PDA

View Full Version : Τα Ελληνικά μοτομάγαζα λέγατε?



Σελίδες : [1] 2

MG-KTiNoS
23/01/2017, 16:11
377862
Εκπτώσεις όντως #yolo !

:a43:

RaGe_Raptor
23/01/2017, 16:12
377862
Εκπτώσεις όντως #yolo !

:a43:

μπλακ φράιντεϊ

Sapadak
23/01/2017, 16:30
Είμαστε σίγουροι για αυτό, ή απλά κάποιος έπαιζε με το φωτοσοπ?

MG-KTiNoS
23/01/2017, 16:32
Είμαστε σίγουροι για αυτό, ή απλά κάποιος έπαιζε με το φωτοσοπ?

επόνημα έγινε η καταγγγελία οπότε δύσκολο να είναι μούφα.....

Sapadak
23/01/2017, 16:34
επόνημα έγινε η καταγγγελία οπότε δύσκολο να είναι μούφα.....

Μιας και το παρακολουθείς το θέμα, ρίξε και κανα απντεϊντ, οταν, αν κτλ

amyroukai
23/01/2017, 16:44
ποιανού πόνημα ήταν η καταγγελία, είπε; :bawl:

o teos
23/01/2017, 16:50
:yuck:ζητώ το μπει και το online shopping...σιγά την καταγγελία ο κόσμος το χει τούμπανο....από τα ρούχα μέχρι και τα μηχανάκια αυτό γίνεται χρόνια τώρα και όποιος νομίζει ότι ψωνίζει φτηνά στις προσφορές καλά να πάθει..:rolleyes:

RaGe_Raptor
23/01/2017, 16:57
:yuck:ζητώ το μπει και το online shopping...σιγά την καταγγελία ο κόσμος το χει τούμπανο....από τα ρούχα μέχρι και τα μηχανάκια αυτό γίνεται χρόνια τώρα και όποιος νομίζει ότι ψωνίζει φτηνά στις προσφορές καλά να πάθει..:rolleyes:


θυμάμαι όταν πήγαινα σχολείο ακόμη,στα 90's, που περίμενα τις εκπτώσεις να τσιμπήσω κανά παπουτσάκι nike,adidas κτλ και η αρχική τιμή εκτοξευόταν ως δια μαγείας την περίοδο των εκπτώσεων.

bulmont
23/01/2017, 17:11
377862
Εκπτώσεις όντως #yolo !

:a43:


'ντάξει ρε Νικόλα, πώς κάνεις έτσι;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ζίμενς είναι, περιλαμβάνει και τις μίζες η τιμούλα!!!!!!!!!!!!


Μια χαρά είναι!!!!!!!!!

teogtp
23/01/2017, 19:38
Θα πέσει κανένας άλλος από τα σύννεφα;






Τώρα τελευταία βρέχει πολλους μ@λακες αν προσέξατε.
:D

toyar
23/01/2017, 19:48
εμενα οι τρελες εκπτωσεις με εξοργιζουν
αν ο αλλος κανει -40% και δεν μπαινει μεσα ποσο κοροιδο παει να πιασει τον πελατη οταν πουλαει στην αρχικη;
δεν ψωνιζω τιποτα δε φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος!:D

vaska
23/01/2017, 21:01
εμενα οι τρελες εκπτωσεις με εξοργιζουν
αν ο αλλος κανει -40% και δεν μπαινει μεσα ποσο κοροιδο παει να πιασει τον πελατη οταν πουλαει στην αρχικη;
δεν ψωνιζω τιποτα δε φοβαμαι τιποτα ειμαι ελευθερος!:Dαυτός είναι ο ορθός τρόπος σκέψης, έλα όμως που τα κορόϊδα μασάνε, τι μασάνε δλδ αμάσητα τα πηγαίνουν κάτω. Είναι η διαφήμιση που δουλεύει.
Παραδείγματα άπειρα.

irinia
23/01/2017, 21:15
KAI ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ




Ειδικά σε πράγματα που είναι γνωστές μάρκες της αγοράς.
Παράδειγμα.........αγόρασα πριν 2 μήνες ένα μπουφάν μπλούζα Ναπαπίρι με έκπτωση από τα 200 - 210 ευρώ στα 170.
Προχθές αγόρασα ένα δεύτερο ίδιο ακριβώς από το Άτικα με τιμή 132 ευρώ στα πλαίσια των εκπτώσεων.
Τι θέλω να πω,αν κάποιος ξέρει τις τιμές και ψάχνει ίδιο προιόν μπορεί να συγκρίνει.
Επίσης τα παπούτσια Ασίκς, βλέπω μεγάλες εκπτώσεις μέχρι 50% στις τιμές που ήξερα.
Όπως και στα Αντμιράλ,μεγάλες εκπτώσεις σε προιόντα που βλέπουμε στις βιτρίνες.
Οπότε..........κανόνας δεν υπάρχει,επιτήδειοι υπάρχουν που ψάχνουν κορόιδα, ΠΡΟΣΟΧΗ λοπόν..!!

devil's animal
23/01/2017, 21:21
377862
Εκπτώσεις όντως #yolo !

:a43:



και με ενα απλο search (https://www.skroutz.gr/s/7755596/Siemens-HA723510G.html?from=autocomplete&keyphrase=siemens+ha723510g)...:rolleyes:

επισης 16-19/12/2016 ο Κωτσοβολος την ειχε 509...πολυ γ@ματο αυτο το κουμπακι "εξελιξη τιμης"...:whistle:

μην τρωτε τον παπα...

toyar
24/01/2017, 05:22
πηγανε παλι και κανανε ουρες εξω απο την ηλεκτρονικη για να παρουν προιοντα σε εκποιηση
σαν τα κορακια.......ουρες
λες και λειπει απο κανενα σπιτι οτιδηποτε ηλεκτρικο-ηλεκτρονικο
ισα ισα για τη μαγκια οτι ψωνισαμε τσαμπα
κι ας παιρνουμε αχρειαστα πραγματα
αμερικανακια ειμαστε αλλα χωρις τα λεφτα

Billymuse
24/01/2017, 08:05
Είναι απλο. Καταρχάς άλλο το ''χρειάζομαι'' και άλλο το ''έχω ανάγκη'' οποιοδήποτε αγαθό. Απο κει και πέρα μιας η καταναλωτική μανία ελπίζω να μας έχει μειωθεί λόγο των καιρών που περνάμε, μπορούμε να βάλουμε στο μάτι 3-4 Προϊοντα και να παρακολουθούμε την συμπεριφορά των τιμών τους απο διάφορα μαγαζιά για να ξέρουμε ακριβώς τι παίζει. Φυσικά κοιτάμε και τις τιμές στο εξωτερικό.

MG-KTiNoS
24/01/2017, 08:50
Είναι απλο. Καταρχάς άλλο το ''χρειάζομαι'' και άλλο το ''έχω ανάγκη'' οποιοδήποτε αγαθό. Απο κει και πέρα μιας η καταναλωτική μανία ελπίζω να μας έχει μειωθεί λόγο των καιρών που περνάμε, μπορούμε να βάλουμε στο μάτι 3-4 Προϊοντα και να παρακολουθούμε την συμπεριφορά των τιμών τους απο διάφορα μαγαζιά για να ξέρουμε ακριβώς τι παίζει. Φυσικά κοιτάμε και τις τιμές στο εξωτερικό.

Ναι όλη μέρα αυτό θα κάνω... :D
Ρε φίλε χαλάει η κουζίνα πας σ ένα μαγαζί που ξέρεις ότι πουλάει σε καλές τιμές
και είναι σοβαρό (πα να πει δεν θα στη φέρουν σπασμένη κλπ ή αν υπάρξει πρόβλημα θα στο λύσουν κλπ)
τη χτυπας και τέλος.
Σίγουρα αν ψάξεις για μερες θα βρεις κάπου λίγο πιο καλή τιμή αλλά είναι τελικά αυτό το ζητούμενο μόνο?
Και ο χρόνος δεν είναι κι αυτός χρήμα?
Με λίγα λόγια όταν ένα μαγαζί κανει Π...ΣΤΙΕΣ μακριά κι αλάργα.
Γιατί?
Γιατί ένας δεν είναι μια φορά μ λ κς
Είναι μ λκς γενικά και αν δεν σε γ... σήμερα αυριο το γ... είναι στανταράκι.
'
Φυσικά κανένας δεν θα γράψει ποτε για τα Γερμανικά κωλομάγαζα τον καιρό της κρίσης
γιατί εν τέλει ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΟΥΛΑΡΕΣ και ΚΑΛΑ ΜαΣ ΚΑΝΟΥΝ
:mad:

devil's animal
24/01/2017, 11:14
Ναι όλη μέρα αυτό θα κάνω... :D
Ρε φίλε χαλάει η κουζίνα πας σ ένα μαγαζί που ξέρεις ότι πουλάει σε καλές τιμές
και είναι σοβαρό (πα να πει δεν θα στη φέρουν σπασμένη κλπ ή αν υπάρξει πρόβλημα θα στο λύσουν κλπ)
τη χτυπας και τέλος.
Σίγουρα αν ψάξεις για μερες θα βρεις κάπου λίγο πιο καλή τιμή αλλά είναι τελικά αυτό το ζητούμενο μόνο?
Και ο χρόνος δεν είναι κι αυτός χρήμα?



για μενα αν κανεις αγορα εν ετη 2016 χωρις ερευνα αγορας πριν ή εισαι πολυ πλουσιος ή πολυ αφελης...
αν δεν ανηκεις σε μια απο τις 2 κατηγοριες κατι παιζει και πρεπει να ψαχτεις...

ειδικα τωρα που με το ιντερνετ μπορεις μεσα σε καποια λεπτα να μαθεις τιμες και δεν χρειαζεται να "τρεχεις" ή να ξενιτευεσαι για να κανεις τη ερευνα σου, θεωρω πολυ ακυρο να πας και απλα να ψωνισεις...

εκτος ειπαμε και εισαι κανενας ceo μεγαλης επιχειρησης και εκει οντως τα λεπτα του ψαξιματος και το οποιο τρεξιμο για σενα ειναι τοσο χρημα που δεν αξιζει...

byron
24/01/2017, 11:44
για μενα αν κανεις αγορα εν ετη 2016 χωρις ερευνα αγορας πριν ή εισαι πολυ πλουσιος ή πολυ αφελης...
αν δεν ανηκεις σε μια απο τις 2 κατηγοριες κατι παιζει και πρεπει να ψαχτεις...

ειδικα τωρα που με το ιντερνετ μπορεις μεσα σε καποια λεπτα να μαθεις τιμες και δεν χρειαζεται να "τρεχεις" ή να ξενιτευεσαι για να κανεις τη ερευνα σου, θεωρω πολυ ακυρο να πας και απλα να ψωνισεις...

εκτος ειπαμε και εισαι κανενας ceo μεγαλης επιχειρησης και εκει οντως τα λεπτα του ψαξιματος και το οποιο τρεξιμο για σενα ειναι τοσο χρημα που δεν αξιζει...

+990

Οι διαφορές είναι παλαβές ιδίως σε ηλεκτρικές συσκευές.
Όπως και οι διαφορές μεταξύ ελληνικών μαγαζιών σε είδη μοτοσυκλέτας όπως πρόσφατα διαπίστωσα λόγω της αγοράς ενός μπουφάν.

AristidisZ
24/01/2017, 12:05
για μενα αν κανεις αγορα εν ετη 2016 χωρις ερευνα αγορας πριν ή εισαι πολυ πλουσιος ή πολυ αφελης...
αν δεν ανηκεις σε μια απο τις 2 κατηγοριες κατι παιζει και πρεπει να ψαχτεις...

ειδικα τωρα που με το ιντερνετ μπορεις μεσα σε καποια λεπτα να μαθεις τιμες και δεν χρειαζεται να "τρεχεις" ή να ξενιτευεσαι για να κανεις τη ερευνα σου, θεωρω πολυ ακυρο να πας και απλα να ψωνισεις...

εκτος ειπαμε και εισαι κανενας ceo μεγαλης επιχειρησης και εκει οντως τα λεπτα του ψαξιματος και το οποιο τρεξιμο για σενα ειναι τοσο χρημα που δεν αξιζει...

Καταρχάς έχουμε 2017 in case you haven't noticed :lol:

Επίσης υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός κόσμου που είναι electronically illiterate, ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες

Και τέλος καλά τα σκρουτζομάγαζα όταν θέλεις π.χ. να αλλάξεις (ή έστω να αντικαταστήσεις την καμένη) τηλεόραση, αν όμως σου έχει παραδώσει πνεύμα κάνα ψυγείο, τότε τα πράγματα γίνονται λίγο διαφορετικά, καθώς σε ενδιαφέρει άμεσα η διαθεσιμότητα κλπ κλπ

MG-KTiNoS
24/01/2017, 12:26
εκτος ειπαμε και εισαι κανενας ceo μεγαλης επιχειρησης και εκει οντως τα λεπτα του ψαξιματος και το οποιο τρεξιμο για σενα ειναι τοσο χρημα που δεν αξιζει...

Έχω
ΕΝΑΝ μάστορα στο μηχανάκι εδώ και 30 χρόνια
ΔΥΟ καταστήματα που πΣονίζω φωτογραφικά (30 χρόνια)
ΕΝΑ κατάστημα που πΣονίζω ηλεκτρονικά
ΔΥΟ ΤΡΙΑ για ρούχα μηχανής και κράνη.
Όλοι μου κάνουν καλές τιμές και λίγα ευρώ παραπάνω που θα τα βρω πιο δίπλα (ίσως)
δεν είναι πρόβλημα γιατί η σχέση που έχω μαζί τους είναι σημαντικότερη
Κάθε φορά που είχα πρόβλημα με κάποια αγορά μου το ΕΛΥΣΑΝ επί τόπου
και στο κάτω κάτω γουστάρω να πίνω και γκανά γκαφέ ρε αδερφέ.

Σε μεγάλο κατάστημα ηλεκτρονικών εδώ δίπλα 20 χρόνια
πΣόνιζα για το πι σι κυρίως λόγω βολικού ωραρίου και δεν ξέρω κανέναν.
(Σάμπως προλαβαίνουν και να γεράσουν πριν πάρουν πούλο)
Μια φορά είχα πρόβλημα με μια οθόνη σόνι και ένα μήνα μετά πήρα άλλη
γιατί μου είχαν ζαλίσει τ @@ με τις επισκευές και τις εγγυήσεις de col
Όσο για τις τιμές... Μικρές διαφορές πάνω κάτω.
+ Τρως στη μάπα και το μάρκετινγκ από τον πιτσιρικά
(πούλα αυτό και όχι εκείνο)
υγ
Στα φωτογραφικά μου άλλαξαν φακό τάμρον 1200ε αξίας επί τόπου και χωρίς κιχ.
Μου είπαν και συγνώμη.

devil's animal
24/01/2017, 12:32
Καταρχάς έχουμε 2017 in case you haven't noticed :lol:

Επίσης υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός κόσμου που είναι electronically illiterate, ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες

Και τέλος καλά τα σκρουτζομάγαζα όταν θέλεις π.χ. να αλλάξεις (ή έστω να αντικαταστήσεις την καμένη) τηλεόραση, αν όμως σου έχει παραδώσει πνεύμα κάνα ψυγείο, τότε τα πράγματα γίνονται λίγο διαφορετικά, καθώς σε ενδιαφέρει άμεσα η διαθεσιμότητα κλπ κλπ


για το ετος my bad...δεν θελω να μεγαλωσω, καθ'οτι ειχα και γενεθλια προσφατως...:p:lol:
τωρα οσον αφορα την διαθεσιμοτητα εχεις δικιο μονο οταν πρεπει να αντικατασταθει ολοκληρη η ηλ. συσκευη... για ανταλλακτικα καλυπτεσαι κανονικα απο την αντιπροσωπεια, αφου η αποδειξη ειναι και εγγυηση...

αλλα και οι ηλικιωμενοι εχουν γιους, κορες, ανηψια, βαφτηστιρια...του π0υστη να μην ξερουν αυτα τι παιζει για να τους κατατοπισουν...

devil's animal
24/01/2017, 12:37
Έχω
ΕΝΑΝ μάστορα στο μηχανάκι εδώ και 30 χρόνια
ΔΥΟ καταστήματα που πΣονίζω φωτογραφικά (30 χρόνια)
ΕΝΑ κατάστημα που πΣονίζω ηλεκτρονικά
ΔΥΟ ΤΡΙΑ για ρούχα μηχανής και κράνη.
Όλοι μου κάνουν καλές τιμές και λίγα ευρώ παραπάνω που θα τα βρω πιο δίπλα (ίσως)
δεν είναι πρόβλημα γιατί η σχέση που έχω μαζί τους είναι σημαντικότερη
Κάθε φορά που είχα πρόβλημα με κάποια αγορά μου το ΕΛΥΣΑΝ επί τόπου
και στο κάτω κάτω γουστάρω να πίνω και γκανά γκαφέ ρε αδερφέ.





ενταξει, old school καταστασεις, αλλα δεν ειναι πλεον ετσι..
και δεν σημαινει οτι ολοι παμε στις τεραστιες αλυσιδες ηλεκτρικων (μην σου πω οτι αυτες κατα 99% ειναι ακριβοτερες των μικρομαγαζων), αλλα οταν μια ιδια ηλ. κουζινα π.χ. που εβαλα παραπανω το λινκ εχει μεχρι και 230€ διαφορα στην αγορα, σκεψου τι και ποσα μπορεις συνολικα να γλιτωσεις κανοντας την ερευνα σου...

και ολα αυτα γιατι? για να πιεις τον καφε?
αφου στην βλαβη ο επισημος αντιπροσωπος βαζει πλατη...οχι το λιανομαγαζο (στις περισσοτερες των περιπτωσεων)...

ggs
24/01/2017, 12:45
πλεον , με όλα αυτά τα εξυπνοτηλεφωνα , είναι πολύ εύκολο να τσεκάρεις τιμές ακόμα και επιτόπου..
κι εγω προτιμω να εχω προσωπικη ανθρωπινη σχεση με μαγαζια , αλλα μια ματια ριχνω ,ειδικα για κατι ακριβο.
Αν μου αρεσει πχ ένα κρανος που κανει 300 ευρω στο μαγαζι , το γκουγκλαρω μια να δω περίπου πόσο παίζει . ε , αν η διαφορα είναι μικρη , προτιμω την σχεση με το καταστημα .
Αν όμως πχ το βρω 150 , του το λέω . πολλες φορες κανουν επισης μεγαλη εκπτωση.
Επισης , μου εχει τυχει σε μαγαζι να γκουγκλαρει ο ιδιος το προιον για να μου πει τιμη κοντα σε αυτή του ιντνερνετ.
Γενικα , παντως , τα ελληνικα μαγαζια προσπαθουν να κανουν καλες τιμες γιατί ξερουν ότι πλεον οι πελατες θα το έχουν ψαξει.

MG-KTiNoS
24/01/2017, 12:46
ενταξει, old school καταστασεις, αλλα δεν ειναι πλεον ετσι..
και δεν σημαινει οτι ολοι παμε στις τεραστιες αλυσιδες ηλεκτρικων (μην σου πω οτι αυτες κατα 99% ειναι ακριβοτερες των μικρομαγαζων), αλλα οταν μια ιδια ηλ. κουζινα π.χ. που εβαλα παραπανω το λινκ εχει μεχρι και 230€ διαφορα στην αγορα, σκεψου τι και ποσα μπορεις συνολικα να γλιτωσεις κανοντας την ερευνα σου...

και ολα αυτα γιατι? για να πιεις τον καφε?
αφου στην βλαβη ο επισημος αντιπροσωπος βαζει πλατη...οχι το λιανομαγαζο (στις περισσοτερες των περιπτωσεων)...

Είμαι ολντ σκουλ ρε φίλε...
:lol:

αλλά δεν βρήκα ποτέ τέτοιες διαφορές που λες στους δικούζ μου
:)

devil's animal
24/01/2017, 12:48
αλλά δεν βρήκα ποτέ τέτοιες διαφορές που λες στους δικούζ μου
:)


αρα το ψαχνεις...:lol:

MG-KTiNoS
24/01/2017, 12:55
αρα το ψαχνεις...:lol:

όχι μου λένε οι άλλοι... ;)

BLiTzER
24/01/2017, 13:02
Πριν λίγο καιρό, έψαχνα έναν εκτυπωτή/πολυμηχάνημα. Ρώτησα "γνωστό", πολύ κοντινό, τοπικό μαγαζί, μόνο και μόνο για να δώσω δουλειά στους ανθρώπους. Μου έδωσαν μια τιμή κοντά στα 400€. Αμέσως μπήκα ίντερνετ και βρήκα τον ΙΔΙΟ εκτυπωτή, σε γνωστή αλυσίδα ιντερνετομάγαζων στα 140€. ΕΚΑΤΟ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΑ. Επειδή συνέχισα να θέλω να δώσω μια ευκαιρία στο τοπικό μαγαζί, τους το είπα ευθέως. Η απάντηση ήταν ότι αυτό το κατάστημα φέρνει παραεισαγωγή και δεν έχουν εγγύηση (μου έδειξαν στο site τους, που έγραφε μόνο 1 έτος εγγύηση), ενώ τα δικά τους είναι αντιπροσωπείας και έχουν 2 έτη εγγύηση και μπλαμπλαμπλα. Ακόμα κι αν είναι έτσι (που δεν είναι, γιατί ξέρω ότι ΕΕ = 2 χρόνια εγγύηση βάσει νόμου), μιλάμε για το 35% της τιμής! Δηλαδή μετά το 1ο έτος, τον πετάω, παίρνω καινούριο και βάζω και 120€ στην τσέπη. Και να θέλεις να στηρίξεις, δεν...

A ναι, η κατάληξη ήταν να μου κάνουν ΣΟΥΠΕΡΟΥΑΟΥ εκπληκτική τιμή, "στο δίνουμε ούτε καν κόστος" κοντά στα 170€. Δεν ξέρω πώς και γιατί έπεσαν 230€. Δηλαδή ξέρω, αλλά ας πούμε ότι δεν ξέρω. Και τελικά το αγοράσαμε από εκείνους κι ας ήταν 30€ ακριβότεροι, για να τους βοηθήσουμε.

Ζεύκας
24/01/2017, 14:21
Έχω
ΕΝΑΝ μάστορα στο μηχανάκι εδώ και 30 χρόνια
ΔΥΟ καταστήματα που ΨΩΝΙΖΩ φωτογραφικά (30 χρόνια)
ΕΝΑ κατάστημα που ΨΩΝΙΖΩ ηλεκτρονικά
ΔΥΟ ΤΡΙΑ για ρούχα μηχανής και κράνη.
Όλοι μου κάνουν καλές τιμές και λίγα ευρώ παραπάνω που θα τα βρω πιο δίπλα (ίσως)
δεν είναι πρόβλημα γιατί η σχέση που έχω μαζί τους είναι σημαντικότερη
Κάθε φορά που είχα πρόβλημα με κάποια αγορά μου το ΕΛΥΣΑΝ επί τόπου
και στο κάτω κάτω γουστάρω να πίνω και ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ρε αδερφέ.

Σε μεγάλο κατάστημα ηλεκτρονικών εδώ δίπλα 20 χρόνια
ΨΩΝΙΖΑ για το πι σι κυρίως λόγω βολικού ωραρίου και δεν ξέρω κανέναν.
(Σάμπως προλαβαίνουν και να γεράσουν πριν πάρουν πούλο)
Μια φορά είχα πρόβλημα με μια οθόνη σόνι και ένα μήνα μετά πήρα άλλη
γιατί μου είχαν ζαλίσει τ @@ με τις επισκευές και τις εγγυήσεις de col
Όσο για τις τιμές... Μικρές διαφορές πάνω κάτω.
+ Τρως στη μάπα και το ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ από τον πιτσιρικά
(πούλα αυτό και όχι εκείνο)
υγ
Στα φωτογραφικά μου άλλαξαν φακό τάμρον 1200ε αξίας επί τόπου και χωρίς κιχ.
Μου είπαν και συγνώμη.

:wave2:

Ζεύκας
24/01/2017, 14:22
Είμαι ολντ σκουλ ρε φίλε...
:lol:

αλλά δεν βρήκα ποτέ τέτοιες διαφορές που λες στους ΔΙΚΟΥΣ μου
:)

δεν θα σε αφησω ησυχο την εβαψες

NIKOS.
24/01/2017, 14:54
ΟΧΙ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΡΟΪΌΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ !!!

congate7
24/01/2017, 15:03
δεν ψωνιζω τιποτα δε φοβαμαι τιποτα ειμαι άφραγκος!:D

fixed :bawl:

nikolas_tzan
24/01/2017, 15:26
ΟΧΙ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΡΟΪΌΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ !!!

Άιντε καλή επανάσταση σύντροφε... Λίγο ακόμα και το ρίξαμε το σύστημα

tzimidis
24/01/2017, 16:42
ΟΧΙ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΡΟΪΌΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ !!!

Kato oi germanoi!!!!!!
den anexomaste na mas kleboun oi ksenoi!!!
o sostos o magkas, pianetai koroido MONO apo ellina!!


Y.g. Min psaronete me ta barcode.

toyar
24/01/2017, 16:44
πατε καλα ρε;
αν δεν αγορασουμε τα προιοντα τους με τα λεφτα που μας δανειζουν που θα βρουνε μετα λεφτα να μας ξαναδανεισουνε
δε φτανει που τους εκμεταλλευομαστε τους κραζουμε κι απο πανω
.........:bawl:

Coyote.V
24/01/2017, 17:21
Συγνώμη ρε παιδιά, υπάρχει περίπτωση κάποιος να αγοράσει κάτι χωρίς έρευνα αγοράς και να πάει σε ένα κατάστημα με κλειστά μάτια;

Επίσης αν ήθελα να αγοράσω κάτι πριν τις εκπτώσεις και τις περίμενα, δεν θα είχα τσεκάρει την τιμή του πριν;

Αν έγινε κάτι τέτοιο στο mediamarkt ποσώς με ενδιαφέρει, βάζουν τα χεράκια τους και βγάζουν τα ματάκια τους αν αντιμετωπίζουν τους πελάτες τους ως ζώα που δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Εγώ πάντα θα αγοράζω όπου βρω την καλύτερη τιμή.

Πάντως σε έρευνες στο παρελθόν που έχω κάνει τα mediamarkt είναι πιο ακριβά από πολλά άλλα καταστήματα. Εξυπακούεται ότι δεν έχω κάνει καμιά αγορά από την εν λόγω αλυσίδα..

teogtp
24/01/2017, 17:28
Συγνώμη ρε παιδιά, υπάρχει περίπτωση κάποιος να αγοράσει κάτι χωρίς έρευνα αγοράς και να πάει σε ένα κατάστημα με κλειστά μάτια;

Επίσης αν ήθελα να αγοράσω κάτι πριν τις εκπτώσεις και τις περίμενα, δεν θα είχα τσεκάρει την τιμή του πριν;

Αν έγινε κάτι τέτοιο στο mediamarkt ποσώς με ενδιαφέρει, βάζουν τα χεράκια τους και βγάζουν τα ματάκια τους αν αντιμετωπίζουν τους πελάτες τους ως ζώα που δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Εγώ πάντα θα αγοράζω όπου βρω την καλύτερη τιμή.

Πάντως σε έρευνες στο παρελθόν που έχω κάνει τα mediamarkt είναι πιο ακριβά από πολλά άλλα καταστήματα.

Ναι.
Οσο και να σου ακουγεται περιεργο.

Coyote.V
24/01/2017, 17:29
Ναι.
Οσο και να σου ακουγεται περιεργο.

Καλά να πάθει τότες... :D

Coyote.V
24/01/2017, 17:33
Το ξέρετε ότι έχω βρει φθηνότερα κάποια πράγματα στην Ελληνική αγορά είτε σε κατάστημα φυσικό ή ιντερνετικό από το ebay;
Συγκεκριμένα μια βάση ram mount που βιδώνει σε μπαράκι τιμονιού για το gps

Να ψάχνεστε πριν αγοράσετε !

teogtp
24/01/2017, 17:34
Καλά να πάθει τότες... :D

Μαζι σου.

NIKOS.
24/01/2017, 17:37
πριν πείτε την οποιαδήποτε εξυπνάδα ....
μάθετε τι ποσοστο εγχώριου πλούτου φεύγει από την Ελλάδα για την Γερμανία ..
επίσης εάν με καποιο μαγικό τροπο ψωνιζαμε ΟΛΟΙ ελληνικά προϊόντα (όσα τουλάχιστον παράγονται) σε 2/3 χρόνια θα είχαμε βγει από την κρίση και θα είχαμε ανάπτυξη ,
αυτό κατέγραψε έρευνα του Α.Π.Θ , ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ

teogtp
24/01/2017, 17:40
Θυμησε μου τι ακριβως παραγουμε.
Και μην μου πεις ζαρζαβατικα γιατι και αυτα που αγοραζουμε απ'έξω ερχονται.

Ζεύκας
24/01/2017, 17:41
εάν με καποιο μαγικό τροπο ψωνιζαμε ΟΛΟΙ ελληνικά προϊόντα (όσα τουλάχιστον παράγονται) σε 2/3 χρόνια θα είχαμε βγει από την κρίση και θα είχαμε ανάπτυξη ,
αυτό κατέγραψε έρευνα του Α.Π.Θ , ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ


για δώσε λινκ.

tzimidis
24/01/2017, 17:41
πριν πείτε την οποιαδήποτε εξυπνάδα ....
μάθετε τι ποσοστο εγχώριου πλούτου φεύγει από την Ελλάδα για την Γερμανία ..
επίσης εάν με καποιο μαγικό τροπο ψωνιζαμε ΟΛΟΙ ελληνικά προϊόντα (όσα τουλάχιστον παράγονται) σε 2/3 χρόνια θα είχαμε βγει από την κρίση και θα είχαμε ανάπτυξη ,
αυτό κατέγραψε έρευνα του Α.Π.Θ , ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ

pes mou 5 proionta pou paragontai edo.
me ellinikes protes yles, ellinika ergatika xeria, apo ellinikes etaireies, me ellinika afentika.

A re niko papanastasiou , ti mas ekanes.......

stefanos
24/01/2017, 17:49
pes mou 5 proionta pou paragontai edo.
me ellinikes protes yles, ellinika ergatika xeria, apo ellinikes etaireies, me ellinika afentika.

A re niko papanastasiou , ti mas ekanes.......

Νομίζω ότι απλά αρκούν 5 προϊόντα που να παράγονται εδώ,
σε επαρκείς ποσότητες για να καλύψουν το σύνολο των Ελληνικών αναγκών,
Σε απλά ανταγωνιστική τιμή (να πηγαίνουμε να πιούμε ένα καφέ στο κάτω κάτω:)).

tzimidis
24/01/2017, 17:56
Νομίζω ότι απλά αρκούν 5 προϊόντα που να παράγονται εδώ,
σε επαρκείς ποσότητες για να καλύψουν το σύνολο των Ελληνικών αναγκών,
Σε απλά ανταγωνιστική τιμή (να πηγαίνουμε να πιούμε ένα καφέ στο κάτω κάτω:)).

diladi as poume se kalyptei oti to X tomataki konserba paragetai edo, apo eisagomeno tomatopolto, me allodapous (en pollois anasfalistous) ergates, apo mia etaireia polyethnikon symferonton?

MG-KTiNoS
24/01/2017, 18:06
pes mou 5 proionta pou paragontai edo.
me ellinikes protes yles, ellinika ergatika xeria, apo ellinikes etaireies, me ellinika afentika.

A re niko papanastasiou , ti mas ekanes.......

Το θέμα του ποστ δεν είναι αν παράγουμε κάτι ή γιατί δεν παράγουμε, αυτό το κουβεντιάζουμε όποτε θες.
Είναι ότι είμαστε έτοιμοι να γράψουμε τα πιο χοντρά πράγματα για τα Ελληνικά μοτομάγαζα πχ
και την ίδια στιγμή δεν λέμε κουβέντα για τα Γερμανικά ΚΩΛΟΜΑΓΑΖΑ τα οποία αποδεδειγμένα
κάνουν όλα όσα κατηγορούμε τους δικούς μας
Θα σου πω και κάτι για την υπογραφή σου.
Εγώ δεν αισθάνομαι καθόλου έτσι, ως Έλληνας και οι φίλοι μου δεν είναι τέτοιοι.

υγ
Ακόμα κουβεντιάζουμε πχ για κωλοφορτιστή από τα Λίντλ
που ρε φίλε... 'ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ !
:)

tzimidis
24/01/2017, 18:42
Το θέμα του ποστ δεν είναι αν παράγουμε κάτι ή γιατί δεν παράγουμε, αυτό το κουβεντιάζουμε όποτε θες.
Είναι ότι είμαστε έτοιμοι να γράψουμε τα πιο χοντρά πράγματα για τα Ελληνικά μοτομάγαζα πχ
και την ίδια στιγμή δεν λέμε κουβέντα για τα Γερμανικά ΚΩΛΟΜΑΓΑΖΑ τα οποία αποδεδειγμένα
κάνουν όλα όσα κατηγορούμε τους δικούς μας
Θα σου πω και κάτι για την υπογραφή σου.
Εγώ δεν αισθάνομαι καθόλου έτσι, ως Έλληνας και οι φίλοι μου δεν είναι τέτοιοι.

υγ
Ακόμα κουβεντιάζουμε πχ για κωλοφορτιστή από τα Λίντλ
που ρε φίλε... 'ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ !
:)

den diafono gia ta germanika magazia, opoios feretai poustika thelei kraksimo.
diafono omos otan akouo oti den peirazei na mas pianoun ton kolo oi ellines.

poia motomagaza????

Pige i gynaika mou na mou parei ena panteloni noumero 60. Tis leei o magkas oti 60 den exo, exo omos ena 58 pou kanei gia 60. kai sto telos tis edose ena 56. E leo, lathos tha ekane , pige i kyra na tou pei oti katalathos tis edose 56, KAI O MAGKAS DEN EIXE 58ari na to allaksei.

ti na kanei i gynaika, as paro tote ena poukamiso sta idia lefta (60€ parakalo).
Thelo 4xl, ksana ta idia, den exo 4xl, exo omos ena 3xl pou einai fardia grammi kai tha tou kanei tou paidiou.
Kai tis dinei ena , oxi 4xl pou zitise, oute 3xl pou tis eipe.
tis dinei ena 2xl.
ksana mana ta idia, epistrofi sto magazi, o ti ekpliksi-3xl den eixe!!!!!
kala tote doste mou ta xrimata afou den exete tipota -"kserete mandam, xrimata den epistrefontai, an thelete parte kati gia doro gia kapoion allon."

opote eprepe na pao o idios , kai -me tropo pou den me timaei idiaitera- na tou eksigiso eygenika oti to kranos mou nai men einai XXL , alla ston kolo sou san XS tha glistrisei.

Gia tin ypografi mou den ftaio ego, tade efi Emmanouil Roidis

Coyote.V
24/01/2017, 18:49
Ρε φίλε μου έχεις βγάλει τα μάτια... δεν μπορώ να διαβάσω αυτά που γράφεις !

MG-KTiNoS
24/01/2017, 18:55
Gia tin ypografi mou den ftaio ego, tade efi Emmanouil Roidis
Κανέας λαός δεν είναι από μόνος του τίποτα....
Οι Ρωμαίοι πχ ήταν πολεμικός λαός και ξεγιναν. οι Γερμανοί δεν ήταν κι έγιναν.
Όπως τον μάθεις λοιπόν το κόσμο.
Όταν υπάρχει νόμος (άρα και κράτος σοβαρό) τέτοιες μλκιες δε γίνονται.
Όταν έχεις όμως έχεις

τη Χ. Α από τη μια να λέει έχω δικαστές δικούς μου (+ όλα τ άλλα)

το ΠΑΣΟΚ μια ιστορία μόνο του
τη ΝΔ με τον Κυριάκουλα τη Ζίμενς και τον κήρυκα Χανίων
το ΣΥΡΙΖΑ με το ΔΟΛ
Ε τι να σου κάνει ο έρμος ο λαός, να γίνει Κουφοντίνας?
Ε δεν μπορεί.
Κοιτάει να τη γαζώσει όπως όπως...
Φυσιολογικό είναι όταν μιλάς για απλούς ανθρώπους.
Μακάρι να βρεθεί κάποιος να τους πα΄ρει απ το χέρι μπας και αλλάξει κάτι
αλλά είναι δύσκολο γιατί η σαπίλα είναι βαθιά
:(

zopas
24/01/2017, 18:58
Το ξέρετε ότι έχω βρει φθηνότερα κάποια πράγματα στην Ελληνική αγορά είτε σε κατάστημα φυσικό ή ιντερνετικό από το ebay;
Συγκεκριμένα μια βάση ram mount που βιδώνει σε μπαράκι τιμονιού για το gps

Να ψάχνεστε πριν αγοράσετε !

Καθενας με τον πονο του φιλε μου...και εγω που τα ψαχνω στην εντελεια όλα, τι εκανα; μια τρυπα στο νερο....την πατησα σαν πρωταρης με το sh150-εστω και αν με κατεκλεψε ο μηχανικος μου που δεν το περιμενα-βλεπω ένα παλικαρι εδώ να εχει βαλει αγγελια για ένα sh150 στα 1600 ευρω και κτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο...οποτε αξιωμα:

το εξυπνο πουλι από την μυτη πιανεται..

Coyote.V
24/01/2017, 19:03
Καθενας με τον πονο του φιλε μου...και εγω που τα ψαχνω στην εντελεια όλα, τι εκανα; μια τρυπα στο νερο....την πατησα σαν πρωταρης με το sh150-εστω και αν με κατεκλεψε ο μηχανικος μου που δεν το περιμενα-βλεπω ένα παλικαρι εδώ να εχει βαλει αγγελια για ένα sh150 στα 1600 ευρω και κτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο...οποτε αξιωμα:

το εξυπνο πουλι από την μυτη πιανεται..

Καλά με τους μηχανικούς ξέρω ότι είσαι επιρρεπής, αλλά με το SH τι έγινε και δεν είσαι ευχαριστημένος; Και που ξέρεις ότι αυτό που πουλιέται εδώ είναι ΟΚ το έχεις ψάξει;

NIKOS.
24/01/2017, 19:07
για δώσε λινκ.

Δυστυχώς δεν το έχω ,προχειρο αλλά αν googlareis θα στο βγάλει φαντάζομαι το ειχα διαβασει πριν κάνα εξάμηνο , σε σοβαρή σελιδα του νετ .δεν θυμάμαι όμως πως λέγεται .

NIKOS.
24/01/2017, 19:13
Το θέμα του ποστ δεν είναι αν παράγουμε κάτι ή γιατί δεν παράγουμε, αυτό το κουβεντιάζουμε όποτε θες.
Είναι ότι είμαστε έτοιμοι να γράψουμε τα πιο χοντρά πράγματα για τα Ελληνικά μοτομάγαζα πχ
και την ίδια στιγμή δεν λέμε κουβέντα για τα Γερμανικά ΚΩΛΟΜΑΓΑΖΑ τα οποία αποδεδειγμένα
κάνουν όλα όσα κατηγορούμε τους δικούς μας
Θα σου πω και κάτι για την υπογραφή σου.
Εγώ δεν αισθάνομαι καθόλου έτσι, ως Έλληνας και οι φίλοι μου δεν είναι τέτοιοι.

υγ
Ακόμα κουβεντιάζουμε πχ για κωλοφορτιστή από τα Λίντλ
που ρε φίλε... 'ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ !
:)

+10000 ..
να ψοφησει η κατσίκα του γείτονα....αυτό που δεν έχουμε σ αυτό τον τόπο ειναι πραγματικο πατριωτισμο , εξαντλείται στο πρώτο σούπερ ντουπερ νταμπλετ η κηνιτο ,που θα βρεθεί μπροστά μας , κ ειναι πουλ , μουρ.....κ νταξει μωρε αφού εμείς τα χούμε και είμαστε <μαγκες> γ@μησε τους τους άλλους ..ας πρόσεχαν...αυτό δυστυχώς ειναι το σκεπτικό των περισσότερων!!

tzimidis
24/01/2017, 19:33
......, σε σοβαρή σελιδα του νετ ......

ayta ta 2 kapos antifaskoun....

faltseta
24/01/2017, 20:07
Μετά τις διαστάσεις που έλαβε το ρεπορτάζ του thestival για παραπλάνηση του καταναλωτικού κοινού από την αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών Mediamarkt, το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της εταιρείας πρέβη σε διευκρινίσεις.

Η καταγγελία που ανέδειξε το thestival αφορούσε την τιμή ηλεκτρικής κουζίνας μάρκας Siemens, η οποία σε περίοδο εκπτώσεων πωλούνταν σε μεγαλύτερη τιμή από ότι σε προγενέστερο διάστημα προ εκπτώσεων.

Διαβάστε την καταγγελία ΕΔΩ.

Η απάντηση της εταιρείας

Κατόπιν σχετικής ερώτησης του thestival προς το αρμόδιο τμήμα της Mediamarkt λάβαμε και δημοσιεύουμε την ακόλουθη απάντηση.

«Με αφορμή τις πρόσφατες αναρτήσεις και τα σχόλια σχετικά με τη διαφορά τιμών που μπορεί να προκύπτει ανά περιόδους σε συγκεκριμένα προϊόντα, θα θέλαμε να αναφέρουμε τα εξής:

Στην Media Markt ανανεώνουμε κάθε μέρα τις τιμές μας , και μάλιστα 3 φορές , προκειμένου να είναι οι ανταγωνιστικότερες στην αγορά .

Μάλιστα είμαστε η μόνη εταιρεία στον κλάδο η οποία διαθέτει ηλεκτρονικά ταμπελάκια, επικαιροποιώντας καθημερινά τις τιμές στα καταστήματά μας ταυτόχρονα με το mediamarkt.gr

Παράλληλα με την καθημερινή επικαιροποίηση των τιμών , προσφορές σε συγκεκριμένα προϊόντα υπάρχουν καθημερινά στα καταστήματά μας , ενίοτε σε τιμές χαμηλότερες από τις περιόδους εκπτώσεων.

Τέλος, θα θέλαμε να διαβεβαιώσουμε τους φίλους και καταναλωτές μας, ότι οι τιμές της Media Markt είναι και θα εξακολουθήσουν να είναι οι χαμηλότερες που προσφέρονται, συγκριτικά με τις αντίστοιχες που θα βρουν στις υπόλοιπες αλυσίδες λιανικού εμπορίου.

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση».

Acacius
24/01/2017, 20:21
Η απάντηση της εταιρείας

"Ώχ μας πιάσατε και δεν έχουμε απάντηση, οπότε θα πούμε δυο-τρεις γενικόλογες παπαριές και σας παρακαλούμε μην επιμείνετε και μας υποχρεώσετε να απαντήσουμε κανονικά. Στο φινάλε φταίτε κι εσείς που είσαστε κορόιδα και μας αφήνετε να τα κάνουμε."

Η μέθοδος φυσικά δεν είναι αποκλειστικότητα του Media Markt, απλά από μεγάλες αλυσίδες περιμένεις να μην έχουν νοοτροπία έμπορΑ

tzimidis
24/01/2017, 20:24
Στο φινάλε φταίτε κι εσείς που είσαστε κορόιδα και μας αφήνετε να τα κάνουμε."


All the money se mia protasi

stefanos
24/01/2017, 20:26
+10000 ..
να ψοφησει η κατσίκα του γείτονα....αυτό που δεν έχουμε σ αυτό τον τόπο ειναι πραγματικο πατριωτισμο , εξαντλείται στο πρώτο σούπερ ντουπερ νταμπλετ η κηνιτο ,που θα βρεθεί μπροστά μας , κ ειναι πουλ , μουρ.....κ νταξει μωρε αφού εμείς τα χούμε και είμαστε <μαγκες> γ@μησε τους τους άλλους ..ας πρόσεχαν...αυτό δυστυχώς ειναι το σκεπτικό των περισσότερων!!



Αυτές τις μέρες τυχαίνει να φτιάχνω κάτι παραγγελίες που θα πάνε σε Γερμανικό εργοστάσιο.
Είμαι λοιπόν με το βιβλίο στο χέρι και σημειώνω κωδικούς... παρατηρώ λοιπόν ο Ελληνάρας ότι οι
Γερμανοί σε κάθε κωδικό σημειώνουν χώρα προέλευσης, άρα πολλά τα αγοράζουν από τρίτους.
Δεδομένου ότι και η παραγγελία περιλαμβάνει και ψιλολόγια βίδες παξιμάδια oring κλπ,
ξεκινάω μια αναζήτηση σε εργοστάσια μπας και πάρω καλύτερες τιμές σε αυτά.
Και φυσικά παίρνω από τα τρία το .............γιατί απλά οι Γερμανοί μου πουλάνε
σε φτηνότερη τιμή το 1 (ΕΝΑ) o-ring από αυτή που θα αγόραζα εγώ τα 10000 από το εργοστάσιο που τα βγάζει.
Θέλω να καταλήξω ότι δεν κάνεις προκοπή βασιζόμενος στο πατριωτισμό και την συμπόνια των πελατών
αλλά πρέπει να έχεις και λίγο ΜΥΑΛΟ.

Coyote.V
24/01/2017, 20:29
Μετά τις διαστάσεις που έλαβε το ρεπορτάζ του thestival για παραπλάνηση του καταναλωτικού κοινού από την αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών Mediamarkt, το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της εταιρείας πρέβη σε διευκρινίσεις.

Η καταγγελία που ανέδειξε το thestival αφορούσε την τιμή ηλεκτρικής κουζίνας μάρκας Siemens, η οποία σε περίοδο εκπτώσεων πωλούνταν σε μεγαλύτερη τιμή από ότι σε προγενέστερο διάστημα προ εκπτώσεων.

Διαβάστε την καταγγελία ΕΔΩ.

Η απάντηση της εταιρείας

Κατόπιν σχετικής ερώτησης του thestival προς το αρμόδιο τμήμα της Mediamarkt λάβαμε και δημοσιεύουμε την ακόλουθη απάντηση.

«Με αφορμή τις πρόσφατες αναρτήσεις και τα σχόλια σχετικά με τη διαφορά τιμών που μπορεί να προκύπτει ανά περιόδους σε συγκεκριμένα προϊόντα, θα θέλαμε να αναφέρουμε τα εξής:

Στην Media Markt ανανεώνουμε κάθε μέρα τις τιμές μας , και μάλιστα 3 φορές , προκειμένου να είναι οι ανταγωνιστικότερες στην αγορά .

Μάλιστα είμαστε η μόνη εταιρεία στον κλάδο η οποία διαθέτει ηλεκτρονικά ταμπελάκια, επικαιροποιώντας καθημερινά τις τιμές στα καταστήματά μας ταυτόχρονα με το mediamarkt.gr

Παράλληλα με την καθημερινή επικαιροποίηση των τιμών , προσφορές σε συγκεκριμένα προϊόντα υπάρχουν καθημερινά στα καταστήματά μας , ενίοτε σε τιμές χαμηλότερες από τις περιόδους εκπτώσεων.

Τέλος, θα θέλαμε να διαβεβαιώσουμε τους φίλους και καταναλωτές μας, ότι οι τιμές της Media Markt είναι και θα εξακολουθήσουν να είναι οι χαμηλότερες που προσφέρονται, συγκριτικά με τις αντίστοιχες που θα βρουν στις υπόλοιπες αλυσίδες λιανικού εμπορίου.

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση».

:lol: Καλά πολύ γέλιο...είναι ακριβώς ίδιες απλά το media έβαλε όλο το όνομα...... κόστος 30€ για 5 γράμματα AWXXH


377922

377923


Βάζω και τα λινκ να το ψάξετε να μου πείτε αν είμαι λάθος...

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-ue32j4000awxxh-1165044.html?ga_query=UE32J4500

http://www.e-shop.gr/tv-samsung-ue32j4500-32-led-smart-hd-ready-wifi-p-PER.157804

byron
24/01/2017, 21:08
+10000 ..
να ψοφησει η κατσίκα του γείτονα....αυτό που δεν έχουμε σ αυτό τον τόπο ειναι πραγματικο πατριωτισμο , εξαντλείται στο πρώτο σούπερ ντουπερ νταμπλετ η κηνιτο ,που θα βρεθεί μπροστά μας , κ ειναι πουλ , μουρ.....κ νταξει μωρε αφού εμείς τα χούμε και είμαστε <μαγκες> γ@μησε τους τους άλλους ..ας πρόσεχαν...αυτό δυστυχώς ειναι το σκεπτικό των περισσότερων!!

Λυπηρόν, αλλά αν ο Έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα.


Καθενας με τον πονο του φιλε μου...και εγω που τα ψαχνω στην εντελεια όλα, τι εκανα; μια τρυπα στο νερο....την πατησα σαν πρωταρης με το sh150-εστω και αν με κατεκλεψε ο μηχανικος μου που δεν το περιμενα-βλεπω ένα παλικαρι εδώ να εχει βαλει αγγελια για ένα sh150 στα 1600 ευρω και κτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο...οποτε αξιωμα:

το εξυπνο πουλι από την μυτη πιανεται..

Άσχετο σχόλιο με το θέμα.
Το Sh που πωλείται, είναι 06 μοντέλο με αρκετά χλμ. Πόσο να το έδινε δηλαδή;

nikolas_tzan
24/01/2017, 22:10
Με το συμπάθειο, αλλά πραγματικά γελάω με μερικά σχόλια... Το ότι μερικοί βρίσκετε τη λύση των προβλημάτων σας στο να προτιμάμε τον χ ή ψ μεγαλοεπιχειρηματία για τις αγορές μας, επιβεβαιώνει το πόσο εύκολα μπορεί να καναλιζαριστεί η δίκαιη αγανάκτηση σε μορφές δράσης εντελώς ακίνδυνες...

Λες και έχει μεγάλη διαφορά αν αγοράσουμε απο τον Κωτσόβολο αντί για τα Media Markt ρε σεις. Στις ίδιες τράπεζες πάνε τα κέρδη τους (όχι ελληνικές προφανώς), τους ίδιους μισθούς πείνας δίνουν στους εργαζόμενους, και κατα πάσα πιθανότητα έχουν την ίδια σκατένια εξυπηρέτηση-ποιότητα στο κάτω κάτω.. Αλλά κάποιοι θέλουν να ζουν με το μύθο του κακού Γερμανού που θέλει το κακό του καλού Έλληνα. Που προφανώς συμπληρώνεται με το μύθο ότι στη Γερμανία είναι όλα τελεια (δεν εχει ανεργία, εργασιακή ζουγκλα κλπ) αφού τα κλέβουν από εμάς για να ζει καλα η Άρια Φυλη. Καλά ξυπνητούρια

zopas
25/01/2017, 07:58
Λυπηρόν, αλλά αν ο Έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα.



Άσχετο σχόλιο με το θέμα.
Το Sh που πωλείται, είναι 06 μοντέλο με αρκετά χλμ. Πόσο να το έδινε δηλαδή;

Απλα ηθελα να τονισω οτι σε οπιοαδηποτε αγοροπωλησια μπορει να την πατησουμε και ας εχουμε παρομοιες εμπειριες..τοσο απλο..μιας και το ανεφερες ο ανθρωπος την δινει σε πολυ καλη τιμη γιατι απο ερευνα αγορας που ειχα κανει το καλοκαιρι στα ιδια χλμ και μαλιστα μοντ. Του 2005 τα εβρισκα στα μοτο μαγαζια 2300-2500 χιλιαρικα..

Οσο για την καθε mediamarkt απο την στιγμη που δεν θα εχει κυρωσεις απο το κρατος καλα κανει και εξακολουθει να απατα τον καταναλωτη..αλλωστε για αυτο οι μεγαλες αλυσσιδες εχουν κατσικωθει στην χωρα μας..ανεβασμενες τιμες σε σχεση με το εξωτερικο, απουσια ελεγχων κοινως τεραστια κερδη εις βαρος των ιθαγενων με ευλογιες του κρατους..

Θυμαμαι υπηρξαν καταγγελιας οτι δεν κολλαγανε μια εποχη ενσημα στους εργαζομενους, στη τιμη μιας κουζινας θα κολλησουνε;

MG-KTiNoS
25/01/2017, 07:59
Λυπηρόν, αλλά αν ο Έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα.

Με το μπαρδόν αλλά έχει χρεωκοπήσει και τέλος.
Αυτοί που είναι ανοιχτοί (θα εκλπαγείς πόσοι είναι)
Έχουν έδρα στη Βουλγαρία και κάνουν εισαγωγές κατευθείαν
από τις φάμπρικες -χωρίς αντιπροσωπίες-
Πράγμα που φυσικά θα ήταν πολύ δύσκολο αν όχι αδύνατο με τα κάπιταλ κοντρόλ
Μερικοί είναι συνδεδεμένοι με άλλα ιντερνετικα μαγαζιά του εξωτερικού.
Οι τιμές πια έχουν γεφυρωθεί.

Περί πατριωτισμού δεν το κοβεντιάζω καν.
Πέρα από τα μεγάλα λόγια κανένας από μας δεν θα πει ΠΟΤΕ
Χάρλει γιατί έτσι γουστάρω ή μοτο γκούτσι ή.... κολόρι ή....
Για το φορτιστή του Λιντλ κουβεντιάζουμε εδώ και 3 χρόνια
(που δε φορτίζει)

:rolleyes:

NIKOS.
25/01/2017, 09:14
με το συμπαθειο ,αλλα και εγώ γελάω ...γιατι αλλά σου λέμε ,και σε αλλά απαντας ..
δεν λέμε ότι Ντε και καλά να ΠΑΣ στον Έλληνα επιχειρηματία και να σε σκίσει ...
λέμε ότι όταν υπάρχει το ίδιο προϊόν στην ίδια τιμή η με μικρή διάφορα τε.σπα ,αγοραζαντας κάτι ελληνικο βοηθάς την ελληνική οικονομία ..ειναι πολύ απλά δεν χρειάζεται να χεις σπουδάσει οικονομικά ...για να το καταλάβεις ....επισης δίνεις δουλειά σε ελληνικά χέρια η τέλος πάντων δίνεις δουλειά στην εγχώρια αγορά στην αγορά της χώρας σου !!!

Με το συμπάθειο, αλλά πραγματικά γελάω με μερικά σχόλια... Το ότι μερικοί βρίσκετε τη λύση των προβλημάτων σας στο να προτιμάμε τον χ ή ψ μεγαλοεπιχειρηματία για τις αγορές μας, επιβεβαιώνει το πόσο εύκολα μπορεί να καναλιζαριστεί η δίκαιη αγανάκτηση σε μορφές δράσης εντελώς ακίνδυνες...

Λες και έχει μεγάλη διαφορά αν αγοράσουμε απο τον Κωτσόβολο αντί για τα Media Markt ρε σεις. Στις ίδιες τράπεζες πάνε τα κέρδη τους (όχι ελληνικές προφανώς), τους ίδιους μισθούς πείνας δίνουν στους εργαζόμενους, και κατα πάσα πιθανότητα έχουν την ίδια σκατένια εξυπηρέτηση-ποιότητα στο κάτω κάτω.. Αλλά κάποιοι θέλουν να ζουν με το μύθο του κακού Γερμανού που θέλει το κακό του καλού Έλληνα. Που προφανώς συμπληρώνεται με το μύθο ότι στη Γερμανία είναι όλα τελεια (δεν εχει ανεργία, εργασιακή ζουγκλα κλπ) αφού τα κλέβουν από εμάς για να ζει καλα η Άρια Φυλη. Καλά ξυπνητούρια

AristidisZ
25/01/2017, 09:16
Απλα ηθελα να τονισω οτι σε οπιοαδηποτε αγοροπωλησια μπορει να την πατησουμε και ας εχουμε παρομοιες εμπειριες..τοσο απλο..μιας και το ανεφερες ο ανθρωπος την δινει σε πολυ καλη τιμη γιατι απο ερευνα αγορας που ειχα κανει το καλοκαιρι στα ιδια χλμ και μαλιστα μοντ. Του 2005 τα εβρισκα στα μοτο μαγαζια 2300-2500 χιλιαρικα..

Οσο για την καθε mediamarkt απο την στιγμη που δεν θα εχει κυρωσεις απο το κρατος καλα κανει και εξακολουθει να απατα τον καταναλωτη..αλλωστε για αυτο οι μεγαλες αλυσσιδες εχουν κατσικωθει στην χωρα μας..ανεβασμενες τιμες σε σχεση με το εξωτερικο, απουσια ελεγχων κοινως τεραστια κερδη εις βαρος των ιθαγενων με ευλογιες του κρατους..

Θυμαμαι υπηρξαν καταγγελιας οτι δεν κολλαγανε μια εποχη ενσημα στους εργαζομενους, στη τιμη μιας κουζινας θα κολλησουνε;

Off topic και εγώ, αλλά on topic μοτοσυκλετιστικά

Καλά πουλάγανε μηχανάκια με 10+ χρόνια 900 ευρώ πιο φτηνά από τη τιμή του καινούριου ;

:eleison:

zopas
25/01/2017, 11:09
Off topic και εγώ, αλλά on topic μοτοσυκλετιστικά

Καλά πουλάγανε μηχανάκια με 10+ χρόνια 900 ευρώ πιο φτηνά από τη τιμή του καινούριου ;

:eleison:

Δεν εχεις δικιο..3.800 διαβαζω οτι κοστιζει καινουργιο το sh 150..βαλε αλλαγη λαστιχα, ανεμοθωρακας και τα διαδικαστικα αποκτησης παει στα 4 χιλιαρικα...2.200 το βρηκα μεταχειρισμενο 2005 στον μπαξεβανη..και το καλο; πωληθηκε..

AristidisZ
25/01/2017, 11:11
Δεν εχεις δικιο..3.800 διαβαζω οτι κοστιζει καινουργιο το sh 150..βαλε αλλαγη λαστιχα, ανεμοθωρακας και τα διαδικαστικα αποκτησης παει στα 4 χιλιαρικα...2.200 το βρηκα μεταχειρισμενο 2005 στον μπαξεβανη..και το καλο; πωληθηκε..

3400 (https://www.car.gr/3243206-honda-sh-150i-abs) με ABS και ανεμοθώρακα δώρο :)

Σάμπως το μτχ δε θα θέλει λάστιχα ;

(τόσο τραγικά είναι αυτά που φοράει από τη μάνα του ; )

MG-KTiNoS
25/01/2017, 11:33
377943

Τρελάθηκε τ αφεντικό και τα εβγαλε τζάμπα!!!!
:cry:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
25/01/2017, 12:46
πριν 2 μηνες χαλασε ο ψυγειο σπιτη μου. μπενο στο ιντερνετ και κοιταζω για ψυγεια .
ηθελα ψυγειο δυπορτο με τον καταψυκτη κατω με το μεγαλιτερο πλατος και υψος. κατελιξα σε ενα μοντελο που μου εκανε και στην τιμη.
μετα εβαλα πιος εχει για αυτο το μοντελο την καλυτερη τιμη. το ευρισκα θεσσαλονικη πατρα κλπ λιγο φτυνοτερα. αλλα και στην αλλη ακρη ατης αθηνας γυρο στο 20ρικο φτυνοτερα. βαλε καυσιμα και ταλεπορια ... οποτε κοιταξα σε καποιο κοντηνο.
ηταν ενα μαγαζι στα 5 χιλιομετρα απο το σπιτι μου.
εριξα τηλεφωνο.
το εχεται ετοιμοπαραδοτο?
η μεταφορα του μεχρι εδω αλλα και το ανεβασμα στον δευτερο οροφο απο της σκαλες γιατι δεν υπαρχει ασανσερ χρεονετε εξτρα?
αφου μου εκαναν οι απαντισεις τους την αλλη μερα πηγα το πληρωσα και την επομενη μου το εφεραν το ξεσηκευασαν να το δω και τελος.
σιγα μην τρεχω σιγα μην τρελαθω. το να τρεχω στην αλλη μερια της αθηνας για 20 ευρω φτινοτερα και να πιγενω και σε αλλον και σε αλλον.... θα εχω καψει 50 ευρω καυσιμα και θα εχω φαει την ταλαιπορια της αρκουδας...
βεβαια θα μου πει κανεις γιατι το πηρες το νοεμβριο και δεν περιμενες να ερθουν οι εκπτοσεις αφου σε εβγαζε το ψυγειο 1- 2 μηνες?
γιατι [ρωτον το λετε πιο πανω και δευτερον στης εκπτωσεις εχω δει να βαζουν τα πιο παλια μοντελα που δεν προχορανε με μεγαλη εκπτωση (για να τα ξεφορτοθουν) και τα νεα ειναι στην ιδια τιμη.

byron
25/01/2017, 13:52
Δεν εχεις δικιο..3.800 διαβαζω οτι κοστιζει καινουργιο το sh 150..βαλε αλλαγη λαστιχα, ανεμοθωρακας και τα διαδικαστικα αποκτησης παει στα 4 χιλιαρικα...2.200 το βρηκα μεταχειρισμενο 2005 στον μπαξεβανη..και το καλο; πωληθηκε..

Πραγματικά, δεν έχω ιδέα από που ψωνίζετε. Το πόσο πουλάει ο ΧΨ Μπαξεβάνης, είναι αδιάφορο εφόσον η αγορά είναι πιο χαμηλά. Το SH300 2011mod ABS, το αγόρασα με 21.000 στα 3 χιλιάρικα, μιας και είχε βγεί ήδη ένα μοντέλο και το 15 βγήκε και δεύτερο. Το πούλησα μετά από ένα χρόνο (και εδω μέσα υπήρχε η αγγελία μου), στα ίδια λέφτά και έχοντας ρίξει πάνω του 300€ σε αμορτισέρ και 10.000 χλμ επιπλέον.

Και συζητάμε για scooter με τον γύρο της γης πάνω του, 12 ετών στα 2.200 (!!!) από τον Μπαξεβάνη

Ελπίζω μόνο να μην το πήρες εσύ :tooth:

RaGe_Raptor
25/01/2017, 16:06
Πραγματικά, δεν έχω ιδέα από που ψωνίζετε. Το πόσο πουλάει ο ΧΨ Μπαξεβάνης, είναι αδιάφορο εφόσον η αγορά είναι πιο χαμηλά. Το SH300 2011mod ABS, το αγόρασα με 21.000 στα 3 χιλιάρικα, μιας και είχε βγεί ήδη ένα μοντέλο και το 15 βγήκε και δεύτερο. Το πούλησα μετά από ένα χρόνο (και εδω μέσα υπήρχε η αγγελία μου), στα ίδια λέφτά και έχοντας ρίξει πάνω του 300€ σε αμορτισέρ και 10.000 χλμ επιπλέον.

Και συζητάμε για scooter με τον γύρο της γης πάνω του, 12 ετών στα 2.200 (!!!) από τον Μπαξεβάνη

Ελπίζω μόνο να μην το πήρες εσύ :tooth:

χόντα είναι φιλαράκ'. όσο και να το πλερώσεις αξίζει.

zopas
25/01/2017, 20:16
Ξαναγυριζουμε στο κυριο θεμα οτι μπορεις να την παθεις και μαλιστα ευκολα..και οχι δεν το αγορασα εγω..αγορασα περιπου στην ιδια τιμη χειροτερο..(δινοντας τμηματικα τα χρηματα σε σερβις βεβαια)..οποτε κατι ξερει το μεντιαμαρκτ..αποκλειεται να ειμαι ο μονος εθελοτυφλων εν ελλαδι για αυτο και κοροιδευουν το κοσμο τοσο ευκολα..αναρωτιεμαι ποτε θα βαλουμε μυαλο..

docma
25/01/2017, 20:17
Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
Και για του λόγου το αληθές:
377967

Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksoplismos-anabath/endysh/mpoyfan/dermatina/3285-mpoyfan-nordcap-arrow-mayro

theofilos888
25/01/2017, 20:49
Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
Και για του λόγου το αληθές:
377967

Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksoplismos-anabath/endysh/mpoyfan/dermatina/3285-mpoyfan-nordcap-arrow-mayro

Στη θεση σου απλα θα του το γυριζα πισω!

Billymuse
25/01/2017, 21:14
Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
Και για του λόγου το αληθές:
377967

Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksoplismos-anabath/endysh/mpoyfan/dermatina/3285-mpoyfan-nordcap-arrow-mayro

Ρε συ μαν γιατί δεν πήγες κατευθείαν στο κατάστημα και να τους πεις το παράπονο σου;

Coyote.V
25/01/2017, 21:18
Ε... ξέρεις.... μόλις έφυγες από το μαγαζί κατεβάσαμε την τιμή....την ώρα που ήρθες τιμολογούσαμε για τις εκπτώσεις και δεν είχαμε προλάβει να το περάσουμε, δεν ξέραμε πόσο θα μας έβγαινε...



Πάντως αν ψάξεις το πήρες στην καλύτερη τιμή από τα άλλα μαγαζιά που το έχουν σε έκπτωση.

Billymuse
25/01/2017, 21:23
Ε... ξέρεις.... μόλις έφυγες από το μαγαζί κατεβάσαμε την τιμή....την ώρα που ήρθες τιμολογούσαμε για τις εκπτώσεις και δεν είχαμε προλάβει να το περάσουμε, δεν ξέραμε πόσο θα μας έβγαινε...

Θέλω να πιστεύω οτι ειναι απο αμέλεια τους, αλλιώς θέλουν πολυ κράααα

Coyote.V
25/01/2017, 21:25
Που να ξέρω.. μια δικαιολογία βρήκα της στιγμής :)

docma
25/01/2017, 21:27
Ρε συ μαν γιατί δεν πήγες κατευθείαν στο κατάστημα και να τους πεις το παράπονο σου;

Το πως θα χειριστώ εγώ το θέμα δεν νομίζω ότι έχει και πολύ σημασία. Απλά έχω κουραστεί να διαβάζω υποστηρίξτε τους Έλληνες καταστηματάρχες , οικονομική κρίση , οι πολυεθνικές μας κλέβουν κλπ.. Σχεδόν πάντα ο έμπορος μας θεωρεί κορόιδα και θα προσπαθήσει να τα αρπάξει όπως και όπου μπορεί.

Coyote.V
25/01/2017, 21:29
Το πως θα χειριστώ εγώ το θέμα δεν νομίζω ότι έχει και πολύ σημασία. Απλά έχω κουραστεί να διαβάζω υποστηρίξτε τους Έλληνες καταστηματάρχες , οικονομική κρίση , οι πολυεθνικές μας κλέβουν κλπ.. Σχεδόν πάντα ο έμπορος μας θεωρεί κορόιδα και θα προσπαθήσει να τα αρπάξει όπως και όπου μπορεί.

Αυτό είναι κανόνας... από εδώ και πέρα πριν αγοράσεις κάτι τουλάχιστον στα χρήματα που έδωσες θα κάνεις έρευνα αγοράς.

Τώρα έμαθες...

devil's animal
25/01/2017, 21:36
Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
Και για του λόγου το αληθές:
377967

Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksoplismos-anabath/endysh/mpoyfan/dermatina/3285-mpoyfan-nordcap-arrow-mayro



ξεφτιλικια...:yuck:

tzimidis
25/01/2017, 21:41
Gkriniazoume gia akribos ta idia pragmata se opoio forum kai na koitakseis.
sta enydreiaka forum brizoun ta enydreiomagaza,
sta autokinitistika forum ta exoun me synergeia/antiprosopeies,
sta forum gia aerostata brizoun tous eisagogeis kalathion,
sta katadytika tous ftaine oti ta psarontoufeka stin hawaii einai pio ftina,
mpla mpla mpla, pantou i idia mizeria.

Eno otan eimaste stin kafeteria leme mono gia ton gamato mastora pou kseroume,
gia to super ouaou magazi pou brikame, to fthino mpoufan pou petyxame kai ola kala.
oli i mizeria mas sto pliktrologio bgainei....


Ayta symbainoun otan synallassontai magazia pou den kseroun na poulane,
me pelates pou den kseroun na agorazoun.......

Billymuse
25/01/2017, 21:45
Διαφωνώ Τζίμ, άλλο πράγμα να βγει με το παραμικρό η μιζέρια (που ισχύει αυτο που λες εν μέρη) αλλα όταν υπάρχουν τέτοια τρανταχτά παραδείγματα όπως έτυχε στον φίλο πιο πάνω με το Μοτο Μάρκετ εκει πρέπει να πέφτει κράξιμο γιατί αυτο είναι καφρίλα που έγινε.

byron
25/01/2017, 21:48
Ρε συ tsimidi, μας έχεις βγάλει τα μάτια με τα greeklish. Ok, πηγαινοέρχεσαι/μένεις στη Γερμανία, αλλά δεν νομίζω να ποσταρεις από internet cafe.

George_Sp
25/01/2017, 21:52
εκ πρώτης όψεως το πράμα με την τιμή αγοράς (μετά την έκπτωση) να πουληθεί ακριβότερα από το eshop (αλλά φθηνότερα από οπουδήποτε αλλού) δείχνει κάπως άσχημη.

από την άλλη παγκοσμίως οι τιμές ενός e-shop είναι πάντα φθηνότερες του φυσικού καταστήματος γιατί το προϊόν καταλήγει στα χέρια του πελάτη με λιγότερα πάγια έξοδα για τον έμπορο.

παρόλαυτά πολλές φορές και στα φυσικά καταστήματα γίνεται price-matching με το eshop για να μην δυσαρεστηθεί ο πελάτης όπως στη παραπάνω περίπτωση που το είδε μετά και έπεσε το ξενέρωμα.

επειδή προσωπικά ψωνίζω πάνω από 3 χρόνια από τα παιδιά στο motomarket, αλλά παράλληλα είμαι αρκετά απαιτητικός πελάτης, λέω με σιγουριά οτι δε παίζει να έγινε επίτηδες κάτι τέτοιο. Δεν έχουν τέτοια τακτική ως κατάστημα και θα μου προξενούσε έκπληξη κάτι τέτοιο.

δε γράφω περισσότερα, παρά μόνο λέω οτι το να προδικάζουμε πριν δούμε τι ακριβώς έγινε είναι στη σφαίρα ψυχολογίας του Έλληνα που έγραψε πριν λίγο ο Tzimidis.

tzimidis
25/01/2017, 21:54
Ρε συ tsimidi, μας έχεις βγάλει τα μάτια με τα greeklish. Ok, πηγαινοέρχεσαι/μένεις στη Γερμανία, αλλά δεν νομίζω να ποσταρεις από internet cafe.

Prin 2-3 mines paredose pneyma to pc, meta kaike apo ptosi anapsyktikou to laptop,
kai ektote grafo mono apo to kinito , pou den exei elliniko pliktrologio.

tazakos
25/01/2017, 21:59
Αγαπητέ Docma, αν μου επιτρέπετε εκ μέρους του Μοτομάρκετ. Πιστέψτε με δεν υπήρξε δόλος στην συναλλαγή, το ηλεκτρονικό κατάστημα έκανε μια προωθητική κίνηση στο συγκεκριμένο τζάκετ την οποία ειλικρινά δεν είχαμε υπόψην μας το πρωί.Κάναμε έκπτωση εν αγνοία της ειδικής τιμής του συγκεκριμένου ρούχου. Καταλαβαίνω πως νοιώθετε και πιστέψτε με δεν ήταν ο σκοπός μας. Περάστε παρακαλώ από το κατάστημα να σας επιστρέψουμε την διαφορά και λυπάμαι για την παρεξήγηση.
Για το μοτομάρκετ
Παπαδόπουλος Γιάννης

docma
25/01/2017, 22:00
παγκοσμίως οι τιμές ενός e-shop είναι πάντα φθηνότερες του φυσικού καταστήματος γιατί το προϊόν καταλήγει στα χέρια του πελάτη με λιγότερα πάγια έξοδα για τον έμπορο.



Από όσο γνωρίζω όταν η τιμή είναι διαφορετική στο web οφείλεται να αναγράφεται...
Προδικάζει η απόδειξη πληρωμής και το link του e-shop.
Tώρα και επίτηδες να μην έγινε,γιατί αυτό δεν μπορεί κανείς να το ξέρει, νομίζω ότι έχει μικρή σημασία για το αποτέλεσμα...

George_Sp
25/01/2017, 22:03
μόλις το μαθες. :)

docma
25/01/2017, 22:03
Αγαπητέ Docma, αν μου επιτρέπετε εκ μέρους του Μοτομάρκετ. Πιστέψτε με δεν υπήρξε δόλος στην συναλλαγή, το ηλεκτρονικό κατάστημα έκανε μια προωθητική κίνηση στο συγκεκριμένο τζάκετ την οποία ειλικρινά δεν είχαμε υπόψην μας το πρωί.Κάναμε έκπτωση εν αγνοία της ειδικής τιμής του συγκεκριμένου ρούχου. Καταλαβαίνω πως νοιώθετε και πιστέψτε με δεν ήταν ο σκοπός μας. Περάστε παρακαλώ από το κατάστημα να σας επιστρέψουμε την διαφορά και λυπάμαι για την παρεξήγηση.
Για το μοτομάρκετ
Παπαδόπουλος Γιάννης

Κύριε Παπαδόπουλε ευχαριστώ για την παρέμβαση σας, και εκτιμώ την διάθεση σας να διορθωθεί το όποιο σφάλμα.

byron
25/01/2017, 22:52
Prin 2-3 mines paredose pneyma to pc, meta kaike apo ptosi anapsyktikou to laptop,
kai ektote grafo mono apo to kinito , pou den exei elliniko pliktrologio.

Κανένα κινητό από ξένη αγορά δεν έχει elliniko pliktrologio. Του το ζητάμε και μπαίνει. Εκτός και φοβάσαι μην τριτώσει;

7Tolis
25/01/2017, 22:56
Μπράβο στο μοτομάρκετ τότε.Να τα λέμε και αυτά. :)

byron
25/01/2017, 23:07
Μπράβο στο μοτομάρκετ τότε.Να τα λέμε και αυτά. :)

+990 vroom.

Λάθη πάντα θα γίνονται. Εφόσον διορθώνονται άμεσα και χωρίς υπεκφυγές, μόνο θετικά θα λειτουργήσει για το MotoMarket.

RaGe_Raptor
25/01/2017, 23:23
Ωραίοι στο Μότο μάρκετ για ακόμη μια φορά. (Τα καλύτερα έχω να λέω για Το τοπικό κατάστημα )

taisteal
25/01/2017, 23:28
Ωραίοι στο Μότο μάρκετ για ακόμη μια φορά. (Τα καλύτερα έχω να λέω για Το τοπικό κατάστημα )

+++
Άψογη συνεργασία εδώ και χρόνια.

teogtp
25/01/2017, 23:37
Ομορφα,απλα,και "παντελονατα"!
Συγχαρητηρια κυριοι του Μοτομαρκετ.
:beer:

zopas
26/01/2017, 07:54
Ψωνιζω συνεχεια σπο το μοτομσρκετ και παντα ειχα την καλυτερη εξυπηρετηση και καλες τιμες..τα παιδια ειναι παραδειγμσ προς μιμηση..δεν τους αφορα το θρεντ αυτο..


Αλλα μιας και μας διαβαζουν να τους πω οτι το macna που ειχα αγορασει 220 ευρω δεν τα αξιζει τα λεφτα του, καλο εινσι να το δουν το θεμα για τη συνεργασια τους στο μελλον
..παντα φιλικα και προς ενημερωση..

amyroukai
26/01/2017, 08:26
Ψωνιζω συνεχεια σπο το μοτομσρκετ και παντα ειχα την καλυτερη εξυπηρετηση και καλες τιμες..τα παιδια ειναι παραδειγμσ προς μιμηση..δεν τους αφορα το θρεντ αυτο..


Αλλα μιας και μας διαβαζουν να τους πω οτι το macna που ειχα αγορασει 220 ευρω δεν τα αξιζει τα λεφτα του, καλο εινσι να το δουν το θεμα για τη συνεργασια τους στο μελλον
..παντα φιλικα και προς ενημερωση..

Το νήμα αυτό τους αφορά προφανώς, έγινε ένα λάθος, διορθώθηκε και όλα καλά. Και με δεδομένο ότι έληξε το επεισόδιο και μάλιστα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, το νήμα θα έπρεπε να κλειδωθεί.


Οτιδήποτε άλλο αφορά τον εξοπλισμό που αγόρασες ΔΕΝ αφορά το παρόν νήμα, υπάρχουν άλλα στα οποία συζητάμε την ποιότητα των ρούχων που έχουμε. Νομίζω ένα από τα τελευταία το είχε ανοίξει ο PanDVS κάποτε, ακριβώς με αυτόν τον σκοπό. Ψάξε το και ότι θέλεις για το μπουφάν γράψε το εκεί.

Coyote.V
26/01/2017, 09:41
Για να πω την αλήθεια εγώ δεν ήξερα καν αν υπήρχε αυτό το κατάστημα... από το θερντ αυτό το έμαθα. :)