PDA

View Full Version : Eξατμιση...



Bob_o_mastoras
23/10/2016, 00:32
Αυτα που κοροϊδευουμε... :lol:

Κραξτε ελευθερα παιδια...

Θελω να αλλαξω εξατμιση στο παπι διοτι ο μαστορας μου ειπε οτι εχει φουλ καρβουνιλα και ειναι μπουκωμενη πλεον.

56.000 χλμ το παπι παει με μισο γκαζι και συνεχιζω την παραδοση αυτη και εγω... :lol: Οποτε πως να ξεμπουκωσει το καημενο...;;
Μου ειπε να βαλω κατοσταρα και να βγω σε καμια Εθνικη να το ξεμπουκωσω αλλα λεω να αλλαξω εξατμιση με καινουργια..

Η ΟΕΜ ειναι ακριβη (νομιζω) και θελω καποια που να μην κανει σαματα...

Τι προτεινετε...;;;


υ.γ. Θελω να κερδισει και καμια 20αρια αλογα, ετσι...;; :p

yiannis172
23/10/2016, 04:43
Αν δεν ειναι διχρονο το μηχανακι (που δε θα ειναι),ειναι πολυ περιεργο αυτο που λες,δηλαδη να πιασει καπνα η εξατμιση,τοση που να δημιουργησει θεμα.
Οπως και να'χει κανε τη λυση που εφαρμοζουν στα διχρονα,δηλαδη με προσοχη,πετρελαιο μεσα στην εξατμιση (αφου τη βγαλεις εννοειται) και καμινετο...μετα τιναγμα να φυγουν τα αποκαιδια.
Αφου γινει με επιτυχια αυτο το βημα και ξαναβαλεις την εξατμιση πανω,κανε και ενα τσεκ στα μιγματα σου,γιατι αυτα ευθυνονται γι'αυτο 99%.

devil's animal
23/10/2016, 08:44
το αυτο που ειπε ο yiannis172...
πιθανοτατα δουλευει πολυ πλουσια...

cosgili
23/10/2016, 11:06
Σίγουρα το μοτέρ σου δουλεύει πλούσια. Το να καρβουνίσει η εξάτμιση σε τετράχρονο, και μάλιστα παπί σε +-60,000χλμ είναι απίθανο υπό φυσιολογικές συνθήκες. Πρώτα θα ρύθμιζα τροφοδοσία και μετά οτιδήποτε άλλο.

GiorgosLa
23/10/2016, 13:17
Αυτό με την βενζίνα και το καμινέτο, μήπως να το κάνεις πετρέλαιο?