PDA

View Full Version : δοσεις????τελοοοςςςςςς



siokatas
17/11/2005, 21:27
:wave2:



τερμααααααααα η δοσεις....:smokin: σημερα πρωι πρωι πηγα και καθαρισα με την παλιο τραπεζα....τελη ιανουαριου ειχα παρει το transalpaki μου με 3 χρονια δοσεις (επισκεψεις) αλλα δεν αντεξα μαζεψα το χρημα και τελοςςςςςςςς....τωρα ειμαι ταπι αλλα
its free day today

its free day everyday........;)

σημερα η βολτα ηταν μικρη αλλα ειχε αλλη γλυκα..;)

και γιατι παλιο τραπεζα γιατι σου λενε κανε το ονειρο σου δοσεις,ζησε και εσυ πλουσια(απο διαφημησεις)μας μποικοταρουνε και μετα καλος της επισκεψεις..:yuck:

σημερα ειδα και το εξης απιστευτο μονο το 14% λεει στις ειδησεις εχει να αγορασει με χρημα ολοι η αλλη με καρτες,δανεια:yuck:

που μας φτασανε και εμεις ακολουθαμε,τσιμπισαμε το δολομα...
ξανα εχω παιρνω δεν εχω??:sad:


αυτα καλη αποπληρωμη σε οσους εχουν ακομα...

Kostas NL
17/11/2005, 21:47
Μπράβο βρε φίλε..

είσαι πια ιδιοκτήτης

:beer:


:smokin:

McGyver
17/11/2005, 21:49
Ωραίος...

:beer:

siokatas
17/11/2005, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kostas NL
Μπράβο βρε φίλε..

είσαι πια ιδιοκτήτης

:beer:


:smokin:


ελα και κερναω τις μπυρεςςςς:beer:

ξες πιο ειναι το κακο?σε κανουν να νοιωθεις ιδιοκτητης και πριν την εξοφληση αλλα ειναι τελειως αλλιως τα πραγματα μετα.....
και κατι ασχετο προσοχη σε οσους προπληρωνουν γιατι παιζονται μεγαλες κομπινες και ψιλα γραματα εκει παντως την eurobank φερθηκαν οκ γιατι μου εδωσαν κατευθειαν το χαρτι ενω στην εγνατια που ειχε καποιος γνωστος ακομα το περιμενει και συνεχεια του τηλ οτι χρωσταει 1000 στην αρχη μετα 2 μερες το ποσον εγινε 500 μεχρι που αναγκαστηκε ο ανθρωπος να βαλει δικηγορο γιατι θα τον τρελεναν ακομα και τωρα 1μηνα μετα το χαρτι δεν του το εστειλαν:yuck:


its free day to day...

its free day everyday...

και αν δεν παιζει τωρα χρημα κερνατε εσεις τωρα και εγω κερναω το σκ...:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

Alex_Under
17/11/2005, 22:06
Γι' αυτό και εγώ έκανα δικό μου, καταναλωτικό δάνειο. Και καλύτερο επιτόκιο είχε από αυτό που προσέφερε η αντιπροσωπία και δεν υπήρχε παρακράτηση κυριότητας γιατί απλά η τράπεζα δεν ήξερε τι θα κάνω με αυτά τα λεφτά. Βέβαια, θα μου πείτε, αν δεν έχω να πληρώσω και μου κατασχέσουν περουσιακά στοιχεία, η μηχανή θα είναι μάλλον το πρώτο πράγμα αλλά γενικά δεν είναι το ίδιο. Η μηχανή μου μου ανοίκει απλά χρωστάω λεφτά στην τράπεζα. Και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η πλειονότητα του κόσμου πέρνει με χρηματοδοτικά μέσω αντιπροσωπειών... Think smart....:winka:

siokatas
17/11/2005, 22:12
:wave2:

σωστος φιλε μονο που και η eurobank δεν κανει παρακρατηση αδειας και ετσι η αδεια μου ειναι πεντακαθαρη...

αν εχει ακομα δοσεις καλη λευτερια απο την τραπεζα γιατι κακα τα ψεματα μπορει να γινουν βαριες η "επισκεψεις"αν μαζευτουν πολλες......που δεν το ευχομαι για κανεναν....

Alex_Under
17/11/2005, 22:19
Τι "πραγματικό" επιτόκιο είχες με την eurobank?

siokatas
17/11/2005, 22:24
:wave2:


να μην σου πω ψεματα δεν γνωριζω για 4000 ευροπουλα μου βαζανε 700 η 900 για τρια χρονια παντως στανταρ γλυτωσα 490 οπως μου ειπαν...οποτε εχουμε 490 να φαμε πιουμε εμεις και οχι η τραπεζα.....:lol: :lol: :lol: λεμε τωρα...η μπυρες μπυρες ομως ετσι?
ακουτε οι βορειοι???οπα και νοτιοι.........

siokatas
17/11/2005, 22:26
... πληρωσα δοσεις για 10 μηνες,παντως αν σε ενδιαφερει μπορω να το δω και να σου πω αυριο γιατι τωρα ειμαι σε internetcafe και λιγο δυσκολο να τοδω....

Alex_Under
17/11/2005, 22:30
Ok απλά να σου πώ ότι εγώ πήρα δάνειο από αγροτική με 9+0,6 (επιτόκιο+έξοδα) = 9,6 % όταν τα επιτόκια των αντιπροσωπιών ήταν όλα πάνω από 10,5.

9.000? για 2 χρόνια 927,47? τόκος.

siokatas
17/11/2005, 22:36
πολυ καλο...ξερεις αν παιρνουν και οι αντιπρωσοπιες τιποτα απο το επιτοκιο???γιατι το δικο μου ηταν σιγουρα πιο μεγαλο απο 9,6....

MakeMyDay
18/11/2005, 00:36
λοιπόν...
για να μην μας παραμυθιάζουν


το επιτόκιο στις τράπεζες είναι 9% + έξοδα

αυτή είναι και η χρέωση στα μαγαζιά
τα 10% ή τα 10,5% είναι η διαφορά που βάζει η τράπεζα για να βγάλει προμήθεια στο κατάστημα :confused:

ετσι όταν κάνετε διακανονισμό η τράπεζα δίνει προμήθεια στο κατάστημα την διαφορά από το 9% και πολλές φορές και παραπάνω (θυσιάζει δηλαδή και κάτι από το κέρδος της) όταν το κατάστημα βγάζει πολλές χρηματοδοτήσεις.

Οι προμήθειες των καταστημάτων ξεκινάνε από 3% και μπορούν να φτάσουν έως και 6% ....καταλαβαίνετε τώρα από που προκύπτουν τα δώρα?

Προσοχή λοιπόν στο επιτόκιο αλλά και στα δώρα
Όσο μεγαλύτερο επιτόκιο τόσο πιο πολλά δώρα

Μην τσιμπάτε λοιπόν στα τρικ των μαγαζιών

Α και κάτι άλλο ….ΕΞΟΔΑ ΦΑΚΈΛΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ….ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ρωτήστε όποια τράπεζα θέλετε πχ.
Πόσο είναι τα έξοδα φακέλου για ένα δάνειο ‘’Χ’’
Απλά η απάντηση θα είναι …..

Μα κύριε/α δεν υπάρχει τέτοια χρέωση, έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια.!!!!!



:beer: :wave2:


28332

siokatas
22/11/2005, 19:07
:wave2:


φιλε μου εμενα το χαρτι τις eurobank εγραφε (πλεον) 12,5%.... δλδ 3,5 επαιρνε η αντιπρωσοπεια:confused:



παντως
it's a free day today

it's a free day everyday.....


τους κλεφτοκοταδες και οταν τον ειπα να μου δωσει κατι δωρο μου ειπε οχι λογο οτι πηρε το παλιο :yuck: ....bmw f650....

adam_tsouk
22/11/2005, 19:13
Μπράβο ρε συ...

Οπότε να ξαναπούμε.... καλορίζικο; :winka:

siokatas
22/11/2005, 19:29
:wave2:



και δεν το ξαναλες?εγω παντως κερασα δυο φορες για να ειναι καλοταξιδο:winka:

Multijohn
22/11/2005, 20:01
Αντε,τυχερέ.Αλίμονο σε εμάς!Καλές και άφοβες βόλτες!!!(Είμαι ο Τζώνης που πίναμε καφέ στο μελί μελό πριν κανα 2βδόμαδο):wave2: :wave2: :wave2:

siokatas
22/11/2005, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
Αντε,τυχερέ.Αλίμονο σε εμάς!Καλές και άφοβες βόλτες!!!(Είμαι ο Τζώνης που πίναμε καφέ στο μελί μελό πριν κανα 2βδόμαδο):wave2: :wave2: :wave2:



:wave2:

που ειστε ρε τζωνη ειπα μπας και ξαναβρεθουμε να κερασω καμια μπυρα για την αποπληρωμη αλλα χαθηκατε......

:beer: :beer: :beer:


υπομονη με τις δοσεις (αν εχεις).....

Elli
22/11/2005, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
its free day to day...

its free day everyday...



Καλορίζικοοοοος!!!!:beer: :beer:

Αντε, να δινεις και σε μας κουραγιο που ξεκιναμε τωρα!!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:



:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

siokatas
22/11/2005, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elli
Καλορίζικοοοοος!!!!:beer: :beer:

Αντε, να δινεις και σε μας κουραγιο που ξεκιναμε τωρα!!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:



:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:



:wave2:

"αξιζει παντοτε να ζεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει"
β.παπακωνσταντινου

φυσικα να μην σε καψει ομως.......

Elli
22/11/2005, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
:wave2:

"αξιζει παντοτε να ζεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει"
β.παπακωνσταντινου

φυσικα να μην σε καψει ομως.......

Μα η φωτια δεν καίει μονο...

Φωτίζει και ζεσταίνει...

Καλα να'σαι και πάλι καλοτάξιδος!!! :beer: :beer:

:wave2: :wave2: :wave2:

sotpag
22/11/2005, 22:13
μπραβο μπραβο ξερω πολυ τωρα ειναι σαν να μην πατας στο εδαφος κατι σαν το red bull

Alx 84
23/11/2005, 00:19
ωραίος!!!! άντε και τώρα που το ξεχρέωσες, πούλα το να πάρεις καινούριο!!!!:D :D :p

Multijohn
23/11/2005, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
:wave2:

που ειστε ρε τζωνη ειπα μπας και ξαναβρεθουμε να κερασω καμια μπυρα για την αποπληρωμη αλλα χαθηκατε......

:beer: :beer: :beer:


υπομονη με τις δοσεις (αν εχεις).....

Εχω,που να μην είχα!Δεν πειράζει όμως.Τα γούστα,πληρώνονται!
Θα βρεθούμε σύντομα για κανά καφεδάκι.

makis206
23/11/2005, 20:42
Άντε καλορίζικο κι απο μένα ! :beer:

Υπομονή να κάνω εγώ... 9 μηνάκια μείνανε.:confused: :confused:

:wave2:

siokatas
23/11/2005, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
ωραίος!!!! άντε και τώρα που το ξεχρέωσες, πούλα το να πάρεις καινούριο!!!!:D :D :p :



wave2:


ελα μην μου βαζεις ιδεες τωρα....
καινουργιο ειναι ρε φιλε 26/1/05 γεννηθηκε....

siokatas
23/11/2005, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
Εχω,που να μην είχα!Δεν πειράζει όμως.Τα γούστα,πληρώνονται!
Θα βρεθούμε σύντομα για κανά καφεδάκι.


υπομονη τα γουστα οντως πληρωνονται αντε καντε κανα κονε για καφε....



:beer: :beer: :beer:

johnpagr
23/11/2005, 22:02
OPOTE:


ksana kalotaksido

ksana panta or8io

alla twra pia : KALOS TO ORIZEIS OLOTELA !!!! (na to prosexeis dipla !!!) :winka:


kai alh mia :beer: apo mena

:wave2:


P.S.

Ypomonh se emas tous ypoloipous ...:D

siokatas
23/11/2005, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
OPOTE:


ksana kalotaksido

ksana panta or8io

alla twra pia : KALOS TO ORIZEIS OLOTELA !!!! (na to prosexeis dipla !!!) :winka:


kai alh mia :beer: apo mena

:wave2:


P.S.

Ypomonh se emas tous ypoloipous ...:D






:wave2:
αν το προσεχω?σαν τα ματια μου : :eyepop: :eek: :look:

υπομονη ρε
φιλε και ελπιζω στο εξης να βγαζουμε περισοτερα ευροπουλα ολοι μας να τα αγοραζουμε μετρητης να τις γραψουμε τις π@π@ροτραπεζες γιατι βλεπω πολους ομοιοπαθης εδω μεσα.....
:beer: :beer

Alx 84
24/11/2005, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
:



wave2:


ελα μην μου βαζεις ιδεες τωρα....
καινουργιο ειναι ρε φιλε 26/1/05 γεννηθηκε....

Α, τότε καλά είσαι ακόμα!!! Μικρούλι είναι προς το παρόν(ούτε χρόνο δεν έχει κάνει) .να το χαίρεσαι!!!:beer: :beer:

angels_gr
24/11/2005, 09:09
Μπράβο σου siokata και άντε να δούμε πότε θα βρεις χρόνο να μας κεράσεις.

:wave2: :beer: :wave2:

dukeandthecity
24/11/2005, 09:33
siokata φερτο αποψε στην Τουμπα να κανουμε βολτες στον στιβο με πανο:

Dodok εισαι κουραμπιες !!!!!

siokatas
25/11/2005, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Μπράβο σου siokata και άντε να δούμε πότε θα βρεις χρόνο να μας κεράσεις.

:wave2: :beer: :wave2:





:wave2:


τι να κανω ρε κωστα αφου ταπαμε καντε το meeting κυριακη να ερθουμε και μεις η πολυασχολη.......α το κερασμα κερασμα δεν το ξεχναω.....γ@μ@τ@ δεν μπορεσα να ερθω και σημερα.......θα σας στειλω τις μπυρες κατοικον λεμε αν δεν μπορεσω και στο επομενο.......

:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: