PDA

View Full Version : Αντίβαρα για τιμόνι φ14



antsoar
08/12/2016, 15:37
Πριν από λίγες μέρες πάω να πάρω την μηχανή και βλέπω ότι έλειπε το ένα αντίβαρο. Δεν ξέρω αν το πήρε κάποιος ή αν έφυγε μόνο του στο δρόμο. Στην δεύτερη περίπτωση ελπίζω τουλάχιστον να μην το έφαγε κανένας κατακούτελα :dizzy: .

Εχθές, έβγαλα και το άλλο για να δω αν θα είχα κραδασμούς. Καμία συνέπεια, δεν κατάλαβα κανένα τρέμουλο ή κάτι τέτοιο. Παρ' όλα αυτά δεν θα το αφήσω με τίποτα έτσι με τις τρύπες. Βγήκα λοιπόν σήμερα για αγορά νέων. Αλλά έλα που το τιμόνι είναι αλλαγμένο, ένα renthal αλουμινίου φ14, και στην συντριπτική πλειοψηφία όσων βρήκα στην αγορά είναι για σιδερένια φ16. Δεν θα σχολιάσω το γεγονός ότι κάποιοι προσπάθησαν να μου πουλήσουν φ16 με πατέντες του στυλ "ξύσε το λαστιχάκι να χωρέσει", ή "να λίγο θα είναι προς τα έξω εδώ αλλά δεν φαίνεται". Το θέμα είναι ότι δεν βρήκα πουθενά αυτό που ψάχνω.

Αυτό που ψάχνω είναι αντίβαρο κατά προτίμηση μπλε, φ14, αν γίνεται να μην κοστίζει και μια περιουσία ακόμα καλύτερα.

DrBig
08/12/2016, 16:16
Πηγαινε παρε μεταλλικα ουπα για πολλα ζορια στη διασταση που θες, βιδες και ροδελλες απο ενα χρωματοπωλειο.
Υπαρχουν ανθρωποι και δη και μοτοσυκλετιστες που αγοραζουν την σημερον εξιδικευμενα ανδιβαρα;
Ω καιροι, ω ηθη....

antsoar
08/12/2016, 18:33
Πηγαινε παρε μεταλλικα ουπα για πολλα ζορια στη διασταση που θες, βιδες και ροδελλες απο ενα χρωματοπωλειο.
Υπαρχουν ανθρωποι και δη και μοτοσυκλετιστες που αγοραζουν την σημερον εξιδικευμενα ανδιβαρα;
Ω καιροι, ω ηθη....

Δεν είναι rat-bike ρε φίλε :lol:

viper1
08/12/2016, 22:25
Δεν είναι rat-bike ρε φίλε :lol:

Ναι αλλά αν γίνει μπορεί και να σαρεσει:lol:

ggs
08/12/2016, 22:42
Αντώνη, δες και στο uride ή στο stelpet.
Έχουν από φτηνά κινέζικα με πολλά χρώματα μέχρι πιο ποιοτικά πχ valtermoto

antsoar
08/12/2016, 22:52
Ναι αλλά αν γίνει μπορεί και να σαρεσει:lol:

Custom ναι, εξάλλου εν μέρη είναι ήδη, αλλά όχι rat ρε φίλε, δεν μπορώ ούτε να τα βλέπω :eek::sick: :lol:

antsoar
08/12/2016, 23:09
Αντώνη, δες και στο uride ή στο stelpet.
Έχουν από φτηνά κινέζικα με πολλά χρώματα μέχρι πιο ποιοτικά πχ valtermoto

Στο στελπετ ήμουν το πρωί, έχουν απίστευτη ποικιλία σε φ16... και δυο τεμάχια σε φ14, ένα χρυσό και ένα ασημί :lol:

Στο uride, αυτά που μου άρεσαν το σαιτ τα λέει σε έλλειψη, αλλά θα κάνω μια βόλτα και απο εκεί.

Thanks :beer::beer::beer:

vaska
09/12/2016, 00:13
Στο στελπετ ήμουν το πρωί, έχουν απίστευτη ποικιλία σε φ16... και δυο τεμάχια σε φ14, ένα χρυσό και ένα ασημί :lol:

Στο uride, αυτά που μου άρεσαν το σαιτ τα λέει σε έλλειψη, αλλά θα κάνω μια βόλτα και απο εκεί.

Thanks :beer::beer::beer:Και τι?? δεν σου άρεσε το χρυσό??? :p