PDA

View Full Version : ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.......



iannis
18/11/2005, 11:14
Μηπως εχει ξεμεινη σε κανεναν τζαμακι απο τριπ μαστερ ,το δικο δεν βλεπεται πια. Εδω Πατρα τα μαγαζια μου λενε να παρω αλλο :eek: :eek: τριπ μαστερ. Θα παρω τηλ και τα μαγαζια που εχουμε εδω και θα δω.......

καλημερες:wave2: :wave2: :wave2:

matmat
18/11/2005, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από iannis
Μηπως εχει ξεμεινη σε κανεναν τζαμακι απο τριπ μαστερ ,το δικο δεν βλεπεται πια. Εδω Πατρα τα μαγαζια μου λενε να παρω αλλο :eek: :eek: τριπ μαστερ. Θα παρω τηλ και τα μαγαζια που εχουμε εδω και θα δω.......

καλημερες:wave2: :wave2: :wave2:

Και γιατί δεν πάς να κόψεις ένα κομάτι πλεξιγκλάς στα μέτρα του παλιού να ξεμπερδεύεις ???
:wave2:

Stergios69
18/11/2005, 12:53
''Κλασσική περίπτωση''...
Στο δικό μου το τζαμάκι είχε γαμηθεί από υγρό γυαλίσματος. Βρήκα στο γερμανικό ebay ένα τριπ μαστερ χαλασμένο με 30 ευρώ και έβαλα το τζαμάκι του.
Στο καπάκι πούλησα το χαλασμενο με το δικό μου τζαμάκι 20 ευρώ στο ebay και όλα καλά.

iannis
09/01/2006, 23:26
Να και αλλη μια μεθοδο που εφαρμοσα στο δικο μου τριπ μαστερ, λιγο δυσκολο βεβαια αλλα δουλευει μια χαρα. Παιρνουμε γυαλοπανο (οχι υαλοχαρτο) 320 πρωτα 400 μετα, και τελος 800 και το ξυνουμε με νερο τα νουμερα αυτα επιλεχτηκαν για το δικο τριπ το οποιο ηταν τελειως χαλια .Μετα παιρνουμε ελαφροπετρα και μηχανολαδο (αυτο που λιπαινουν λαμες στα σιδηρουργεια) και το κανουμαι σαν χαρμανι το αλιφουμαι στην επιφανεια που θα γυαλισουμε και μετα το τριβουμε με πανοβουρτσα σε χαμηλες στροφες 1000 με 1100 .Τα αποτελεσματα ηταν εντυπωσιακα μιλαμε σαν καινουργιο το μονο ψεγαδι ειναι στις γωνιες που δεν παταγε καλα η πανοβουρτσα . Εμπνευστης και εκτελεστης αυτης της ιδεας φυσικα δεν ημουν εγω αλλα ενας φιλος μου που ειχε και τα εργαλεια λογο της δουλειας του. Αυτα τα εγραψα ως μια εναλακτικη λυση για ψαξιμο μπορει να σηκωνει και βελτιωση η πατεντα εγω παντως εμεινα ικανοποιημενος 100%


ευχαριστω Γιωργο

furious
10/01/2006, 09:30
σωστόοοοος :beer: