PDA

View Full Version : Οδηγους.



Thanasis4
31/10/2016, 21:17
Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση.Εαν στο ενδυαμεσο του μοτερ κυλινδρο κ κεφαλη δεν βαλω τους οδηγους πειραζει?ή τον εναν απο τους 2...?απο κει ανεβενει το λαδι η κατεβενει?
Ρωταω γτ προσπαθω να βαλω μια αλλη κεφαλη κ δεν καθετε καλα....
Ευχαριστω εκ των προτερων... :)

Cpt. Haddock
01/11/2016, 10:57
Παρακαλουμε.

Αν και ακομα προσπαθω να καταλαβω τι θελεις να πεις... :uplate:

OldMan
01/11/2016, 13:56
Αστο Πακετανιε..

Ο Θανασακης ειναι γνωστη ταυτότης στη διωξη εγκληματος κατα μοτερ παπιών...;)



@Thanasis4: Για δε ρωτας τον παλικαρο που σου ειχε πει παλιοτερα οτι δεν χρειαζονται οι οδηγοι επειδή το μοτερ "αυτοκεντράρεται" με τα μπουζόνια..???:D

Thanasis4
01/11/2016, 15:21
Αστο Πακετανιε..

Ο Θανασακης ειναι γνωστη ταυτότης στη διωξη εγκληματος κατα μοτερ παπιών...;)



@Thanasis4: Για δε ρωτας τον παλικαρο που σου ειχε πει παλιοτερα οτι δεν χρειαζονται οι οδηγοι επειδή το μοτερ "αυτοκεντράρεται" με τα μπουζόνια..???:D

χαχαχα ή τουλαχιστον να βαλω τον εναν γιατι δεν καθεται καλα καπου κ δεν μπενει...???

nikosmec
01/11/2016, 15:54
αν δεν καθεται καλά σημαίνει πως δεν κεντραρεται και εκεί ειναι το προβλημα όχι το οτι δεν μπαίνει ο ένας οδηγός. Η κεφαλή να φανταστω κινέζικη τυπου astrea ή CDI; το μπουζόνι που ανεβάζει λαδι είναι το κατω από την μεριά της μανιβέλας (δεξιά όταν εισαι πάνω στο παπί), εκεί έχει έναν ακόμα οδηγό που κρατάει ένα τσιμουχακι. αυτο μην το ξεχάσεις. Λάδι δεν κατεβάζει από τα μπουζόνια. Με ένα οδηγό έχω δέσει μοτερ αλλά αυτό γιατί ξέχασα να βάλω τον άλλον επειδή ηταν βράδυ, όχι από άποψη, δεν μου έβγαλε προβλημα, τουλαχιστον μεχρι να μείνει απο λαδια από τρόμπα. Νομιζω παίζει ρολο και ποσα χιλιοστα το έχεις γιατι αν δεν κεντράρεται καλά σημαίνει πως δεν θα πατάει καλά και η φλάντζα κεφαλής που στα πολλά χιλιοστα δεν έχει και πολύ περιθώριο να πατήσει...

Thanasis4
01/11/2016, 20:00
αν δεν καθεται καλά σημαίνει πως δεν κεντραρεται και εκεί ειναι το προβλημα όχι το οτι δεν μπαίνει ο ένας οδηγός. Η κεφαλή να φανταστω κινέζικη τυπου astrea ή CDI; το μπουζόνι που ανεβάζει λαδι είναι το κατω από την μεριά της μανιβέλας (δεξιά όταν εισαι πάνω στο παπί), εκεί έχει έναν ακόμα οδηγό που κρατάει ένα τσιμουχακι. αυτο μην το ξεχάσεις. Λάδι δεν κατεβάζει από τα μπουζόνια. Με ένα οδηγό έχω δέσει μοτερ αλλά αυτό γιατί ξέχασα να βάλω τον άλλον επειδή ηταν βράδυ, όχι από άποψη, δεν μου έβγαλε προβλημα, τουλαχιστον μεχρι να μείνει απο λαδια από τρόμπα. Νομιζω παίζει ρολο και ποσα χιλιοστα το έχεις γιατι αν δεν κεντράρεται καλά σημαίνει πως δεν θα πατάει καλά και η φλάντζα κεφαλής που στα πολλά χιλιοστα δεν έχει και πολύ περιθώριο να πατήσει...

CDI ειναι φιλε :)
το τσιμουχακι το βαζω κανονικα δεν το αφηνω χωρις τσιμουχακι!
Οι 2 οδηγοι ετσι οπως κοιταμε το μοτερ στο πανω αριστερο κ κατω δεξιο μπενει.δεν εβαλα οδηγους το εκλεισα αλλα αυριο το ξαναανοιγω για φλατζα γτ εβαλα μια χρησιμοποιημενη για να το δοκιμασω :)
Οποτε νταξει πιστευω θα νε ή με εναν οδηγο αμα μπορεσω κ τν βαλω.φτεει κ αυτη η φλατζα που ειχα μια μεταλικια αλλα δεν εκανε κ γιαυτο ξαναβαλα τν παλια.