PDA

View Full Version : Μεταβίβαση από απόσταση



nikolas_tzan
03/12/2016, 22:17
Καλησπέρα φιλοι αναβάτες!
Ελπίζω να μην υπάρχει παρόμοιο θεμα, με μια αναζήτηση παντως δεν βρηκα κατι.

Έφτασε λοιπον η τιμημένη ώρα για την αγορά του πρώτου δικύκλου (μεταχειρισμένο εννοείται, φοιτητής γαρ). Η μηχανή-στόχος βρέθηκε, πήγα μέχρι θεσσαλονίκη από Πάτρα για να την δω, ελέγχθηκε σε συνεργείο εννοείται, και όλα φαίνονται να πηγαίνουν κατ' ευχήν. :cool:
Λόγω κακής συνεννόησης όμως η όλη διαδικασία καθυστέρησε και δεν προλάβαμε κεπ-τράπεζες κλπ, με αποτέλεσμα λόγω κτελ να γυρίσω πάτρα ναι μεν με την προφορική συμφωνία, αλλά χωρίς τη μηχανή. Η βαρεμάρα μου να ξανακάνω το δρομολόγιο είναι τουλάχιστον προφανής.

Η ερώτηση είναι η εξής: πως θα μπορέσω να κάνω εξ'αποστάσεως την μεταβίβαση αλλά και την πληρωμή με τρόπο που θα διασφαλίζει και σε εμένα και στον πωλητή ότι δεν θα εξαφανιστεί κανενας από τους δύο με τη μηχανη ή τα χρήματα (ανάλογα δηλαδη του τι θα γίνει πρώτο, η μεταβίβαση ή η πληρωμη). Τα κεπ σημειωτέον, δεν μου έδωσαν κάποια λύση. Ίσως μπορεί να γίνει τίποτα μέσω αστυνομίας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Stefanos73
03/12/2016, 22:24
Για να γίνει αυτό πρέπει να υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη.
Ο αγοραστής βάζει τα χρήματα στην τράπεζα και ο πωλητής του ετοιμάζει μια υπεύθυνη δήλωση με θεωρημένη την υπογραφή του στο Κ.Ε.Π. με την οποία του εκχωρεί το δικαίωμα να προχωρήσει στις απαραίτητες ενέργειες, προκειμένου να πραγματοποιηθεί η μεταβίβαση. Ο πωλητής μαζί με την υπεύθυνη δήλωση και τα υπόλοιπα έγγραφα του οχήματος, στέλνει και ένα θεωρημένο αντίγραφο της ταυτότητάς του.
Δεν θέλω να γίνω βαρετός αλλά αυτό απαιτεί 1000% εμπιστοσύνη.:nono:

ggs
03/12/2016, 22:38
Θα πρέπει να μεσολαβησει τρίτο πρόσωπο με εξουσιοδότηση.
Ή κάποιος δικός σου στην Θεσσαλονίκη ή κάποιος δικός του στην Πάτρα.

Ή να μην βαριέστε και να κατέβει ή αυτός Πάτρα ή να ανέβεις έσυ θεσνικη και να βρείτε τα έξοδα στην τιμή.

Tedvj23
03/12/2016, 22:41
Νεος εισαι ,φοιτητης εισαι κανε το ταξηδακι ξανα για να γινουν ολα "σιγουρα"..

Υ.γ.Τι μοτο ειναι πατρα δεν υπαρχει τιποτα..?

nikolas_tzan
03/12/2016, 22:43
Για να γίνει αυτό πρέπει να υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη.
Ο αγοραστής βάζει τα χρήματα στην τράπεζα και ο πωλητής του ετοιμάζει μια υπεύθυνη δήλωση με θεωρημένη την υπογραφή του στο Κ.Ε.Π. με την οποία του εκχωρεί το δικαίωμα να προχωρήσει στις απαραίτητες ενέργειες, προκειμένου να πραγματοποιηθεί η μεταβίβαση. Ο πωλητής μαζί με την υπεύθυνη δήλωση και τα υπόλοιπα έγγραφα του οχήματος, στέλνει και ένα θεωρημένο αντίγραφο της ταυτότητάς του.
Δεν θέλω να γίνω βαρετός αλλά αυτό απαιτεί 1000% εμπιστοσύνη.:nono:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Στέφανε. Όσο συνεννοήσιμος και εμπιστεύσιμος και αν μου φάνηκε ο πωλητής, η αλήθεια είναι πως δυσκολεύομαι να βαλω 1200 ευρώ σε ένα λογαριασμό και να περιμένω μετά αυτός να τηρήσει τη συμφωνία. Ακόμα και η μάνα μου να ήταν που λέει ο λόγος, κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν θα εξαφανιστεί την ίδια μέρα. Με βλέπω να ξαναπηγαίνω για μπουγατσες στο λευκο πυργο γαμωτο...

Stefanos73
03/12/2016, 22:45
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Στέφανε. Όσο συνεννοήσιμος και εμπιστεύσιμος και αν μου φάνηκε ο πωλητής, η αλήθεια είναι πως δυσκολεύομαι να βαλω 1200 ευρώ σε ένα λογαριασμό και να περιμένω μετά αυτός να τηρήσει τη συμφωνία. Ακόμα και η μάνα μου να ήταν που λέει ο λόγος, κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν θα εξαφανιστεί την ίδια μέρα. Με βλέπω να ξαναπηγαίνω για μπουγατσες στο λευκο πυργο γαμωτο...

Δεν σε χαλάει...:)

nikolas_tzan
03/12/2016, 22:48
Σύμφωνοι ρε σεις... Αυτός δεν γίνεται όμως να έρθει Πάτρα επειδη έχει μεταναστεύσει εξωτερικό (το μηχανακι το είδα μέσω δικού του ατόμου στη μπουγατσούπολη) και εγω βαριέμαι να ξαναπαω πάνω επειδη πηγα προχθες :Ρ έχουμε και σχολή ναουμε, υποχρεώσεις κλπ και το ταξιδι ειναι 14 ωρες περα δωθε.... θα προτιμουσα να το αποφυγω. Το μηχανακι ειναι hyosung gtr 250 (χωρίς σχόλια, κατέληξα σε αυτό μετα απο ΠΟΛΛΗ σκεψη και συζητησεις). Η αστυνομία δεν παιζει να βοηθησει με καποιο τρόπο;

συγκλονιζομαι απο τις αμεσες απαντησεις παντως... σας ευχαριστω :)

SHOOTER045
03/12/2016, 22:50
Θα πρέπει να μεσολαβησει τρίτο πρόσωπο με εξουσιοδότηση.
Ή κάποιος δικός σου στην Θεσσαλονίκη ή κάποιος δικός του στην Πάτρα.

Ή να μην βαριέστε και να κατέβει ή αυτός Πάτρα ή να ανέβεις έσυ θεσνικη και να βρείτε τα έξοδα στην τιμή.

Αυτό
Δηλαδή
Σε άτομο δικο σου κανεις εξουσιοδότηση να μεταβιβάσει για σένα την μοτο που θα πάρει απο τον τάδε .
Τον πληρώνει
Την βάζει σε μια μεταφορική
Και τέλος
Η ξαναρχεσαι σαλονικα και τα γλιτωνεις όλα αυτά.

Stefanos73
03/12/2016, 22:50
Σύμφωνοι ρε σεις... Αυτός δεν γίνεται όμως να έρθει Πάτρα επειδη έχει μεταναστεύσει εξωτερικό (το μηχανακι το είδα μέσω δικού του ατόμου στη μπουγατσούπολη) και εγω βαριέμαι να ξαναπαω πάνω επειδη πηγα προχθες :Ρ έχουμε και σχολή ναουμε, υποχρεώσεις κλπ και το ταξιδι ειναι 14 ωρες περα δωθε.... θα προτιμουσα να το αποφυγω. Το μηχανακι ειναι hyosung gtr 250 (χωρίς σχόλια, κατέληξα σε αυτό μετα απο ΠΟΛΛΗ σκεψη και συζητησεις). Η αστυνομία δεν παιζει να βοηθησει με καποιο τρόπο;

συγκλονιζομαι απο τις αμεσες απαντησεις παντως... σας ευχαριστω :)

Ναι. Να τον ψάξει άμα σου φάει τα λεφτά και γίνει μπουχός! Αυτά.

ptc
03/12/2016, 22:50
Δεν υπαρχει καποιος γνωστος σου στη Θεσσαλονικη; Με μια εξουσιοδοτηση στο ονομα του (τη στελνεις ταχυδρομικα) θα γινει η δουλεια σου.

edit: Μαζι με τον shooter ποσταραμε το ιδιο πραγμα.

SHOOTER045
03/12/2016, 22:51
Σύμφωνοι ρε σεις... Αυτός δεν γίνεται όμως να έρθει Πάτρα επειδη έχει μεταναστεύσει εξωτερικό (το μηχανακι το είδα μέσω δικού του ατόμου στη μπουγατσούπολη) και εγω βαριέμαι να ξαναπαω πάνω επειδη πηγα προχθες :Ρ έχουμε και σχολή ναουμε, υποχρεώσεις κλπ και το ταξιδι ειναι 14 ωρες περα δωθε.... θα προτιμουσα να το αποφυγω. Το μηχανακι ειναι hyosung gtr 250 (χωρίς σχόλια, κατέληξα σε αυτό μετα απο ΠΟΛΛΗ σκεψη και συζητησεις). Η αστυνομία δεν παιζει να βοηθησει με καποιο τρόπο;

συγκλονιζομαι απο τις αμεσες απαντησεις παντως... σας ευχαριστω :)

Η αστυνομία γιατί?
Κλεμμένο είναι??? :bawl:

ptc
03/12/2016, 22:53
Η αστυνομία γιατί?
Κλεμμένο είναι??? :bawl:

Να συνοδευσει τον πωλητη για να κανει τη μεταβιβαση με πιστολι στον κροταφο και ετσ' μαλλον. :bawl:

nikolas_tzan
03/12/2016, 22:53
Δεν υπαρχει καποιος γνωστος σου στη Θεσσαλονικη; Με μια εξουσιοδοτηση στο ονομα του (τη στελνεις ταχυδρομικα) θα γινει η δουλεια σου.

καποιος που να εμπιστεύομαι αρκετά δεν υπάρχει δυστυχως. είμαι σνομπαρία πρωτευουσιάνος βλεπεις... μόνο μερικοι φίλοι απο τη σχολή στην πατρα αλλά και αυτοί θα γυρίσουν τα χριστούγεννα πανω

nikolas_tzan
03/12/2016, 22:54
Νταξει με γλεντησατε κανονικά με την ιδέα για την αστυνομία ε; :p αφού είναι καλοί και μας βοηθάνε, κάτι θα μπορούσε να γίνει :lol:

Tedvj23
03/12/2016, 22:57
Δεν εχεις δει γλεντι γιαυτο το λες..:bawl:

Υ.γ.Hyosung για παντα!!!:uplate:

ptc
03/12/2016, 22:59
Μια αλλη περιπτωση ισως θα ηταν να απευθυνθεις σε μια σχολη οδηγων. Γενικα διεκπεραιωνουν μεταβιβασεις, ισως να μπορουσαν να αποτελεσουν τον ουδετερο ενδιαμεσο κρικο;
Δεν ξερω αν γινεται, μια ιδεα λεω.

Πχ παει τα χαρτια που χρειαζονται για τη μεταβιβαση ο πωλητης στη σχολη και οταν σε βεβαιωσουν απο τη σχολη πως τα εχουν του καταθετεις τα λεφτα.

nikolas_tzan
03/12/2016, 22:59
Υ.γ.Hyosung για παντα!!!:uplate:

πες τα ρε φιλε... έχω φάει τόσο bullying αυτες τις μέρες

Stefanos73
03/12/2016, 22:59
Νταξει με γλεντησατε κανονικά με την ιδέα για την αστυνομία ε; :p αφού είναι καλοί και μας βοηθάνε, κάτι θα μπορούσε να γίνει :lol:

Πάρε πρώτα το Hyosung και μετά βλέπεις!

nikolas_tzan
03/12/2016, 23:00
Μια αλλη περιπτωση ισως θα ηταν να απευθυνθεις σε μια σχολη οδηγων. Γενικα διεκπεραιωνουν μεταβιβασεις, ισως να μπορουσαν να αποτελεσουν τον ουδετερο ενδιαμεσο κρικο;
Δεν ξερω αν γινεται, μια ιδεα λεω.

Πχ παει τα χαρτια που χρειαζονται για τη μεταβιβαση ο πωλητης στη σχολη και οταν σε βεβαιωσουν απο τη σχολη πως τα εχουν του καταθετεις τα λεφτα.

ωραια αυτη η ιδέα, δεν μου είχε περάσει από το μυαλό... θα ρωτήσω στη σχολή μου μπας και γίνεται τιποτα τετοιο... επόμενοοοος για ιδεα τωρα που γυριζει!!!:a014:

ggs
03/12/2016, 23:01
Φιλαράκι, αυτήν την δυσκολία αγοράς του hyosung δες την σαν καρμα...

SHOOTER045
03/12/2016, 23:12
Πέρα απο την πλάκα
Αγορασα μηχανή χωρίς να είμαι παρών.
Του έστειλα εξουσιοδότηση,την μεταβίβασε σε εμένα.
Την έβαλε σε μεταφορική και του έστειλα τα λεφτά.

nikolas_tzan
03/12/2016, 23:14
Πέρα απο την πλάκα
Αγορασα μηχανή χωρίς να είμαι παρών.
Του έστειλα εξουσιοδότηση,την μεταβίβασε σε εμένα.
Την έβαλε σε μεταφορική και του έστειλα τα λεφτά.

Άμα δεν του τα έβαζες τα λεφτά τι θα έκανε; θα κυνήγαγε το φορτηγο της μεταφορικής α λα φαρ γουέστ; :p

SHOOTER045
03/12/2016, 23:25
Είχε όλα τα στοιχεία μου.
Όπως και εγώ τα δικά του

7Tolis
03/12/2016, 23:56
Είχε όλα τα στοιχεία μου.
Όπως και εγώ τα δικά του

Άρα ήξερες που μένει. Άμα ήθελε ας έκανε στιαπου.

Να απαντήσω και εγώ στον φίλο μας. Το μηχανάκι και ειδικά, το μηχανάκι που θες να γίνει δικό σου, πας και το παίρνεις. Θα σε ταξιδεύει, θα το φροντιζεις και θα σε φροντίζει. Πας ξανά επάνω και το παίρνεις και κατεβαινεις roadtrip και γνωριζεστε κιόλας στο δρόμο και κάνετε μποντινγκ που λένε και στο χωριό μ'.

ptc
04/12/2016, 00:26
Εγώ πάλι δε βρίσκω και πολύ καλή ιδέα το μεγάλο ταξίδι με μηχανή (και δη Hyosung) που μόλις αγοράστηκε μεταχειρισμένη. Μπορεί να υπάρχουν κάποια κρυμμένα προβλήματα στο εργαλείο που καλό θα ήταν να μην τα ανακαλύψει εν μέσω τόσο μεγάλου ταξιδιού.

nikolas_tzan
04/12/2016, 00:38
Άρα ήξερες που μένει. Άμα ήθελε ας έκανε στιαπου.

Να απαντήσω και εγώ στον φίλο μας. Το μηχανάκι και ειδικά, το μηχανάκι που θες να γίνει δικό σου, πας και το παίρνεις. Θα σε ταξιδεύει, θα το φροντιζεις και θα σε φροντίζει. Πας ξανά επάνω και το παίρνεις και κατεβαινεις roadtrip και γνωριζεστε κιόλας στο δρόμο και κάνετε μποντινγκ που λένε και στο χωριό μ'.

καλή ιδέα... αν είχα τελειώσει και τα μαθήματα για το δίπλωμα θα ήταν ακόμα καλύτερη :Ρ

TROOPER
04/12/2016, 07:39
................

Να απαντήσω και εγώ στον φίλο μας. Το μηχανάκι και ειδικά, το μηχανάκι που θες να γίνει δικό σου, πας και το παίρνεις. Θα σε ταξιδεύει, θα το φροντιζεις και θα σε φροντίζει. Πας ξανά επάνω και το παίρνεις και κατεβαινεις roadtrip και γνωριζεστε κιόλας στο δρόμο και κάνετε μποντινγκ που λένε και στο χωριό μ'.

με τι μωρε? με Hyosung???

πας καλα?

SHOOTER045
04/12/2016, 09:23
καλή ιδέα... αν είχα τελειώσει και τα μαθήματα για το δίπλωμα θα ήταν ακόμα καλύτερη :Ρ

Τώρα τα δεδομένα αλλάζουν.
Όλη αυτή τη διαδρομή χωρίς δίπλωμα!!!
ΝΙΕΤ

vaska
04/12/2016, 10:06
Μην το πάρεις μάστορα, είναι καρμικό. Στο είπανε πιο πάνω. Άσε που δεν έχεις δίπλωμα. Θα μου πεις θα είναι συνεργείο συνέχεια. Ναι δεν λέω αλλά από το σπίτι σου μέχρι το συνεργείο συμβαίνουν πολλά.
Άστο να πάει στο καλό και ψάξε Πάτρα να βρεις μηχανάκι. Παλιότερα προ εποχής ιντερνετ λέγαμε μηχανάκι που δεν πουλιέται στον τόπο που κυκλοφορεί να το ψάξεις 3 φορές πριν το πάρεις. Τα δεδομένα βέβαια έχον αλλάξει και μέσω φόρουμ όλοι έχουμε φίλους παντού, αλλά γιατί να πάρεις από Θεσ/νίκη μηχανάκι και δη Hyosung. Και μόνο που λες την μάρκα κιτρινίζει η γλώσσα σου.
Γνώμη μου και δεν το λέω για να περάσει η ώρα!

mikes
04/12/2016, 10:23
αυτό το πραμα παντως που οι περισσοτεροι εδω μεσα, θεωρείτε πως οτι μηχανακι η μαρκα του ακούγεται σαν τσιγαροβηχας, κανει μονο για σκραπ και τιποτα άλλο, ποτε δε μπορεσα να το καταλαβω... :lol:

vaska
04/12/2016, 10:32
αυτό το πραμα παντως που οι περισσοτεροι εδω μεσα, θεωρείτε πως οτι μηχανακι η μαρκα του ακούγεται σαν τσιγαροβηχας, κανει μονο για σκραπ και τιποτα άλλο, ποτε δε μπορεσα να το καταλαβω... :lol:Αυτό κάνει και για κάτι άλλο ας πούμε?

karellen
04/12/2016, 14:36
Πάτρα-Θεσσαλονίκη δεν είναι και ό,τι βολικότερο για βόλτα,μην τον φας κιόλας τον άνθρωπο.

SHOOTER045
04/12/2016, 14:41
Πάτρα-Θεσσαλονίκη δεν είναι και ό,τι βολικότερο για βόλτα,μην τον φας κιόλας τον άνθρωπο.

Το παλικάρι το είπε καθαρά


nikolas_tzan Προβολή μηνύματος
καλή ιδέα... αν είχα τελειώσει και τα μαθήματα για το δίπλωμα θα ήταν ακόμα καλύτερη


Αν είχα τελειώσει και είχα δίπλωμα.
Οποτε όχι για Θεσσαλονίκη-Πάτρα
Ούτε για Θεσσαλονίκη-Πλαταμώνα τον βλέπω

nikolas_tzan
04/12/2016, 18:06
Μην το πάρεις μάστορα, είναι καρμικό. Στο είπανε πιο πάνω. Άσε που δεν έχεις δίπλωμα. Θα μου πεις θα είναι συνεργείο συνέχεια. Ναι δεν λέω αλλά από το σπίτι σου μέχρι το συνεργείο συμβαίνουν πολλά.
Άστο να πάει στο καλό και ψάξε Πάτρα να βρεις μηχανάκι. Παλιότερα προ εποχής ιντερνετ λέγαμε μηχανάκι που δεν πουλιέται στον τόπο που κυκλοφορεί να το ψάξεις 3 φορές πριν το πάρεις. Τα δεδομένα βέβαια έχον αλλάξει και μέσω φόρουμ όλοι έχουμε φίλους παντού, αλλά γιατί να πάρεις από Θεσ/νίκη μηχανάκι και δη Hyosung. Και μόνο που λες την μάρκα κιτρινίζει η γλώσσα σου.
Γνώμη μου και δεν το λέω για να περάσει η ώρα!

Δεκτή κάθε γνώμη, αλλά και μια αιτιολόγηση θα ήταν ακόμα καλύτερη. Είχες κάποιο φίλο με το συγκεκριμένο μηχανάκι και μου το λες αυτο; Ή απλά ακολουθούμε τη λογική πως "ό,τι δεν ξέρω, δεν το εμπιστεύομαι";

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
04/12/2016, 18:11
EAN σου εκανε ΚΛΙΚ ανεβα και παρτο.:beer:

Cpt_Slow
04/12/2016, 18:20
μονο με εμπιστοσυνη ή πληρωμη με..paypal
Σε εσενα θα φτασει με μεταφορικη?

karellen
04/12/2016, 19:45
Ιιιιισως μπορεί να γίνει ως εξής: Του στέλνεις μια εξουσιοδότηση στη Θεσσαλονίκη να αναλάβει αυτός τη μεταβίβαση και ύστερα σου στέλνει τη μοτό με μεταφορική και ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ,ώστε να μην μπορείς να την παραλάβεις αν δεν δώσεις τα λεφτά.
Φυσικά πρέπει να συνεννοηθείς λεπτομερώς με τον πωλητή.

SONone
05/12/2016, 00:36
ρε παλικαρι χαθηκε η αθηνα? πουλανε και εδω τετοια ριμαδ.... εεεε μαρκες... και 1200€ για Hyosung??

vaska
05/12/2016, 10:38
Δεκτή κάθε γνώμη, αλλά και μια αιτιολόγηση θα ήταν ακόμα καλύτερη. Είχες κάποιο φίλο με το συγκεκριμένο μηχανάκι και μου το λες αυτο; Ή απλά ακολουθούμε τη λογική πως "ό,τι δεν ξέρω, δεν το εμπιστεύομαι";Φίλτατε αν έκανες την έρευνά σου κι έχεις καταλήξει ότι είναι οκ για τα λεφτά που θα δώσεις, αξιόπιστο και ότι σε αυτά τα χρήματα δεν βρίσκεις κάτι πιο επώνυμο, go for it. Εγώ σου ζητώ συγνώμη. Αλλά κάνε την χάρη στον εαυτόν σου και βγάλε δίπλωμα. μην κάνεις ούτε μέτρο χωρίς.
Καλά χιλιόμετρα να έχεις και πάντα όρθιος.
:wave2:

nikolas_tzan
05/12/2016, 11:15
Φίλτατε αν έκανες την έρευνά σου κι έχεις καταλήξει ότι είναι οκ για τα λεφτά που θα δώσεις, αξιόπιστο και ότι σε αυτά τα χρήματα δεν βρίσκεις κάτι πιο επώνυμο, go for it. Εγώ σου ζητώ συγνώμη. Αλλά κάνε την χάρη στον εαυτόν σου και βγάλε δίπλωμα. μην κάνεις ούτε μέτρο χωρίς.
Καλά χιλιόμετρα να έχεις και πάντα όρθιος.
:wave2:

Δεν τίθεται θέμα συγνώμης προφανώς φιλε! Απλώς επειδή είμαι και στο πιο δύσκολο στάδιο, αυτό της τελικής απόφασης, άν ήξερες κάτι παραπάνω και είχες μια συγκεκριμένη γνώμη, θα ήθελα πολύ να την ξέρω. Την ερευνά μου προφανώς την έχω κάνει, δεδομένου οτι μαζευω 2 χρονια τα λεφτά για να παρω επιτέλους μηχανή, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως κλεινω τα αυτιά μου στο τι θα μου πει καποιος που ίσως ξερει περισσότερα. Παντως ss 2μισαρι του 09' με 23k χλμ και 1200 ευρώ ΧΩΡΙΣ καποιο μεγαλο προβλημα, έ δεν νομιζω οτι θα βρω ουτε στην αθηνα ουτε σε επώνυμο.
Και ΠΡΟΦΑΝΩΣ ουτε μετρο χωρις διπλωμα. Ειπαμε καυλωμενος για μηχανες αλλά η ζωή μας πανω από ολα :Ρ

theofilos888
05/12/2016, 15:10
αυτό το πραμα παντως που οι περισσοτεροι εδω μεσα, θεωρείτε πως οτι μηχανακι η μαρκα του ακούγεται σαν τσιγαροβηχας, κανει μονο για σκραπ και τιποτα άλλο, ποτε δε μπορεσα να το καταλαβω... :lol:

Την ιδια αποψη εχουν κ για τα χοντα.... :p

ionized
05/12/2016, 19:17
θα ελεγα πρωτα διπλωμα και μετα αγορα.
καταλαβαινω η κ@υλα ειναι κ@υλα αλλα αμα χτυπα ξυλο γινει κατι την εβαψες