370761
370762

sv1000s
16/10/2016, 07:23
καλο αγωνα σε ολους.:beer:

DimST
17/10/2016, 12:31
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά που ήρθαν και στήριξαν τη προσπάθεια των ομάδων και των αθλητών.
Το πρωτάθλημα για 'μάς ολοκληρώθηκε με επιτυχία.
Δυστυχώς είχαμε πτώση στην Open, ακριβώς μετά την εκκίνηση μετά απο σύγκρουση του αναβάτη που διεκδικούσε τον τίτλο της κατηγορίας και του αναβάτη μας που ήταν πρώτος στη βαθμολογία. Μετά απο ένσταση που ακολούθησε οι αγωνοδίκες τον δικαίωσαν και ο τίτλος πήγε στην ομάδα μας.
Νίκη πήραμε στα Supersport επίσης με daytona 675 και αναβάτη τον νεαρό (19 ετών) Θεοφάνη Μίχα.

Εκ μέρους της ομάδας σας ευχαριστώ όλους.

alexxxcbr
17/10/2016, 12:50
Να ευχαριστησω και απο εδω τον DimST και την ομαδα του για τις προσκλησεις για εμενα και την γυναικα μου.
Εγω παω στους αγωνες πανω απο 15 χρονια σερι και μου αρεσουν πολυ για τα οικονομικα δεδομενα.
Πρεπει να υπστηριζουμε οσο μπορουμε τις προσπαθειες ολων των παιδιων.:beer::beer:

7Tolis
17/10/2016, 13:15
Συγχαρητήρια DimST
:beer:

BLiTzER
17/10/2016, 13:33
Συγχαρητήρια, παιδιά!

DimST, είσαι ο Δημήτρης Π., ο κομπιουτεράς της ZenOne; :p

DimST
18/10/2016, 10:47
Καλημέρα.
Σας ευχαριστώ παιδιά.

BLiTzER
Ναι αυτός είμαι ;)

TROOPER
18/10/2016, 10:50
μπραβο ρε Μητσαρα!!! Παντα τετοια!!! :beer::beer:

H.A.Balafoutre
18/10/2016, 13:23
Συγχαρητήρια....ο Μίχας είναι πραγραματικά πολύ καλός.

Ζεύκας
18/10/2016, 13:25
Πάντα επιτυχίες :beer:

byron
18/10/2016, 13:29
Δημήτρη, πάντα νίκες και επιτυχίες. :beer:

bros400pgm
18/10/2016, 15:03
Τι έγινε με την κατηγορία open; Άλλος ήταν πρωταθλητής και άλλος το πήρε; Παίχτηκε κάτι;

DimST
18/10/2016, 17:46
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Ο Φάνης είναι πραγματικό ταλέντο και είμαστε σε προσπάθειες να γίνει το κάτι παραπάνω. Θα το δούμε αυτό στη συνέχεια.

Φίλε Bros400pgm
Όπως έχω γράψει και πιο πάνω ο αναβάτης της ομάδας μας ξεκίνησε τον αγώνα απο την pole έχοντας βαθμολογική διαφορά απο τον δεύτερο, και τρίτο στην εκκίνηση του αγώνα 7 βαθμούς.
Δυστυχώς οι δύο τους είχαν επαφή ακριβώς μετά την εκκίνηση, στη πρώτη στροφή της πίστας με αποτέλεσμα την πτώση του αναβάτη μας.
Στην ένσταση που ακολούθησε οι αγωνοδίκες και η επιτροπή αγωνιζομένων πήραν κατάθεση απο τους οδηγούς, απο τον κριτή της στροφής, ενώ παράλληλα εξέτασαν τα video του αγώνα καθώς και τα video απο τις onboard κάμερες των αναβατών.

Η απόφαση βγήκε μετά την ολοκλήρωση των αγώνων, πρίν την απονομή και ανέφερε πως ο αναβάτης που τερμάτισε τον αγώνα και δεύτερος στη βαθμολογία πριν την εκκίνηση του αγώνα έκανε επικίνδυνη προσπέραση με αποτέλεσμα την πτώση του αναβάτη της ομάδας μας, για το λόγο αυτό έλαβε ποινή 2 λεπτών. Με την ποινή αυτή και βάση της βαθμολογίας ο αναβάτης μας πήρε τον τίτλο.

RaGe_Raptor
18/10/2016, 17:52
:beer:

bros400pgm
20/10/2016, 08:36
Φίλε Bros400pgm
Όπως έχω γράψει και πιο πάνω ο αναβάτης της ομάδας μας ξεκίνησε τον αγώνα απο την pole έχοντας βαθμολογική διαφορά απο τον δεύτερο, και τρίτο στην εκκίνηση του αγώνα 7 βαθμούς.
Δυστυχώς οι δύο τους είχαν επαφή ακριβώς μετά την εκκίνηση, στη πρώτη στροφή της πίστας με αποτέλεσμα την πτώση του αναβάτη μας.
Στην ένσταση που ακολούθησε οι αγωνοδίκες και η επιτροπή αγωνιζομένων πήραν κατάθεση απο τους οδηγούς, απο τον κριτή της στροφής, ενώ παράλληλα εξέτασαν τα video του αγώνα καθώς και τα video απο τις onboard κάμερες των αναβατών.

Η απόφαση βγήκε μετά την ολοκλήρωση των αγώνων, πρίν την απονομή και ανέφερε πως ο αναβάτης που τερμάτισε τον αγώνα και δεύτερος στη βαθμολογία πριν την εκκίνηση του αγώνα έκανε επικίνδυνη προσπέραση με αποτέλεσμα την πτώση του αναβάτη της ομάδας μας, για το λόγο αυτό έλαβε ποινή 2 λεπτών. Με την ποινή αυτή και βάση της βαθμολογίας ο αναβάτης μας πήρε τον τίτλο.



:beer:
Διχως ιχνος αντιπαραθεσης μιας και οι κριτες προφανως ξερουν καλυτερα, λιγο υπερβολικο δεν ειναι; Επικινδυνες προσπερασεις πρεπει να γινονται πολλες σε εναν αγωνα, εκτος και ξεχωριζουν αυτες που εχουν πτωση απο αυτες που δεν εχουν. :D
Οχι τιποτε αλλο, αλλα ανατρεπονται πολλα για την οδηγηση του Ροσι :lol:

H.A.Balafoutre
20/10/2016, 10:12
Αν δεν κάνω λάθος, αυτό είναι το βίντεο. Από Biker Spirit Magazine.

https://www.youtube.com/watch?v=YNGbyw1Ojxk

Bladerunner
20/10/2016, 11:46
Αν δεν κάνω λάθος, αυτό είναι το βίντεο. Από Biker Spirit Magazine.

https://www.youtube.com/watch?v=YNGbyw1Ojxk

Σήκωσε το μηχανάκι και τον έβγαλε έξω καθαρά. Αν δεν ήμουν καλοπροαίρετος θα θεωρούσα ότι έγινε επίτηδες.

astroman76
20/10/2016, 12:22
Σήκωσε το μηχανάκι και τον έβγαλε έξω καθαρά. Αν δεν ήμουν καλοπροαίρετος θα θεωρούσα ότι έγινε επίτηδες.

αυτο ειδα και εγω αλλα πολλοι λενε αγωνιστικο συμβαν...

περιεργο γιατι Αυτος που τον ρηχνει ητανε πισω του και ανοιγει την γραμμη ενω ξερει οτι ο δεξια ειναι επρος του....

sapila racing
20/10/2016, 13:29
Σήκωσε το μηχανάκι και τον έβγαλε έξω καθαρά. Αν δεν ήμουν καλοπροαίρετος θα θεωρούσα ότι έγινε επίτηδες.

+ 1074

BLiTzER
20/10/2016, 13:35
Έτσι. Επίσης βλέπω και ένα πόδι να φεύγει αρκετά ύποπτα από το μαρσπιέ.

RaGe_Raptor
20/10/2016, 14:35
+ 1074

+998.8

DimST
20/10/2016, 19:29
Κοίταξε να δείς, δύο πράγματα θα σου πώ να τα παρατηρήσεις και 'σύ στο video.
Aν προσέξεις υπάρχει ξεκάθαρη τάση του αναβάτη με το Yamaha να ΜΗ κλείσει τη γραμμή του, τη στιγμή που ο δρόμος μπροστά του κλείνει, χαρακτηρηστικό είναι πως ο Τάσος - ο αναβάτης μας με το daytona, σε εκείνο το σημείο κλείνει τη γραμμή του έχοντας μόνο χώμα μπροστά του - εκεί που τελικά έπεσε μετά απο τη σύγκρουση.
Δεύτερον, ακριβώς μετά την πτώση θα παρατήρησες πως μια άλλη μοτοσυκλέτα έχασε τη γραμμή της και παρα λίγο να περάσει απο πάνω του.

Ο αναβάτης με το R1 δεν τιμωρήθηκε για κάποια πρόθεση, καλός ή κακός, κατηγορήθηκε όμως για την "εκβιαστική" προσπέραση χωρίς να νοιάζεται αν ακολουθήσει πτώση και ίσως τραυματισμός απο τον αναβάτη που πάει να προσπεράσει και που μέχρι εκείνη τη στιγμή βρίσκεται μπροστά του. Σκέψου μόνο τη πιθανότητα να είχαμε περισσότερες συμμετοχές ακριβώς πιο πίσω, σκέψου να πατούσε τελικά τον Τάσο το R1 που πέρασε ξυστά δίπλα του. Δυσάρεστα πράγματα.

DimST
20/10/2016, 19:32
Σήκωσε το μηχανάκι και τον έβγαλε έξω καθαρά. Αν δεν ήμουν καλοπροαίρετος θα θεωρούσα ότι έγινε επίτηδες.

Αυτό το έχουν ορισμένοι έμπειροι παλαιότεροι αγωνιζόμενοι και χαίρομαι που το βλέπεις και 'συ.
Δυστυχώς αυτή είναι και η δική μου η αίσθηση. Δεν τιμωρήθηκε γι'αυτό όμως.

bros400pgm
20/10/2016, 19:38
Προφανώς αναφέρεσε σε μένα.
Δεκτά όλα, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω τα δικά μου, χωρίς φυσικά να αφοριζω την γνώμη σου. :D
Αυτός που βγήκε εκτός πίστας και έπεσε πάνω στον Σκυργιανογλου, περισσότερο για target fix. μου φάνηκε παρά για κάτι άλλο.
Πάντως η ουσία είναι ότι καταλάβαμε γιατί πράγμα μιλουσατε :D

bros400pgm
08/02/2017, 15:13
Τελικά η αρμόδια επιτροπή απεφανθει ότι πρόκειται για αγωνιστικό συμβαν, ακυρώθηκε η ποινή και πρωταθλητής είναι πλέον ο Κ. Φωτιάδης.

DoctoR_k6
09/03/2017, 21:21
Δεν είναι κακό...http://www.gazzetta.gr/in-motion/article/1056576/oi-ellinikoi-agones-motosikletas-stin-cosmote-tv

RaGe_Raptor
09/03/2017, 21:24
Δεν είναι κακό...http://www.gazzetta.gr/in-motion/article/1056576/oi-ellinikoi-agones-motosikletas-stin-cosmote-tv

πολύ καλά νέα! :beer:

Ζεύκας
10/03/2017, 00:10
μπραβο :beer:

ratamahatta
10/03/2017, 07:29
Πολύ καλή κίνηση, μπράβο για την στήριξη αλλά και την διαφήμιση ου θα έχουν πλέον καί οι ελληνικοί αγώνες.

GIOTIS750
10/03/2017, 07:56
Δεν είναι κακό...http://www.gazzetta.gr/in-motion/article/1056576/oi-ellinikoi-agones-motosikletas-stin-cosmote-tv

:beer:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:)

H.A.Balafoutre
10/03/2017, 08:08
Καλή κίνηση.

DimST
11/03/2017, 18:54
Τα νέα είναι το λιγότερο εξαιρετικά!