PDA

View Full Version : Καρμπιρατέρ ρύθμιση σε αλλαγή εξάτμισης;



mallllias
23/11/2016, 10:26
καλημερα σε ολλους...
θα αλλαξω εξατμιση στην dragstar 650 custom που εχω,
απο τη μαμα θα παω σε κατι σαν την road burner street pros 2.5".

μου ειπαν πως θα πρεπει να ρυθμησω και τα μπεκ ψεκασμου ετσι ωστε να εχει καλυτερη αποδοση
και να μην χαλαω τον τοπο απο το θορυβο,καιγοντας λιγο παραπανω βεβαια.

τι πρεπει να κανω δηλαδη για με τα μπεκ για να εχω μια σωστα στυμενη εξατμιση ,οπως η παραπανω?

DrBig
23/11/2016, 11:54
καλημερα σε ολλους...
θα αλλαξω εξατμιση στην dragstar 650 custom που εχω,
απο τη μαμα θα παω σε κατι σαν την road burner street pros 2.5".

μου ειπαν πως θα πρεπει να ρυθμησω και τα μπεκ ψεκασμου ετσι ωστε να εχει καλυτερη αποδοση
και να μην χαλαω τον τοπο απο το θορυβο,καιγοντας λιγο παραπανω βεβαια.

τι πρεπει να κανω δηλαδη για με τα μπεκ για να εχω μια σωστα στυμενη εξατμιση ,οπως η παραπανω?

Θα πρεπει να φτιαχτει ειδικα αφιερωμενος χαρτης. Δες αν υπαρχει powercommander για την μηχανη σου.
powercommander.com

mallllias
23/11/2016, 13:53
δεν υπαρχει..

Coyote.V
23/11/2016, 15:29
Υπάρχει, οποιοδήποτε power comanter για δυκύλινδρο κάνει αρκεί να βρεις τα καλώδια και να κόψεις φίσες, ή να φτιάξεις φίσες... γιατί η διαφορά είναι στις φίσες και μόνο.

Coyote.V
23/11/2016, 15:36
Για να σου δώσω να καταλάβεις τα power commander δέχονται ένα σήμα από την ανάφλεξη, γείωση, ρεύμα μπαταρίας από κεντρικό διακόπτη και τα φισάκια των μπεκ. Στα φυσάκια των μπεκ έχεις το πρόβλημα. Ή τα κόβεις ή βρίσκεις ίδια και κάνεις την πατέντα.

sapila racing
23/11/2016, 16:03
καλημερα σε ολλους...
θα αλλαξω εξατμιση στην dragstar 650 custom που εχω,
απο τη μαμα θα παω σε κατι σαν την road burner street pros 2.5".

μου ειπαν πως θα πρεπει να ρυθμησω και τα μπεκ ψεκασμου ετσι ωστε να εχει καλυτερη αποδοση
και να μην χαλαω τον τοπο απο το θορυβο,καιγοντας λιγο παραπανω βεβαια.

τι πρεπει να κανω δηλαδη για με τα μπεκ για να εχω μια σωστα στυμενη εξατμιση ,οπως η παραπανω?

Aπ ότι ξέρω όλα τα Dragstar 650 έχουν καρμπυρατερ.

mallllias
24/11/2016, 00:17
Ναι, στο καρμπυρατερ θα πρεπει να αλλαξω κατι.
Μερικοι λενε πως αν αλλαξω και φιλτρο μαζι με εξατμιση θελει ρυθμιση..
Δε ξερω...

DrBig
24/11/2016, 04:12
Αν αλλαξεις μονο το τελικο στην εξατμιση, το πιθανοτερο ειναι πως δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Φιλτρο μην αλλαξεις.