PDA

View Full Version : H ωραία και το τέρας στην Ιταλία.



buckley
13/01/2017, 08:37
Με ελάχιστα χρόνια να τις χωρίζουν και να αξίζουν ένα σκασμό λεφτά σήμερα...

377579

http://silodrome.com/mv-agusta-750s-america/

377580

http://www.motorcyclenews.com/sixty-for-sixty/2015/march/60-greatest-bikes-1966-mv-agusta-600gt/

bulmont
13/01/2017, 10:02
Ρε Πάνο μας κ@υλωσες πρωί-πρωί............................


:beer:

GFawkes
13/01/2017, 10:30
Ρε Πάνο μας κ@υλωσες πρωί-πρωί............................


:beer:

Βαγγελα,

στην ηλικια σου ακομα κ@#$$νεις το πρωι ρε....θηριο...
:beer:

Πραγματι, το πιπινι ανεβαζει ωραιες φωτο....

ειναι βεβαια τετοιο μ@##$ που σε λιγες μερες θα μας πεταξει στο ασχετο "πω πω πω τι πηρα παλι"
και "Μια ξεχασμενη αριστοκρατισσα ξεχασμενη στα υπόγεια" κλπ...

Φτυστα ολα Πανουλη και πες που την εχεις.....
:D

DAYMAN
13/01/2017, 11:00
:beer:
καλα ξεκινησες την μερα μας σημερα.

sapila racing
13/01/2017, 11:01
Πως γίνεται και σχεδόν σε καμμία φωτό της america δεν φαίνεται ο άξονας? Τυχαίο?

παντως του είχαν βαλει και ψύκτρες...

buckley
13/01/2017, 11:36
Βαγγελα,

στην ηλικια σου ακομα κ@#$$νεις το πρωι ρε....θηριο...
:beer:

Πραγματι, το πιπινι ανεβαζει ωραιες φωτο....

ειναι βεβαια τετοιο μ@##$ που σε λιγες μερες θα μας πεταξει στο ασχετο "πω πω πω τι πηρα παλι"
και "Μια ξεχασμενη αριστοκρατισσα ξεχασμενη στα υπόγεια" κλπ...

Φτυστα ολα Πανουλη και πες που την εχεις.....
:D

Μπας και με μπέρδεψες με τον Τζώννυ Βαισμύλλερ ρε ?





























































Η αλήθεια είναι ότι κάτι ξέθαψα αλλά θέλει πολύ αίσθημα...

sapila racing
13/01/2017, 11:43
Επίσης η ομολογουμένως άσχημη MV 600 GT ίσως και να είναι πιο σημαντική κι απο την πανέμορφη America.
Κι αυτό γιατι ο μέγιστος Massimo Tamburini, ο μετέπειτα δημιουργός της F4, ξεκίνησε με μια τέτοια ακριβώς.
Την περιποιήθηκε καταλλήλως βέβαια και όχι μονο έφτιαξε το μοτέρ, αλλά μετέτρεψε το σύστημα μετάδοσης απο άξονα σε αλυσίδα.
Αυτή η special μοτοσυκλέτα έγινε τόσο καλή που του έδωσε φήμη σαν μηχανικού και βελτιωτή, ενώ τότε το κύριο επάγγελμά του ήταν τα συστήματα θέρμανσης.

Στην συνέχεια πήρε μια CB750 μια και με την τροποποιημένη Agusta τον σταματούσαν συνέχεια στον δρόμο, και αυτη η CB750 ηταν στην ουσία η βάση της πρώτης Bimota HB1.
Τελικά ξεκινώντας απο την τουριστική 600 GT ο Tamburini έφτιαξε μετα απο χρόνια την F4 στην οποία στηρίχτηκε η αναβίωση της MV.
Να και η φωτό του με την special 600.

buckley
13/01/2017, 12:03
Η black pig ουσιαστικά βαφτίστηκε έτσι αφενός γιατί ήταν μια εμπορική αποτυχία αλλά και για την ξεκάθαρη ασχήμια της που ουσιαστικά οφειλόταν στο μπροστινό από ΦΙΑΤ φανάρι και στην άσχημη στο μάτι συναρμογή του συνόλου τεπόζιτο-σέλλα.Δεν μπορεί κανείς όμως να υποτιμήσει το γεγονός ότι μιλάμε για ένα 4κύλινδρο παραγωγής με 2 επικεφαλείς το 1966,όταν το cb 750 δεν υπήρχε ούτε στα χαρτιά.
Γουστάρω την φυσικότητα πάντως με την οποία μας πληροφορεί για όλα τα άλλα ο ψηλός.Ώρες ώρες σε κάνει να πιστεύεις ότι όλα αυτά τα ωραία δεν τα διάβασε απλά αλλά τα έζησε...
ΥΓ Βάγκο μη δεις το ταμπούρο μπρος της Α/Μ φωτό του ψηλού γιατί θα χουμε τα ίδια τα πρωινά...

BLiTzER
13/01/2017, 12:31
Ποια είναι η "ωραία" από τις 2; Δε φαίνεται ξεκάθαρα κάτι στο αρχικό ποστ.

sniper
13/01/2017, 12:35
Ποια είναι η "ωραία" από τις 2; Δε φαίνεται ξεκάθαρα κάτι στο αρχικό ποστ.

Μάλλον την πρώτη λένε... Περί ορέξεως.... Εδώ σε άλλους αρεσουν οι Βig and Ugly Grannies,

buckley
13/01/2017, 12:48
Μάλλον την πρώτη λένε... Περί ορέξεως.... Εδώ σε άλλους αρεσουν οι Βig and Ugly Grannies,

Μάλιστα έσκασε και ο Μάμολα τώρα να μας προγκήξει.Αφού ρε τα χεις τα χρονάκια σου τι τα θες τουλάχιστον ο μπέμπης από πάνω είναι της επόμενης εσσο και δικαιολογείται.Το ξέρω ότι στα παιδικά του μάτια τα μοτόρια που έβαλα είναι σαν "ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος" για να μην ξεφύγω από τα κινηματογραφικά.
αχαχαχαχαχα ρε κουφάλες.

sniper
13/01/2017, 13:10
Μάλιστα έσκασε και ο Μάμολα τώρα να μας προγκήξει.Αφού ρε τα χεις τα χρονάκια σου τι τα θες τουλάχιστον ο μπέμπης από πάνω είναι της επόμενης εσσο και δικαιολογείται.Το ξέρω ότι στα παιδικά του μάτια τα μοτόρια που έβαλα είναι σαν "ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος" για να μην ξεφύγω από τα κινηματογραφικά.
αχαχαχαχαχα ρε κουφάλες.

Κι επειδή είμαι άνω των 35 θα πρέπει ντε και καλά να λέω ότι οι παλιότερες είναι και ωραίες;
Εμένα δεν μου αρέσουν αυτές οι δύο. Σε σένα και σε άλλους αρέσουν, οκ.

buckley
13/01/2017, 13:14
Κι επειδή είμαι άνω των 35 θα πρέπει ντε και καλά να λέω ότι οι παλιότερες είναι και ωραίες;
Εμένα δεν μου αρέσουν αυτές οι δύο. Σε σένα και σε άλλους αρέσουν, οκ.

Ακόμα γελάω ρε...

sniper
13/01/2017, 13:15
Ακόμα γελάω ρε...


Κακώς, ισχύει.

Επίσης δεν πρόλαβα τα γκαζοζέν.

buckley
13/01/2017, 13:44
Κακώς, ισχύει.

Επίσης δεν πρόλαβα τα γκαζοζέν,το πολυτονικό την ασπρόμαυρη τιβι και τα αερόψυκτα μοτό.

Το συμπλήρωσα λιγάκι αρχηγέ.
Το κόβω εδώ ρε γιατί το γάμησα το θρεντ...