PDA

View Full Version : kalos eirtha !!!



Africa2004
18/11/2005, 09:09
kalimera kai kalos sas vrika sinAFRICAnakides eine poly endiaferin to forum sas kai tha boithiso kai ego opos mporo na gini kalitero ....:D
elpizo kai efxome kales voltes se olous kai makria apo malakes kai malakies.. na eimaste oloi geri ...


28336

matmat
18/11/2005, 09:17
Καλος μας βρηκες :lol:

και καλα να περασεις!!!


:smokin: :beer: :smokin:
:wave2:



Κράνος δεν φορας η δεν βλέπω καλά??:confused:

McGyver
18/11/2005, 09:19
Welcome!

:beer:

Africa2004
18/11/2005, 09:23
MORE FOROYSA ALLA TO EVGALA GIATI ME TIN THOLOYRA DEN EVLEPATIN TIFLA MOU:wave2:

iannis
18/11/2005, 11:15
welcome aboard skipper

bartlal
18/11/2005, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africa2004
kalimera kai kalos sas vrika sinAFRICAnakides eine poly endiaferin to forum sas kai tha boithiso kai ego opos mporo na gini kalitero ....:D
elpizo kai efxome kales voltes se olous kai makria apo malakes kai malakies.. na eimaste oloi geri ...


καλως ηρθες στο κλουβι με τις τρελλές!!!

αντε να ξαναγινουμε πολλοι αφρικανοι γιατι ΚΑΠΟΙΟΙ εδω μεσα πουλησαν την θεα αφρικα για να παρουν μην πω τι!!! βοηθαω παντως: φαινονται στην φωτο!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrolykos
18/11/2005, 18:08
καλος ηρθες στο στο φορουμ
εχει πολλα χρησιμα αρθρα για αφρικα
διαβασε οσα μπορεις









αν δεν βαριεσε βεβαια :winka:

tifoefs
19/11/2005, 16:03
Καλως ηρθες...........

Στα χιονια σταθερο γκαζι και φρεναρισμα με ταχυτητες αγαλια αγαλια !!

Φρενο πολυυυυ μαλακα οσο η θερμοκρασια περιβαλλοντος ειναι πανω απο μηδεν ειναι ΟΚ. Σε θερμοκρασια 0 εως -2 που σχηματιζεται παγος εκει γινεται πολυυ υ υυ υ επικινδυνο το οδοστρωμα....

Σε θερμοκρασιες -5 εως -30 τα λαστιχα κολλανε στο παγο και με σταθερο γκαζι παει καλα ....

Αν και το πειραμα καλο ειναι να το κανετε με κανα αναλωσιμο μηχανακι !!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Bil
19/11/2005, 16:19
Αφρικάνε καλώς σε βρήκαμε και πάρε και φωτό φίλου που το αφρικα το έχει για KTM...


Σε θερμοκρασιες -5 εως -30 τα λαστιχα κολλανε στο παγο και με σταθερο γκαζι παει καλα ....
Ναι καλά:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καο ο αναβάτης ;;;;;:uplate: :uplate:


28480

afrotwin
21/11/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Αφρικάνε καλώς σε βρήκαμε και πάρε και φωτό φίλου που το αφρικα το έχει για KTM...


Ναι καλά:Καο ο αναβάτης ;;;;;:

mia stigmi gia na katalavo..
esi file bil den ise africanos ala ir8es edo sto africa na kalosorisis kapion ke na epidiksis aftin tin anegkefali foto enos tipou agnoston stixion na odigai mia africa ksekranotos ke me tsigaro sto stoma
praksi entelos anegkefali ke akros epipolei

8es na mas pis kati me afto?

ine ontos ipodigmatiki energia xazomaras

esi ti 8elis na mas diksis me aftin tin foto?

8es na mas dosis kapio minima gia anegkefalous pou mpori na aniksoun to kefali tous ke na valoun ke fotia sto dasos peftontas?

nomizo mia peretero eksigisi ine aparetiti
den svino aftin tin ili8ia fotografia mexri na eksigi8is

Bil
21/11/2005, 13:20
Afrotwin, προσπερνάω την σαφέστατα επιθετική σου στάση και απαντάω ένα ένα τα ζητήματα που θέτεις.
1) Δεν μπήκα στο τμήμα των Αφρικα για να κάνω τον έξυπνο (το πώς αυτό το πετυχαίνει κάποιος με το να βάζει φωτό ίσως εμπίπτει στο δικό σου κώδικα συμπεριφοράς). Απλά πατώντας νέα μηνύματα έβγαλε και το μήνυμα του νέου μέλους και όπως και εμένα με υποδέχτηκαν κάποια άτομα με την εγγραφή μου, έτσι και εγώ απάντησα σε ένα νέο μέλος σαν εμένα. Αν θές καθαρά από ευγένεια της στιγμής. Το τμήμα με τα άφρικα σαφώς δεν είναι η πρώτη επιλογή μου στο moto.gr
2)Μια φωτογραφία ποτέ δεν είναι ηλίθια. Ενας αναβάτης μπορεί. Μπορεί να μην συμφωνείς με την πράξη του άλλου (ενδεχομένως και εγώ αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας) αλλά πιστεύω οτι όπως σε όλο το site θα υπάρχουν φωτογραφίες που δεν σου αρέσουν ή δεν συμφωνουν με την οδική σου συμπεριφορά ή ακόμα και με άλλα πιστεύω σου, δεν στέλνεις τέτοιες απαντήσεις στους φωτογράφους οτι θα τις σβήσεις ! Θα μπορούσε κάλλιστα κάποιος να βάλει την φωτό στα ανέκδοτα. Θα σε ενοχλούσε και εκεί ; Ούτε νομίζω οτι είναι η πρώτη φορά που βλέπεις φωτογραφία με ξεκράνωτο αναβάτη και τσιγάρο στο στόμα.
3) Δεν συνιστώ σε κανέναν να κάνει ο,τι βλέπει αφού το site είναι ενηλίκων και όλοι ξέρουμε τι είναι σωστό να κάνουμε, αλλό που καμιά φορά δεν το κάνουμε. Εκτός αν πάλι εσύ δεν έχεις ανέβει ποτέ στη ζωή σου σε δίκυκλο χωρίς κράνος (που και πάλι δεν έχει σημασία αυτό...).
4) Δηλαδή ένα άφρικα που κάνει σούζα αλλά ο αναβάτης φοράει κράνος και δεν καπνίζει είναι δεκτή και δεν σβήνεται ;
5) Το δάσος έιναι καλά και θα χαρώ πολύ να το δείς και μόνος σου αν βρεθείς ποτέ από εδώ.

afrotwin
21/11/2005, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Afrotwin, προσπερνάω την σαφέστατα επιθετική σου στάση και απαντάω ένα ένα τα ζητήματα που θέτεις.
1) Δεν μπήκα στο τμήμα των Αφρικα για να κάνω τον έξυπνο (το πώς αυτό το πετυχαίνει κάποιος με το να βάζει φωτό ίσως εμπίπτει στο δικό σου κώδικα συμπεριφοράς). Απλά πατώντας νέα μηνύματα έβγαλε και το μήνυμα του νέου μέλους και όπως και εμένα με υποδέχτηκαν κάποια άτομα με την εγγραφή μου, έτσι και εγώ απάντησα σε ένα νέο μέλος σαν εμένα. Αν θές καθαρά από ευγένεια της στιγμής. Το τμήμα με τα άφρικα σαφώς δεν είναι η πρώτη επιλογή μου στο moto.gr
2)Μια φωτογραφία ποτέ δεν είναι ηλίθια. Ενας αναβάτης μπορεί. Μπορεί να μην συμφωνείς με την πράξη του άλλου (ενδεχομένως και εγώ αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας) αλλά πιστεύω οτι όπως σε όλο το site θα υπάρχουν φωτογραφίες που δεν σου αρέσουν ή δεν συμφωνουν με την οδική σου συμπεριφορά ή ακόμα και με άλλα πιστεύω σου, δεν στέλνεις τέτοιες απαντήσεις στους φωτογράφους οτι θα τις σβήσεις ! Θα μπορούσε κάλλιστα κάποιος να βάλει την φωτό στα ανέκδοτα. Θα σε ενοχλούσε και εκεί ; Ούτε νομίζω οτι είναι η πρώτη φορά που βλέπεις φωτογραφία με ξεκράνωτο αναβάτη και τσιγάρο στο στόμα.
3) Δεν συνιστώ σε κανέναν να κάνει ο,τι βλέπει αφού το site είναι ενηλίκων και όλοι ξέρουμε τι είναι σωστό να κάνουμε, αλλό που καμιά φορά δεν το κάνουμε. Εκτός αν πάλι εσύ δεν έχεις ανέβει ποτέ στη ζωή σου σε δίκυκλο χωρίς κράνος (που και πάλι δεν έχει σημασία αυτό...).
4) Δηλαδή ένα άφρικα που κάνει σούζα αλλά ο αναβάτης φοράει κράνος και δεν καπνίζει είναι δεκτή και δεν σβήνεται ;
5) Το δάσος έιναι καλά και θα χαρώ πολύ να το δείς και μόνος σου αν βρεθείς ποτέ από εδώ.


den 8a mpo se leptomeries
ala o sxoliasmos sou te gelakia sou ke i fotografia ola odigoun se kapio simperasma geliopioisis oxi tis fotografias ala mia enias

afou den to katalavenis i den to kanis gia afton ton logo den to sizitame alo

ke safos sta anegdota 8a ixe kapio noima i fotografia ke 8a evgaze gelio ala edo pou den ine anegdota oute to ipolipo forum exi ali simasia

tespa
na ise kala

aln
21/11/2005, 23:15
Καλός ήρθες φίλε μας!

Πάντα όρθιος και γελαστός!!!!

TheOneAB
02/01/2006, 16:31
argamisi to 3erw alla...kalws ir8es stin parea mas!
Asxeto....re afro bas kai mazi me to sima tou pirati edio3es kai tipota allo?pou nai ta binelikia?

ΙΠΠΕΑΣ
02/01/2006, 17:22
Ρε παίδες αφού γελάστε όσο θέλετε στην αρχή, για πέστε μου έχει βγει κανένα κιτ με χιονοαλύσιδες για μηχανές?? (Πιθανότατα στη Γερμανία ή στην Αυστρία που έχουν πολλές μηχανές).

matmat
02/01/2006, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Ρε παίδες αφού γελάστε όσο θέλετε στην αρχή, για πέστε μου έχει βγει κανένα κιτ με χιονοαλύσιδες για μηχανές?? (Πιθανότατα στη Γερμανία ή στην Αυστρία που έχουν πολλές μηχανές).


Για κοιτα εδώ :

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=16195


και εδώ :

http://www.mv-motorrad.de


:wave2:

ΙΠΠΕΑΣ
02/01/2006, 18:22
:a23:

jimmis77
02/01/2006, 19:57
καλως ηρθες:beer: :beer: :beer:

DimChios
18/02/2006, 13:44
Kalws ki emena loipon! :wave2:

naxiotis
19/02/2006, 11:16
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.:a25: :a25: :a25: :a25: :a25: ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

koutroulis
20/02/2006, 15:09
paidia kalos irthate oloi!!!



:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

afrotwin
20/02/2006, 23:38
kalos tou olous psaxte olo to africa 8a vrite pola
min arxisete ke rotate osa sas exoume grapsi idi...:rotflmao:

geraneia
21/02/2006, 11:12
:beer: gia sas africanoi :beer:

naxiotis
31/03/2006, 09:51
αν και καθυστερημένα καλώστον!!!καλοτάξιδος.θα τα λέμε και απο εδώ και από site του club;) ;)