PDA

View Full Version : TD Σέρρες 29-30/10 Extreme Trackdays



nathair
26/10/2016, 13:38
Ετοιμος για αναχώρηση! Θα είμαι στα box 4&5. Με το CBR τελικά καθώς λόγω τραυματισμού του Ευθυμίου η Agusta παραμένει λυμένη χωρίς κεφαλή...
Θα είμαι από Πέμπτη Βράδυ εκεί, βέβαια Παρασκευή δεν θα είναι για πίστα λόγω βροχής, αλλά από ότι φαίνεται ο καιρός θα μας κάνει την χάρη για Σαββατοκύριακο.
Τα λέμε εκεί!

nathair
29/10/2016, 22:47
Εδώ περνάμε καλά! Καταπληκτικός καιρός, τελικά μπήκαμε και την Παρασκευή στην πίστα! Εγώ συνηθίζω σγά σγά τα αλόγατα του CBR και έχω κατέβει στο 1.28.ψηλάπολύ...
Τελικά είμαστε στα box 10, 11, 12...
Γειά σου Κώστα, χάρηκα!

R-1nas
01/11/2016, 10:14
Τι θερμοκρασιες επαιξαν δηλαδη ?

TokTok
01/11/2016, 12:04
την Κυριακή η θερμοκρασία πρέπει να έφτασε τους 19 βαθμούς, το Σάββατο νομίζω 16. Ο καιρός ήταν τέλειος. Το αεράκι των 2 μποφόρ ήταν ότι πρέπει ώστε να διώξει το πρωί την υγρασία.

fazerakis
01/11/2016, 20:26
Αλλη μια αδικαιολογητη/διακαιολογημενη απουσια για μενα :(
θα παω πανω και θα προσπαθω να θυμηθω πως σπανε το 30 ετσι οπως παει

Για πειτε κανα κουτσομπολιο.

Ειχε καποιους τουμπανους πανω. Τι χρονοι παίξανε;

RaGe_Raptor
01/11/2016, 21:37
ναι ρε ,πείτε κανα χρόνο. ο nathair έκανε 28άρια με το cbr... δε θα το ξαναπάρει το αγκούστα με φαίνεται :lol:

asos
01/11/2016, 22:26
πρωτο εικοσαλεπτο στο γρηγορο γκρουπ με συμετεχοντες να γυρνανε στο 38!:a37:

κ να εχεις κολησει απο πισω κ να αναρωτιεσαι μηπως μπηκα σε λαθος γρουπ :dizzy:

ξεμπλεκεις με προσπερασματα κ λες ετυχε ενα δυο θα ναι (παπαρια) δευτερος γυρος στο στο 29 ψηλο εχεις καθαρη πιστα μπροστα σου κ λες παμε σιγα σιγα να θυμηθουμε πως ειναι στο 25 γραφει το laptimer 26 ψηλο κ αρχιζεις να δινεις εμπιστοσυνη να αρχισεις να αμολας τα φρενα κ στην κορυφη της κ1 συναντας τειχος να μην εχεις που να πας.να πεσεις απο μπροστινο φρενο για να μην εμβολισεις κανεναν!
κατευθειαν εξω κ μποξ.ευτυχως το παρατηρησε ο ζαφειρο κ εκανε ανακοινωση να αλαξουν τα γκρουπ.

στα τον χρονων τωρα η πιστα το σαββατο κραταγε τελεια(κυριακη δεν μπηκα) χρονους ειχε πολυ χαμηλους εγω μπηκα αλλο ενα εικοσαλεπτο για 4-5 γυρους κ το μηχανακι αρχισε να ρεταρει μαλλον καποιος πολλαπλασιαστης μας αφησε χρονους!κ οπως καταλαβαινεις ημουν λυσε δεσε δοκιμασε :cry: κ την κυριακη την εβγαλα χαζευοντας τους υπολοιπους!
πονος!
ευτυχως ηταν δυνατο το παρεακι κ ξεχνιομουν αλλα υπηρχαν δυο σοβαρες απουσιες κουμπαρος κ trooper


Αλλη μια αδικαιολογητη/διακαιολογημενη απουσια για μενα :(
θα παω πανω και θα προσπαθω να θυμηθω πως σπανε το 30 ετσι οπως παει

Για πειτε κανα κουτσομπολιο.

Ειχε καποιους τουμπανους πανω. Τι χρονοι παίξανε;

nathair
02/11/2016, 05:06
ναι ρε ,πείτε κανα χρόνο. ο nathair έκανε 28άρια με το cbr... δε θα το ξαναπάρει το αγκούστα με φαίνεται :lol:

Ναι, αλλά το τσάκισα το CBR, χεχε :p

RaGe_Raptor
02/11/2016, 07:31
Ναι, αλλά το τσάκισα το CBR, χεχε :p

Μαζί με το προσωπικό σου ρεκόρ. :D

Πταίσματα . Αφού εσύ είσαι οκ τα άλλα δεν έχουν σημασία.

7Tolis
02/11/2016, 07:33
Ναι, αλλά το τσάκισα το CBR, χεχε :p

Video?

fazerakis
02/11/2016, 08:25
πρωτο εικοσαλεπτο στο γρηγορο γκρουπ με συμετεχοντες να γυρνανε στο 38!:a37:

κ να εχεις κολησει απο πισω κ να αναρωτιεσαι μηπως μπηκα σε λαθος γρουπ :dizzy:

ξεμπλεκεις με προσπερασματα κ λες ετυχε ενα δυο θα ναι (παπαρια) δευτερος γυρος στο στο 29 ψηλο εχεις καθαρη πιστα μπροστα σου κ λες παμε σιγα σιγα να θυμηθουμε πως ειναι στο 25 γραφει το laptimer 26 ψηλο κ αρχιζεις να δινεις εμπιστοσυνη να αρχισεις να αμολας τα φρενα κ στην κορυφη της κ1 συναντας τειχος να μην εχεις που να πας.να πεσεις απο μπροστινο φρενο για να μην εμβολισεις κανεναν!
κατευθειαν εξω κ μποξ.ευτυχως το παρατηρησε ο ζαφειρο κ εκανε ανακοινωση να αλαξουν τα γκρουπ.

στα τον χρονων τωρα η πιστα το σαββατο κραταγε τελεια(κυριακη δεν μπηκα) χρονους ειχε πολυ χαμηλους εγω μπηκα αλλο ενα εικοσαλεπτο για 4-5 γυρους κ το μηχανακι αρχισε να ρεταρει μαλλον καποιος πολλαπλασιαστης μας αφησε χρονους!κ οπως καταλαβαινεις ημουν λυσε δεσε δοκιμασε :cry: κ την κυριακη την εβγαλα χαζευοντας τους υπολοιπους!
πονος!
ευτυχως ηταν δυνατο το παρεακι κ ξεχνιομουν αλλα υπηρχαν δυο σοβαρες απουσιες κουμπαρος κ trooper

Ρε ησουν πανω!!!;
Αν το ηξερα θα ειχα ενα λογο να ανεβω. Οσο και να το τριγυριζα η λογικη ελεγε να κανω οικονομια για το Μάιο. :(
Κριμα για το R1, ελπιζω να ειναι κατι απλο και να εισαι κοπμλε την Ανοιξη να βρεθουμε πανω να κανουμε 23 (ε ... εσυ αν θες κανε 24 :lol:)

TokTok
02/11/2016, 12:42
πρωτο εικοσαλεπτο στο γρηγορο γκρουπ με συμετεχοντες να γυρνανε στο 38!:a37:

κ να εχεις κολησει απο πισω κ να αναρωτιεσαι μηπως μπηκα σε λαθος γρουπ :dizzy:

ξεμπλεκεις με προσπερασματα κ λες ετυχε ενα δυο θα ναι (παπαρια) δευτερος γυρος στο στο 29 ψηλο εχεις καθαρη πιστα μπροστα σου κ λες παμε σιγα σιγα να θυμηθουμε πως ειναι στο 25 γραφει το laptimer 26 ψηλο κ αρχιζεις να δινεις εμπιστοσυνη να αρχισεις να αμολας τα φρενα κ στην κορυφη της κ1 συναντας τειχος να μην εχεις που να πας.να πεσεις απο μπροστινο φρενο για να μην εμβολισεις κανεναν!
κατευθειαν εξω κ μποξ.ευτυχως το παρατηρησε ο ζαφειρο κ εκανε ανακοινωση να αλαξουν τα γκρουπ.

στα τον χρονων τωρα η πιστα το σαββατο κραταγε τελεια(κυριακη δεν μπηκα) χρονους ειχε πολυ χαμηλους εγω μπηκα αλλο ενα εικοσαλεπτο για 4-5 γυρους κ το μηχανακι αρχισε να ρεταρει μαλλον καποιος πολλαπλασιαστης μας αφησε χρονους!κ οπως καταλαβαινεις ημουν λυσε δεσε δοκιμασε :cry: κ την κυριακη την εβγαλα χαζευοντας τους υπολοιπους!
πονος!
ευτυχως ηταν δυνατο το παρεακι κ ξεχνιομουν αλλα υπηρχαν δυο σοβαρες απουσιες κουμπαρος κ trooper

Νικ μια χαρά τα λες.... εγώ ο μ@@@@ που έδωσα λάθος γρανάζι στα χέρια του Μήτσου στο συνεργείο και αντί να βάλω 16 μπροστά εβαλά πάλι 17άρι... και το μηχανάκι δεν ξεκόλαγε.. και γω νόμιζα ότι φταίει το ηλεκτρόγκαζο του R1 ...:cry::cry:

Ολόκληρο σ/κ δεν μπήκα καν στο κόπο να το κοιτάξω!! :ZZZ::ZZZ:

nathair
02/11/2016, 14:33
Video?

Στο κανάλι μου, υπάρχει, δεν έχω ποστάρει εδώ ακόμα. Εχω πολλά βίντεο να βάλω και όχι χρόνο, έτρεχα και Βουλγαρία για δουλειά χθες με το που γύρισα ...

RaGe_Raptor
02/11/2016, 14:45
Στο κανάλι μου, υπάρχει, δεν έχω ποστάρει εδώ ακόμα. Εχω πολλά βίντεο να βάλω και όχι χρόνο, έτρεχα και Βουλγαρία για δουλειά χθες με το που γύρισα ...

Καλά ρε Σπύρο,κατέβηκες από Σέρρες για να ξανά ανέβεις Βουλγαρία; ας πεταγόσουν με ένα μηχανάκι δανεικό. :p

nathair
02/11/2016, 17:37
Καλά ρε Σπύρο,κατέβηκες από Σέρρες για να ξανά ανέβεις Βουλγαρία; ας πεταγόσουν με ένα μηχανάκι δανεικό. :p

Τιιι, και να χάσω την καραμελίτσα που δίνει η Aegean πριν την απογείωση; Πας καλά; :)

R-1nas
02/11/2016, 20:35
Ρε ησουν πανω!!!;
Αν το ηξερα θα ειχα ενα λογο να ανεβω. Οσο και να το τριγυριζα η λογικη ελεγε να κανω οικονομια για το Μάιο. :(
Κριμα για το R1, ελπιζω να ειναι κατι απλο και να εισαι κοπμλε την Ανοιξη να βρεθουμε πανω να κανουμε 23 (ε ... εσυ αν θες κανε 24 :lol:)

Με 23 δεν γινεσαι "αερινος" ξανα......

R-1nas
02/11/2016, 20:40
Στο κανάλι μου, υπάρχει, δεν έχω ποστάρει εδώ ακόμα. Εχω πολλά βίντεο να βάλω και όχι χρόνο, έτρεχα και Βουλγαρία για δουλειά χθες με το που γύρισα ...

Ρε σπυρο, πολυ κωλοτουμπα το καημενο.... Κρυο λαστιχο? Εφυγε πολυ περιεργα......

asos
02/11/2016, 21:54
Ρε ησουν πανω!!!;
Αν το ηξερα θα ειχα ενα λογο να ανεβω. Οσο και να το τριγυριζα η λογικη ελεγε να κανω οικονομια για το Μάιο. :(
Κριμα για το R1, ελπιζω να ειναι κατι απλο και να εισαι κοπμλε την Ανοιξη να βρεθουμε πανω να κανουμε 23 (ε ... εσυ αν θες κανε 24 :lol:)

ναι αποφαση τελευταιας στιγμης!οσο για το R1 το σαββατοκυριακο θα το κοιταξουμε.Εγω σκεφτομαι κ μια κρυφη προπονηση Μαρτη-Απριλη γιατι εχω μεινει πολυ πισω;).ακου εκει 23 :eek:
παντως η πιστα εαν ξεπερασεις φοβιες απο σαμαρι στην 3-4 κ ξαναποκτησεις την φορα σου (λογω μη συχνης χρησης) πιστευω οτι γυρναει αρκετα πιο γρηγορα (σε σχεση με πριν)!

asos
02/11/2016, 21:57
Ρε κωστη δεν μου ελεγες κ ειχα 16 αρι μαζι μου

Νικ μια χαρά τα λες.... εγώ ο μ@@@@ που έδωσα λάθος γρανάζι στα χέρια του Μήτσου στο συνεργείο και αντί να βάλω 16 μπροστά εβαλά πάλι 17άρι... και το μηχανάκι δεν ξεκόλαγε.. και γω νόμιζα ότι φταίει το ηλεκτρόγκαζο του R1 ...:cry::cry:

Ολόκληρο σ/κ δεν μπήκα καν στο κόπο να το κοιτάξω!! :ZZZ::ZZZ:

nathair
02/11/2016, 21:59
Ρε σπυρο, πολυ κωλοτουμπα το καημενο.... Κρυο λαστιχο? Εφυγε πολυ περιεργα......
Οχι, μόλις πριν λίγο είχα κάνει τον ταχύτερο γύρο μου, και απλά είχα ρίξει λίγο ρυθμό γιατι είχα αυτόν μπροστά μου...αποκλείεται να κρύωσε. Δεν ξέρω, τι να πω. Αναμένω τους εμπειρότερους για την σωστή ανάλυση!

RaGe_Raptor
02/11/2016, 22:03
ναι αποφαση τελευταιας στιγμης!οσο για το R1 το σαββατοκυριακο θα το κοιταξουμε.Εγω σκεφτομαι κ μια κρυφη προπονηση Μαρτη-Απριλη γιατι εχω μεινει πολυ πισω;).ακου εκει 23 :eek:
παντως η πιστα εαν ξεπερασεις φοβιες απο σαμαρι στην 3-4 κ ξαναποκτησεις την φορα σου (λογω μη συχνης χρησης) πιστευω οτι γυρναει αρκετα πιο γρηγορα (σε σχεση με πριν)!

The dreadful crest


https://youtu.be/ciy6VU-2USo

Edit: αυτός έπεσε ανάμεσα 2-3 .κι εγώ αυτό θυμόμουν

7Tolis
02/11/2016, 22:03
Άστραψε ο τόπος.Χτύπησες πουθενα,εισαι κομπλέ;

asos
02/11/2016, 22:08
πιστευω οτι αυτος θα το εχασε απο τιποτα υγρασιες

The dreadful crest


https://youtu.be/ciy6VU-2USo

Edit: αυτός έπεσε ανάμεσα 2-3 .κι εγώ αυτό θυμόμουν

nathair
02/11/2016, 22:17
Άστραψε ο τόπος.Χτύπησες πουθενα,εισαι κομπλέ;
Εφερα τούμπες μπόλικες. Πόναγαν τα πλευρά μου αριστερά πίσω αλλά δεν ήτανε τίποτα, ο δεξιός ώμος αλλά δεν είναι τίποτα, και ένα καλό έγκαυμα τριβής πως το λένε στον παράμεσο του αριστερού χεριού. Και λίγο πρησμένος ο δείκτης. Σε καταπληκτική κατάσταση είμαι, σήμερα έπιασα επιτέλους τον στόχο μου στο τρέξιμο (ποτέ δεν ήτανε το φόρτε μου οι αποστάσεις), κάτω από 30 λεπτά τα 5 χλμ! Οέο!
Επίσης, υπόψιν, η Γιατρός στις Σέρρες... <3

TROOPER
03/11/2016, 09:15
nathair περαστικα και γρηγορα ρε!

asos ..... :beer::beer::beer::kiss:

fazerakis
03/11/2016, 11:20
Εφερα τούμπες μπόλικες. Πόναγαν τα πλευρά μου αριστερά πίσω αλλά δεν ήτανε τίποτα, ο δεξιός ώμος αλλά δεν είναι τίποτα, και ένα καλό έγκαυμα τριβής πως το λένε στον παράμεσο του αριστερού χεριού. Και λίγο πρησμένος ο δείκτης. Σε καταπληκτική κατάσταση είμαι, σήμερα έπιασα επιτέλους τον στόχο μου στο τρέξιμο (ποτέ δεν ήτανε το φόρτε μου οι αποστάσεις), κάτω από 30 λεπτά τα 5 χλμ! Οέο!
Επίσης, υπόψιν, η Γιατρός στις Σέρρες... <3

Περαστικα

Ρε συ...πολυ ακυρη τουμπα!! Απο το πουθενα.
Πραγματικα αποριας αξιο γιατι γλιστρησε πισω. Τι λαστιχα ειχες; Το μονο που μπορω να φανταστω ή ειχαν βγει τα λινά, ή κρύωσε τοσο που σε πούλησε στεγνα.

H.A.Balafoutre
03/11/2016, 13:58
Περαστικά και ποτέ ξανά....τάπα το εργαλείο....

nathair
03/11/2016, 15:10
Περαστικα

Ρε συ...πολυ ακυρη τουμπα!! Απο το πουθενα.
Πραγματικα αποριας αξιο γιατι γλιστρησε πισω. Τι λαστιχα ειχες; Το μονο που μπορω να φανταστω ή ειχαν βγει τα λινά, ή κρύωσε τοσο που σε πούλησε στεγνα.

Τα λάστιχα ήτανε φρέσκα. KR Dunlop Slick, 4ρια. Ειχε κάνει 5 γύρους ο Γρηγόρης ο Παρασκευόπουλος και αυτό το Session εγώ. Ή και άλλο ένα 20λεπτο; Ναι νομίζω άλλο ένα 20λεπτο είχα κάνει. Τεσπα, δεν ήτανε φαγωμένα. Και να κρύωσε τόσο γρήγορα; Δες το άλλο το βίντεο, το ολόκληρο, δεν ήτανε δα οτι έκανα και 2-3 γύρους σε χαλαρό ρυθμό.
Μου έστειλε μήνυμα φίλος πλοηγός/αγωνιζόμενος/σερφίστας οτι ξέρει γιατί έπεσα και θα μου πει (τουλάχιστον τι είδε στο βίντεο!). Πάντως και εγώ ξέρω πως χρειάζομαι βελτίωση! Σταθερότητα στις γραμμές, κλπ...

RaGe_Raptor
03/11/2016, 15:16
Τα λάστιχα ήτανε φρέσκα. KR Dunlop Slick, 4ρια. Ειχε κάνει 5 γύρους ο Γρηγόρης ο Παρασκευόπουλος και αυτό το Session εγώ. Ή και άλλο ένα 20λεπτο; Ναι νομίζω άλλο ένα 20λεπτο είχα κάνει. Τεσπα, δεν ήτανε φαγωμένα. Και να κρύωσε τόσο γρήγορα; Δες το άλλο το βίντεο, το ολόκληρο, δεν ήτανε δα οτι έκανα και 2-3 γύρους σε χαλαρό ρυθμό.
Μου έστειλε μήνυμα φίλος πλοηγός/αγωνιζόμενος/σερφίστας οτι ξέρει γιατί έπεσα και θα μου πει (τουλάχιστον τι είδε στο βίντεο!). Πάντως και εγώ ξέρω πως χρειάζομαι βελτίωση! Σταθερότητα στις γραμμές, κλπ...

δεν έπεσες τις αρκετές φορές που ήσουν εκτός γραμμής λόγω "κίνησης" και κοίτα που έπεσες!

R-1nas
04/11/2016, 01:54
Επιμενω, κρυο λαστιχο.

Ειδικα το KR ειναι αγωνιστικο λαστιχο καθαρο racing που γνωμη μου ειναι να για χρονους κατω του 25-26. Ιδιαιτερα ευαισθητο στην θερμοκρασια ασφαλτου και αερα.
Εαν γυρναγες στο 28 το λαστιχο ποτε δεν ζεσταθηκε ασχετα εαν η 4αρα γομα ειναι ΟΚ για τετοιο καιρο με κρυο γιατι πολυ απλα βγηκε ζεστο απο τις κουβερτες καπου στους 80 και μεχρι την Κ1 πηγε στους 60. Ειναι λαστιχο που πρεπει να το πιεζεις και να το πας τεζα απο την στιγμη που βγεις απο τα πιτς μεχρι να επιστρεψεις. Απο το βιντεο φαινεται οτι το πισω λαστιχο δεν ξεκολησε απο γκαζι, αλλα γλιστρησε πριν την εισοδο και το απεξ. Ακομα και τελειωμενα να ηταν τα λαστιχα το KR δεν συμπεριφερετε ετσι. Το δικο μου μετα απο 80 γυρους πριν βγω και το αλλαξω γυρναγα στο 24.

Τεσπα, να σε παντα καλα τα μηχανακια τα φτιαχνουμε η στην τελικη παιρνουμε αλλο. Οσο για τον πρωην αγωνιζομενο-σερφιστα ειναι ψηλος μακρυμαλης και ειχε CBR?

nathair
04/11/2016, 05:16
Επιμενω, κρυο λαστιχο.

Ειδικα το KR ειναι αγωνιστικο λαστιχο καθαρο racing που γνωμη μου ειναι να για χρονους κατω του 25-26. Ιδιαιτερα ευαισθητο στην θερμοκρασια ασφαλτου και αερα.
Εαν γυρναγες στο 28 το λαστιχο ποτε δεν ζεσταθηκε ασχετα εαν η 4αρα γομα ειναι ΟΚ για τετοιο καιρο με κρυο γιατι πολυ απλα βγηκε ζεστο απο τις κουβερτες καπου στους 80 και μεχρι την Κ1 πηγε στους 60. Ειναι λαστιχο που πρεπει να το πιεζεις και να το πας τεζα απο την στιγμη που βγεις απο τα πιτς μεχρι να επιστρεψεις. Απο το βιντεο φαινεται οτι το πισω λαστιχο δεν ξεκολησε απο γκαζι, αλλα γλιστρησε πριν την εισοδο και το απεξ. Ακομα και τελειωμενα να ηταν τα λαστιχα το KR δεν συμπεριφερετε ετσι. Το δικο μου μετα απο 80 γυρους πριν βγω και το αλλαξω γυρναγα στο 24.

Τεσπα, να σε παντα καλα τα μηχανακια τα φτιαχνουμε η στην τελικη παιρνουμε αλλο. Οσο για τον πρωην αγωνιζομενο-σερφιστα ειναι ψηλος μακρυμαλης και ειχε CBR?

Ε να μην τα ξαναβάλω τα ρημάδια τότε. Για τον σερφίστα είναι ο Σταύρος ο Τριντής. Γιατί έγραψα πρώην ανωνιζόμενος, αφού και τώρα τρέχει! Λάθος μου :) Για να δω τι έχει να μου πει...

DrIoannis
04/11/2016, 06:04
Η αλήθεια είναι ότι τα KR, κατά την άποψή μου, είναι εξαιρετικά αλλά θα πρέπει να τα πιέζεις από τον πρώτο lap έως και τον τελευταίο για να δουλέψουν όπως πρέπει. Στο βίντεο έχει δίκιο ο R-1nas, γλιστράει χωρίς να έχεις πάρει γκάζι. Αυτό μοιάζει με πτώση από κρύα λάστιχα. Πρέπει να είχε και δροσιά στην πίστα γιατί η αλήθεια είναι ότι το Καλοκαίρι ή αρχές Σεπτέμβρη που οι θερμοκρασίες είναι >30C δεν αντιμετωπίζεις τέτοια προβλήματα.

devil's animal
04/11/2016, 06:23
περαστικα Σπυρο...
και γρηγορη επανοδο...
:beer:

nathair
04/11/2016, 06:23
Πιθανότατα να έχετε δίκιο. Δεν ξέρω, δεν είμαι από τους ανθρώπους που σπεύδουν να ρίξουν τα λάθη τους στους άλλους, στον εξοπλισμό τους, στο κακό μάτι, κλπ. Πρώτα κοιτάω τι έκανα εγώ στραβά, αυτή τη τάση έχω. Πιστεύω οτι για τα περισσότερα που μας συμβαίνουν εμείς είμαστε υπεύθυνοι...
Πάντως αν έχουν τέτοια ακραία συμπεριφορά τα KR, δεν νομίζω πως θα τα ξαναφορέσω.

byron
04/11/2016, 06:38
Τελείως κουφή πτώση Σπύρο. Στο μικρό video που είχες ανεβάσει, νόμιζα πως ήσουν σε ζέσταμα και έφυγε από κρύο λάστιχο όπως σου είπα.
Τα παιδιά που έχουν εμπειρία από τέτοια λάστιχα, μάλλον έχουν δίκιο.
Κρίμα, ευτυχώς δεν χτύπησες.

fazerakis
04/11/2016, 08:54
Καθαρα κρυο λαστιχο τοτε. Οτι ειπε κι ο R1nas.
Το KR ειναι λαστιχο που δουλευει απο 1.26 και κατω. 1-2" πιο πανω θα κρυωσει και θα χαλάσει απο coldtearing και αρκετα πιο πανω προφανως θα σε πουλησει. Βαλε και σε αυτο οτι δεν εκανε και καμια ζέστη το ΣΚ (<20C)