PDA

View Full Version : Δείτε που αποθηκεύουν τα ελαστικά...



Coyote.V
15/01/2017, 18:44
Φωτιά ΤΩΡΑ στον Ταύρο - Ακούγονται εκρήξεις

Μάχη με το χρόνο και τις φλόγες εξακολουθούν να δίνουν μέχρι και αυτή την ώρα οι πυροσβέστες, εξαιτίας της μεγάλης φωτιάς που ξέσπασε στις 17:37 το απόγευμα της Κυριακής (15/01/2017) σε υπαίθρια μάντρα με ελαστικά που βρίσκεται επί της οδού Θέμιδος 25 στον Ταύρο.

Επί τόπου έχουν σπεύσει 14 οχήματα Πυροσβεστικής Υπηρεσίας με 42 πυροσβέστες, προκειμένου να κατασβήσουν την πυρκαγιά.

Σύμφωνα με νεώτερες πληροφορίες από την Πυροσβεστική, οι πυροσβέστες επιχειρούν να περιορίσουν το πύρινο μέτωπο, έτσι ώστε να μην επεκταθεί σε παρακείμενες επιχειρήσεις. Η πυρκαγιά δεν φαίνεται να απειλεί κατοικημένες περιοχές, καθώς εκδηλώθηκε σε αραιοκατοικημένη περιοχή, όπου υπάρχουν, όμως, αρκετές αποθήκες και βιομηχανικές εγκαταστάσεις.

Νωρίτερα, οι πυροσβεστικές δυνάμεις απέκλεισαν την περίμετρο της μάντρας και προσέγγισαν με ιδιαίτερη προσοχή στο σημείο όπου εκδηλώθηκε η φωτιά, καθώς σημειώθηκαν ισχυρές εκρήξεις, πιθανότατα σε φιάλες προπανίου ή υγραερίου που βρίσκονταν μέσα στο χώρο.
Οι εκρήξεις έγιναν ιδιαίτερα αισθητές στις γύρω περιοχές, προκαλώντας πανικό στους πολίτες.
Μέχρι στιγμής, τα αίτια πρόκλησης της φωτιάς παραμένουν άγνωστα.

377640


http://www.newsbomb.gr/ellada/news/story/762580/ektakto-fotia-tora-ston-tayro#ixzz4Vqy21IIH



Ας μου πει κάποιος ότι πρόκειται για παλιά ελαστικά και όχι για καινούργια... γιατί έχω βραχυκυκλώσει. :confused:

mikes
15/01/2017, 19:00
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a014: :a014:

Coyote.V
15/01/2017, 19:07
Μην γελάς... διευκρινίζω ότι δεν ξέρω τι αποθήκη είναι. :)

Πέσαμε σε μάντρα ανακύκλωσης ελαστικών;

amyroukai
15/01/2017, 19:13
μωρέ ικανούς τους έχω να το βγάλουν γιάφκα :lol:

Coyote.V
15/01/2017, 19:15
μωρέ ικανούς τους έχω να το βγάλουν γιάφκα :lol:

Αυτό που με ανυσυχεί είναι ότι στην φώτο φαίνονται πολύ μαύρα και στοιβαγμένα πολύ προσεγμένα. Συνήθως στις μάντρες ανακύκλωσης γίνεται ένα μπάχαλο.

mikes
15/01/2017, 19:17
Μην γελάς... διευκρινίζω ότι δεν ξέρω τι αποθήκη είναι. :)

Πέσαμε σε μάντρα ανακύκλωσης ελαστικών;

αν εκανες ένα κοπο και κατεβαινες με το street view στο σημειο της φωτο, θα διαπίστωνες ευκολα ότι οι σωροι που σημάδεψες είναι πλαστικα μαυρα τελαρα μαναβικής..

ο λογος που γελαω είναι ότι πιαστηκες από μια λεξη και ησουν σιγουρος ότι προκειται για ελαστικα οχημάτων... στο σημειο δεν υπαρχει καμια αποθηκη ελαστικων οχημάτων παντως!

αλλα ακομα και να υπηρχε, ΚΑΜΙΑ επιχειρηση εμπορειας ελαστικων οχημάτων δεν αποθηκευει τα λάστιχα υπαιθρια... θα τα βουτηξουν στο αψε σβησε και θα κλαινε τα λεφτα τους..

Coyote.V
15/01/2017, 19:32
αν εκανες ένα κοπο και κατεβαινες με το street view στο σημειο της φωτο, θα διαπίστωνες ευκολα ότι οι σωροι που σημάδεψες είναι πλαστικα μαυρα τελαρα μαναβικής..

ο λογος που γελαω είναι ότι πιαστηκες από μια λεξη και ησουν σιγουρος ότι προκειται για ελαστικα οχημάτων... στο σημειο δεν υπαρχει καμια αποθηκη ελαστικων οχημάτων παντως!

αλλα ακομα και να υπηρχε, ΚΑΜΙΑ επιχειρηση εμπορειας ελαστικων οχημάτων δεν αποθηκευει τα λάστιχα υπαιθρια... θα τα βουτηξουν στο αψε σβησε και θα κλαινε τα λεφτα τους..

Κατέβηκα αλλά δεν μπορώ να διακρίνω αν είναι τελάρα γιατί είναι τυλιγμένα με σελοφάν επάνω σε παλέτες από ό,τι μπόρεσα να δω... Εσύ τα τελάρα που τα είδες βάλε ένα πριντ σκριν.

mikes
15/01/2017, 19:58
377641

377642

Coyote.V
15/01/2017, 20:24
Πάσο... και που είναι τα ελαστικά που καίγονται; Οι ημερομηνίες στο γούγλε ερθ είναι από τον Οκτώβριο του 16

mikes
15/01/2017, 20:50
στις ειδήσεις ειπαν ότι τελικα προκειται για μαντρα ανακυκλώσιμων υλικων..