PDA

View Full Version : Έκθεση Μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα την άνοιξη του 2017



Σελίδες : [1] 2

lleonidas
09/12/2016, 00:04
Ο Γενικός Διευθυντής του ΣΕΑΑ Δ.Πάτσιος επιβεβαίωσε τις φήμες για τη διοργάνωση έκθεσης μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα.Η έκθεση σχεδιάζεται για τις 21-24 Απριλίου 2017 ενώ ακόμα δεν έχουν κλείσει όλα τα ζητήματα περί της διοργάνωσης.
Σύμφωνα με το Bikeit (http://www.bikeit.gr/articles/world-news/10313-nea-kosmou-2016-ekthesi-motosikletas-stin-ellada-2017.html) , ακούγεται ότι ίσως εμπλακεί σ'αυτό ο γνωστός διοργανωτής Κ.Λαμάρης.
Αναμένονται περισσότερες διευκρινίσεις από το ΣΕΑΑ τη Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου.

mikes
09/12/2016, 06:59
μια χαρα!! 21-24 ε?? ε λοιπον κατά τις 12 θα βγει ανακοινωση ότι ακυρώνεται...

amyroukai
09/12/2016, 09:43
Το είδα και εγώ χτες, αλλά η προηγούμενη εμπειρία με τις εκθέσεις είναι μάλλον κωμική και ο Μικές έχει δίκιο. Θα χαρώ να γίνει, δεν κρατάω καν καλάθι.

thunder ace
09/12/2016, 09:47
21 Απριλιου; :a01:

MG-KTiNoS
09/12/2016, 09:57
21 Απριλιου; :a01:

:moutza:

theofilos888
09/12/2016, 10:29
24 Απριλιου δεν πεφτει το πασχα 'η θυμαμαι λαθος;

astroman76
09/12/2016, 11:29
τον Απριλιο ηδη τα νεα μηχανακια ειναι στα μαγαζια....

theofilos888
09/12/2016, 11:33
τον Απριλιο ηδη τα νεα μηχανακια ειναι στα μαγαζια....

Νομιζω αυτη ειναι η εννοια.... ερχεστε, τα βλεπετε και αγοραζετε αυτα ακριβως τα μηχανακια, γιατι δεν εχουμε και αλλα! χαχαχαχαχαχ

astroman76
09/12/2016, 11:35
Κατι σαν εμποροπανηγυρη.

Ζεύκας
09/12/2016, 14:56
Νομίζω πως πρόκειται για την πρώτη σοβαρή απόπειρα διοργάνωσης έκθεσης
μοτοσυκλετών από το 2008 και θέλω να πιστεύω πως θα έχει επιτυχία :)

Billymuse
09/12/2016, 15:39
24 Απριλιου δεν πεφτει το πασχα 'η θυμαμαι λαθος;

Στις 16 Πρώτα ο θεός...

leo1964
09/12/2016, 16:51
Μακάρι να γίνει.

devil's animal
09/12/2016, 17:07
Μακάρι να γίνει.

το πασχα? γινετε καθε χρονο! δεν τον φοβαμαι Αυτον...

leo1964
09/12/2016, 20:45
το πασχα? γινετε καθε χρονο! δεν τον φοβαμαι Αυτον...

Αααα ούτε εγώ

lleonidas
09/12/2016, 22:54
Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ (http://www.motomag.gr/news/epikairotita/ekthesi-motosykletas-2017) ...παρουσιάζεται ως ειλημμένη η απόφαση για διεξαγωγή της έκθεσης από το Σύνδεσμο.

lleonidas
10/02/2017, 23:48
Με απόφαση όλων των εταιριών-μελών του κλάδου δικύκλων του ΣΕΑΑ, για πρώτη φορά μετά το 2008 όλες οι εταιρίες συμμετέχουν με όλα τους τα μοντέλα σε μια μεγάλη έκθεση οι πύλες της οποίας θα ανοίξουν την Πέμπτη 20 Απριλίου για 5 ημέρες.

Ως καταλληλότερος χώρος επιλέχθηκε το εκθεσιακό κέντρο της ξιφασκίας στο πρώην δυτικό αεροδρόμιο στον Αγ. Κοσμά. Ο ενιαίος χώρος των 7.000 και πλέον τετραγωνικών μέτρων κρίθηκε ο καταλληλότερος για να φιλοξενήσει την μεγάλη αυτή διοργάνωση με τους δεκάδες εκθέτες και τους χιλιάδες επισκέπτες, που αναμένεται να παρευρεθούν.
Η νέα εποχή που αρχίζει για τον θεσμό της έκθεσης μοτοσυκλέτας θα χαρακτηρίζεται από πληρότητα σε εκθέτες μοτοσυκλετών, scooter, αξεσουάρ, υπηρεσιών αλλά και από ένα έντονα γιορτινό κλίμα με δεκάδες προγραμματισμένες παράλληλες εκδηλώσεις και παρουσιάσεις.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της διοργάνωσης θα ανακοινωθεί από το επίσημο site της έκθεσης, το οποίο θα βρίσκεται στον "αέρα" από τις αρχές Μαρτίου. Από Πέμπτη 20 έως και Δευτέρα 24 Απριλίου η έκθεση θα λειτουργεί καθημερινά από τις 14:00 έως τις 21:00 και το Σαββατοκύριακο από τις 10:00 το πρωί.

Ανάδοχος οργανωτής της έκθεσης είναι η εταιρεία ALBATROSS Event Organizing, υπό τη γενική διεύθυνση του Κ. Λαμάρη.
Πηγή (http://www.gazzetta.gr/in-motion/article/1045209/ekthesi-motosikletas-ton-aprilio-stin-athina)

mikes
11/02/2017, 07:21
νταξ, καπου αναμεσα 25 μαρτη και 10 απριλη θα βγει και η ανακοινωση αναβολης της...

o teos
11/02/2017, 08:12
νταξ, καπου αναμεσα 25 μαρτη και 10 απριλη θα βγει και η ανακοινωση αναβολης της...

Αστο ρε γκαντεμ να ακυρωθει πρωτα και κραχτο μετα..
Α και που σαι....ετσι και πεσεις μεσα στις ημερομηνίες θελω 5 νουμερα και 1 τζοκερ:D

ggs
11/02/2017, 17:53
Δεν ξέρω για ποίους λόγους δεν γίνονταν εκθέσεις μοτοσυκλέτας τα προηγούμενα χρόνια.
Φαντάζομαι, οικονομικοί ή /και βλαχοεγωισμοι.
Από την άλλη, δεν μπορεί να γίνονται εκθέσεις για αρτοπαρασκευαστες , πλακάκια, νυφικά, μπουμπούνιερες και να μην μπορεί να οργανωθεί μια καλή έκθεση μοτοσυκλετας.

Η επιτυχία των προηγούμενων scooter festival και η συμμετοχή του κόσμου, αλλά και εκθετών, νομίζω ότι θα κάνει την φετινή έκθεση πραγματικότητα.

Billymuse
12/02/2017, 01:35
Δεν ξέρω για ποίους λόγους δεν γίνονταν εκθέσεις μοτοσυκλέτας τα προηγούμενα χρόνια.
Φαντάζομαι, οικονομικοί ή /και βλαχοεγωισμοι.
Από την άλλη, δεν μπορεί να γίνονται εκθέσεις για αρτοπαρασκευαστες , πλακάκια, νυφικά, μπουμπούνιερες και να μην μπορεί να οργανωθεί μια καλή έκθεση μοτοσυκλετας.

Η επιτυχία των προηγούμενων scooter festival και η συμμετοχή του κόσμου, αλλά και εκθετών, νομίζω ότι θα κάνει την φετινή έκθεση πραγματικότητα.

+1
και το γεγονός ότι θα διαρκέσει 5 ημέρες δίνει και την άνεση στο να υπάρχει μια φυσιολογική ροή κόσμου και χρόνου χωρίς πολλά στριμοξίδια.

lleonidas
02/03/2017, 07:30
‘Όλοι οι εισαγωγείς-αντιπρόσωποι μοτοσυκλετών με όλα τους τα brands, καθώς και εταιρείες moto εξοπλισμού, ειδών ένδυσης, ανταλλακτικών, κτλ
379207

Πηγή (http://www.bikerspirit.net/main/ekthesi-motosykletas-2017-ready-for-the-big-ride/)

lleonidas
09/04/2017, 07:50
Η έκθεση θα λειτουργεί τις καθημερινές (Πέμπτη, Παρασκευή και Δευτέρα) 14.00-21.00 και το Σαββατοκύριακο 10.00-21.00.
Το εισιτήριο κοστίζει 5€.

Billymuse
09/04/2017, 10:47
Nice :a014:

o teos
09/04/2017, 10:50
:a30::a30:

BLiTzER
10/04/2017, 16:51
Όταν λέει "όλοι", τι εννοεί; :p

buckley
10/04/2017, 18:18
Όταν λέει "όλοι", τι εννοεί; :p

Άν μάθεις ρώτα μετά για το Η ΕΠΙΣΗΜΗ
Κρανάκι γουστάρω πάντως...

teogtp
10/04/2017, 18:23
Λες;
:hmm:

ggs
10/04/2017, 18:28
Όταν λέει "όλοι", τι εννοεί; :p
Ολοι κι όχι κάποιοι..:p


Άν μάθεις ρώτα μετά για το Η ΕΠΙΣΗΜΗ
Κρανάκι γουστάρω πάντως...
Επίσημη=ΣΕΑΑ.


Εντάξει,να κράζουμε τα πάντα, αλλά μετά από τόσα χρόνια φαίνεται να ξαναγίνεται μία σοβαρή έκθεση Moto στην Ελλάδα.. Το καλύτερο που είχαμε μέχρι τώρα ήταν το scooter festival,έτσι;

buckley
10/04/2017, 18:36
Λες;
:hmm:


Καφετζή αν έχει κλασικά ,κερνάω καφέ λέμε...

teogtp
10/04/2017, 18:42
Ο καφετζης θα είναι κάτω, αλλά δεν ξέρω αν θα με βγάλει το πρόγραμμα που έχω.

Bob_o_mastoras
10/04/2017, 19:58
Σημερα ειδα αφισα για αυτο: http://smf.events/%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/thessaloniki-smf-2017
Πιστευω θα ειναι πολυ καλο! Περυσι δεν ειχα παει..

zopas
11/04/2017, 11:28
Δεν ειναι μακακες οι επιχειρηματιες...η εκθεση γινεται γιατι λεφτα υπαρχουν και θα βγουν απο τα στρωματα, το ξερουν και καλα κανουν που την κανουν..Η kymco ηδη σκαει χρημα στους παρατρεχαμενους και μας προσκαλει να δουμε τα νεα εξωγηινα φεισμπουκ τζιτζιμορ σκουτερ της και παει λεγοντας..κλεφτες θα γινουν; αφου λεφτα υπαρχουν..

Vagelis26b
20/04/2017, 18:38
Δοκιμασε κανενας για τεστ ride σμρ?απο κοσμο πως παει?

Mariner
20/04/2017, 18:49
Δεν ήταν κακή, όλες οι μεγάλες εταιρίες με πλήρη περίπτερα, μερικά μαγαζιά με μοτοσυκλετιστικά είδη και μετά τις 6 ο κόσμος ήταν μπόλικος.

lleonidas
20/04/2017, 22:51
Στις επάλξεις και ο σκυλάκος!
https://www.youtube.com/watch?v=9C-pAiX1R6I

DoctoR_k6
20/04/2017, 23:53
Καλη η εκθεση αξιζει να παμε ολοι.
Το μονο που θα ηθελα παραπανω ηταν περισσοτερα μαγαζια/εμπορους με αξεσουαρ.
Κατα τ αλλα μια χαρα.

AristidisZ
22/04/2017, 17:03
MV Agusta είχε ;

anavatis19
22/04/2017, 17:20
MV Agusta είχε ;

οχι

amyroukai
22/04/2017, 17:41
Για να μην σπαμάρουμε στο νήμα με τις φωτό...



Η έκθεση εμένα μου άρεσε. Είχε τα κυριότερα ονόματα (και μερικά μικρά, αυτά τα 125άρια ρετροσκράμπλερ είναι ΠΟΛΥ όμορφα και αρκούντως ευρύχωρα) είχε όλα τα νέα μοντέλα (όπου και ερωτεύτηκα πορτοκαλί...) τα πιο όμορφα περίπτερα ήταν της Triumph που είχε ρίξει βάρος στην γκάμα των twin σε κάθε δυνατή μορφή, της ΚΤΜ που επίσης είχε τα καινούρια της (γέλασα με το πόσο μικρό είναι το Husky Vitpilen πως το λένε το 401 αυτό) και της Χάρλεϊ που εντύπωση μου έκανε πόσο ευγενικοί και φιλόξενοι ήταν οι πωλητές. Ο ένας που ασχολήθηκε με εμένα παρά το ότι του είπα πως δεν με τρελαίνουν οι Χάρλεϊ και δεν σκοπεύω να αγοράσω άμεσα μηχανάκι μου κρατούσε τις μοτοσικλέτες για να ανεβάσω τα πόδια στα μαρσπιέ (!) και να δω θέση οδήγησης και μου κράτησε στοιχεία να πάω στο τεστ ράιντ όταν έρθει το φορτηγό της Χάρλεϊ.

Κόλλησα με το tuono 1100, κούμπωσα τέλεια εκεί επάνω, άσχετα αν είναι μικρό μηχανάκι.

Κόλλησα και με το 1290GT που δεν το περίμενα ότι είναι τόσο... Εμ.. "Απλό". Εργονομικό χωρίς στρίμωγμα.
Κόλλησα με το πόσο ανόητος είναι αυτός που σχεδίασε τα πλευρικά πλαστικά στο 1290R να είναι γυαλιστερά, ενώ στο 1090R είναι "σαγρέ" οπότε βολεύουν για να κρατάς κόντρα με τα πόδια ή όταν σταθείς όρθιος. Αμφότερες οι μοτοσικλέτες συμπαθέστατες, η μικρή ένα κλικ παραπάνω από την μεγάλη. Αν είχα τα ευρώ στην τσέπη δεν ξέρω με ποιά θα έφευγα. Κρίμα που δεν είχαν τα 1290 να δουλεύουν και να χαζέψουμε τις "οθόνες" λίγο, όπως είχαμε δει σε άλλες εκθέσεις σε βίντεο.

Εντυπωσιακό το GS Rallye, η σέλα τελικά είναι πολύ πιο άνετη από όσο δείχνει στις φωτό. Το μηχανάκι ήταν του Σπανού και είχε γυρίσει το τιμόνι προς τα πάνω για να βολεύει στο όρθιο, αλλά δεν ήταν κακό και καθιστός. Για το ότι στα απλά GS είχαν βάλει ΠΑΛΙ τις σέλες στην χαμηλή θέση... Τι να πω...

Βρήκα μηχανάκι που μου πέφτει μεγάλο!!! Στην Multi Enduro ΔΕΝ πατάω κάτω και με τα δύο πόδια κανονικά! Παρά τον όγκο της πάντως, δεν ένιωσα τόσο "φιλόξενα" όσο στο GS ADV που ήταν παραδίπλα, το οποίο έχει εργονομία ακριβώς στα μέτρα μου. Το monster και το SS είναι σχεδιασμένα για πιο κοντούς χωρίς να είναι άβολα ακριβώς.

Το CRF Rallye αστεία μικρό... Και αστεία μαλακό. Το X-ADV επίσης δεν με εντυπωσίασε από κοντά και από την θέση του οδηγού.

Πολύ μικρό το street twin γαμώτο... Τα Τ100/120 κλπ είναι πιο άνετα για το μπόι μου, όχι εντελώς βολικά. Και τα thruxton κλπ ούτε καν σαν σκέψη. Το Tiger 1050 πάλι ωραίο.

Πολύ ωραία θέση οδήγησης το GSXS και το Ζ1000SX αλλά πρακτικά και τα δύο για μονοκάβαλο είναι.

Bob_o_mastoras
22/04/2017, 18:09
Πολύ ωραία θέση οδήγησης το GSXS και το Ζ1000SX αλλά πρακτικά και τα δύο για μονοκάβαλο είναι.

Για πες, για πες...

amyroukai
22/04/2017, 18:15
Για πες, για πες...

δεν είναι ΠΟΛΥ διαφορετικά από τα fazer ;)

Αλλά δεν είναι για το μπόι μας, πέφτουν πολύ χαμηλά οι ζελατίνες και στα δύο.



Οδήγησα το νέο Vstrom. Καλά, όποιος τα ξαναβρίσει, μούτζα με χέρια και με πόδια. Μοτερούκλα με ροπή από το μηδέν ακόμα και με τρίτη/τετάρτη, αλλάζει κατεύθυνση για πλάκα, πανάλαφρο παρά το ότι είχε γεμάτο ντεπόζιτο, φρένα πολύ ικανοποιητικά. Και κάθε σύγκριση με παπάΡι 110-125 κυβικών "για πόλη" αστεία. Το μηχανάκι θα ράβει κουστούμια μέσα στην κίνηση... Δεν ανέπτυξα ταχύτητα τέτοια που να επιτρέψει να δω ανεμοκάλυψη κλπ.

Βλακωδώς και από κακή συνεννόηση δεν πήρα και το tracer700... γμτ.

SHOOTER045
22/04/2017, 18:20
Ποιο v strom?
Tο μικρό?

amyroukai
22/04/2017, 18:28
Ναι, αλλά έχει ακριβώς ίδια θέση με το μεγάλο. Οριακή για το ύψος μου, νομίζω.

Bob_o_mastoras
22/04/2017, 18:30
Στο SX η ζελατινα ρυθμιζεται, στο Suzuki οχι. Απο ανεση σε ποδια και χερια πως ειναι..;;

Ωραιο ειναι το Tracer 700. Μεσα στην πολη μου φανηκε πιο ελαφρυ και απο ΧΤ. Και βολευτηκα μια χαρα επανω του. Η ποιοτητα κατασκευης δεν με εντυπωσιασε.



υ.γ. Τι ειπες για το παπακι μου, ρε...;;; :boxing:

amyroukai
22/04/2017, 18:33
πόδια "κανονικά" για στριτ, χέρια άνετα, δεν είναι πολύ σκυφτά. Αλλά θα πέφτει τρελό ξύλο από αέρα. Μηχανάρες και τα δύο, με το Kawasaki να δείχνει ΠΟΛΥ εντυπωσιακό, ακόμα και με τις πλαϊνές βαλίτσες.


εδιτ: και μετά άνεβαίνω στο 1290GT. Ποιά Άμστελ... (γερνάω και τα ευρωπαϊκά με φωνάζουν...)

Μικe777
22/04/2017, 18:53
πηγα τρελαθηκα!!αλλα η Βασιλισσα της εκθεσης ειναι το καινουργιο fireblade
τι μηχανη ειναι αυτη τα ειδα ολα χρωμα design:eek:

o teos
22/04/2017, 18:55
Εδώ να πω πέρα από τα παραπάνω του μπάρμπα...ότι το tuono όντως ήταν φοβερό....κούμπωσα εξωγήινα στο zx1000 το γλήγορο ομως οχι το αλλο πρέπει να ναι από άλλο πλανήτη..με ξένισε πόσο ψεύτικο φαινόταν το cbr1000rr αλλά φοβερά μάχιμο και αυτό και τέλος έκλαψα που δεν μπορούσα να καβαλισω το R6:wave2:

SHOOTER045
22/04/2017, 19:02
Ναι, αλλά έχει ακριβώς ίδια θέση με το μεγάλο. Οριακή για το ύψος μου, νομίζω.

Δηλαδη δεν <δείχνει > ψεύτικο όπως το μικρό Varadero?

amyroukai
22/04/2017, 19:03
δεν πλησίασα κανένα SS.


Απορώ πως δεν έχετε σχολιάσει το νέο ER6F δηλαδή Ninja650. Δείνει ΠΟΛΥ ακριβότερο και "γρηγορότερο" από ότι είναι. Αν και, πλέον δεν έχει την σέλα του παρελθόντος.

basilis_k6
22/04/2017, 19:04
Εδώ να πω πέρα από τα παραπάνω του μπάρμπα...ότι το tuono όντως ήταν φοβερό....κούμπωσα εξωγήινα στο zx1000 το γλήγορο ομως οχι το αλλο πρέπει να ναι από άλλο πλανήτη..με ξένισε πόσο ψεύτικο φαινόταν το cbr1000rr αλλά φοβερά μάχιμο και αυτό και τέλος έκλαψα που δεν μπορούσα να καβαλισω το R6:wave2:

το r6 πρέπει να ειναι πιο ομορφο απο την r1 έτσι?

amyroukai
22/04/2017, 19:05
Δηλαδη δεν <δείχνει > ψεύτικο όπως το μικρό Varadero?

Είναι ΟΛΟΙΔΙΑ τα δύο βεστρόμ. Και εμένα μου άρεσαν περισσότερο από το προηγούμενο 1000. Μικρές αλλαγές στο "ράμφος" αλλά αρκετές για να δείξει καλύτερο. Το μόνο που δείχνει ψεύτικο/άσχημο είναι το τελικό τους. Κατά τα λοιπά όχι, δεν μου φάνηκαν κακοφτιαγμένα. Και αρκετά ευανάγνωστο το όργανο.

SHOOTER045
22/04/2017, 19:08
Είναι ΟΛΟΙΔΙΑ τα δύο βεστρόμ. Και εμένα μου άρεσαν περισσότερο από το προηγούμενο 1000. Μικρές αλλαγές στο "ράμφος" αλλά αρκετές για να δείξει καλύτερο. Το μόνο που δείχνει ψεύτικο/άσχημο είναι το τελικό τους. Κατά τα λοιπά όχι, δεν μου φάνηκαν κακοφτιαγμένα. Και αρκετά ευανάγνωστο το όργανο.

Μισο να συνεννοηθούμε
Μικρο εννοώ το 250

o teos
22/04/2017, 19:23
το r6 πρέπει να ειναι πιο ομορφο απο την r1 έτσι?

Ναι η φάτσα μπροστά είναι πιο compact αλλά όταν τα δεις από το πλάι η πίσω το r1 τα σπάει :beer:


Με όλα τα υβριδια ψευτοss δεν ασχολήθηκα καν...Έλεος στο βωμό της πώλησης και του κάθε ανετοκολου πήραν μια θεϊκή κατηγορία 600-750 και την κάνανε έτσι...ένα μπράβο στη yamaha τη μόνη εταιρία που κράτησε το ss της original και δεν τα χει κάνει όλα ένα όπως ΌΛΕΣ οι άλλες...τα Mt τα αγαπώ όλα αν και γυμνά...:D

amyroukai
22/04/2017, 19:23
Μισο να συνεννοηθούμε
Μικρο εννοώ το 250

Α. Ναι. Ανέβηκα. Κατέβηκα. Γέλασα. Δεν πρόσεξα τίποτα άλλο.

basilis_k6
22/04/2017, 19:48
θα πάω αύριο. Έχω σπάσει και ενα προθεσμιακό....

avlihos
22/04/2017, 20:42
οχι

είχε... 1 μοντέλο στο περίπτερο της ΛΕΜΟΤ :p

amyroukai
22/04/2017, 20:53
Πωπω και μπήκα στον χώρο των λεσχών/καπνιστήριο, είδα την Dirtgirl στο σταντ του ΣΥΜΟΦΕ και δεν έδωσα καμμία σημασία σε τίποτα πέραν του ΚΤΜ rally που ήταν πίσω τους.

DoctoR_k6
22/04/2017, 23:08
Στο SX η ζελατινα ρυθμιζεται, στο Suzuki οχι. Απο ανεση σε ποδια και χερια πως ειναι..;;

Ωραιο ειναι το Tracer 700. Μεσα στην πολη μου φανηκε πιο ελαφρυ και απο ΧΤ. Και βολευτηκα μια χαρα επανω του. Η ποιοτητα κατασκευης δεν με εντυπωσιασε.



υ.γ. Τι ειπες για το παπακι μου, ρε...;;; :boxing:

Το SX εμένα μου φάνηκε ποιο touring από το gsxf κ ή πίσω θέση είναι (κατ εμέ) μία χαρά για συνεπιβάτη (εκατσα κιόλας να την δοκιμάσω) σε σχέση με του σουτζούκι...Που είναι αλλά ss σελακι (μαλακι@).


πόδια "κανονικά" για στριτ, χέρια άνετα, δεν είναι πολύ σκυφτά. Αλλά θα πέφτει τρελό ξύλο από αέρα. Μηχανάρες και τα δύο, με το Kawasaki να δείχνει ΠΟΛΥ εντυπωσιακό, ακόμα και με τις πλαϊνές βαλίτσες.


εδιτ: και μετά άνεβαίνω στο 1290GT. Ποιά Άμστελ... (γερνάω και τα ευρωπαϊκά με φωνάζουν...)

Όντως το Kawasaki με εντυπωσίασε κ μένα ενώ είμαι κ Σουζουκακιας...Που θα πάει θα καταλάβουν την μαλάκια με τον συνεπιβάτη κ θα το διορθώσουν.

Μικe777
22/04/2017, 23:35
δεν πλησίασα κανένα SS.


Απορώ πως δεν έχετε σχολιάσει το νέο ER6F δηλαδή Ninja650. Δείνει ΠΟΛΥ ακριβότερο και "γρηγορότερο" από ότι είναι. Αν και, πλέον δεν έχει την σέλα του παρελθόντος.
ωραιο ηταν αλλα το χαλαγε το περτικαλι χρωμα!:lol:
εντυπωσιακο ομως ηταν το 300 το νιντζα φαινοταν πολυ τουμπανο
οπως και το gsxr250
αυτο που θα ηθελα πολυ να κανω βολτα ηταν το bmw ninet racer :winka:

vassat
23/04/2017, 09:50
Στα σταντ των αξεσουάρ γίνονταν και πωλήσεις ή μόνο επίδειξη; υπήρχαν προσφορές ένεκα της έκθεσης;
/ Β

amyroukai
23/04/2017, 09:53
σε μερικά σταντ είχε προσφορές, όχι σε όλα.

NIKOS.
23/04/2017, 13:33
πηγα αν και υπήρχε πολύς κόσμος και ήταν κάπως στριμωγμενα πολύ ωραία για την Ελλάδα της κρίσης...
η θεϊκή ατάκα (μ@λακια) πιτσιρίκου , ψιλοκα@λομενου...
όπως εβλεπα το x-adv 750 Honda τον ακούω και λέει > σιγά μην δόσο τόσα λεφτά για σκούτερ βάζω αλλά τόσα χ νούμερο και παίρνω το super duke <....ρε χαζουλη πιτσιρίκο, αυτος που κοιτάει το xadv το εχει χεσμενο το το super duke γιατί ειναι σε άλλη ηλικία η σε άλλο mod γενικότερα!!
αλλά μάλλον ήθελε να ακούσουμε ότι ήταν γρήγορος......πρρρρρρρρ

zopas
23/04/2017, 17:30
Καλη αρχη μετα από τοσα χρονια αλλα καμια σχεση με το παρελθον...πολύ μικρη και ουτε χαπενινγκς ουτε τιποτα .Ο κοσμος ανταποκριθηκε πεινασμένος...περιμενα τελευταια μερα το μεσημερι σε ουρα 200 ατομων για εισιτηριο..

Προσωπικα μου αρεσε ο χωρος της Χοντα, όλα τα νεα μοντελα μαζι, δεν ηξερες ποιο να καμαρωσεις...νεα ντιζαιν, τεχνολογιες, προτασεις για ολους...επισης τα ΚΤΜ ειχαν καλη παρουσιαση και η ducati οπου γινοταν ο χαμος για τα multi...ειδα και το νέο 950ρι μουλτι...πολύ μικροκαμωμενο και σελα για χομπιτ..επισης και η Peugeot πρωτοτυπησε με μοντελα σκουτερ-ρετρο που θυμιζαν ιταλικο ντιζαιν, ενώ για πρωτη φορα ειδα και προτασεις στους επαγγελματιες με παπια που ειχαν ανακατασκευει στο πισω μερος τους για μεταφορες..Οσο για μαμουθ σχεδιασεις τις εντυπώσεις εκλεψε η θηριωδης Harley Davidson των 33.000 ευρω...

Συμπερασμα...και που δεν πηγε καποιος δεν εχασε και πολλα...αλλα και που πηγε περασε ομορφα εστω και σε αυτό το στενο, μικρο χωρο....και του χρονου εις ανωτερα..

basilis_k6
23/04/2017, 18:28
τραγικη η yamaha. σιγα το μηχανακι ρε το r6 που δεν το καβαλάμε κιόλας. πολύ ακριβο μηχάνημα ναουμ

καλή ήταν. οσο έπρεπε. μονο να ειχε και την mv και θα ηταν πενα.

lleonidas
23/04/2017, 19:14
Και εγώ πριν από καμια ώρα επέστρεψα...γινόταν της παλαβής στην Ποσειδώνος τώρα στην επιστροφή,το ίδιο και όταν πήγαινα!
Ενδιαφέρον event,άξιζε τον κόπο.Ουρά 50-100 ατόμων στην είσοδο...ευτυχώς λειτουργούν 4 ταμεία και η καθυστέρηση είναι μικρή.Στα test rides δεν έμεινα διότι βαριόμουν να περιμένω.
Ως προς την Έκθεση...οι περισσότερες εταιρείες είχαν ενδιαφέροντες χώρους και ωραία μοντέλα.Προσωπικά πήγα για να τα χαζέψω όλα μαζί και να έχω μια πιο σφαιρική άποψη όταν αποφασίσω να κινηθώ για νέο μηχάνημα γι'αυτό και αρχικά ανέβαινα στοχευμένα σε αυτά που ορέγομαι...στην πορεία βέβαια καβάλησα πολλά!
Το GSXS 750 ήταν ένας βασικός λόγος που πήγα και μου άρεσε αρκετά,ιδίως στο μπλε χρώμα.
Το X-ADV είναι ωραίο και από κοντά αλλά η θέση οδήγησης δεν...Αυτό μου είπαν και δύο άλλα παιδιά που κάθονταν εκεί κοντά όταν ανέβηκα.
Το μικρό multi μου θύμισε λίγο versys 1000 ως προς τη θέση οδήγησης όταν ανέβηκα.Είναι ωραίο εργαλείο και αρκετά θετικά τα σχόλια από όσους το είδαμε.
Το supersport πολύ όμορφο αλλά και ακριβό.
Η Triumph είχε πολλά μοντέλα στον καλοστημένο δικό της χώρο.Δεν κάθισα πολύ διότι δεν πρόκειται να ξαναπάρω Triumph σύντομα αλλά σίγουρα έχει μοντέλα για διάφορα γούστα που τραβάνε την προσοχή.
Το θεόρατο αυτό πράγμα στην άκρη του περιπτέρου της Harley τι ήταν; :uplate:
Αυτό που με απογοήτευσε κάπως ήταν το 1000άρι vstrom...μου φάνηκε κάπως φτηνιάρικο,δε μου γέμισε το μάτι.Το καινούριο vstrom 250 θα κυμανθεί κοντά στα 5 χιλιάρικα εξ όσων μου είπε ένας έμπορος.
Ένα άλλο εργαλειάκι που ήθελα να δω είναι το νέο Kawasaki ninja 650.Ενδιαφέρον και αυτό,θα ήθελα να το οδηγήσω.Και τα τρία versάκια μου άρεσαν,το μικρό όμως είναι ακριβό.
Φτηνιάρικο μου φάνηκε και το μικρό gs 310.Το rallye όμως έχει τέλεια θέση οδήγησης και είναι αξιαγάπητο,το ίδιο και τα R9T.
Μεγάλο σουξέ είχε το Duke 1290...περίμενα μια μεγάλη παρέα πιτσιρικάδων για να ανέβω...είχαν πάθει αμόκ μαζί του!Θηρία τα 1290 adv,όπως τα φανταζόμουν.
Δεν είδα και δεν ξέρω αν υπήρχαν τα Yamaha VMax και XSR900,Aprilia Caponord και τα νέα Shiver,Honda CBR,Moto Guzzi Stelvio+Benelli και MV συνολικά.
Πολύς κόσμος,άτομα που είχα χρόνια να δω και πολλές ωραίες γυναίκες...όχι μόνο τα κορίτσια των εταιρειών...εκεί πρώτη παραδοσιακά η Ducati και ακολουθούν Suzuki,Yamaha :pink:

ratamahatta
24/04/2017, 07:28
Ωραία έκθεση και τα περίπτερα των εταιρειών αλλά μικρός ο χώρος.Επισης πολύ λίγα πράγματα σε περιπτερα με αξεσουάρ.
Ο κόσμος διψάει και επιβάλλεται του χρόνου να είναι μεγαλύτερη.

NIKOS.
24/04/2017, 08:00
είχε πολλά ωραία μηχανάκια , νομίζω . αυτοί που μου εκανα εντύπωση ειναι Kawasaki & Honda !!
και ktm !!
προσωπικά πηγα πιο πολύ για το xadv ,μια και ταιριάζει πιο πολύ στης ανάγκες μου.
έβλεπες η άκουγες πολλά ευτράπελα ...
όπως την γκομεναρα που με ύφος αμαζόνας ,και με φανερό εκνευρισμό ,πηγε να πατήσει τον μικρο που ειχα μαζί μου . ίσως έφταιγε ο συνωστισμός η ίσως ήταν αγ@μητη, δεν ξέρω..
ευτυχώς προλαβα και τράβηξα το παιδι.
στο τσάκ ήμουν να της πω τίποτα γαλλικά ...(χεστηκαμε κορίτσι μου αν είσαι ωραία γκόμενα ,στα @@@ μας ) και εννοείται ότι καν ενα συγνώμη κάτι , αλλιώς δεν θα το σχολίαζα, καν.
γενικώς ήταν καλό το κλίμα όμως με ωραιο στήσιμο αν και λίγο στριμωγμενα ,πιθανον δεν περιμέναν τόσο κοσμο !!
το xadv πολύ πιο ωραιο από κοντά !! με φανερή την ποιότητα κατασκευής πάνω του !!
αν αλλάξω ποτέ μηχανακι χωρίς σκέψη θα ειναι μέσα στης πρώτες επιλογές !!

bebeto
24/04/2017, 11:50
καλη ητανε αλλα μικρη....σε μια ωρα την ειχαμε γυρισει όλη στο σεφ παλιοτερα ηθελες ενα ολοκληρο απογευμα! οπως και να εχει και του χρονου να ειμαστε καλα να παμε ξανα....

amyroukai
24/04/2017, 12:13
με φανερή την ποιότητα κατασκευής πάνω του !!

ολοφάνερη. ο κεντρικός διακόπτης είχε ήδη ξεφτίσει και φαινόταν σαν να ήταν εκατό χρόνια στον ήλιο.

nik69
24/04/2017, 12:25
Η έκθεση μια χαρά ήταν. Έχω σαν σύγκριση το moto sallon που γίνεται στο Brno της Τσεχίας (μέσα στο κέντρο της Ευρώπης ουσιαστικά)
Η διαφορά είναι ότι δεν υπήρχε κάποιο event τύπου stunt riding αλλά και το εισιτήριο σε εμάς ήταν σχεδόν τσάμπα σε σχέση με αυτούς. Η πλειοψηφία των μοντέλων της Ελληνικής αγοράς νομίζω ήταν παρούσα.

Ποιό εντυπωσιακός ήταν ο κόσμος (και μάλλον αυτός ήταν που έκανε την έκθεση να φαίνεται μικρή) . Δεν περίμενα τέτοια κοσμοσυρροή.

sniper
24/04/2017, 12:28
ολοφάνερη. ο κεντρικός διακόπτης είχε ήδη ξεφτίσει και φαινόταν σαν να ήταν εκατό χρόνια στον ήλιο.

Mελανζέ λέγεται... άσχετοι ρπμ....


Πάει ακόμα κόσμος σε εκθέσεις; Nice.

buckley
24/04/2017, 13:09
Mελανζέ λέγεται... άσχετοι ρπμ....


Πάει ακόμα κόσμος σε εκθέσεις; Nice.

Κυνήγι και σκοποβολή πότε είναι ρε Μάμολα ?

sniper
24/04/2017, 13:14
Κυνήγι και σκοποβολή πότε είναι ρε Μάμολα ?

Δεν έχω ιδέα, ποτέ δεν έχω πάει στα συγκεκριμένα πανηγυράκια. Δεν κυνηγάω άλλωστε, πλέον.

Johny the Fox
24/04/2017, 13:38
Η εκθεση με κλεισμενη την καταναλωτικη στροφιγγα απο τις τραπεζες ειναι εμπορικο μυστηριο το πως θα πουληθουν τα καινουργια μοντελα με αερα κοπανιστο.Αναμνηστικες φωτο πανω στα μηχανακια απο πιτσιρικαδες και του χρονου να ειμαστε καλα να περιλαμβανει η εκθεση και συσσιτια.Οποιος καταλαβε το απωτερο νοημα ενος τετοιου event ας μας το πει.
Anyway μονο εδω εκοψα φλεβα.
1)381536381537381538

Johny the Fox
24/04/2017, 13:42
381540381541

AristidisZ
24/04/2017, 13:52
Η εκθεση με κλεισμενη την καταναλωτικη στροφιγγα απο τις τραπεζες ειναι εμπορικο μυστηριο το πως θα πουληθουν τα καινουργια μοντελα με αερα κοπανιστο.Αναμνηστικες φωτο πανω στα μηχανακια απο πιτσιρικαδες και του χρονου να ειμαστε καλα να περιλαμβανει η εκθεση και συσσιτια.Οποιος καταλαβε το απωτερο νοημα ενος τετοιου event ας μας το πει.


Τελείως άσχετο το σχόλιό σου.. :wave2:

Johny the Fox
24/04/2017, 14:13
Τελείως άσχετο το σχόλιό σου.. :wave2:

βαθυτατη αναλυση.Μας φωτισες.

sniper
24/04/2017, 14:13
Τελείως άσχετο το σχόλιό σου.. :wave2:


Κι όμως εντελώς σχετικό. Οι εκθέσεις γίνονται για να ενισχυθουν οι πωλήσεις, όχι να πάω με το παιδί μου να δει μηχανάκια που δεν θα πάρει αυτό ή εγώ σύντομα.

Ειδικά δε τα τεστ ράιντ είναι αστεία.

BLiTzER
24/04/2017, 14:14
Τα πάντα γύρω μας γίνονται για τα λεφτά, σε περίπτωση που δεν το'χετε πάρει χαμπάρι ακόμα. Κάποιοι θα τα κερδίσουν, κάποιοι θα τα χάσουν.

sniper
24/04/2017, 14:16
Τα πάντα γύρω μας γίνονται για τα λεφτά, σε περίπτωση που δεν το'χετε πάρει χαμπάρι ακόμα. Κάποιοι θα τα κερδίσουν, κάποιοι θα τα χάσουν.


Εγώ νόμιζα τόσα χρόια ότι γίνονται οι συγκεκριμένες εκθέσεις για την αγάπη προς τις μοτοσυκλέτες... Νοn; :tooth:

gior-gos
24/04/2017, 14:20
Η εκθεση με κλεισμενη την καταναλωτικη στροφιγγα απο τις τραπεζες ειναι εμπορικο μυστηριο το πως θα πουληθουν τα καινουργια μοντελα με αερα κοπανιστο.

Μιά χαρα πωλουνται τα καινουρια μοντελα. Υπαρχει και (πολυ μαυρο) μετρητο.

Johny the Fox
24/04/2017, 14:24
Δες λιγο τις διαφορες των ταξινομησεων ,πριν και μετα αδερφε Χωρις δανεια δεν κουνιεται ουτε ποδηλατο.Η νεολαια που να βρει τουλαχιστον 10κ μπεζαχτα για αγορες εχωντας εντωμεταξυ ξεσκαρταρει υποχρεωσεις.Εδω ζουνε 3-4 απο μια συνταξη Τα αυτονοητα θα λεμε τωρα ;

buckley
24/04/2017, 14:25
Μιά χαρα πωλουνται τα καινουρια μοντελα. Υπαρχει και (πολυ μαυρο) μετρητο.



Θέλω να ρωτήσω αν οι μοτοσυκλέτες έχουν τεκμήρια διαβίωσης όπως τα ιχ αυτοκίνητα.

Γνωρίζω πως έχουν τεκμήριο αγοράς, αλλά δεν ξέρω αν έχουν και τεκμήριο διαβίωσης.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

από εδώ :
https://www.taxheaven.gr/acforum/topic/101136-%CF%84%CE%B5%CE%BA%CE%BC%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%B9%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%83-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B5%CF%83/

AristidisZ
24/04/2017, 14:26
Υπό το δικό σας πρίσμα λοιπόν ποιο το νόημα να έχει το Public και ο Κωτσόβολος μέσα on display τηλεοράσεις των 5000 ευρώ, ποιο το νόημα να βγαίνει κάποιος και να χαζεύει ρούχα που κάνουν 300 ευρώ, γιατί να έχει ο Βασιλόπουλος σαλάμι που έχει 30 € το κιλό κλπ κλπ

Οι συμμετέχοντες και οι διοργανωτές ξέρουν αν τους βοήθησε ή όχι το όλο event, και αυτοί θα αποφασίσουν αν θα επαναληφθεί

sniper
24/04/2017, 14:28
Μιά χαρα πωλουνται τα καινουρια μοντελα. Υπαρχει και (πολυ μαυρο) μετρητο.


Θέλω να ρωτήσω αν οι μοτοσυκλέτες έχουν τεκμήρια διαβίωσης όπως τα ιχ αυτοκίνητα.

Γνωρίζω πως έχουν τεκμήριο αγοράς, αλλά δεν ξέρω αν έχουν και τεκμήριο διαβίωσης.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

από εδώ :
https://www.taxheaven.gr/acforum/topic/101136-%CF%84%CE%B5%CE%BA%CE%BC%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%B9%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%83-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B5%CF%83/


Ναι έχουν. Γι αυτό κι αναρωτιέμαι.

sniper
24/04/2017, 14:29
Υπό το δικό σας πρίσμα λοιπόν ποιο το νόημα να έχει το Public και ο Κωτσόβολος μέσα on display τηλεοράσεις των 5000 ευρώ, ποιο το νόημα να βγαίνει κάποιος και να χαζεύει ρούχα που κάνουν 300 ευρώ, γιατί να έχει ο Βασιλόπουλος σαλάμι που έχει 30 € το κιλό κλπ κλπ

Οι συμμετέχοντες και οι διοργανωτές ξέρουν αν τους βοήθησε ή όχι το όλο event, και αυτοί θα αποφασίσουν αν θα επαναληφθεί


Διότι μπορώ ν εξοπλίσω το σπιτι μου με εξοπλισμό 100.000€ και να μην με ρωτήσει κανένας τίποτα και με μια καρτουλα να βάλω 48.000 ατοκες δόσεις ενώ το μοτοσακό αν δεν σου δώσει δάνειο :tooth: η τράπεζα, πρέπει να τα έχεις κασέρι.

Να γιατί.

AristidisZ
24/04/2017, 14:33
Διότι μπορώ ν εξοπλίσω το σπιτι μου με εξοπλισμό 100.000€ και να μην με ρωτήσει κανένας τίποτα και με μια καρτουλα να βάλω 48.000 ατοκες δόσεις ενώ το μοτοσακό αν δεν σου δώσει δάνειο :tooth: η τράπεζα, πρέπει να τα έχεις κασέρι.

Να γιατί.

Αν μου βρεις εσύ κάρτα με 100 χιλιάρικα πιστωτικό όριο σου παίρνω και εσένα δώρο ένα (https://www.car.gr/9713304-ducati-multistrada-950)

Παρεπιμπτόντως στο ΦΕΚ του νόμου που παρέθεσε ο μαλλιάς από πάνου δε διάβασα κάτι για μοτοσυκλέτες

buckley
24/04/2017, 14:33
Ναι έχουν. Γι αυτό κι αναρωτιέμαι.

Σε χασα ρε , βασικά στο Γιωργάκη απάντησα που είπε για το μαύρο !
Και που σαι, που και που απαντάμε σε κανά πμ ε...

zopas
24/04/2017, 14:34
υπαρχουν λεφτα σε θυριδες και στρωμα..αλλιως τα κορακια δεν θα την εκαναν..τυχαιο μετα απο 5 χρονια;;;..κατι ξερουν..

Johny the Fox
24/04/2017, 14:35
Υπό το δικό σας πρίσμα λοιπόν ποιο το νόημα να έχει το Public και ο Κωτσόβολος μέσα on display τηλεοράσεις των 5000 ευρώ, ποιο το νόημα να βγαίνει κάποιος και να χαζεύει ρούχα που κάνουν 300 ευρώ, γιατί να έχει ο Βασιλόπουλος σαλάμι που έχει 30 € το κιλό κλπ κλπ

Οι συμμετέχοντες και οι διοργανωτές ξέρουν αν τους βοήθησε ή όχι το όλο event, και αυτοί θα αποφασίσουν αν θα επαναληφθεί

Αδερφε στα νοσοκομεια οι περισσοτεροι με βιβλιαριο αποριας καθονται στην ουρα για να γραψουν φαρμακα των 16 ευρω παιζοντας με το αιφον 7 μεχρι να ερθει η σειρα τους ,ενω το βραδυ τρωνε προχθεσινο κομματι πιτσα που εχει μεινει στο ψυγειο με πολυ νερο για να φουσκωσει το στομαχι...

sniper
24/04/2017, 14:37
Σε χασα ρε , βασικά στο Γιωργάκη απάντησα που είπε για το μαύρο !
Και που σαι, που και που απαντάμε σε κανά πμ ε...


Nαι, βασικά έκανα λάθος. Τεκμήριο διαβίωσης δεν έχουν (ακόμα) αλλά πρέπει να δικαιολογήσεις την αγορά του από το ετήσιο εισόδημα του τρέχοντος ή προηγουμένων ετών.

Οπότε ένας καημένος υδρυαλικός που δηλώνει 5.000€ ετήσιο εισόδημα, δεν μπορεί να αγοράσει μια μηχανή 25.000€

@Αριστο: Τώρα αυτοτρολλάρεσαι. Κατάλαβες τι λέω.

buckley
24/04/2017, 14:38
Αδερφε στα νοσοκομεια οι περισσοτεροι με βιβλιαριο αποριας καθονται στην ουρα για να γραψουν φαρμακα των 16 ευρω παιζοντας με το αιφον 7 μεχρι να ερθει η σειρα τους ,ενω το βραδυ τρωνε προχθεσινο κομματι πιτσα που εχει μεινει στο ψυγειο με πολυ νερο για να φουσκωσει το στομαχι...

Ο ορισμός της αντίφασης μέσα σε σκάρτες 2,5 σειρές...

gior-gos
24/04/2017, 14:42
Δες λιγο τις διαφορες των ταξινομησεων ,πριν και μετα αδερφε Χωρις δανεια δεν κουνιεται ουτε ποδηλατο.

Αν συγκρινουμε τις ταξινομησεις προ 08, ναι, υπαρχει μειωση· παντού· οχι μόνο στις μοτοσυκλετες. Για τεκμηρια κτλ δεν ξερω δεν ειμαι λογιστης.

Ξερω σιγουρα 2 πραγματα.

-Καινουρια μοντελα κυκλοφορουν. Τα βλεπω στο δρομο. Απο σκουτερακια παπακια μεχρι μπεμβε ελσι, ντουκους, κατεμ κτλ.

-Αν υπαρχει το χρημα - τεκμηρια ξετεκμηρια - ολα μαγειρευονται.

Γιατι οχι εκθεση μοτοσυκλετας, σκαφων κλτ λοιπον;

ggs
24/04/2017, 14:46
Τωρα , σοβαρα?

ειχε να γινει μια εκθεση μοτο της προκοπης εδω και 10 σχεδον χρονια και γκρινιαζουμε γιατι εγινε ? στο moto.gr ?

sniper
24/04/2017, 14:48
Τωρα , σοβαρα?

ειχε να γινει μια εκθεση μοτο της προκοπης εδω και 10 σχεδον χρονια και γκρινιαζουμε γιατι εγινε ? στο moto.gr ?

Ναι, γιατί απορείς; Πάμε βόλτες με ταπεράκια με μηχανές χιλιάδων ευρώ και το θεωρούμε και υγιές;


....

Γιατι οχι εκθεση μοτοσυκλετας, σκαφων κλτ λοιπον;
Γενικά μιλούσα, για όλες τις εκθέσεις.

Johny the Fox
24/04/2017, 14:54
Τωρα , σοβαρα?

ειχε να γινει μια εκθεση μοτο της προκοπης εδω και 10 σχεδον χρονια και γκρινιαζουμε γιατι εγινε ? στο moto.gr ?

Δεν υπαρχει γκρινια .Η εκθεση καλοδεχουμενη και μακαρι να γινεται καθε χρονο.Αποριες για την εμπορικη της επιτυχια εν μεσω οικονομικης καθιζησης και ελλειψης χορηγησης δανειων για να κινηθει το εμπορευμα

ggs
24/04/2017, 15:02
Ναι, γιατί απορείς; Πάμε βόλτες με ταπεράκια με μηχανές χιλιάδων ευρώ και το θεωρούμε και υγιές;

.
οποτε?

Να μην γίνονται εκθέσεις ?
Να μπαίνει όριο τιμής στις μοτο που εκτίθενται ? μέχρι 2500 πχ?

Στην έκθεση είχε μηχανακια από 1500 μέχρι 30000+
Και?
Δεν πας για να ψωνίσεις σε μια έκθεση.
Η έκθεση γίνεται για την γενική προβολή ενός κλάδου και ενός προϊόντος .
Και , ναι , είναι πιο σημαντικό για την μοτοσυκλετα να υπάρχουν πιτσιρικάδες που να ονειρεύονται μοτο και ας μην μπορούν να την πάρουν , παρα να πουληθούν 2 -3 πανάκριβες σε μεσόκοπους εφαπαξιουχους.

sniper
24/04/2017, 15:07
οποτε?

Να μην γίνονται εκθέσεις ?
Να μπαίνει όριο τιμής στις μοτο που εκτίθενται ? μέχρι 2500 πχ?

Στην έκθεση είχε μηχανακια από 1500 μέχρι 30000+
Και?
Δεν πας για να ψωνίσεις σε μια έκθεση.
Η έκθεση γίνεται για την γενική προβολή ενός κλάδου και ενός προϊόντος .
Και , ναι , είναι πιο σημαντικό για την μοτοσυκλετα να υπάρχουν πιτσιρικάδες που να ονειρεύονται μοτο και ας μην μπορούν να την πάρουν , παρα να πουληθούν 2 -3 πανάκριβες σε μεσόκοπους εφαπαξιουχους.

Προφανώς, αλλά η "γκρίνια" είναι στο λεφτά "δεν" υπάρχουν ;)


Εdit : Υποθέτω θα γινόταν χαμός στα καινούργια παπιά, και ουρές να τα δοκιμάσουν στα TR :tooth:

NIKOS.
24/04/2017, 15:15
ολοφάνερη. ο κεντρικός διακόπτης είχε ήδη ξεφτίσει και φαινόταν σαν να ήταν εκατό χρόνια στον ήλιο.

το σκέφτηκες πολύ αυτό.....?
το μηχανακι που ήταν εκει είχε λάβει μέρος σε διαφορές εκθέσεις , καταστήματα , ,και από ότι μου είπανε ήταν δείγμα που πήγαινε όπου υπήρχε ανάγκη ,καταστήματα κτλπ και νομίζω πολύ λογικο εφόσον περάσανε χιλιάδες χέρια κάνοντας πάνω στον διακόπτη,οτι μ@λακια τους ερθει λογικοτατο νομίζω όταν περάσουμε κάτι χιλιάδες χέρια από πάνω του. κάνοντας αγαρμπες κινήσεις κτλπ..
το να συζητάμε για την ποιότητα κατασκευής της Honda ειδικά στα μεγάλα μηχανάκια ,, μου θυμίζει εκείνη την διαφήμιση...ανεκδοτο...

<οι υαλοκαθαριστήρες πετάνε πολύ νερο>....

Ζεύκας
24/04/2017, 15:17
381545