PDA

View Full Version : Με κάθε ΚΤΕΟ..... δώρο ένας συναγερμός



George_Sp
23/11/2016, 12:50
ΚΤΕΟ-ιστορίες


Πέρασα σήμερα ΚΤΕΟ.

Θα τα γράψω long story short.

Είχα ξαναπάει στο ίδιο το 2014 και είχα μείνει ευχαριστημένος. 10ευρώ προ 2ετίας και σε 20λεπτάκια (με 5 μηχανές στην ουρά) είχα τελειώσει και είχα παραλάβει και το χαρτί. Κομπλέ όλα.

Σήμερα ήμουνα μόνος μου μαζί με ένα σκουτερ.

Αντί να αράξω έξω με τον τεχνικό όπως την 1η φορά
, να παρακολουθώ τη διαδικασία άραξα στον πάγκο με τη τζαμαρία χαλαρά.

Καταρχάς το παλικάρι έκανε διάφορα κουλά με το άναψε σβήσε της μηχανής κατά τη διάρκεια της διαδικασίας και χρησιμοποιούσε το kill switch και όχι το κλειδί. Εν πάσει περιπτώσει η μηχανή τελείωσε στα 10λεπτά. Το χαρτί έκανε ακόμα 20 για να βγει. Σύνολο μπες βγες έφαγα 1ώρα σχεδόν.

Αντί για 10ευρώ όπως πριν 2 χρόνια μου ανακοίνωσαν ένα ωραιότατο 25ευρώ και στην ερώτηση γιατί, νόμος κατώτατου πλαφόν στα ιδιωτικά λόγω ανταγωνισμού με τα δημόσια ΚΤΕΟ.

Αφού πήγα στη δουλειά και πάρκαρα ο συναγερμός άρχισε τα κουλά του. Βαράει χωρίς λόγο. Κατέβηκα τον ξανασέταρα, έκανα και reset βγάζοντας την ασφάλεια και περνώντας ξανά από το χειριστήριο μία προς μία τις ρυθμίσεις και βαράει χωρίς λόγο....προς το παρόν τον έβγαλα off.

Υποψιάζομαι ζημιά με τα συνεχή kill switch του τεχνικαρά στο ΚΤΕΟ αλλά άντε να το αποδείξεις......

αυτά.΄:mad:

zannisvel
23/11/2016, 13:29
George μηπως ηταν τυχαιο; Το λεω γιατι μια ζωη τη μηχανη τη σβηνω μονο απο το kill switch και ποτε δεν ειχα προβλημα ουτε με το συναγερμο ουτε με κατι αλλο.

Τι προβλημα σου κανει?

George_Sp
23/11/2016, 13:37
George μηπως ηταν τυχαιο; Το λεω γιατι μια ζωη τη μηχανη τη σβηνω μονο απο το kill switch και ποτε δεν ειχα προβλημα ουτε με το συναγερμο ουτε με κατι αλλο.

Τι προβλημα σου κανει?

Οπλίζοντας το συναγερμό μετά από μερικά λεπτά βαράει λόγω κραδασμικού. Έκατσα και διπλα στη μηχανή να βεβαιωθώ στην αρχή οτι όντως δεν ήταν κάποιος περαστικός ή κάτι άλλο.

Γενικά επειδή έχω περάσει μόνος μου σωστά τα έξτρα ηλεκτρολογικά στη μηχανή (συναγερμό, projector hid, λεντοφάναρο βαλίτσας givi) με σωστό κόψε ράψε, δεν υπάρχει κάτι άλλο πέραν του να "ενοχλήθηκε" η μονάδα του συναγερμού με τα πολλά kill switch που βάρεσε ο τεχνικαράς στο ΚΤΕΟ.
Έφυγα από ΚΤΕΟ πήγα σε 10 λεπτά στη δουλειά και το έκανε αμέσως με την 1η φορά που όπλισα.

Δεν γίνεται έτσι ξαφνικά τέτοια συμπεριφορά χωρίς να έχει μεσολαβήσει κάτι άλλο.
Και τον είδα εκείνη τη στιγμή με το kill switch overdose που τον έπιασε και ήθελα να βγω να τον κράξω αλλά λέω άστο....

amyroukai
23/11/2016, 13:39
περίεργο ακούγεται πάντως. τι στο καλό, στο fazer τόσα χρόνια και με Kill και με stand, δεν έχει τέτοια ζητήματα.

zannisvel
23/11/2016, 13:50
Περιεργο ειναι παντως. Και ειπες οτι ακομα και μετα απο reset παλι χτυπαει απο μονο του?

Μηπως απο κανα πλυσιμο?

George_Sp
23/11/2016, 13:53
Περιεργο ειναι παντως. Και ειπες οτι ακομα και μετα απο reset παλι χτυπαει απο μονο του?

Μηπως απο κανα πλυσιμο?

Η μηχανή δεν έχει φάει πλύσιμο 1μιση μήνα. Την τελευταία βροχή την έφαγε πριν 10 ημέρες.

Επειδή τα δοκίμασα όλα, βγάλσιμο ασφάλεια, reset ρυθμίσεων και ξαναπέρασμα.....υποψιάζομαι οτι τα απότομα και πολλά συνεχόμενα kill switch έκαναν τη μονάδα να την ακούσει.

Τώρα έχω βγάλει ασφάλεια αρκετές ώρες και θα τσεκάρω μόλις σχολάσω αν ξεφορτιστήκε πλήρως και συνεχίζει την ίδια συμπεριφορά.

είναι τα electrical gimmicks που σιχαινόμαστε και που ξεκινάνε από τέτοια παιχνίδια ρεύματος.

zannisvel
23/11/2016, 13:57
Και ειναι και δυσκολη η επισκευη τους.
Μeta ειναι ο συναγερμος?

George_Sp
23/11/2016, 14:00
Και ειναι και δυσκολη η επισκευη τους.
Μeta ειναι ο συναγερμος?

Spy5000m με περιμετρικό ραντάρ που δουλεύει απροβλημάτιστα 3χρόνια.
Εντάξει αν ήταν η ώρα του μπορεί.....αλλά πιστεύω οτι τα πολλά άναψε σβήσε με το kill switch τον ζορίσανε παραπάνω από ότι θα ήταν σε νορμάλ συνθήκες.

Απλά μου τη σπάει τώρα που δεν έχω χρόνο λόγω δουλειάς να φάω ώρες ψαξίματος βγάλε φύσες πλακέτες και πολύμετρο σε όλα.

toyar
23/11/2016, 14:12
τι σχεση μπορει να εχει η χρηση του κιλλ με τον συναγερμο απενεργοποιημενο;
χωρια οτι το κιλλ κανει ακριβως την ιδια δουλεια με το κλειδι

nik69
23/11/2016, 14:18
ΚΤΕΟ-ιστορίες




Καταρχάς το παλικάρι έκανε διάφορα κουλά με το άναψε σβήσε της μηχανής κατά τη διάρκεια της διαδικασίας και χρησιμοποιούσε το kill switch και όχι το κλειδί. Εν πάσει περιπτώσει η μηχανή τελείωσε στα 10λεπτά. Το χαρτί έκανε ακόμα 20 για να βγει. Σύνολο μπες βγες έφαγα 1ώρα σχεδόν.

Υποψιάζομαι ζημιά με τα συνεχή kill switch του τεχνικαρά στο ΚΤΕΟ αλλά άντε να το αποδείξεις......

αυτά.΄:mad:

Λίγο περίεργο αυτό που υποθέτεις.
Το kill switch είναι απλά ένας διακόπτης που κόβει το ρελέ εκκίνησης και τίποτα άλλο. Όλο το ηλεκτρικό κύκλωμα παραμένει εν ζωή.
Ζημιά παθαίνουν (τροφοδοτικά συνήθως ) όταν κόβεις-ξαναδίνεις ρεύμα πολλές φορές και επαναληπτικά πριν προλάβουν να εκφορτιστούν πυκνωτές.

Μήπως απλά ήταν η ώρα του? just say:)

George_Sp
23/11/2016, 14:18
τι σχεση μπορει να εχει η χρηση του κιλλ με τον συναγερμο απενεργοποιημενο;
χωρια οτι το κιλλ κανει ακριβως την ιδια δουλεια με το κλειδι

o συναγερμός παίρνει ρεύμα με κλέφτη από γραμμή της ασφαλειοθήκης. το να κόβεις απότομα και να ξαναδίνεις ρεύμα σε μια συσκευή που κανονικά δεν είναι on/off αλλά standby/on δεν είναι το ίδιο.


Λίγο περίεργο αυτό που υποθέτεις.
Το kill switch είναι απλά ένας διακόπτης που κόβει το ρελέ εκκίνησης και τίποτα άλλο. Όλο το ηλεκτρικό κύκλωμα παραμένει εν ζωή.
Ζημιά παθαίνουν (τροφοδοτικά συνήθως ) όταν κόβεις-ξαναδίνεις ρεύμα πολλές φορές και επαναληπτικά πριν προλάβουν να εκφορτιστούν πυκνωτές.

Μήπως απλά ήταν η ώρα του? just say:)

αυτό γράφω λίγο πιο πάνω...ζορίστηκε έξτρα και ήρθε η ώρα του νωρίτερα.

toyar
23/11/2016, 14:38
μα το κιλλ δεν κοβει το ρευμα απο τον συναγερμο, κοβει μονο απο τον κινητηρα για να σβησει
στους meta που ξεμπλοκαρονται με ον-οφ του ρευματος η διαδικασια γινεται απο το κλειδι

Coyote.V
23/11/2016, 14:44
Νομίζω είναι απλή σύμπτωση, πέρασα ΚΤΕΟ και σβήνω την μηχανή πάντα από το κιλλ και δεν έχει πάθει τίποτα. Βέβαια είναι και scorpio όχι meta.

George_Sp
23/11/2016, 14:46
μα το κιλλ δεν κοβει το ρευμα απο τον συναγερμο, κοβει μονο απο τον κινητηρα για να σβησει
στους meta που ξεμπλοκαρονται με ον-οφ του ρευματος η διαδικασια γινεται απο το κλειδι

η γραμμή που έχω συνδέσει τον συναγερμό χάνει κι αυτή ρεύμα με το kill switch. έχουν περάσει 3 χρόνια για να θυμηθώ ποια ακριβώς είναι που έχω βάλει.

εν πάσει περιπτώσει, ότι έγινε έγινε.....το γραψα για να γράψω και για το 25άρι του πλαφόν πέραν του συναγερμού gimmick ενός γενικότερα στραβού πρωινού.

Viper4
23/11/2016, 14:47
Σύμπτωση θα είναι... 9 χρόνια τώρα από το kill switch σβήνω την μηχανή. Ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Coyote.V
23/11/2016, 14:55
η γραμμή που έχω συνδέσει τον συναγερμό χάνει κι αυτή ρεύμα με το kill switch. έχουν περάσει 3 χρόνια για να θυμηθώ ποια ακριβώς είναι που έχω βάλει.

εν πάσει περιπτώσει, ότι έγινε έγινε.....το γραψα για να γράψω και για το 25άρι του πλαφόν πέραν του συναγερμού gimmick ενός γενικότερα στραβού πρωινού.

Δηλαδή ο κλέφτης κλείνει το κιλλ και σου παίρνει το μηχανάκι; Ο συναγερμός συνδέεται κατευθείαν στην μπαταρία.

George_Sp
23/11/2016, 15:00
Δηλαδή ο κλέφτης κλείνει το κιλλ και σου παίρνει το μηχανάκι; Ο συναγερμός συνδέεται κατευθείαν στην μπαταρία.

στη μπαταρία παίρνει το μόνιμο ρεύμα.

ο συναγερμός αυτός αν δεν γυρίσεις το κλειδί μόλις αφοπλίσεις ξαναοπλίζει εντός 30δευτερολέπτων αν δεν γυρίσεις το κλειδί στο on.

το kill σκοτώνει αυτή τη διαδικασία όπλισης....

δε ξέρω αν έχετε πλέον εικόνα του γιατί το συνεχόμενο kill switch τον ζόρισε.

Coyote.V
23/11/2016, 15:03
στη μπαταρία παίρνει το μόνιμο ρεύμα.

ο συναγερμός αυτός αν δεν γυρίσεις το κλειδί μόλις αφοπλίσεις ξαναοπλίζει εντός 30δευτερολέπτων αν δεν γυρίσεις το κλειδί στο on.

το kill σκοτώνει αυτή τη διαδικασία όπλισης....

δε ξέρω αν έχετε πλέον εικόνα του γιατί το συνεχόμενο kill switch τον ζόρισε.

Τότε εσύ φταις γιατί το ρεύμα (singnal) το παίρνει από τον κεντρικό διακόπτη ή από την λάμπα πορείας μπρος ή πίσω.

typhoon
23/11/2016, 15:06
Είναι από τους συνάγερμους που οπλίζει μόνος του όταν σβησεις την μηχανή?

George_Sp
23/11/2016, 15:10
Τότε εσύ φταις γιατί το ρεύμα το παίρνει από τον διακόπτη ή από την λάμπα πορείας μπρος ή πίσω.

κάνε λίγο κράτει και ξαναδιάβασε.

η μόνιμη παροχή ειναι απο τη μπαταρια.

για να δει ο συναγερμός αν έβαλες μπροστά εντός 30δευτερολέπτων παίρνει σήμα από τη γραμμή του διακόπτη του κλειδιού. η εγκατάσταση σωστά έγινε.

λογικα εφοσον ο τυπας επαιζε καθε 3 και λιγο με το kill switch μου σκισε τη μοναδα.....θα μου πεις είναι δυνατόν τέτοια ευαισθησία;
οκ θα σου απαντήσω 3 χρόνια παίζει ο συναγερμός...ίσως ήταν η ώρα του....ίσως το επισπεύσαμε έτσι.

Coyote.V
23/11/2016, 15:16
Αν είναι σωστά συνδεδεμένος τότε θα είχες πρόβλημα με το άνοιξε κλείσε του κεντρικού διακόπτη και όχι με το κιλλ. "Αν είχες", γιατί δεν βλέπω τον λόγο να δημιουργήσει πρόβλημα.

Από την άλλη καταλαβαίνω τα νεύρα για το τσάμπα 25άρι και με μια βλάβη παράλληλα. Όμως σκέψου το καλύτερα αν συνδέονται αυτά που λες... Είναι απαράδεκτο για ένα συναγερμό να κολλήσει με αυτόν τον τρόπο.

George_Sp
23/11/2016, 15:18
θα του δώσω ακόμα μια ευκαιρία μόλις φύγω απο τη δουλειά να του δώσω ασφάλεια, ρεύμα και να τον ξανασετάρω.

είδωμεν.

Coyote.V
23/11/2016, 15:21
Διάβασε το manual για να δεις αν γίνεται reset ή όχι, αν έχει εσωτερική μπαταρία τότε με απλό κόψιμο του ρεύματος από την ασφάλεια της μπαταρίας δεν κάνεις τίποτα.

George_Sp
23/11/2016, 15:26
Διάβασε το manual για να δεις αν γίνεται reset ή όχι, αν έχει εσωτερική μπαταρία τότε με απλό κόψιμο του ρεύματος από την ασφάλεια της μπαταρίας δεν κάνεις τίποτα.

δεν έχω βρει κάποιο σχεδιάγραμμα για εσωτερική μπαταρία. πιθανόν να έχει γιατί έχει και alarm mode που κρατάει την ώρα που θα του ορίσεις αλλά δεν είμαι και σίγουρος.
αν δε δουλέψει στην επόμενη απόπειρα αναγκαστικά θα τον ανοίξω να τον δω εσωτερικά.

Coyote.V
23/11/2016, 15:32
δεν έχω βρει κάποιο σχεδιάγραμμα για εσωτερική μπαταρία. πιθανόν να έχει γιατί έχει και alarm mode που κρατάει την ώρα που θα του ορίσεις αλλά δεν είμαι και σίγουρος.
αν δε δουλέψει στην επόμενη απόπειρα αναγκαστικά θα τον ανοίξω να τον δω εσωτερικά.

Πάρε τηλέφωνο στην εταιρία και ρώτα, αν κρατάει μνήμη δεν κάνεις τίποτα.

George_Sp
23/11/2016, 15:35
Πάρε τηλέφωνο στην εταιρία και ρώτα, αν κρατάει μνήμη δεν κάνεις τίποτα.

δε ξέρω ταηβανέζικα καρντιά μου.
:lol:

το αγγλικο manual με το diagram δε λένε κάτι για cmos battery στο brain unit. ούτε υπάρχει κάτοψη του κυκλώματος εσωτερικα......αν δε δουλέψει το απόγευμα πάω για άνοιγμα και τσεκάρισμα.

Coyote.V
23/11/2016, 15:38
Τον αντιπρόσωπό εδώ βρε άνθρωπε, όχι τον κατασκευαστή! :lol:

George_Sp
23/11/2016, 15:40
Τον αντιπρόσωπό εδώ βρε άνθρωπε, όχι τον κατασκευαστή! :lol:

δεν υπαρχει αντιπρόσωπος Ελλάδα.

Θα δοκιμάσω να στείλω ένα email εδώ
http://www.spy-europe.nl

cloud_construct
23/11/2016, 15:44
Μπορει να εχει ρυθμιστει η ευαισθησια του πολυ χαμηλα με αυτη την διαδικασια που εκανε αυτος με το ανοιγοΚΛΙΣΜΑ ,, Για τσεκαρε το μανουαλι..Ετσι την ειχα παθει κ εγω μετονμετα ,,εκανα κατι δοκιμες κ μετα τα χε παρει ο συναγερμος κ δεν επαιζε καθολου...

George_Sp
23/11/2016, 15:48
αυτό με την ευαισθησία του κραδασμικού ήταν το πρώτο που ρύθμισα μετά τα πρώτα προβλήματα.
ανησυχώ μήπως η ευαισθησία την άκουσε από το ρεύμα και δεν επιδιορθώνεται.

Coyote.V
23/11/2016, 15:50
δεν υπαρχει αντιπρόσωπος Ελλάδα.

Θα δοκιμάσω να στείλω ένα email εδώ
http://www.spy-europe.nl

Καλά, αν δεν βγάλεις άκρη προσπάθησε εδώ: http://www.metasystem.gr/el/

George_Sp
23/11/2016, 15:52
Καλά, αν δεν βγάλεις άκρη προσπάθησε εδώ: http://www.metasystem.gr/el/

Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ....κόλλησες! :lol:


Spy 5000m λέμε

sniper
23/11/2016, 15:59
Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ....κόλλησες! :lol:


Spy 5000m λέμε


Ωραία, ευκαιρία είναι. Πέτα τον Spy και πάρε Μeta.

George_Sp
23/11/2016, 16:06
Ωραία, ευκαιρία είναι. Πέτα τον Spy και πάρε Μeta.


έχεις δει πόσα κοστίζει ο αντίστοιχος META με όλες αυτές τις λειτουργίες;

καλύτερα να πάρω 2 spy 9000m (120ευρώ έκαστος)
και τα 100ευρώ που έχουμε ακόμα σαν διαφορά για να φτάσω τον ΜΕΤΑ να τα κάνω σουβλάκια και βόλτες

sniper
23/11/2016, 16:10
έχεις δει πόσα κοστίζει ο αντίστοιχος META με όλες αυτές τις λειτουργίες;

καλύτερα να πάρω 2 spy 9000m (120ευρώ έκαστος)
και τα 100ευρώ που έχουμε ακόμα σαν διαφορά για να φτάσω τον ΜΕΤΑ να τα κάνω σουβλάκια και βόλτες

Δεν φταίω εγώ.

Coyote.V
23/11/2016, 16:11
Και εγώ κλαίω τα χρήματα για μια Κινέζικη μπαταρία που πήρα, αλλά δεν θα έπαιρνα πάλι δύο Κινέζικες γιατί η πίκρα όταν σε αφήνουν είναι μεγάλη. Επίσης να ενημερώσω ότι έχω τον scorpio sr600i και εδώ και 12 χρόνια, λειτουργεί άψογα. Τον έχω μεταφέρει σε τρεις διαφορετικές μηχανές. Τα έβγαλε τα χρήματα του και συνεχίζει, σκύλος στην κυριολεξία.

alexis_d
23/11/2016, 16:29
Νομίζω πως ήταν να γίνει,ουσιαστικά η λειτουργία "ακύρωσης" του kill switch στον συναγερμό "παίζει" με ένα ρελεδακι ή μια είσοδο.Αλίμονο αν έσκαγαν οι πλακέτες έτσι.
Αν τα έφτυσε η πλακέτα είναι άλλο θέμα.Και εγώ με σταντ,διακόπτη και κλειδί κλείνω συνεχώς και δεν έχει κάνει κιχ ο συναγερμός.

George_Sp
23/11/2016, 16:35
ο συγκεκριμένος συναγερμός δεν είναι "φτηνιάρικος κινέζικος". Δε θα τον έβαζα στη μηχανή αν ήταν τέτοιος. Έχει συγκεκριμένη ποιότητα κατασκευής πιστοποιήσεις και κατασκευάζεται Taiwan.
Απλά δεν είναι ο "μαρκάτος" που θα πληρώσεις τη συσκευασία και το αυτοκόλλητο στην 3πλάσια τιμή.


Όταν θα έχω νεώτερα θα σας γράψω τι έγινε τελικά.

anavatis19
23/11/2016, 17:29
με τον kentall ειμαι καταευχαριστημενος εγω..και ηταν και δωρο με την αγορα της μηχανης

karellen
23/11/2016, 18:03
Συγγνώμη για το οφ τοπικ:πότε ήταν 10 € το ΚΤΕΟ;ανεκαθεν 25 το θυμάμαι για μοτοσυκλέτες.

amyroukai
23/11/2016, 18:11
Συγγνώμη για το οφ τοπικ:πότε ήταν 10 € το ΚΤΕΟ;ανεκαθεν 25 το θυμάμαι για μοτοσυκλέτες.

o mr kteo στο Ρέντη το είχε τόσο, κάποια εποχή.

George_Sp
23/11/2016, 18:52
Τζίφος προς το παρόν. Έπαιξα και με ευαισθησία και δεν άλλαξε κάτι. Βαράει το κραδασμικό άνευ λόγου σε άκυρα χρονικά διαστήματα. Μπορεί σε 5 μπορεί σε 10 λεπτά μπορεί σε 20.

πρωί πρωί ξύπνημα και παραμάσχαλα πολύμετρο-σπρέυ επαφών κλπ κλπ συμπραγκαλα.

George_Sp
26/11/2016, 16:01
Επιστρέφω με καλά νέα. Έφτιαξα το συναγερμό ανέξοδα. Ο μηχανισμός κραδασμικού ήταν εύκολος σε πρόσβαση και καλιμπραρίστηκε με ένα απλό κατσαβιδάκι. Βρήκα στο ίντερνετ οτι υπάρχουν περιπτώσεις τέτοιων αισθητήρων κραδασμού να χάσουν την αρχική τους θέση αν υπάρξουν on off βίαια και σε σύντομο χρόνο. Κάθε φορά που παίρνουν full ρευμα ή μένουν σε θέση standby έχουν και ένα συγκεκριμένο χρονικό όριο που φτάνουν από τη 1 θέση στην άλλη.
Προφανώς με τα απανωτά και γρήγορα kill switch έγινε αυτό που έγραφα πιο πάνω.
Τον έχω κυκλωμένο στις παρακάτω φωτογραφίες με κόκκινο. Για να σας δώσω μια εικόνα πως μοιάζει είναι ένα βαρελάκι σαν εκκρεμές που περιβάλλεται από ένα πηνίο.

Οι πλακέτες και οι φύσες πλύθηκαν με σπρέυ επαφών και ξανακούμπωσαν. Μου έκανε εντύπωση η ποιοτική κατασκευή του συναγερμού σε κολλήσεις πλακέτας αλλά και στα ολοκληρωμένα του. Φοράει μάλιστα και Samsung controller chip που θεωρείται κορυφή.

Φωτογραφίες ακολουθούν.

374615

374616

374617


sniper....εξήγησέ μου ξανά το λόγο που πρέπει να χρυσοπληρώσω στη τριπλάσια τιμή έναν META που είναι ίδιας ποιότητας σωθικών με τον συγκεκριμένο.

sapila racing
26/11/2016, 16:23
sniper....εξήγησέ μου ξανά το λόγο που πρέπει να χρυσοπληρώσω στη τριπλάσια τιμή έναν META που είναι ίδιας ποιότητας σωθικών με τον συγκεκριμένο.

Mήπως γιατι ο META έχει εφ όρου ζωής εγγύηση?
Αν δεν το έκανες μόνος σου πόσα θα πληρωνες για να στον φτιάξουν?

Coyote.V
26/11/2016, 16:26
Εάν έχεις συνδέσει το singnal+ στο κιλ σουιτς είναι λάθος. Να το ξηλώσεις και να το συνδέσεις στον κεντρικό διακόπτη.

George_Sp
26/11/2016, 19:36
Mήπως γιατι ο META έχει εφ όρου ζωής εγγύηση?
Αν δεν το έκανες μόνος σου πόσα θα πληρωνες για να στον φτιάξουν?

θα έπαιρνα έναν καινούριο με 120ευρώ από τα σωσμένα 200ευρώ διαφοράς αφού εξαρχής δε θα είχα αγοράσει τον ΜΕΤΑ.


Εάν έχεις συνδέσει το singnal+ στο κιλ σουιτς είναι λάθος. Να το ξηλώσεις και να το συνδέσεις στον κεντρικό διακόπτη.

στον κεντρικό διακόπτη είναι το signal+. γενικά ο συναγερμός είναι κουμπωμένος όπως πρέπει.

sniper
28/11/2016, 10:45
θα έπαιρνα έναν καινούριο με 120ευρώ από τα σωσμένα 200ευρώ διαφοράς αφού εξαρχής δε θα είχα αγοράσει τον ΜΕΤΑ.



.....

Αλλά δεν θα μας έκανες τα @@ μπαλόνια...

George_Sp
28/11/2016, 10:58
Αλλά δεν θα μας έκανες τα @@ μπαλόνια...

φαντάσου να το χα γράψει εγώ αυτό για κάποιον της διαχείρισης τι κάρτα και ban θα είχε πέσει. :wave2:



θα φροντίσω να περιορίσω κι άλλο το χρόνο που χαλάω εδώ μέσα. δε σας αξίζει και το αποδεικνύετε συνεχώς.

Coyote.V
28/11/2016, 11:23
Τελικά είστε πολύ παρεξηγιάρηδες εδώ μέσα. :)

Μη τα παίρνετε όλα τόσο σοβαρά, θα γεράσετε πριν την ώρα σας λέμε!

George_Sp
28/11/2016, 11:32
Τελικά είστε πολύ παρεξηγιάρηδες εδώ μέσα. :)

Μη τα παίρνετε όλα τόσο σοβαρά, θα γεράσετε πριν την ώρα σας λέμε!

ο γραπτός λόγος για να φανεί το αστείο θέλει κάνα emoticon. τσάμπα είναι. αλλιώς είτε δε ξέρει κάποιος να γράφει/εκφράζεται είτε βαριέται να βάλει καμιά φατσούλα για να μην παρεξηγούμε και μεις άδικα. το οτι κάποιοι εδώ μέσα έχουν εξοικειωθεί με άλλους δε σημαίνει οτι όλοι έχουμε το ίδιο επίπεδο σχέσης-επικοινωνίας για να μυρίζουμε τα νύχια μας πότε κάποιος γράφει πειραχτικά-χαλαρά, σοβαρά ή ειρωνικά.

teogtp
28/11/2016, 11:34
Ο sniper τεστάρει το panic mode των user.
:lol:

sniper
28/11/2016, 11:41
Ο sniper τεστάρει το panic mode των user.
:lol:


You should know better.

nikos_abel
28/11/2016, 11:43
Εγώ πάντως γέλασα