PDA

View Full Version : Περι sym wolf!



Ta.saras
08/12/2016, 17:20
Καλησπερα στο φορουμ!

Εδώ και αρκετo καιρο ψαχνω για μια μηχανη 125cc και τελευταία τείνω προς το wolf. Ναι ξέρω καλύτερα να παω προς το 250 αλλα περιορίζομαι (και θα περιορίζομαι για πολυ καιρο) λογω διπλωματος, αλλα μενω και σε νησι που οι αποστασεις ειναι κοντινες σχετικα. Η ιδεα του παπιου δεν με προσελκυει (εχω αυτη τη στιγμη ενα sprinter 72cc). Μετα απο αρκετο ψαξιμο λοιπον και αλλαγη της γνωμης μου πολλες φορες καταληγω στο λυκακι, επειδή σαν εμφανιση ειναι πολυ ωραιο (το πετυχα καπου παρκαρισμενο και το χαζευα για πολυ ωρα) και κυριοτερο ειναι οικονομικο! Αλλα οπως και να εχει καποιοι ενδοιασμοι μου δημιουργουνται. Επομενως θα ηθελα να με διαφωτισετε οσο γινεται. Ρωτησα γνωστους και φιλους για αυτο το μηχανακι και ειναι διχασμενες οι αποψεις (ακουσα και το "παρε χοντα να ξενοιασεις" που δεν ξερω αν ισχυει) αλλα κανενας απο αυτους δεν ειχε καποια εμπειρια με αυτο για αυτο θεωρησα καλυτερα να σας ρωτησω.

Σαν 125 ειναι βαρυ, αυτο θα με εμποδισει καπου? Δηλαδη θα το κοβει το μηχανακι? Ισως να το κανει οχι τοσο σβελτο οσο θα μπορουσε? Αν ναι υπαρχει καποιο κιτ για μεγαλωμα (πχ το sprinter που εχω 72cc) ή καποιος τροπος να ελαφρυνει το μηχανακι (πχ ειδα οτι εχει αρκετα ογκωδη εξατμιση)?

Η sym ειναι γνωστη για τα σκουτερ και αυτη ειναι βασικα η πρωτη μοτυσκλετα της. Ειναι λοιπον αξιοπιστη? Βγαζει προβληματα σχετικα μακροχρονια και αν ναι τι?

Το μηχανακι προκειται λοιπον να δουλεψει και για μικροταξιδακια. Τα 90-100 χλμ την ωρα θα ειναι το μεγιστο που θα τρεχω και σπανια και καποιες φορες θα εχω δευτερο ατομο. Θα με ικανοποιει?

Φυσικα θα ηθελα να ακουσω και την εμπειρια/γνωμη σας για αυτο!

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

lefterman
10/12/2016, 09:57
Άφοβα κατά την γνώμη μου. Υπάρχει και το αντίστοιχο μηχανάκι σε 250cc. Ψάξε το,θα σου αρέσει το ίδιο και θα σου είναι σίγουρα άνετο για την χρήση που το θες.

TsoliasGR
22/08/2017, 13:13
Το 125 είναι προβληματικό.
Βγάζει συχνά διάφορα θέματα.
Το 250 απο την άλλη που το έχω ειναι ΑΣΤΕΡΙ.
Είναι απροβλημάτιστο το παω και ταξιδάκια ενίωτε μακρινούτσικα.
Δεν καίει,δεν έχει παρουσιάσει τιποτα ακόμα μεχρι τις 40000 που το έχω εύκολη συντήρηση, τι άλλο να πώ;Πολύ καλη εμπειρία οδήγησης αν μη τι άλλο.