PDA

View Full Version : Ψαχνω μπαγαζιέρα , σχαρα και παρελκόμενα για kaze R 115 '00



fz6man
16/12/2016, 16:45
Γειά σας παιδιά σύντομα θα ερθει το παπί που αγόρασα ενα KazeR 115 το παλιό για δεύτερο, για τις μικρές αποστάσεις για να μην κουνάω το αυτοκίνητο και το 990, μιας και όλα μου τα μηχανάκια είχαν και έχουν μπαγαζιέρα, εχω μάθει να ζώ και να οδηγάω με κασελάκια, σε παπί όμως ποτέ δεν ετυχε να εχω φορέσει κασελάκι.. Εχω δεί σε innova noname 30 λίτρων και να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε καθόλου!
Το κασελάκι θα χρησιμοποιηθεί και για ντελίβερι άλλα και σαν βοηθητικό πέρα από τα κλασικά κράνος-γάντια-σούπερ μάρκετ και θέλω να είναι περίπου 34-35 λίτρα ώστε να είναι σε αρμονία το μηχανακι και η βαλίτσα,περισσότερο πιστεύω οτι θα φαίνεται άσχημο όπως και τα μικρότερα, ψάχνω δηλαδή την χρυσή τομή άλλα με απασχολεί και το θέμα σταθερότητας.


-Έχουν περάσει βαλιτσάκια της kappa/givvi με το κλασικό κουμπί μονομπλοκ και έμεινα ευχαριστημένος όπως και με δαγκάνες της ΚΤΜ που είναι και γαμώ.
- Προτιμάω τετράγωνη άλλα δεν βρίσκω..
-Χρώμα μαύρο αβαφο πιστεύω είναι οκ!
-Αν έχει δυνατοτητα να συνδεθεί και με τα στοπ ακόμη καλύτερα.
-τιμή 70 πιστεύω ειναι οκ !
-να εχει καλους μεντεσέδες και να αντέχει πολύ άνοιξε κλείσε.
-αγορά απο Ελλάδα
- τι σχάρα και αν αξίζουν οι αντηρίδες;

ακούω προτάσεις.. :)

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
16/12/2016, 17:32
αντηρίδες απαρετητες για το μεγεθος τις βαλιτσας που θελης. καλως υθρες στον υπερωχο κοσμο του ΜιζοΠροβληματος.:(

amyroukai
16/12/2016, 17:48
εχω μάθει να ζώ με κασελάκια


Βασιλάκη, εσύ;


376312




Με συγχωρείς, δεν άντεξα... Μα, κασελάκι;


Τετράγωνες βαλίτσες έχει και πλαστικές και σε αλουμίνιο και απορώ γιατί δεν βρίσκεις. Μαύρο και άβαφο δεν υπάρχει σε αλουμίνιο, μόνο πλαστικό. Αν εννοείς κουτί ντελίβερι ξέχνα ότι είπα, δεν έχω ιδέα από που αλλά... τετράγωνα είναι έτσι και αλλιώς άρα μάλλον δεν εννοείς αυτά.

Τετράγωνη βαλίτσα με φώτα δεν έχω δει αλλά φαντάζομαι πως μπορείς χαλαρά να κάνεις μιά πατεντούλα.

Τιμή 70 ευρώ για αυτό που ζητάς και να έχει και ικανοποιητική χωρητικότητα ούτε σε όνειρο (μόνο αν είσαι ο πιο τυχερός άνθρωπος στον κόσμο σε αγγελία μεταχειρισμένου) εκτός αν έχεις τα χέρια να την φτιάξεις μόνος σου, οπότε τα 70 πιθανώς να φτάνουν και βάζεις ότι μεντεσέ θέλεις.

Επειδή ρωτάς για σχάρα, μαζί με την βάση έχεις περάσει το 100ρικο μάλλον...

Σχάρες για παπιά σε τιμές χαμηλότερες από τις κλασσικές λύσεις Givi/Kappa/SHAD κλπ φτιάχνει ο Κασίμης στην Μεταμόρφωση (google it) και δείχνουν αρκετά στιβαρές (συν το ότι μπορεί να στις φτιάξει όπως θέλεις).

fz6man
16/12/2016, 19:21
αντηρίδες απαρετητες για το μεγεθος τις βαλιτσας που θελης. καλως υθρες στον υπερωχο κοσμο του ΜιζοΠροβληματος.:(

Τόσο τραγικά ειναι τα πράγματα, δεν λύνετε το μιζοπρόβλημα; και το καζε που αγόρασα εχει πρόβλημα με την μίζα ο μηχανικος μου μου ειπε κανενα 30αρι στην χειρότερη ή τιποτε καρβουνακια :)

SHOOTER045
16/12/2016, 19:24
Αφού δεν θα βάλεις BOX,αλλά μπαγαζιερα,δεν νομιζω να χρειάζεται εκείνη την απαίσια σχάρα με τις αντηρίδες.


Εννοώ αυτήν

376320



Στο glx μου έχω βάλει μια παρόμοια με αυτήν


376321

Που έχει ενίσχυση απο κάτω, και με βαλίτσα 28λ δεν έχει μασήσει τίποτα, οτι και αν έβαλα μέσα

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
17/12/2016, 06:57
Αν κατάλαβα καλά το καζε θα είναι εργαζόμενο κορίτσι. Για την Πλατεία έχεις άλλο.
Αντηρίδες οπωσδήποτε και με την (πατέντα) τις Φώτο για να μην γλιστράνε τα χταπόδια αν θα βάζεις (που θα βάζεις) και πράγματα στην σέλα.
Όσο για την μίζα. Δεν είναι θέμα μίζας. Για κάποιο λόγο (αν και μετρήθηκε) για απώλειες, αδιαζη μπαταρία. Ένα μήνα είμαι έτσι στο ψάξιμο σε καθημερινή βάση. Που θα πάει θα το βρω.

Υγ φως στην μπαγαζιερα, ξέχνα το.
376326
376327
376328

vaska
17/12/2016, 08:04
ότι και να βάλεις θα κοπεί από τις ταλαντώσεις, απλά αυτή με τις αντηρίδες θα κρατήσει περισσότερο. Αυτή να βάλεις, έχει και μια σχετική προστασία το μηχανάκι σε χαζοπτώσεις. 2 kaze r έχω και κανένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα στην μίζα, το μόνο θέμα που έχουν είναι ότι δεν προλαβαίνει να φορτίσει σωστά η μπαταρία όταν κινήσαι συνέχεια στην πόλη. Μια φορά κάθε 2 μήνες μπαίνουν στον φορτιστή και ολα οκ

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
17/12/2016, 11:36
ότι και να βάλεις θα κοπεί από τις ταλαντώσεις, απλά αυτή με τις αντηρίδες θα κρατήσει περισσότερο. Αυτή να βάλεις, έχει και μια σχετική προστασία το μηχανάκι σε χαζοπτώσεις. 2 kaze r έχω και κανένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα στην μίζα, το μόνο θέμα που έχουν είναι ότι δεν προλαβαίνει να φορτίσει σωστά η μπαταρία όταν κινήσαι συνέχεια στην πόλη. Μια φορά κάθε 2 μήνες μπαίνουν στον φορτιστή και ολα οκ

Αυτό που λες Βασκα δεν το καταλαβαίνω. Ισα ισα που όταν κινείτε επί καθημερινής βάσης, θα έπρεπε να είναι στο φουλ συνέχεια.

Το GLX μετά από 15 μέρες ακινησία πηρε με την πρώτη.
Υγ για 2000 μοντέλο μιλάμε ε.

fz6man
17/12/2016, 14:23
αυριο ερχετε το εργαλείο!

TsoliasGR
08/02/2017, 04:31
Koίτα...αν αδειαζει μπαταρία και δεν ειναι θέμα μπαταρίας δες μήπως θές στατόρ (πηνεία).Κόστος ανταλλακτικού κανα 40ρικο...
όσο για το άλλο που ειπε ο φίλος...Αν είσαι συνέχεια με την μίζα, ε ναι θα σου αδειάσει η μπαταρία.....Κάθε τρίτο "άναμα" ρίξε καμια μανιβελιά...και γράψε κανα 25ρι χλμ μπας και πάρει φορτίο η μπαταρία...