PDA

View Full Version : Ti atoma yparxoun ston kosmo?



620
18/11/2005, 13:41
As pw kai egw mia istoria dromou :)
Stekome se ena fanari sthn mesogeiwn pou lete kai perimeno to prasinaki.Eimoun me thn papia foraga to kranaki mou to mpoufanaki mou ta gantakia mou komple diladi.Skaei dipla enas typakos me ena varadero ksekranotos kai ti gyrnaei kai mou leei ...."wraio kranos file" eyxaristw tou lew kai mou leei "alla re megale ayta pou foras kanoun pio akriba apo to papi".
Les kai egw ta foraw gia na kanw figoura oxi gia na prostatepsw to kefalaki mou kai ta ypoloipa polytima meloi tou somatos mou.Prin prolabw kan na apantisw anabei to prasino kai feygei les kai ton kynigousane 5 arapides ,basika h apantisi mou tha htan den gam....ese re mamaka mesimeriatika alla den to prolaba.
Ti atoma einai ayta pou kykloforoune eksw re pousti mou.Pou paw kai stoixima oti mexri ton aspropyrgo h sygkekrimeni varadero den nomizw na exei ftasei.Egw ama eimai me thn mhxani kai oxi thn papia xerome na blepw kapoion me papaki kai na einai swsta ntimenos gia thn diki tou asfaleia den tha paw na ton kraksw.

powerphot
18/11/2005, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
....."alla re megale ayta pou foras kanoun pio akriba apo to papi".



Άρα τώρα ξέρεις......αν χαλάσει το παπί, πουλάς αυτά που φοράς και παίρνεις καινούριο...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

argpap
18/11/2005, 14:38
Τσαμπα θα τα έλεγες...σιγά μην άκουγε..απλά την εξυπνάδα του ήθελε να πει! Καλά κάνεις φίλε και τα φοράς..το ξέρεις καλύτερα απο μένα... Εχω ένα γιό 8 ετών και του πήρα κράνος ...και ας μας κοιτάνε καλά καλά! τον πάω το πρωί στο σχολείο και ταυτόχρονα του μαθαίνω την ασφάλεια του...κάποια στιγμή θα θέλει και αυτος δική του μηχανή.

bugsbunny
18/11/2005, 14:43
Δεν νομίζω ότι άξιζε να ασχοληθείς μαζί του…:yuck:

nimbus
20/11/2005, 01:45
τα ίδια μου έλεγαν όταν οδηγούσα το dna...τους κοιτούσα έκπληκτη:confused: αλλά ο καλός εξοπλισμός με έσωσε από τα ηλίθια ατυχήματα μέσα στην πόλη, που φυσικά έφταιγαν άλλοι:evil:

gcrook
20/11/2005, 02:34
Χαχα
Μου το εχουν αυτο ακριβως πει παρα πολλες φορες στον δρομο, και τους απανταω γελωντας: "Ναι, αλλα η νοσηλεια μου θα κοστισει πολυ λιγοτερο απο την δικη σου.....".
Για καποιο λογο στραβωνουν:lol:

stavrogin
20/11/2005, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Χαχα
Μου το εχουν αυτο ακριβως πει παρα πολλες φορες στον δρομο, και τους απανταω γελωντας: "Ναι, αλλα η νοσηλεια μου θα κοστισει πολυ λιγοτερο απο την δικη σου.....".
Για καποιο λογο στραβωνουν:lol:

Σωστος.:a013:

adam_tsouk
20/11/2005, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Χαχα
Μου το εχουν αυτο ακριβως πει παρα πολλες φορες στον δρομο, και τους απανταω γελωντας: "Ναι, αλλα η νοσηλεια μου θα κοστισει πολυ λιγοτερο απο την δικη σου.....".
Για καποιο λογο στραβωνουν:lol:
:rolleyes: :mad:
α, εσύ ήσουν;

:lol: :lol:

Σωστός ρε Γιώργο! :lol: :lol:

Ρε τι να λέμε.... και με τη μηχανή που σε κοιτάνε, τα ίδια θέλουν να πουν αλλα δεν το κάνουν γιατί θα φάνε φύκια στο φανάρι... Μαλάκες.....

Μην ασχολείστε λέμεεεεεεε

akaposto
20/11/2005, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Χαχα
Μου το εχουν αυτο ακριβως πει παρα πολλες φορες στον δρομο, και τους απανταω γελωντας: "Ναι, αλλα η νοσηλεια μου θα κοστισει πολυ λιγοτερο απο την δικη σου.....".
Για καποιο λογο στραβωνουν:lol:

:D :lol:

ομολογώ ότι είναι ΤΟ επιχείρημα
:rotflmao:

όσοι στραβώνουν,στην καλίμπρα μας!!!

gcrook
21/11/2005, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rolleyes: :mad:
α, εσύ ήσουν;



Κοιτα συμπτωση
Μου ηρθε να σου πω ακριβως το ιδιο μιας και ησουν με το Ζ αλλα λεω δε βαριεσαι...:lol: :lol: :wave2:

Alx 84
23/11/2005, 00:36
Ώπως το είπες. Ήρθε ένα άτομο με Varadero!!!! χμμ... τι προτότυπο!!! Εχθές άκουγα μια συζήτηση "και μου έρχεται ο τύπος με ένα Danese μπουφάν με προστατευτικά και τα συναφή, ενώ καβαλούσε παπί"...

Τι να του πείς τώρα; Δηλαδή η πτώση θα κοιτάξει με πόσα πήγαινε ο αναβάτης και τι καβαλούσε, ε;

'Αστε τους να λένε

gcrook κορυφαία η απάντησή σου!!!!!!

veletzas
03/12/2005, 20:04
ayto les esi re filaraki...i tous ilithious pou se pernane apo deksia me 100 giati tous perases prin kai tous koitakses...i tous perases giati kopimontousan i apla giati exeis mixani kai aytoi zetaki ?

zolotas
03/12/2005, 21:15
παιζει πολυ σκουφακι στα on-off anti κρανους,οχι ολοι φυσικα
τι μοδα ειναι αυτη ρε π@υστη μου?

αυτοι οι τυποι ειναι μονο για τις ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ και αν τους πεις για εκδρομη θα ερθουν με το αμαξι να μην κρυωσει ο κ@λος τους και μην τους κραξει η γκομενα

ετσι ειναι τα πραγματα φιλε 620

Tropeas
03/12/2005, 23:26
Πόσες φορές με βλέπαν τελευταία που χρησιμοποιούσα το Town mate 80 να πηγαίνω στην δουλειά μου με:
Μπουφάν Daineze Δέρμα 640? τιμή καταλόγου
Κράνος X-lite 400? τιμή αντιπροσώπου
Γάντια Acerbis 70?
κλπ κλπ , και τώρα κάτι μποτάκια Alpinestars και κάνα παντελονάκι τζινακι που λέω να πάρω με προστασίες γόνατα...
και με χαζεύαν και γελάγαν , και άνοιγα το κράνος και έλεγα γελάει καλύτερα , όποιος γελάει τελευταίος, κάτι παντοφλικοί TDMάδες, λέω εγώ ή κάτι ακράνωτοι με jockey Varaderιστες, οι κάποιοι R1νάκιδες με τίγκα μαλί στο τζελ.....:wave2: :rolleyes:

Akefalos
04/12/2005, 00:50
Χαίρομαι πάντως ρε παιδιά γιατί παρόλο που είμαστε τόσα άτομα εδώ και διαφωνούμε σε διάφορα,σε θέματα ασφάλειας οι περισσότεροι είμαστε κάθετοι και συμφωνούμε.

Και έτσι πρέπει!!Πάντα με προστασία μάγκες!!Και αφήστε τους κάγκουρες με τα παντοφλάκια και τα σκουφιά να κοροιδεύουν!:D :D :D :D :winka: :winka: :beer: :beer:

zolotas
04/12/2005, 22:32
ναι tropeas σωστοοος παιζει και jockey ...το ξεχασα + οι τυποι με φτιαγμενα αυτοκινητα με τα καπελακια τους....ρε σεις γιατι δεν αγοραζετε κρανος ?

α ναι δεν θα ακουτε το ηχοσυστημα των 3000Ε

AFTER
04/12/2005, 22:44
Ποσο μου την σπαει να βλεπω να οδηγανε μοτοσυκλετα/παπι και να φορανε καπελακια!

Μου ερχεται οπως περναω διπλα τους να τους σκασω καμια σφαλιαρα!!!

Τωρα θα μου πειτε ''τι σε νοιαζει εσενα, το κεφαλι τους θα σπασουν''(στην κυριολεξια)

Ε δεν ξερω, οταν δω σκουφακι/καπελακι, μου την σπαει!

Υ.Γ. Θα δικαιολογουσα το καπελακι στο καμπριο, μιας και η πολυωρη εκθεση στον ηλιο, μπορει να προκαλεσει ηλιαση! Αλλο αν το φορανε οι περισσοτεροι για φιγουρα....

MusicNonStop
28/12/2005, 10:27
wraio sizitisi...!simfwnw ki egw me ollous....!
re sy AFTER omws esena ti se noiazei...?
Auto pou les esy figoura alloi to lene stylaki...!
:beer:

stavrobeis
28/12/2005, 15:40
SIMFONO ME OLLOUS GUYS....TORA APO ATOMA ME VARADERO TI PERIMENEIS???

EXETE DEI POLLA VARADERO SE EKDROMI? EGO PANTOS...1....

AYTO PANTOS POY ME TRELAINEI PIO POLI, KAI TO VLEPO DISTIXOS SIXNA, EINAI ATOMA ME PAIDAKIA PISO (I AKOMA XEIROTERA, STO NTEPOZITO) XORIS KRANOS!!!!!!!

EISTE TRELOI RE?????:eek: :eek: :eek:
AN EISTE ESEIS MA LA KE S KAI THELETE NA FATE TO KEFALI SAS, KALOS, ALLA TA PAIDAKIA TI SAS FTENE??? ZOA!!!!!!!:eyepop:

TIS PROALES ITAN ENAS ME CRB 1000 GIRO STA 40, ME PAIDAKI PISO GIRO STA 8, KAI OI DYO XORIS KRANOS...DEN ANTEKSA KAI TOY EIPA, "KRANOS RE FILE, TO PAIDAKI DEN TO LIPASAI"...MOY XAMOGELASE, KAI ERIKSE MIA GKAZIA......

ANTE GIA!!!!!!:cry:

caesarsk
29/12/2005, 11:55
Ρε παιδιά .....κάντε ένα σύντομο γκάλοπ όταν θα βγείτε ξανά στο δρόμο


Στα 10 varadero ο ένας θα φοράει κράνος....


Λες και για να το αγοράσουν υπογράφουν δήλωση πως δεν θα φοράνε κράνος

zolotas
29/12/2005, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk






Λες και για να το αγοράσουν υπογράφουν δήλωση πως δεν θα φοράνε κράνος [/B]

σκανε ενα καρο λεφτα για την μηχανη αλλα εχουν κρανος φιλε,μην τρελενεσαι....Αγορασμενο απο το MAKRO

οσο για το σκουφακι και το καπελακι ειναι aftermarket ....μμμ καλη αγορα νομιζω

σκεφτομαι να χτυπησω και γω σκουφο,αυτο που κρεμεται σαν καποτα με μια @ρχιδομπαλα στο τελος

αλλα παλι τους γουσταρω αυτους τους τυπους γιατι :lol: :lol: :lol:

kxIII
29/12/2005, 15:42
Καλά τα χώνετε μάγκες. Η ασφάλειά μας είναι πάνω από ΟΛΑ. Λυπάμαι που κάποιοι θα το μάθουν ξάπλα... :(

lantz
30/12/2005, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ποσο μου την σπαει να βλεπω να οδηγανε μοτοσυκλετα/παπι και να φορανε καπελακια!

Μου ερχεται οπως περναω διπλα τους να τους σκασω καμια σφαλιαρα!!!

Τωρα θα μου πειτε ''τι σε νοιαζει εσενα, το κεφαλι τους θα σπασουν''(στην κυριολεξια)

Ε δεν ξερω, οταν δω σκουφακι/καπελακι, μου την σπαει!

Υ.Γ. Θα δικαιολογουσα το καπελακι στο καμπριο, μιας και η πολυωρη εκθεση στον ηλιο, μπορει να προκαλεσει ηλιαση! Αλλο αν το φορανε οι περισσοτεροι για φιγουρα....

Εμένα πάντως μου αρέσει τις κρύες μέρες του χειμώνα που αρκετοί αντί να βάλουν το κρανάκι τους - έστω και για το κρύο μόνο - πετάνε πάνω τους την κουκούλα από το μπουφάν και ένα κασκόλ μέχρι το μέτωπο.. :wacko:

Παρεπιπτόνως, αν φορούσαν το κράνος τους (αν έχουν) θα γλίτωναν και χρόνο αφου για να τυλιχτούν σαν κρεμμύδια θα πρέπει να τους παίρνει τουλάχιστον 2-3 λεπτά..:rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
30/12/2005, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
Εμένα πάντως μου αρέσει τις κρύες μέρες του χειμώνα που αρκετοί αντί να βάλουν το κρανάκι τους - έστω και για το κρύο μόνο - πετάνε πάνω τους την κουκούλα από το μπουφάν και ένα κασκόλ μέχρι το μέτωπο.. :wacko:

Παρεπιπτόνως, αν φορούσαν το κράνος τους (αν έχουν) θα γλίτωναν και χρόνο αφου για να τυλιχτούν σαν κρεμμύδια θα πρέπει να τους παίρνει τουλάχιστον 2-3 λεπτά..:rotflmao: :rotflmao:

Είναι αυτό που λέμε αντίδραση. ΟΧΙ ΔΕ ΦΟΡΑΩ ΚΡΑΝΟΣ!!!!! ας παγώνουν, ας δακρύζουν, το κράνος δε το φοράνε:a21: :a21:
Μιλάμε για πολύ:a31: :a31: :a31: οι τύποι. Που να τους ζητήσουν να το φορέσουν μεσα στο κατακαλόκαιρο στην αθήνα!!!:)

alex-varadero
26/01/2006, 18:23
Ρε παιδιά .....κάντε ένα σύντομο γκάλοπ όταν θα βγείτε ξανά στο δρόμο


Στα 10 varadero ο ένας θα φοράει κράνος....


Λες και για να το αγοράσουν υπογράφουν δήλωση πως δεν θα φοράνε κράνος


------------------------------------------------------------------------------------

den nomozw oti einai etsi


einai thema nootropias kai oxi mixanis.
egw exw dwsei synolika panw apo 1500 euros gia tin prostasia mou,
na simiwsw de oti den paw kai polla taxidia logo pareas (den exei kanenas mixanaki)
opote ta perissotera apo ta pragmata ta xrisimopoio kathimerina!!!
akoma kai sti ginaika pira pragmata mias kai kathe sk pame voltes
opote emmenw stin apopsi oti einai thema nootropoias kai kata poswn saivesai ton eayto soy