PDA

View Full Version : μεταβιβαση για αλλον!



Christos ktm R
23/10/2016, 16:13
καλησπερα!θελω να πουλησω το μηχανακι αλλα βρισκομαι στο εξωτερικο.τι πρεπει να λεει η υπευθυνη δηλωση για να μπορεσει να την κανει αλλος αντι για εμενα?

Cpt. Haddock
23/10/2016, 16:20
καλησπερα!θελω να πουλησω το μηχανακι αλλα βρισκομαι στο εξωτερικο.τι πρεπει να λεει η υπευθυνη δηλωση για να μπορεσει να την κανει αλλος αντι για εμενα?

Αφου βρισκεσαι στο εξωτερικο πώς θα υπογράψεις υπευθυνη δήλωση και πώς θα βεβαιώσεις γνησιο υπογραφής;

AristidisZ
23/10/2016, 16:23
Δεν έχεις αφήσει σε κάποιον πληρεξούσιο δια πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν ;;;

Christos ktm R
23/10/2016, 17:08
cpt.haddock δεν ξερω αν εισαι οντως καπταιν γιατι αν εισαι πρεπει να ξερεις οτι ο πλοιαρχος ενος πλοιο μπορει να βεβαιωσει το γνησιο της υπογραφης.δυστηχως αριστιδηΖ με πηρανε τηλεφωνο να φυγω τοσο βιαστικα που δεν προλαβα.

Cpt. Haddock
23/10/2016, 17:27
cpt.haddock δεν ξερω αν εισαι οντως καπταιν γιατι αν εισαι πρεπει να ξερεις οτι ο πλοιαρχος ενος πλοιο μπορει να βεβαιωσει το γνησιο της υπογραφης.δυστηχως αριστιδηΖ με πηρανε τηλεφωνο να φυγω τοσο βιαστικα που δεν προλαβα.

Captain ειμαι, οχι μάντης. Πού να ξέρω οτι εισαι σε πλοίο ρε συ; :lol:

ptc
23/10/2016, 17:35
"Δηλωνω υπευθυνα οτι εξουσιοδοτω τον Νικολαο Χατζηνικολαου του Μιχαηλ με ΑΔΤ ΑΒ123456 να διεκπεραιωσει τη μεταβιβαση του δικυκλου με ΑΚ ΑΒΑ123 αντι εμου."
Και μαζι με την εξουσιοδοτηση στελνεις και φωτοτυπια δελτιου ταυτοτητας.

mikes
23/10/2016, 17:51
"Δηλωνω υπευθυνα οτι εξουσιοδοτω τον Νικολαο Χατζηνικολαου του Μιχαηλ με ΑΔΤ ΑΒ123456 να διεκπεραιωσει τη μεταβιβαση του δικυκλου με ΑΚ ΑΒΑ123 αντι εμου."
Και μαζι με την εξουσιοδοτηση στελνεις και φωτοτυπια δελτιου ταυτοτητας.


..και σιγα μην αφησει ο χατζηνικολαου τη δημοσιογραφια, για να τρεχει να κανει τις μεταβιβάσεις του φιλου μας... :lol:

Christos ktm R
23/10/2016, 19:16
σας ευχαριστω ολους...cpt haddock εχεις δικιο....απλα το ειχα αναφερει πιο παλια,θα μου πεις ποιος θυμαται τι και πως..:beer:

ptc
23/10/2016, 19:52
Μιας και θα στειλεις το φακελο θα προτεινα να κανεις και την υπευθυνη δηλωση για φορολογικη χρηση μια κι εξω να τελειωνεις.

"Δηλωνω υπευθυνα οτι πουλησα το δικυκλο τυπου ΚΤΜ... με ΑΚ ΑΒΑ123 στον Παναγιωτη Ψωμιαδη του Νικολαου με ΑΔΤ ΑΒ123456 και ΑΦΜ 123456789 εναντι του ποσου των 5000€".

Μια αντιστοιχη θα σου κανει και ο αγοραστης.

Καλοπουλητη και με το καλο η επομενη. ;)

mikes
23/10/2016, 22:08
Μιας και θα στειλεις το φακελο θα προτεινα να κανεις και την υπευθυνη δηλωση για φορολογικη χρηση μια κι εξω να τελειωνεις.

"Δηλωνω υπευθυνα οτι πουλησα το δικυκλο τυπου ΚΤΜ... με ΑΚ ΑΒΑ123 στον Παναγιωτη Ψωμιαδη του Νικολαου με ΑΔΤ ΑΒ123456 και ΑΦΜ 123456789 εναντι του ποσου των 5000€".

Μια αντιστοιχη θα σου κανει και ο αγοραστης.

Καλοπουλητη και με το καλο η επομενη. ;)

ΩΠΑ!!! να και το μαντατο... πουλησε το σκουτερ ο πανικας, και παιρνει ΚΤΜ?? στα γεράματα??

Christos ktm R
24/10/2016, 00:24
ptc ευχαριστω για την πληροφορια.το ktm δεν πωλειται(ειναι ερωτας μακρας διαρκειας),το fx πωλειται

Bob_o_mastoras
24/10/2016, 02:45
ptc ευχαριστω για την πληροφορια.το ktm δεν πωλειται(ειναι ερωτας μακρας διαρκειας),το fx πωλειται

Θα θες να το πουλησεις, θα λες "απο ναυτικο" και δεν θα σε πιστευουν... :lol::lol:

panos_zip
24/10/2016, 07:16
Οπως στα είπανε πιο πάνω. Γραψε μια ωραία εξουσιοδότηση με οσο περισσότερα στοιχεία μπορεις για να μην εχεις θεματα. Το έχω κάνει παλιότερα με ένα σκουτερ.
Εγώ ο τάδε, με αδτ ταδε, και μεθ ταδε, ναυτολογημένος στο τεδε με α.ν. τάδε, εξουσιοδοτώ τον αδερφό μου ταδε, με αδτ ταδε οπως μεταβιβάσει αντί εμού το οχημα τάδε με αρ.κ. τάδε στον ταδε αμε αδτ ...
και υπογραφη σφραγιδα απο τον πλοίαρχο
Και όλα καλά.

Christos ktm R
24/10/2016, 10:24
:beer:
το πολυ πολυ αμα παιχτει καμια εμπλοκη ας περιμενει μεχρι τον ιουνιο...:lol:ετσι κι αλλιως τοσο καθαρο fxακι ειναι δυσκολο να βρει.