PDA

View Full Version : Ο γύρος της Ελλάδας με Chaly



kostas777
19/11/2016, 00:08
https://www.youtube.com/watch?v=nyZMFBJl-zo

Τα έχει όλα!

taisteal
19/11/2016, 01:50
Τα παλληκάρια δεν παίζονται,φτάσανε δικάβαλο με το chaly στην Αλεξ/πολη από Μεσσηνία..
Είδα και το δεύτερο βίντεο,τρελό γέλιο :lol::lol:
Κρίμα που δεν κατάφεραν να γυρίσουν.
Ο πρωταγωνιστής για κάποιο λόγο μου θυμίζει τον billymuse :bawl:
Μαλακία εκεί που έκαναν καγκουριές ακράνωτοι,αλλά οκ,δεν χρειάζεται το politically correct σε όλα.
Υπάρχουν κάποιοι που λένε ότι έχουν τρέλα,και άλλοι που απλά την κάνουν πράξη.

:beer::beer::beer::beer:

faraway
19/11/2016, 06:15
Στη Θεσσαλονίκη πάντως πρέπει να πέρασαν καλάαααα ... :a021::lol:

Ζεύκας
19/11/2016, 08:45
τα είχα δει παλιότερα, φοβεροί! η μόνη καφρίλα αυτή με το σκυλί του γείτονα

notakos600
19/11/2016, 12:26
Καφρίλες...με ελάχιστα καλά σημεία...

astroman76
19/11/2016, 12:44
εκτος απο την ιδεα να πας με ενα "μικρο" τοσο μεγαλο ταξιδι δεν ειχε τιποτα αλλο καλο αυτο το βιντεο απλα δηχνει ποσο ασχετος σαν λαος ημαστε αν βαζανε και αραβικα δεν θα ειχε διαφορα απο κατι βιντεο που βαζουν κατι ιρανοι κτλ που κανουν σουζες και καφριλες ολλοι με 0 προστασια....

taisteal
19/11/2016, 12:50
You are missing the point..

astroman76
19/11/2016, 12:53
You are missing the point..

αν θελαν να μας βαλουν στο ποιντ καλο θα ητανε να δηξουν μονο το δευτερο βιντεο....

το πρωτο δηλαδη τι ποιντ εχει?

ggs
19/11/2016, 13:15
:lol:

Πολύ καφρίλα, αλλά το βίντεο με άρεσε!
Τρέλα πιτσιρικάδων...
Θύμισε παλιές βλαμενες εποχές

taisteal
19/11/2016, 16:24
:lol:

Τρέλα πιτσιρικάδων...
Θύμισε παλιές βλαμενες εποχές

That's the point.
Πόσοι από εμάς δεν θα θέλαμε να είχαμε βίντεο από τα χρόνια που κάναμε καφρίλες;;
Υπήρχαν και άνθρωποι που δεν έκαναν,σεβαστό.

:)

leo1964
19/11/2016, 16:35
Τίποτα τι ιδιαίτερο,ειδικά αυτό με το σκυλάκι,σκέτη καφρίλα

akis_trevor
19/11/2016, 17:40
Τίποτα τι ιδιαίτερο,ειδικά αυτό με το σκυλάκι,σκέτη καφρίλα

Δεν το είδα όλο,δεν έχω τόσο χρόνο για χάσιμο..
Απο περιέργεια και για να μην το ψάχνω,που είναι το σκηνικό με τον σκύλο;

astroman76
19/11/2016, 18:41
That's the point.
Πόσοι από εμάς δεν θα θέλαμε να είχαμε βίντεο από τα χρόνια που κάναμε καφρίλες;;
Υπήρχαν και άνθρωποι που δεν έκαναν,σεβαστό.

:)


τετοιου ειδους καφριλες οχι...

astroman76
19/11/2016, 18:49
Δεν το είδα όλο,δεν έχω τόσο χρόνο για χάσιμο..
Απο περιέργεια και για να μην το ψάχνω,που είναι το σκηνικό με τον σκύλο;

αρχη απο το β μερος

akis_trevor
19/11/2016, 19:07
:a31:
αρχη απο το β μερος

Thanks..

Tedvj23
19/11/2016, 20:02
Δραμα just do it..:bawl:

RAMMSTEIN
19/11/2016, 20:12
You are missing the point..
:beer:

basilis_k6
19/11/2016, 20:43
θέλει μεγάλα @@ για να το κάνεις αυτο. Μπραβο τους πραγματικα. Λέω για αυτους που το είδαν ολοκληρο το βιντεο. :eek:

astroman76
20/11/2016, 11:49
θέλει μεγάλα @@ για να το κάνεις αυτο. Μπραβο τους πραγματικα. Λέω για αυτους που το είδαν ολοκληρο το βιντεο. :eek:

αυτο το καναν στα 70ς και 80ς με πολυ χηροτερα μηχανακια απλα δεν ειχανε ουτε καμερες ουτε τιποτα...

θειος μου πηγε καρδιτσα Αθηνα με Φλορερ... και γενικως η μετακινιση με 50 διχρονιλα ητανε το STD μεχρι να σκασουν τα παπακια στα τελη του 80

astroman76
20/11/2016, 11:53
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=63887

Ζεύκας
20/11/2016, 12:25
παιδιά μην ξεχάσουμε τον Μέγα Αλέξανδρο που πήγαινε ταξιδάκια Ινδία με άλογο ε

astroman76
20/11/2016, 12:39
κατι ασχετο γιατι το λενε ακομη πανελληνια μοτοσυκλεων?

πιο ωραιο θα ητανε να λεγετε Καγκουρομανια 2016

θα βαλω ποστ με το θεμα...

noodles
20/11/2016, 19:58
εχω δει μονο το 1ο μερος (θα δω και το 2ο οταν βρω χρονο).

καλη φαση δε λεω (εκτος απο τις βλακειες που κανανε τα καγκουρια του χωριου. μα παντιλικια με το evo ρε πστ μου?:evil:)

αν ειχανε εξοπλισμο και το μηχανακι σε καλυτερη κατασταση (κανενα σωστο φαναρι πισω κτλ), πιστευω θα ηταν καλυτερα...

doctoras
20/11/2016, 20:19
Έκατσα και κάηκα λιγο, το είδα ολο.. απογοητευτικά λιγο γιατι περίμενα να δω road trip, με κάλυψη απο τον δρόμο
Ωστόσο καλη παραγωγή καλη κάλυψη καλη μίξη στο βιντεο τα παιδια εχουν το κάτι τους ξεχωρίζει δε τους κανεις για κανκαρια, γιατι ο σκοπός του ταξιδιού οπως είπαν ηταν να παρεβρεθούν στη μοτο συγκέντρωση
Ωραια η περιπέτεια τους
Αγαπάω πελλοπονησια διάλεκτο και ορολογία!!

Η εκάστοτε πανελλήνιες μοτο συγκεντρώσεις ανα τον κοςμο ειναι αυτο που βλέπετε τα ίδια event τα ίδια συμβάντα

mouse
26/11/2016, 16:58
Εντάξει... respect απλά!

Και για εσάς που τρέξατε να πείτε για το πόσο κάγκουρες και καφρίλες είναι.... ναι είναι και έχουν πάθος και το κάνουν. Δεν κοιτούν τον καιρό για να πάνε την μοτοβόλτα το σκ, ελέγχοντας πρώτα τα ποσοστά υγρασίας κατά την διαδρομή και αφού έχουν τσεκάρει το εγχειρίδιο στριψίματος μην έχει ξεφύγει καμιά παράγραφος....

Ξεκολλάτε λίγο το μυαλό σας γιατί όπως λέει και ο σοφός "το μόνο που χρειάζεσαι είναι άδειο μυαλό και γεμάτο τεπόζιτο":winka:

Bladerunner
26/11/2016, 17:04
Δεν κοιτούν τον καιρό για να πάνε την μοτοβόλτα το σκ, ελέγχοντας πρώτα τα ποσοστά υγρασίας κατά την διαδρομή και αφού έχουν τσεκάρει το εγχειρίδιο στριψίματος μην έχει ξεφύγει καμιά παράγραφος....

Από τα πιο εύστοχα που έχω διαβάσει τελευταία! :beer:

Μας αδικείς λίγο όμως φίλε. Δεν τσεκάρουμε συνέχεια το εγχειρίδιο στριψίματος. Το έχουμε... αποστηθίσει! :lol:

taisteal
26/11/2016, 17:36
.....

Βαρύναμε και σοβαρέψαμε πολύ..
Αν δεν υπάρχουν οι τέλειες συνθήκες δεν κάνουμε βήμα,και κατακεραυνώνουμε και όσους είναι χύμα
και κάνουν το γούστο τους.
Βαφτιζόμαστε μοτοσυκλετιστές,και κάτι τρέχει στα γύφτικα...
Οι πιτσιρικάδες με το chaly είναι πιο original από τους χρήστες μοτοσυκλέτας με ένα κάρο αξεσουάρ και ψυχή μηδέν.

basilis_k6
26/11/2016, 17:54
όπως λέει και ο σοφός "το μόνο που χρειάζεσαι είναι άδειο μυαλό και γεμάτο τεπόζιτο":winka:

σωστα τα ειπε :lol:

amyroukai
26/11/2016, 18:05
Βαρύναμε και σοβαρέψαμε πολύ..
Αν δεν υπάρχουν οι τέλειες συνθήκες δεν κάνουμε βήμα,και κατακεραυνώνουμε και όσους είναι χύμα
και κάνουν το γούστο τους.
Βαφτιζόμαστε μοτοσυκλετιστές,και κάτι τρέχει στα γύφτικα...
Οι πιτσιρικάδες με το chaly είναι πιο original από τους χρήστες μοτοσυκλέτας με ένα κάρο αξεσουάρ και ψυχή μηδέν.

Η μπορεί να μεγαλώσαμε, να κάναμε μαλακίες στα 18 μας "έτσι για να γίνουν" και πλέον μετράμε αλλιώς τον χρόνο μας και το πως θα τον περνάμε. Συν το ότι στα 18 είχαμε την τύχη να ζούμε σε εποχή που και άδειο μυαλό (από έγνοιες και υποχρεώσεις) είχαμε και γεμάτο πορτοφόλι ή έτσι το θυμάμαι (συγκριτικά). Δεν διαφωνώ με το νόημα των όσων λες και προφανώς και ισχύει και αυτό, αλλά πολύ ισοπεδωτικά και απόλυτα τα παρουσιάζεις, όλα ίσιωμα. Το να έχεις επίγνωση της θνητότητας, της τρωτότητας, των ορίων σου γενικά και το να μπορείς να επιλέξεις το που θα "δαπανήσεις" τι δεν είναι και τόσο κατακριτέο πιά.

taisteal
26/11/2016, 19:58
Απόψεις,όλες σεβαστές.
Απλά η ισοπέδωση είναι συχνό φαινόμενο όταν κάποιος παρεκκλίνει του "φυσιολογικού",και με βρίσκει αντίθετο.
Πιθανόν να είμαι κι εγώ ισοπεδωτικός από την άλλη πλευρά,δεν διαφωνώ.

:)

mouse
26/11/2016, 23:16
Συν το ότι στα 18 είχαμε την τύχη να ζούμε σε εποχή που και άδειο μυαλό (από έγνοιες και υποχρεώσεις) είχαμε και γεμάτο πορτοφόλι ή έτσι το θυμάμαι

δεν θυμάμαι να είχα ποτέ γεμάτο πορτοφόλι .....γιατί φρόντιζα να είχα μόνο γεμάτο τεπόζιτο....:D

Τώρα για τις ηλικίες, όλοι μας μεγαλώνουμε κάποια στιγμή και προσέχουμε περισσότερο το πιτσιρίκι που μας περιμένει στο σπίτι και όχι αν μπήκαμε στην στροφή φέτες. Είναι απαράδεκτο όμως να βλέπω μοτοσυκλετιστές να ξεκινούν την ιστορία τους με τελευταίας τεχνολογίας μηχανάκια, διαβάζοντας εγχειρίδια και πηγαίνοντας σε σεμινάρια αγωνιστικής οδήγησης και απλά μένουν σε αυτό. Μοτοσυκλετισμός είναι νοοτροπία και σίγουρα τρόπος ζωής.

astroman76
27/11/2016, 12:05
φιλε μου αλλο οδηγω μηχανη αλλο μοτοσυκλετιστης... 2 πολυ διαφορετικα πραγματα...

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
27/11/2016, 12:07
φιλε μου αλλο οδηγω μηχανη αλλο μοτοσυκλετιστης... 2 πολυ διαφορετικα πραγματα...

Ενδιαφέρων η άποψη σου Φιλαράκο. Θα μπορούσες να την εμβαθύνεις περισσότερο?:beer:

astroman76
27/11/2016, 12:19
απλο ειναι φιλε...

ο πρωτος περνει την μηχανη για την επιδειξη του, αυτοπροβολη και τον θρυλο της ταχυτητας που του δηνει (ασχετα αν δεν ξερει να την οδηγα) θεωρουν την μηχανη προεκταση τους και του οργανου τους. Εχουν βασικες γνωσεις γηρω απο την μοτοσυκλετα και την Ιστορια της. αργα η γρηγορα θα την βαλουν στην ακρη για το επομενο hobby/οικογενεια/τρομαρα/.

ο δευτερος απο την μερα που θα καβαλησει εως την μερα που θα φηγει θα εχει παθος για αυτες απο τις πιο μικρες μεχρι τις πιο μεγαλες απο τις πιο παλιες μεχρι τις πιο κενουργιες. Τον ενδιαφερει η Ιστορια της, το μελλον της, πως να την οδηγηει πιο ασφαλεστερα και πιο γρηγορα (συνηθως καταλιγουν στην πιστα) και πολλα αλλα που δεν εχω χρονο να αναλησω...

devil's animal
27/11/2016, 22:44
καηκα και το ειδα..
ενταξει χαζα παιδια, χαρα γεματα..
θελει θαρρος και θρασσος για κατι τετοιο...οποτε τι να πεις? θα εχουν να το λενε στα εγγονια τους..:D