PDA

View Full Version : Παράκληση για αίμα ομάδας Α+/Α- στη Θεσσαλονίκη



ptc
17/01/2017, 18:17
Υπαρχει αναγκη για δυο μοναδες αιματος ομαδας Α+/Α- απο πολυ κοντινο συγγενικο μου προσωπο το οποιο θα χειρουργηθει την Πεμπτη 19/1.

Εχω ηδη δωσει αιμα και υπαρχουν συνολικα 3 εθελοντες αιμοδοτες στην οιοκογενεια μου με αρκετες φιαλες διαθεσιμες. Το προβλημα ειναι πως μας ενημερωσαν οτι υπαρχει ελλειψη απο τη συγκεκριμενη ομαδα στην παρουσα φαση, οποτε δεν εχουν αποθεμα για να μας διαθεσουν. Με αλλα λογια εχουμε capital control. :sick:

Ουσιαστικα λοιπον χρειαζεται καποιος συνανθρωπος μας με ομαδα Α+ ή Α- να παει αυριο και να δωσει αιμα το οποιο θα δεσμευτει για το συγκεκριμενο ατομο.

Ωρες αιμοδοσιας 8.30-14.00 και τα απογεύματα 17.00-19.00 στο Ιπποκρατειο Θεσσαλονικης.
Αν υπαρχει καποιος φιλος που μπορει να βοηθησει παρακαλω ας επικοινωνησει με πμ για να του δωσω το ονομα του συγγενη ωστε να το δηλωσει κατα την αιμοδοσια.

Σας ευχαριστω προκαταβολικα.

Πετρος

ggs
17/01/2017, 19:51
Παρακαλώ, όποιος μπορεί να βοηθήσει ή χρειάζεται πληροφορίες, ας επικοινωνήσει με το μέλος ptc μέσω πμ.

Το θέμα θα κλειδωθεί και θα γίνει sticky μέχρι τις 19/1(ή όσο χρειάζεται)

ggs
18/01/2017, 13:27
όπως με ενημέρωσε ο ptc , οι φιάλες βρέθηκαν και με την συνεισφορά μελών του φόρουμ.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επέμβαση και καλή ανάρρωση.

Μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν και ενδιαφέρθηκαν.
:beer::beer: