PDA

View Full Version : Μια ιντερνετικη βοήθεια



ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/11/2016, 08:54
.


Είναι Κανά φιλαράκι μέλος στο Φ/Β να με βοηθήσει σε κάποια αγγελία με αγγλικά.:(

BLiTzER
08/11/2016, 08:55
Τι θέλεις ακριβώς; Να σου μεταφράσουμε την αγγελία στα ελληνικά; Δώσ'τη εδώ.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/11/2016, 08:58
Ανάρτηση στο Φ/Β είναι Γιώργο. Πουλά διάφορα. Χρειάζομαι επικοινωνία μαζί του. Δεν είναι καθαρή (με λινγκ) αγγελία

BLiTzER
08/11/2016, 08:59
Ε κάνε copy/paste εδώ την ανάρτηση και κάποιος θα σε βοηθήσει.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/11/2016, 09:02
https://www.facebook.com/groups/117688931592888/

Coyote.V
08/11/2016, 09:06
Αυτά ρε Στέλιε είναι Γερμανικά!

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/11/2016, 09:10
Αυτά ρε Στέλιε είναι Γερμανικά!

γερμανικα γερμανικα. αφου εχω αγνοια.:(

Coyote.V
08/11/2016, 09:16
Αν ήταν στα Αγγλικά θα μπορούσα να βοηθήσω. Γερμανικά όμως δεν κατέω πράμα !

PortisHead
08/11/2016, 09:19
Ποιο κειμενο θες να σου μεταφρασω ?

amyroukai
08/11/2016, 09:20
κοίτα να δεις τώρα τι μαγκιά η google ρε φίλε, αν χρησιμοποιείς Chrome έχει ένα πραγματάκι που σε ρωτάει αν θέλεις να σου κάνει μετάφραση όσες γλώσσες δεν είναι η μητρική σου. ΜΑ-ΓΙ-ΚΟ λέμε. Αχ, και να μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε το chrome στο ίντερνετ... Oh, wait.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/11/2016, 09:21
Θέλω να στείλω μήνυμα στων πωλητή για τα ανταλλακτικά του SR

Coyote.V
08/11/2016, 09:24
Θεωρείς μετάφραση αυτή που κάνει το google translate?

Κάποιες φορές το είχα χρησιμοποιήσει σε Αγγλικά έτσι για να δω τι ψάρια πιάνει και γελούσα μόνος μου :lol:

BLiTzER
08/11/2016, 09:25
Δεν περνάει CPE, αλλά ένα γενικό νόημα το βγάζεις.

PortisHead
08/11/2016, 09:26
Θέλω να στείλω μήνυμα στων πωλητή για τα ανταλλακτικά του SR

Μη γραφεις με γενικοτητες.

Εδωσες ενα link απο μια σελιδα στο FB.
OK.
Εκει έχει διαφορες αναρτησεις με κειμενα και φωτογραφιες απο ιδιοκτητες.
Ποιον πωλητη ? Ποια ανταλλακτικα ? Τι ακριβως θες δε μας λες.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/11/2016, 09:30
αυτο βοηθαει 372898

PortisHead
08/11/2016, 09:49
αυτο βοηθαει


OK.

Δυο καρμπυρατερ = Zwei Vergaser.

Καλες αγορές.

(I rest my case.)

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/11/2016, 09:52
Βρήκαμε την αγγελία Στοπ. Με ενδιαφέρουν διάφορα ηλεκτρικά ανταλλακτικά.

foogr01
08/11/2016, 21:03
Βρήκαμε την αγγελία Στοπ. Με ενδιαφέρουν διάφορα ηλεκτρικά ανταλλακτικά.

Wir haben die Anzeige gefunden. Stop. Ich interessiere mich fuer diverse elektrische Ersatzteile.



Δεν ξέρω τι άκρη θα βγάλεις με το παραπάνω όμως....
Αν ζητάς κάτι συγκεκριμένο, όπως τα καρμπυρατέρ που σου μετέφρασε ο PortisHead, γράψε ένα κειμενάκι και θα στο μεταφράσουμε στα γερμανικά. Όταν σου απαντήσει πάμε ξανά κ.ο.κ.
Απλά να μη κρατήσει αυτό αιώνια :lol:

tzimidis
08/11/2016, 21:17
Wir haben die Anzeige gefunden. Stop. Ich interessiere mich fuer diverse elektrische Ersatzteile.



Δεν ξέρω τι άκρη θα βγάλεις με το παραπάνω όμως....
Αν ζητάς κάτι συγκεκριμένο, όπως τα καρμπυρατέρ που σου μετέφρασε ο PortisHead, γράψε ένα κειμενάκι και θα στο μεταφράσουμε στα γερμανικά. Όταν σου απαντήσει πάμε ξανά κ.ο.κ.
Απλά να μη κρατήσει αυτό αιώνια :lol:

diverse oder verschiedene?

mikes
08/11/2016, 21:57
τη βλεπω τη δουλεια...
ο στελιος θα μας ζητησει να του μεταφράσουμε στα γερμανικα: "ενδιαφέρομαι για τα καρμπυρατέρ! σε τι κατασταση βρίσκονται και ποσο τα δινετε?"
εμεις θα του δωσουμε γραμενο στα γερμανικα "ποσο τα πουλας αυτά τα μαραφετια μωρη πορδη του χιτλερ?"

θα το στειλει στον πωλητη, και ο διαλογος θα παει καπως ετσι.. (Γ: γερμανος Σ: στελιος, και στη παρενθεση η δικη μας μεταφραση..)

Γ: οι πορδες του χιτλερ σας τον φορανε 6 χρονια τωρα.. η κατοχη δεν σας εφτασε θελατε κι άλλο κουφαλες!! (είναι σε αρκετα καλη κατασταση καντε εσεις μια προσφορα)
Σ: δηλαδή τα μονταρω στο μηχανακι και δουλευει? δεν μπορω να δωσω προσφορα εγω δε θελω να σας αδικησω (όπως σας διωξαμε τοτε ετσι θα σας πηδήξουμε και τωρα κωλογερμαναραδες)
Γ: τι θα μας πηδήξετε ρε, που εδώ ακομα και η "αριστερη" σας κυβερνηση με εμας είναι... (κοιταξτε είναι κατι που εγω δεν τα χρειαζομαι πλεον και δεν θελω να τα υπερκοστολογησω..)
Σ: σε αυτή τη περιπτωση θα μπορουσα να σας δωσω 80 ευρω και για τα δυο... (καλα ρε κατσε να ζητήσουμε τις πολεμικες αποζημιώσεις και μετα τα λεμε γατακια...)

και κουβεντα στη κουβεντα το πραμα θα εξελιχθεί σε διπλωματικο επισοδιο.. :lol: :lol:

foogr01
08/11/2016, 21:59
diverse oder verschiedene?

Du kannst auch verschiedene sagen. Es hat dieselbe Bedeutung wenn ich mich nicht irre. Allerdings finde ich das mein Deutsch ein bisschen eingerostet ist :)

foogr01
08/11/2016, 22:00
τη βλεπω τη δουλεια...
ο στελιος θα μας ζητησει να του μεταφράσουμε στα γερμανικα: "ενδιαφέρομαι για τα καρμπυρατέρ! σε τι κατασταση βρίσκονται και ποσο τα δινετε?"
εμεις θα του δωσουμε γραμενο στα γερμανικα "ποσο τα πουλας αυτά τα μαραφετια μωρη πορδη του χιτλερ?"

θα το στειλει στον πωλητη, και ο διαλογος θα παει καπως ετσι.. (Γ: γερμανος Σ: στελιος, και στη παρενθεση η δικη μας μεταφραση..)

Γ: οι πορδες του χιτλερ σας τον φορανε 6 χρονια τωρα.. η κατοχη δεν σας εφτασε θελατε κι άλλο κουφαλες!! (είναι σε αρκετα καλη κατασταση καντε εσεις μια προσφορα)
Σ: δηλαδή τα μονταρω στο μηχανακι και δουλευει? δεν μπορω να δωσω προσφορα εγω δε θελω να σας αδικησω (όπως σας διωξαμε τοτε ετσι θα σας πηδήξουμε και τωρα κωλογερμαναραδες)
Γ: τι θα μας πηδήξετε ρε, που εδώ ακομα και η "αριστερη" σας κυβερνηση με εμας είναι... (κοιταξτε είναι κατι που εγω δεν τα χρειαζομαι πλεον και δεν θελω να τα υπερκοστολογησω..)
Σ: σε αυτή τη περιπτωση θα μπορουσα να σας δωσω 80 ευρω και για τα δυο... (καλα ρε κατσε να ζητήσουμε τις πολεμικες αποζημιώσεις και μετα τα λεμε γατακια...)

και κουβεντα στη κουβεντα το πραμα θα εξελιχθεί σε διπλωματικο επισοδιο.. :lol: :lol:

:bawl: :bawl: :bawl:
κλαίω...............................

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
09/11/2016, 06:11
ενταξη παιδια. τελοσ συναγιαρμου. τα πααρηγγηλα και ηρθαν. αυριο μπενουν επανο.:beer:

Billymuse
09/11/2016, 06:40
Ήρθαν μεσα σε μια μέρα;Απο Γερμανία; Πως έγινε αυτο;

teogtp
09/11/2016, 06:45
Ήρθαν μεσα σε μια μέρα;Απο Γερμανία; Πως έγινε αυτο;

Τα έστειλε με μεηλ βρε.......

vaska
09/11/2016, 07:38
Τα έστειλε με μεηλ βρε.......είσαι όμως τέρμα για τέρμα έτσι???

Ο καφές από τα ρουθούνια ρε γκιόζη
:bawl::bawl:

BLiTzER
09/11/2016, 08:14
Ήρθαν μεσα σε μια μέρα;Απο Γερμανία; Πως έγινε αυτο;

Μάλλον τα παρήγγειλε όπως τα μπλουζάκια. :lol:

Vamael
09/11/2016, 08:15
Γεια σου Τέρι με τον Στέλιο σου.:lol:

Bowleno
09/11/2016, 08:18
Τα έστειλε με μεηλ βρε.......


είσαι όμως τέρμα για τέρμα έτσι???

Ο καφές από τα ρουθούνια ρε γκιόζη
:bawl::bawl:

+1 :moutza: εγώ δάκρυσα κιόλας :moutza::bawl::bawl:

Billymuse
09/11/2016, 09:13
Τα έστειλε με μεηλ βρε.......

Το θέμα ειναι αν τα πήρε στο σωστό χρώμα, μη του στείλουν τπτ πράσινα καταλάθος.

Coyote.V
09/11/2016, 09:19
ενταξη παιδια. τελοσ συναγιαρμου. τα πααρηγγηλα και ηρθαν. αυριο μπενουν επανο.:beer:

... Πότε ήρθαν ρε Στέλιο; Εγώ μια βάση ram mount παράγγειλα από το Χαλάνδρι γιατί βαριόμουνα να πάω εκεί... μένω Νέα Φιλαδέλφεια και έκανε 5 μέρες!!

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
09/11/2016, 09:21
πουλακια μου εδω ειστε ακομα. :bawl: οταν λεω γω να ανοιξουμε ενα ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ η μια ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ, κανεις δεν μακουη.
τεσπα. πανα πεταλωσο κατι τζιτζικια, μετα να κολησο κατι μπρικια, και βουρ για να πανα παραλαβο τα μπλουζακια.;)