PDA

View Full Version : λίγα λόγια...για όλους μας...



nimbus
16/11/2005, 19:13
…η μέρα έξω, μας κλείνει πονηρά το μάτι και μας προσκαλεί προς άλλες κατευθύνσεις…Ελληνική νωχέλεια που κατακλύζει την διάθεση όλων μας ενίοτε…η δουλειά λιγοστή, ανυπόφορα βαρετή θα έλεγα…και οι σκέψεις πάνε κι έρχονται αβίαστα…ούτε σήμερα πήρα την καλή μου…σαν να τιμωρώ τον εαυτό μου. Όλως περίεργος μου λείπει…

…μπαίνω για λίγο μέσα στο φόρουμ άλλοτε γελάω με αυτά που γράφετε, με αυτά που γράφω, άλλοτε με εκνευρίζεται…κι άλλοτε πάλι συμφωνώ με κάποιους τέλος πάντων που θεωρώ ότι τα λεγόμενά τους, ταυτίζονται με τον δικό μου τρόπο σκέψης. Προ πάντων υπάρχετε…κι αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα..

Ίσως να μην το ξέρετε, αλλά με έχετε βοηθήσει στις προσωπικές μου ανησυχίες, που ελάχιστα έχω μοιραστεί μαζί σας κατά καιρούς…ανησυχίες που δεν κατάφεραν φίλοι μου να βρεθούν πλάι μου (εξαίρεση του ενός, που βρίσκεται να με ακούει και να μου αφήνει το αποτύπωμα της σκέψης του…).

Πολλά δεν ξέρετε…

Πολλά δεν ξέρω…

Μα είναι ο τρόπος που θέλουμε να μάθουμε…

Είναι ο τρόπος που ζητάμε να μας πούν…

Αυτός ο τρόπος, είναι που τα γαμάει όλα, ή τα συναρμολογεί…ανάλογα την φορά…

Παρατηρώ τόσο στον χώρο της δουλειάς μου, όσο και σε αυτή εδώ την μικρογραφία, του φόρουμ, ότι κάποιους ανθρώπους τους κυριαρχεί η αλαζονεία. Η φιλοδοξία να φτάσουνε το άφταστο. Η προσπάθεια να κατακτήσουν αυτά που δεν μπορούν…και ξέρετε γιατί δεν μπορούν? Μα φυσικά, λόγω αλαζονείας! Τι άλλο?

Θυμάμαι την γιαγιά μου να λέει, ότι η σεμνότητα, είναι το στοιχείο αυτό, το οποίο απουσιάζει στην εποχή αυτή που ζούμε…Τα λόγια της τα συναντώ καθημερινά στο διάβα μου και προσπαθώ να τα εφαρμόζω…κι όπως λέει κι ο Γεράσιμος Ανδρεάτος, «…σεμνά και ταπεινά, απ’την αρχή, πάμε ξανά…» .

Κάπου, την ώρα που πεθαίνει κάποιος, στην άλλη άκρη, μιας αβασάνιστης οικουμένης, ίσως γεννιέται μια φιλία…και σε κάποια άλλη γωνιά της γής, κάποιος μπορεί να κλαίει, να κάνει έρωτα…να υπάρχει…Παράξενα το πόσα γίνονται ταυτόχρονα, μα εμείς δεν το ξέρουμε…ίσως επειδή δεν μας το είπανε…ίσως επειδή δεν θέλουμε να το μάθουμε…αν αναρωτηθούμε τι είναι αυτό που φοβόμαστε να ανακαλύψουμε, ίσως να λύσουμε αινίγματα και προβλήματα που άλλοτε φάνταζαν βουνό…αρκεί να ακούσουμε…

Δεν μπορούμε να ακούσουμε τον άλλον, αν δεν μάθουμε να ακούμε εμάς πρώτα. Βέβαια, είναι και λίγο έμφυτο, αλλά καλλιεργείται…κι όλας. Αρκεί να θέλουμε…

Πολλοί, διαβάζουν δίχως να ακούνε…ίσως επειδή, την ώρα που διαβάζουν, δεν σκέφτονται τι θέλει να πει ο ποιητής, αλλά σκέφτονται τι θέλουν οι ίδιοι να γράψουν…κι εκεί, χάνουν την μπάλα…κι αρχίζει μετά το παραμύθι… «μου είπες…και σου είπα…» και τελειωμό δεν έχει…

Αυτοί που έχουν μάθει να ακούν, είναι οι άνθρωποι, οι οποίοι διαβάζουν πολλά βιβλία. Δεν είναι εύκολο το να διαβάσει κανείς ένα βιβλίο…Δεν αρκεί, να κατανοεί κανείς το λεξιλόγιο μόνο, αλλά να επιτρέπει στην σκέψη να ταξιδεύει στα «μυστικά περάσματα» του συγγραφέα…Ένα βιβλίο, αποτελεί τον γραπτό λόγο…κι είναι πολλών ανθρώπων η προσωπική επιλογή, να περνούν τα μηνύματά τους, μέσο του γραπτού λόγου. Το θέμα είναι κατά πόσο θέλει ο αναγνώστης να γίνει ο αποδέκτης κάποιων μηνυμάτων, λέξεων και πάει λέγοντας…

Κάπως έτσι είναι και το φόρουμ…μάθετε να ακούτε, για να μάθετε και να μιλάτε…αλληλένδετες συνήθειες που γίνονται η ανάγκη μιας άγευστης πραγματικότητας…

manos426f
16/11/2005, 19:22
Xμμμ....μια λεξη μου ερχεται αμεσως στο μυαλο για αυτο το κειμενο σου που μολις διαβασα.....


Ευστοχο!!!

ela ela
16/11/2005, 21:40
Ο γραπτος λογος ειναι καλυτερο μεσον μεταδωσεις σκεψεων προς τους υπολοιπους,οσοι εχουν την εφραδια του γραπτου λογου ειναι συνηθως σκεπτομενοι ανθρωποι εως βαθια αναλογα με τη γραφουνε βεβαια......
Εξου και το "τα γραπτα μενουν τα λογια φευγουν":smilea:
:wave2:
Γεια σου nimbus:wave2:

afrotwin
17/11/2005, 12:06
an ta koloxarta ixan odigies xriseos 8a tis protimousa apo afta ta grafimata..


Πολλοί, διαβάζουν δίχως να ακούνε…ίσως επειδή, την ώρα που διαβάζουν, δεν σκέφτονται τι θέλει να πει ο ποιητής, αλλά σκέφτονται τι θέλουν οι ίδιοι να γράψουν…κι εκεί, χάνουν την μπάλα…κι αρχίζει μετά το παραμύθι… «μου είπες…και σου είπα…» και τελειωμό δεν έχει…

Αυτοί που έχουν μάθει να ακούν, είναι οι άνθρωποι, οι οποίοι διαβάζουν πολλά βιβλία. Δεν είναι εύκολο το να διαβάσει κανείς ένα βιβλίο…Δεν αρκεί, να κατανοεί κανείς το λεξιλόγιο μόνο, αλλά να επιτρέπει στην σκέψη να ταξιδεύει στα «μυστικά περάσματα» του συγγραφέα…Ένα βιβλίο, αποτελεί τον γραπτό λόγο…κι είναι πολλών ανθρώπων η προσωπική επιλογή, να περνούν τα μηνύματά τους, μέσο του γραπτού λόγου. Το θέμα είναι κατά πόσο θέλει ο αναγνώστης να γίνει ο αποδέκτης κάποιων μηνυμάτων, λέξεων και πάει λέγοντας…

Κάπως έτσι είναι και το φόρουμ…μάθετε να ακούτε, για να μάθετε και να μιλάτε…αλληλένδετες συνήθειες που γίνονται η ανάγκη μιας άγευστης πραγματικότητας…



lipon magkes edo ektos ton alon ma8enete kiolas...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ke apo ton pioiti oxi apo opion dipote tixeo....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Krokodilos001
17/11/2005, 13:51
Gia sou bre Nimbus,

oreo keimeno, afto na legete. Alla

apo to ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ sto λίγα λόγια...για όλους μας...

xanete i sinoxi ke i sinexeia!

:wave2:

Gandalf dr685sm
17/11/2005, 14:11
καλό κείμενο αλλά έχει και αυτό τον βαθμό του απόλυτου...

Τα βιβλία δεν σε κάνουν να ακούς... αυτό είμαι μύθος... εκείνο που σε κάνει να ακούς είναι αν το πρόσωπο που μιλάει ή εκείνο που λέει είναι ενδιαφέρον...

Για δουλειά.... άστο καλύτερα... είναι η εποχή που όλα είναι του "εδώ και τώρα"...

Αν ακούς το μόνο που θα κερδίσεις είναι το προβάδισμα σε αυτά που θα πείς... αρκεί να μην είναι κενά περιεχομένου...

Για το forum θα διαφωνήσω, μιας και αν όλοι μόνο ακούγαμε , θα "έκλεινε" το μαγαζί...

Καλησπέρα μας...

Gandalf

stavrogin
17/11/2005, 14:21
Να ευχαριστησω την συγγραφεα του κειμενου,που με τα ποστ που ανοιγει δινει νοημα στην αχαρη ζωη μου,ακολουθουν προσεχως οι 67 απαντησεις μου:lol:

manos426f
17/11/2005, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Να ευχαριστησω την συγγραφεα του κειμενου,που με τα ποστ που ανοιγει δινει νοημα στην αχαρη ζωη μου,ακολουθουν προσεχως οι 67 απαντησεις μου:lol: :a022: :a022: :a022: :a022: :a022:

stavrogin
17/11/2005, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
:a022: :a022: :a022: :a022: :a022:

Δεν απανταω εκτενως γιατι δεν εχω χρονο.
Το κειμενο ειναι καλητερο απο το προηγουμενο,αλλα πασχει σοβαροτατα στο δευτερο μισο.Καποια σημεια τα επισημανε ο afro αυτα εχουν πολυ ζουμι.

Το αλλο μισο μηχανακι που ειναι;

manos426f
17/11/2005, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Το αλλο μισο μηχανακι που ειναι; [/B]

Ε- Ε- Ε-ΡΧΕ-ΤΑΙ!!!!!

Krokodilos001
17/11/2005, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
Gia sou bre Nimbus,

oreo keimeno, afto na legete. Alla

apo to ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ sto λίγα λόγια...για όλους μας...

xanete i sinoxi ke i sinexeia!

:wave2: \


To ksanakitaksa. to ksanaskeftika ke malon exo lathos.

exei ke sinoxi ke sinexeia "-- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ "

" λίγα λόγια...για όλους μας... --- "

to epomeno post malon tha einai

"pola logia gia ligous"

ke telika

"einai apla, ola gia olous"

kati san tous treis somatofilakes pou eitane tesseris.

enas gia olous ke oloi gia enan

yi ha




:lol: :lol: :lol:

Runner Ducati
17/11/2005, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
Xμμμ....μια λεξη μου ερχεται αμεσως στο μυαλο για αυτο το κειμενο σου που μολις διαβασα.....


Ευστοχο!!!

αφου ηταν ελευθερος σκοπευτης στο στρατο η θεοδωρα ρε...

:p :)

σιγουρα λεει και αληθειες μεσα στα κειμενα της, ασχετα εαν ειναι καπως διατυπωμενα για καποιους... το θεμα ειναι σε τετοια κειμενα επαναλαμβανομενα απο καθε ανθρωπο που τα γραφει, και δεν στεκομαι μονο στην θεοδωρα, γενικα μιλαω... το θεμα λοιπον ειναι γιατι γραφονται... ειναι διαφορετικος και τοσο σωστος ο καθε συγγραφεας και τοσο ισορροπημενος ωστε να καταλαβαινει την διαφορα και το "σωστο απο το λαθος" για την υπολοιπη κοινωνια? ειναι ενα ειδος ανθυποβολης ωστε να αλλαξει τα κακως μεσα του???.... πιστευω οτι εχει να κανει και με την προθεση...
παντως σε καθε τι που γραφεται (και οχι μονο στα της nimbus) γινεται για καποια αιτια και πιθανοτατα να υπαρχει και ουσια εαν δεν σταθει καποιος στο πιθανον προσωπικο του καθε "συγγραφεα" και το δει πιο γενικα...

παντα το σημαντικοτερο ειναι η προθεση μας... και του καθε συγγραφεα σκεπτικιστη, μιας και εχει να κανει πολλες φορες με τα βιωματα του-μας...
οτι γραφουμε καλο ειναι, κατι βγαινει...


(ψιλομαλακιες λεω αλλα δεν εχει σημασια... κουβεντα να κανουμε...)


:beer: :beer: :beer:

gdevelek
17/11/2005, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
ειναι ενα ειδος ανθυποβολης ωστε να αλλαξει τα κακως μεσα του???....

:eyepop:

ΜΠΑΡΔΟΝ;;;;

Τι είναι η "ανθυποβολή" αδελφέ;;

Έχει σχέση με την σκοποβολή και την ευστοχία του κειμένου;

Είναι βαθμός αξιωματικού στο στρατό;

Ή μήπως το πήγαινες για "αυθυποβολή" αλλά δεν ήσουν τόσο... εύστοχος;;;

:wave2:

Runner Ducati
17/11/2005, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
:eyepop:

ΜΠΑΡΔΟΝ;;;;

Τι είναι η "ανθυποβολή" αδελφέ;;

Έχει σχέση με την σκοποβολή και την ευστοχία του κειμένου;

Είναι βαθμός αξιωματικού στο στρατό;

Ή μήπως το πήγαινες για "αυθυποβολή" αλλά δεν ήσουν τόσο... εύστοχος;;;

:wave2:

βγαινει απο το Ανθυποπλοιαρχος... αποθημενο γιατι δεν ανεβηκα ιεραρχικα απο ναυτης στο πεζικο... εεε το εμπορικο ναυτικο ηθελα να πω... :D

manos426f
17/11/2005, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati

(ψιλομαλακιες λεω αλλα δεν εχει σημασια... κουβεντα να κανουμε...)


:beer: :beer: :beer: [/B]

KAΛΑ ΑΔΕΡΦΕ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΛΕΜΕ!!!!:beer:

(εριξα πολυ γελιο με αυτο το τελευταιο...!!!
):wave2: :wave2: :wave2:

slaybas
17/11/2005, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
Ε- Ε- Ε-ΡΧΕ-ΤΑΙ!!!!!
Αντε με το καλό....

Runner Ducati
17/11/2005, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
KAΛΑ ΑΔΕΡΦΕ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΛΕΜΕ!!!!

Κρατας τον πινακα αναποδα ρε... :bigcry:

BELZEBOYLIS
17/11/2005, 20:39
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
[B]an ta koloxarta ixan odigies xriseos 8a tis protimousa apo afta ta grafimata..


Re si Afro ligo koloxarto ...Moy kanei kai xwris tis odigies:lol: :lol:

stavrogin
18/11/2005, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus

...Μα είναι ο τρόπος που θέλουμε να μάθουμε…

Είναι ο τρόπος που ζητάμε να μας πούν…

Αυτός ο τρόπος, είναι που τα γαμάει όλα, ή τα συναρμολογεί…ανάλογα την φορά…

δεν βγαινει νοημα θελει παραπανω εξηγηση,αλλιως αφηνεται στο υποκειμενικο κριτιριο του αναγνωστη

Παρατηρώ τόσο στον χώρο της δουλειάς μου, όσο και σε αυτή εδώ την μικρογραφία, του φόρουμ, ότι κάποιους ανθρώπους τους κυριαρχεί η αλαζονεία. Η φιλοδοξία να φτάσουνε το άφταστο. Η προσπάθεια να κατακτήσουν αυτά που δεν μπορούν…και ξέρετε γιατί δεν μπορούν? Μα φυσικά, λόγω αλαζονείας! Τι άλλο?

Λες:"...αυτα που δεν μπορουν"
Ειναι αδικο αυτο που λες και λιγακι κακιασμενο.Φαινεται πως δεν πιστευεις στην ικανοτητα των ανθρωπων να κανουν υπερβασεις, να κανουν πραγματα καλητερα απο οτι κανείς θα φανταζοταν οτι μπορουν.Μαθε λοιπων οτι στον δρομο προς την οποιαδηποτε τελειοποιηση,απαιτηται συνεση και αλαζονια , δυο αντιθετες ιδιοτητες η οποιες συγκρατουν η μια την αλλη.


Θυμάμαι την γιαγιά μου να λέει, ότι η σεμνότητα, είναι το στοιχείο αυτό, το οποίο απουσιάζει στην εποχή αυτή που ζούμε…Τα λόγια της τα συναντώ καθημερινά στο διάβα μου και προσπαθώ να τα εφαρμόζω…κι όπως λέει κι ο Γεράσιμος Ανδρεάτος, «…σεμνά και ταπεινά, απ’την αρχή, πάμε ξανά…» .

...αλλο το να λες οτι λειπει η σεμνοτητα κι αλλο το να λες οτι απαιτηται σεμνοτητα. Δεν ειναι δυνατον να ζηταμε στους ανθρωπους να φερονται και να ειναι με τα δικα μας μετρα και σταθμα.Εξαλου ο κοσμος υπηρχε πολυ πριν ερθουμε εμεις στην ζωη ,και ειναι προτιμοτερο να αναζητουμε τους "κανονες" λειτουργειας τους παρα να προσπαθουμε να του επιβαλουμε τους δικους μας κοντοφθαλμους κανονες.Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπηρξαν ανθρωποι που επιβληθηκαν στην εποχη τους.


Κάπου, την ώρα που πεθαίνει κάποιος, στην άλλη άκρη, μιας αβασάνιστης οικουμένης, ίσως γεννιέται μια φιλία…και σε κάποια άλλη γωνιά της γής, κάποιος μπορεί να κλαίει, να κάνει έρωτα…να υπάρχει…Παράξενα το πόσα γίνονται ταυτόχρονα, μα εμείς δεν το ξέρουμε…ίσως επειδή δεν μας το είπανε…ίσως επειδή δεν θέλουμε να το μάθουμε…

αν αναρωτηθούμε τι είναι αυτό που φοβόμαστε να ανακαλύψουμε, ίσως να λύσουμε αινίγματα και προβλήματα που άλλοτε φάνταζαν βουνό…αρκεί να ακούσουμε…

Δεν μπορούμε να ακούσουμε τον άλλον, αν δεν μάθουμε να ακούμε εμάς πρώτα. Βέβαια, είναι και λίγο έμφυτο, αλλά καλλιεργείται…κι όλας. Αρκεί να θέλουμε…

Χρησιμοποιεις πρωτο πληθιντικο προσωπο.Εκφραζεις οτι "ολοι μας" εχουμε καποιες "ιδιες" αναζητησεις ,βαζεις και τον εαυτο σου μεσα.Μετα χρησιμοποιεις τριτο πλυθιντικο προσωπο, βγαζεις τον εαυτο σου απ'εξω και εξαπολυεις ενα κατηγορω εναντιον των "...πολλοι διαβαζουν διχως να ακουνε"
Κοκο ,κακιστο ,

Πολλοί, διαβάζουν δίχως να ακούνε…ίσως επειδή, την ώρα που διαβάζουν, δεν σκέφτονται τι θέλει να πει ο ποιητής, αλλά σκέφτονται τι θέλουν οι ίδιοι να γράψουν…κι εκεί, χάνουν την μπάλα…κι αρχίζει μετά το παραμύθι… «μου είπες…και σου είπα…» και τελειωμό δεν έχει…

Αν θελει να πει κατι ο ποιητης καλο ειναι να το πει και να μην επαφηεται στην δικη "μας" κατανοητικη ικανοτητα.Κοινως να μην μπαζει το κειμενο του.Ολο το παραπανω ειναι ενας μετριος αφορισμος των κριτικων που εχεις δεχτει για τα κειμενα σου.Λες απλα:"Σας αγνοω γιατι τα κινητρα σας ειναι ιδιοτελη".Ειναι η δικαιολογια σου για να μην ακουσεις.


Αυτοί που έχουν μάθει να ακούν, είναι οι άνθρωποι, οι οποίοι διαβάζουν πολλά βιβλία. Δεν είναι εύκολο το να διαβάσει κανείς ένα βιβλίο…Δεν αρκεί, να κατανοεί κανείς το λεξιλόγιο μόνο, αλλά να επιτρέπει στην σκέψη να ταξιδεύει στα «μυστικά περάσματα» του συγγραφέα…Ένα βιβλίο, αποτελεί τον γραπτό λόγο…κι είναι πολλών ανθρώπων η προσωπική επιλογή, να περνούν τα μηνύματά τους, μέσο του γραπτού λόγου. Το θέμα είναι κατά πόσο θέλει ο αναγνώστης να γίνει ο αποδέκτης κάποιων μηνυμάτων, λέξεων και πάει λέγοντας…

"Μην διαβαζεται πολλα βιβλια.Εγω σπανια διαβαζω"
Νιτσε
Οξυμωρο ετσι;
Επισης ο Νιτσε λεει:
"Αν δεν μπορειτε να ακουτε τους φιλοσοφους,να ακουτε τον λαο"προσοχη λεει "λαο" οχι "οχλο"

Ναι αλλα ο λαος δεν διαβασε βιβλια.Η σοφια του προερχεται απο την ζωη και την φαντασια.

Αρα τα βιβλια δεν ειναι πανακια.Κι οποιος δεν διαβαζει μπορει να ειναι τοσο ηλιθιος οσο κι ενας που διαβαζει.Οι καλοι συγγραφεις δεν γραφουν για να επικοινωνησουν οπως κανεις εσυ.Το βιβλιο τους ειναι μια καταθεση ψυχης,σκεψεων κλπ η οποια σαν μονο αντικρισμα μπορει να εχει το χρημα και την φημη.Δεν υπαρχει αλλου ειδους νταραβερι.Τα βιβλια εξαπολυονται σαν πυραυλοι και δεν γυριζουν ποτε πισω.Τα δικα σου κειμενα αντιθετα ειναι παντα δεμενα στην φουστα σου και την κριτικη τους την εισπρατεις προσωπικα.

Κάπως έτσι είναι και το φόρουμ…μάθετε να ακούτε, για να μάθετε και να μιλάτε…αλληλένδετες συνήθειες που γίνονται η ανάγκη μιας άγευστης πραγματικότητας…

Ακουω πολυ καλα.Το ιδιο θα ευχομουν και δια εσας.

Boxer
18/11/2005, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus


Θυμάμαι την γιαγιά μου να λέει, ότι η σεμνότητα, είναι το στοιχείο αυτό, το οποίο απουσιάζει στην εποχή αυτή που ζούμε…Τα λόγια της τα συναντώ καθημερινά στο διάβα μου και προσπαθώ να τα εφαρμόζω…κι όπως λέει κι ο Γεράσιμος Ανδρεάτος, «…σεμνά και ταπεινά, απ’την αρχή, πάμε ξανά…» .



Αχ

Το ειπε και ο Καραμανλης .........:bawl: αλλα κανεις δεν τον ακουει κι αυτον:lol:

Ειμαι σιγουρος οτι κι αυτος συμπασχει μαζι σου.:lol:

matmat
18/11/2005, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ακουω πολυ καλα.Το ιδιο θα ευχομουν και δια εσας.



Βρε συ !!! σαν πολύ χρόνο δεν αναλώνεις απο την προσωπική σου ζωή για να αναλήσεις ένα κείμενο που το θεωρείς ανούσιο ;;


:beer: :wave2: :beer:

stavrogin
18/11/2005, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Βρε συ !!! σαν πολύ χρόνο δεν αναλώνεις απο την προσωπική σου ζωή για να αναλήσεις ένα κείμενο που το θεωρείς ανούσιο ;;


:beer: :wave2: :beer:

Εε 10' δεν ειναι και τοσο πολυ.
Αφου ειναι μετριο ,γιατι να μεινει ασχολιαστο;

+του οτι αρπαζω την ευκαιρια να πω κι εγω δυο πραγματα που θεωρω ενδιαφεροντα.Οπως αυτα του Νιτσε πχ.
:beer: