PDA

View Full Version : Μποτες Alpinestars SMX3



macdeath_s
09/01/2017, 01:48
Ψωνίστηκαν πριν ολίγων ημερών κυρίως λόγω της τιμής τους (130€) και της προστασίας που προσφέρουν. Απογοητεύτηκα βέβαια από κάτι το οποίο είχα ακούσει από πολλούς κατόχους της μάρκας και επίσης είχα δει και ο ίδιος σε προιόντα ανέγγιχτα βιτρίνας. Και η απογοήτευση αφορά την ποιότητα των ραφών. Με τις SupertechR ιδιοκτήτης είδε να ανοίγουν διάπλατα όλα τα εσωτερικά σε κάτι παραπάνω από χρόνο (με καλή συντήρηση), για τα γάντια που κατασκευάζει για την ΚΤΜ (Powerwear) είχα δει σε ζευγάρι που ήταν βιτρίνα να φαίνεται το εσωτερικό υλικό σε δυο δάχτυλα. Το ίδιο ισχύει και για μία από τις μπότες που παρέλαβα (φαίνεται η εσωτερική επένδυση) ενώ επίσης φαίνεται και η κακοτεχνία της ραφής σε κάποια σημεία. Δεν με χαλάει τίποτε άλλο βέβαια και ειδικά η τιμή τους :smokin: Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσω και σε διαιρούμενη φόρμα της ίδιας εταιρείας.

377359

xaotikos
09/01/2017, 07:49
Οι SMX4 που έχω πάντως έχουν βγει Α-Ψ-Ο-Γ-Ε-Σ.
Μήπως υπάρχουν εργοστάσια κ εργοστάσια;
Το ίδιο έχω ακούσει πολλές φορές για φερμουάρ dainese, 2 έχω το ένα top στα φερμουάρ μετά από 7 χρόνια το άλλο-ακριβότερο-χάλια.

macdeath_s
09/01/2017, 09:51
Τι να πω... Made in Vietnam είναι... Θα ανεβάσω κι άλλη φωτό που να δείχνει αυτό που λέω. Ίσως οι SMX-4 να είναι άλλη κατηγορία άλλη ποιότητα.

macdeath_s
26/01/2017, 11:43
Ιδού και οι φωτό, λίγο αργοπορημένα βέβαια. 377975 377976

ποπαϋ
26/01/2017, 12:32
αυτό είναι ελλατωματικό προϊόν. ζήτησε αντικατάστασή τους

basilis_k6
26/01/2017, 12:37
μπουφαν εχω μονο. αψογο ειναι. Μποτες και γαντια ειχε ενας φιλος αλλα παλαιοτερα μοντέλα (2010) και δεν ειχε κανενα προβλημα. Χάλασε η alpine...

macdeath_s
26/01/2017, 12:38
αυτό είναι ελλατωματικό προϊόν. ζήτησε αντικατάστασή τους

To m;ono που μπορώ να καταλάβω σαν ελαττωματικό είναι στην πρώτη φωτό εκεί που φαίνεται το άσπρο από μέσα. Όλο το υπόλοιπο είναι κακή ραφή που έχω ξαναδεί σε Alpinestars.

macdeath_s
26/01/2017, 19:06
H Αlpinestars απάντησε ότι δεν δέχεται επιστροφή ελαττωματικού προιόντος χωρίς τα καρτελάκια και αν έχει φορεθεί. Από το κατάστημα μου είπαν ότι δεν είναι η 1η φορά δυστυχώς.