PDA

View Full Version : Ψαροντούφεκο με μοτοσυκλέτα



rockobok
24/01/2017, 15:58
Υπάρχει κανένας συνάδελφος να πηγαίνει για ψαροντούφεκο με τη μοτο του;

BLiTzER
24/01/2017, 16:00
Δεν είναι σωστό να κοροϊδεύεις κάποιους για τη "μοτοσικλέτα" που επέλεξαν...

karellen
24/01/2017, 16:11
Υπάρχει κανένας συνάδελφος να πηγαίνει για ψαροντούφεκο με τη μοτο του;

Παρών.

rockobok
24/01/2017, 16:20
Παρών.
Πως το κουβαλάς το όπλο;
Γιατί δοκίμασα να το δέσω από το μαρσπιέ του συνεπιβάτη και στη σχάρα με χταπόδι αλλά φοβάμαι μην του κάνω ζημια

thunder ace
24/01/2017, 16:21
τι χρωμα να ειναι η μοτο;
Η δικια μου ειναι μπλε......βολευει;:D

karellen
24/01/2017, 16:36
Έχω ένα μεγάλο σάκο σαν λουκάνικο που βάζω στολή-πέδιλα κλπ κλπ και δένω το ντουφέκι όρθιο στο πάνω και το κάτω μέρος του σάκου.Κατόπιν τον φοράω κανονικά στην πλάτη σαν σακίδιο και η βέργα κοιτάει κατά πάνω χωρίς πρόβλημα.
Βέβαια μιλάμε για το μικρό το 90ρι για ψαχτήρι,τρύπες,σαργούς.

buckley
24/01/2017, 16:40
Έχω ένα μεγάλο σάκο σαν λουκάνικο που βάζω στολή-πέδιλα κλπ κλπ και δένω το ντουφέκι όρθιο στο πάνω και το κάτω μέρος του σάκου.Κατόπιν του τον φοράω κανονικά στην πλάτη σαν σακίδιο και η βέργα κοιτάει κατά πάνω χωρίς πρόβλημα.
Βέβαια μιλάμε για το μικρό το 90ρι για ψαχτήρι,τρύπες,σαργούς.

Πάμε γερά για ενάδερ επικ θρεντ.

daz
24/01/2017, 17:11
Πως το κουβαλάς το όπλο;
Γιατί δοκίμασα να το δέσω από το μαρσπιέ του συνεπιβάτη και στη σχάρα με χταπόδι αλλά φοβάμαι μην του κάνω ζημια

Πάρε υφασμάτινο σάκο για ψαροντούφεκο.

karellen
24/01/2017, 17:24
Πάμε γερά για ενάδερ επικ θρεντ.
Τώρα στα γεράματα;

rockobok
24/01/2017, 17:28
Και γω ένα 90αρι έχω και το δοκίμασα αυτό που λες αλλά ήταν λες και κουβαλάς αλεξικέραυνο μαζί σου ,ανέβαινε πολύ ψηλά.

el_hymador
24/01/2017, 17:39
Αφού το λύσαμε, βλέπω νέο thead σε λίγο καιρό. Πως δένω ροφό πάνω στην μοτοσικλέτα;

Coyote.V
24/01/2017, 17:41
Δεν είναι σωστό να κοροϊδεύεις κάποιους για τη "μοτοσικλέτα" που επέλεξαν...

Για το γιαμάγια μιλάς; :p

teogtp
24/01/2017, 17:43
Αφού το λύσαμε, βλέπω νέο thead σε λίγο καιρό. Πως δένω ροφό πάνω στην μοτοσικλέτα;

Πιανεται μονος του.......


377912

rockobok
24/01/2017, 17:44
Παρών.


Αφού το λύσαμε, βλέπω νέο thead σε λίγο καιρό. Πως δένω ροφό πάνω στην μοτοσικλέτα;
Εύκολο. Δεν τον δένεις! Έτσι κ αλλιως πάνω από τις μισές φορές γυρνάω με άδεια χερια.

el_hymador
24/01/2017, 17:48
Εύκολο. Δεν τον δένεις! Έτσι κ αλλιως πάνω από τις μισές φορές γυρνάω με άδεια χερια.

Ε αυτές τις φορές να πηγαίνεις χωρίς ψαροντούφεκο.

Coyote.V
24/01/2017, 17:50
rockobok πάρε ή φτιάξε μια θήκη από χοντρό ύφασμα και βάζε μέσα το ψαροντούφεκο πριν το δέσεις αν φοβάσαι μην γδάρεις το μηχανάκι. Εγώ πάντως όσες φορές έχω δέσει ψαροντούφεκο το έχω δέσει παράλληλα με την σέλα, κάτω από το μπούτι γιατί το μασπιέ πέφτει χαμηλά και πετάει σαν κεραία...

rockobok
24/01/2017, 17:52
rockobok πάρε ή φτιάξε μια θήκη από χοντρό ύφασμα και βάζε μέσα το ψαροντούφεκο πριν το δέσεις αν φοβάσαι μην γδάρεις το μηχανάκι. Εγώ πάντως όσες φορές έχω δέσει ψαροντούφεκο το έχω δέσει παράλληλα με την σέλα, κάτω από το μπούτι γιατί το μασπιέ πέφτει χαμηλά και πετάει σαν κεραία...

Βασικά φοβόμουν μη στραβώσει. Μέσα σε θήκη το έχω.

Coyote.V
24/01/2017, 17:58
Δεν στραβώνει, σαν άνθρωπος να το δέσεις όχι σαν γκοτζίλα ! :)


Υ.Γ Φυσικά αφαιρώ την σέλα για να βρω σημείο δεσίματος γιατί εκεί δεν έχω κάτι να μπορώ να δέσω...

daz
24/01/2017, 18:05
Βασικά φοβόμουν μη στραβώσει. Μέσα σε θήκη το έχω.

Να στραβώσει το ψαροντούφεκο?

rockobok
24/01/2017, 18:10
Να στραβώσει το ψαροντούφεκο?

Ναι γιατί μπορεί να δέχεται μεγάλες δύναμεις στο διαμήκη άξονα αλλά όχι σε καθετο

karellen
24/01/2017, 18:12
Και γω ένα 90αρι έχω και το δοκίμασα αυτό που λες αλλά ήταν λες και κουβαλάς αλεξικέραυνο μαζί σου ,ανέβαινε πολύ ψηλά.
Δεστο στο πλάι του σακου δεξιάή αριστερά, πιο χαμηλά ώστε να μην ακουμπάει στη σέλα και να κρέμεται δίπλα.

daz
24/01/2017, 18:22
Ναι γιατί μπορεί να δέχεται μεγάλες δύναμεις στο διαμήκη άξονα αλλά όχι σε καθετο

Δε μπορείς να το στραβώσεις, μη φοβάσαι! Ακόμα και αν προσπαθήσεις!

telegonos
24/01/2017, 18:35
Ενσωματώστε το στο μπροστινό φτερό, οπλισμένο και με μια ντίζα να τραβάει την σκανδάλη μοχλός στο τιμόνι. Μένα σμπάρο δύο τρυγόνια, και κουβαλάς ψαροντούφεκο για το ψάρεμα, και προσλαμβάνεσαι νέος Q στο James Bond.

ptc
24/01/2017, 18:40
Ενσωματώστε το στο μπροστινό φτερό, οπλισμένο και με μια ντίζα να τραβάει την σκανδάλη μοχλός στο τιμόνι. Μένα σμπάρο δύο τρυγόνια, και κουβαλάς ψαροντούφεκο για το ψάρεμα, και προσλαμβάνεσαι νέος Q στο James Bond.

:bawl:

Κι αν δεις καμια μπεκατσα να πεταει σηκωνεις το εργαλειο σουζα και πυροδοτεις.

o teos
24/01/2017, 18:50
Έχει σε μαγαζιά με ναυτιλιακα σάκους για κουπιά που μπαίνουν πλάτη και είναι 1.5μετρο..αν βρω αύριο θα βάλω φώτο..εναλλακτικά έχει παρόμοιους σε είδη η για κυνήγι για τα όπλα..για δες το λίγο..

https://www.must-dive.gr/must-hunt/αξεσουαρ-κυνηγιου/αξεσουαρ-κυνηγιου-1476/must-hunt-2667/must-hunt-θήκη-όπλου-μονοκόμματη-new-b40.html

astrapogiannos7
24/01/2017, 18:56
Εγώ πάντως μια φορά που πήγα τη καραμπίνα στο χωριό (δεν θυμάμαι πόσο μάκρος έχει η benneli ) μέσα στη θήκη της και διαγώνια πίσω στη πλάτη δεν είχα θέμα . Άρα με μία θήκη καθάρισες την βάζεις στη πλάτη και μπόμπα :cool:

Coyote.V
24/01/2017, 18:59
Εγώ πάντως μια φορά που πήγα τη καραμπίνα στο χωριό (δεν θυμάμαι πόσο μάκρος έχει η benneli ) μέσα στη θήκη της και διαγώνια πίσω στη πλάτη δεν είχα θέμα . Άρα με μία θήκη καθάρισες την βάζεις στη πλάτη και μπόμπα :cool:

Δεν θα το συνιστούσα, σκατά στο στόμα μου, αλλά σε μια πτώση μπορεί να σε τραυματίσει άσχημα...

o teos
24/01/2017, 19:04
Δεν θα το συνιστούσα, σκατά στο στόμα μου, αλλά σε μια πτώση μπορεί να σε τραυματίσει άσχημα...

Νομίζω σε μια πτώση όπου και να χεις κάτι με καμάκι αιχμηρό υπάρχει ο φόβος να σε τραυματισει ασχημα:rolleyes:

Coyote.V
24/01/2017, 19:07
Νομίζω σε μια πτώση όπου και να χεις κάτι με καμάκι αιχμηρό υπάρχει ο φόβος να σε τραυματισει ασχημα:rolleyes:

Ναι αλλά αν το έχεις απάνω σου είναι ακόμα χειρότερα και δεν μιλάω για το καμάκι αλλά για το άκαμπτο της υπόθεσης που δεν θα σε αφήσει να ελιχθείς πηδώντας από το μηχανάκι..

byron
24/01/2017, 19:13
Σε σάκο πάντα, με το κάτω μέρος προς ττον κύλινδρο και λίγο πιο ψηλά για να μην εμποδίζει το πέλμα και λοξά προς τα πάνω το ανοιχτό μέρος.
Οι βέργες πάντα να έχουν προφυλακτικά αν υπάρχουν μακριά όπλα (100+ σωλήνα).
Με βόλευε να τα βάζω απ΄την αριστερή μεριά, αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία. Καλύτερο δέσιμο γίνεται με "ελιές" παρά με χταπόδι.

377917

Coyote.V
24/01/2017, 19:17
Σε σάκο πάντα, με το κάτω μέρος προς ττον κύλινδρο και λίγο πιο ψηλά για να μην εμποδίζει το πέλμα και λοξά προς τα πάνω το ανοιχτό μέρος.
Οι βέργες πάντα να έχουν προφυλακτικά αν υπάρχουν μακριά όπλα (100+ σωλήνα).
Με βόλευε να τα βάζω απ΄την αριστερή μεριά, αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία. Καλύτερο δέσιμο γίνεται με "ελιές" παρά με χταπόδι.

377917

Και εγώ έτσι το δένω, αλλά λίγο πιο πίσω. :)

pipe_smoker
24/01/2017, 19:18
Αφού το λύσαμε, βλέπω νέο thead σε λίγο καιρό. Πως δένω ροφό πάνω στην μοτοσικλέτα;

Πόσα κιλά?

Άμα είναι πάνω από 120 (όπως αυτοί που χτυπάω εγώ συνήθως), δεν τους πετυχαίνω σε σημείο που θα τους σκοτώσει ακαριαία για να μείνουν ζωντανοί.
Μετά τους φοράω το λουράκι του σκύλου, πηγαίνω αργά κι αυτοί περπατάνε δίπλα....


:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Μια ιδέα που μου ήρθε πρόχειρη είναι θήκη ηλεκτρικής κιθάρας.
Από αυτές που τις φοράς στην πλάτη.
Μια φτηνή των 10-15 ευρώ.
Λογικά θα σου χωρέσει το ντουφέκι και θα εξέχει ίσως η βέργα.
Ή καλύτερα θήκη μπάσου. Θα κερδίσεις καμιά 20αριά πόντους.


Το θέμα είναι ότι αν φορέσεις τη θήκη της κιθάρας με το ντουφέκι μέσα, μετά πού θα φορέσεις την τσάντα με τα πέδιλα κλπ....
Εκτός κι αν μπορείς αυτό το σάκο να τον δέσεις στη θέση του συνεπιβάτη.

Πάντως αυτό που λέει ο καρέλεν έχω δει τους περισσότερους να κάνουν.

Θα σου απαντήσει κι ο Βύρωνας που είναι και πολυμήχανος και ψαροντουφεκάς:D
Θα έχει βρει λύση.
έντιτ: Με πρόλαβε.

rockobok
24/01/2017, 19:45
Σε σάκο πάντα, με το κάτω μέρος προς ττον κύλινδρο και λίγο πιο ψηλά για να μην εμποδίζει το πέλμα και λοξά προς τα πάνω το ανοιχτό μέρος.
Οι βέργες πάντα να έχουν προφυλακτικά αν υπάρχουν μακριά όπλα (100+ σωλήνα).
Με βόλευε να τα βάζω απ΄την αριστερή μεριά, αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία. Καλύτερο δέσιμο γίνεται με "ελιές" παρά με χταπόδι.

377917

Ω ρε φίλε τι φόρτωμα είναι τούτο! Πρέπει να σε τουλάχιστον 2 μέτρα για να οδηγάς με τέτοιο τανκ μπαγκ. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας το ΣΚ θα δοκιμαστούν στη πράξη

viper1
24/01/2017, 19:51
Έχει στο Σταύρο αγ. Παρασκευής ένα ψαράδικο με απίστευτο φρέσκο ψάρι . Απέναντι έχει και υποβρύχια είδη . Την συνέχεια μπορείτε να την φανταστείτε

byron
24/01/2017, 19:53
Ω ρε φίλε τι φόρτωμα είναι τούτο! Πρέπει να σε τουλάχιστον 2 μέτρα για να οδηγάς με τέτοιο τανκ μπαγκ. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας το ΣΚ θα δοκιμαστούν στη πράξη

Δεν είναι το ιδανικό βέβαια, ιδίως αν σκεφτείς οτι έτσι ήρθα από Αλεξανδρούπολη. Δικάβαλλος...:lol:

Τα όπλα, μην το ψάχνεις αλλο. Είτε σε παπί, είτε σε ΧΤ, είτε σε street είναι η καλύτερη θέση για να μην ενοχλούν (αν έχεις SS, άσε το ψάρεμα).
Σάκος στο πίσω κάθισμα, όπως και τα (μακριά) πέδιλα από πάνω δεμένα.

Αν είχες παπί, υπάρχει και η λύση του κρίκου στην ζώνη βαρών που κρεμιούνται στον γάντζο που έχει η πάνω βίδα του λαιμού :tooth:
Σε μοτό δεν είχα βρει λύση, και την φόραγα στη μέση. Αν την βάλεις στον σάκο, πρέπει να μπει απλωμένη και σφηνωμένη να μην κουνιέται. Αλλιώς παίζει να σου φύγει μαζί με τον σάκο, ιδίως τον χειμώνα που οι ζώνες έχουν από 6 ως 10 κιλά.

Coyote.V
24/01/2017, 20:13
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας το ΣΚ θα δοκιμαστούν στη πράξη

Ρε τρελέ θα πας για ψαροντούφεκο με χιόνι;

rockobok
24/01/2017, 20:23
Ρε τρελέ θα πας για ψαροντούφεκο με χιόνι;

Παω όλο το χειμώνα . Αυτή την εποχή η θάλασσα είναι γύρω στους 15 βαθμούς που σημαίνει ότι με μια 5αρα στολή κάθεσε ένα 2ωρακι εύκολα.

Coyote.V
24/01/2017, 20:32
Παω όλο το χειμώνα . Αυτή την εποχή η θάλασσα είναι γύρω στους 15 βαθμούς που σημαίνει ότι με μια 5αρα στολή κάθεσε ένα 2ωρακι εύκολα.

Καλά έτσι και ξεκίναγα για ψαροντούφεκο τέτοια εποχή, θα έφτανα στην θάλασσα και θα έψαχνα για τζάκι.. άλλο να πας με αυτοκίνητο και άλλο με μηχανή. Όπως και να το κάνεις μια διαφορά υπάρχει!

rockobok
24/01/2017, 20:34
Καλά έτσι και ξεκίναγα για ψαροντούφεκο τέτοια εποχή, θα έφτανα στην θάλασσα και θα έψαχνα για τζάκι.. άλλο να πας με αυτοκίνητο και άλλο με μηχανή. Όπως και να το κάνεις μια διαφορά υπάρχει!
Θα διξει! Δεν έχω πάει ποτέ με το μηχανάκι. Απλά με το αμάξι κοστίζει πολύ παραπάνω και καθυστερώ κιόλας

freco
24/01/2017, 20:38
Εγώ έχω μία θήκη για ψαροντούφεκα Mares και την έβαζα χιαστή στην πλάτη. Τότε που πηγαίναμε χειμώνα καλοκαίρι και είμασταν νεούδια. Με παπί ή με το Pegaso Strada.
Τώρα μόνο αμαξάκι και καλοκαίρι.
Σε ζηλεύω φίλε μου. :beer:

Αυτή έχω https://www.hobbi.gr/mares-attack-thiki-oplon-p-446.html?osCsid=95f576a35f6b2e7b32ee80e87d6d3c16&ref=bestprice.gr

Coyote.V
24/01/2017, 20:40
Θα διξει! Δεν έχω πάει ποτέ με το μηχανάκι. Απλά με το αμάξι κοστίζει πολύ παραπάνω και καθυστερώ κιόλας

Επειδή έχω πέσει στην θάλασσα με τέτοιο καιρό το λέω, έχω εκπαίδευση διασώστη, ξέρεις από αυτούς που κατεβαίνουν με το συρματόσχοινο από το κολεόπτερο. Τες πα, εσύ ξέρεις τι θα κάνεις... πάντως και να καταφέρεις να πέσεις στην θάλασσα αν δεν έχεις κοκαλώσει από το κρύο που θα φας επάνω στην μηχανή, θα κοκαλώσεις μετά στην επιστροφή 1000%.

Coyote.V
24/01/2017, 20:44
Μήπως επηρεάστηκες από την διαφήμιση της Σουτζούκι με το βε στρόμ;

byron
24/01/2017, 20:58
Θα διξει! Δεν έχω πάει ποτέ με το μηχανάκι. Απλά με το αμάξι κοστίζει πολύ παραπάνω και καθυστερώ κιόλας

Στη θέση σου, θα το σκεφτόμουν πάντως. Καταρχήν η θερμοκρασία μάλλον θα είναι χαμηλότερη απ'οτι συνήθως (ούτε Αλκυονίδες δεν έκανε φέτος) λόγω κακοκαιρίας, θα έχει θολούρα παντού, και δεν υπάρχει περίπτωση να μην την ακούσεις μετά από ψάρεμα και τέτοια κακοκαιρία, και να καβαλήσεις στη μηχανή.
Η 5άρα, χωρίς γιλέκο ΚΑΙ σορτσάκι δεν θα σε κρατήσει εύκολα. Ιδίως τώρα που το ψάρεμα είναι 80% καρτέρια και ακινησία για άσπρα.

Καλή βουτιά. :beer:

karellen
24/01/2017, 21:07
Η 5άρα θέλει τουλάχιστον 6-7 βαρίδια,αυτό κι αν είναι έξτρα βάρος.
ΥΓ καλά αυτό διορθώνεται,οδηγάς φορώντας τη ζώνη.

Coyote.V
24/01/2017, 21:16
Εκεί που θα πας να κοιτάξεις να έχει κανένα μαγαζί με θέρμανση για να πας μετά την βουτιά να συνέλθεις πριν ξεκινήσεις για την επιστροφή. Μην ξεκινήσεις αμέσως κάτσε καμιά ώρα...

gior-gos
24/01/2017, 21:42
Αυτο ειναι το σωστο δεσιμο!

(του ξαδερφου ειναι το μηχανακι· κουβαλουσε και το δικο μου ψαροντουφεκο :D)

377929

rockobok
24/01/2017, 21:49
Εκεί που θα πας να κοιτάξεις να έχει κανένα μαγαζί με θέρμανση για να πας μετά την βουτιά να συνέλθεις πριν ξεκινήσεις για την επιστροφή. Μην ξεκινήσεις αμέσως κάτσε καμιά ώρα...

Αν παρω κανένα χταποδάκι θα φύγω ζεστός :)

Triathlon 7
24/01/2017, 22:39
Ψαροντουφεκο με μηχανη πηγαινα παλια. Φορτωμα σαν του Βυρων. Μηχανη οτι να'ναι. Απο παπι μεχρι MZ! Τα τελευταια 10 - 15 χρονια πηγαινω για χειμερινο κολυμπι. Διαρκειας 20 - 50 λεπτων.
Ειτε το πιστευετε ειτε οχι, με την μηχανη δεν κρυωνω καθολου. Ουτε στο πηγαινε, ουτε στο ελα. Ισως η εξηγηση ειναι στο ντυσιμο. Με το αυτοκινητο, βασιζομενος στο καλοριφερ του, φοραγα κατι ανετο και casual ενω με την μηχανη full χειμερινο μοτοσυκλετιστικο.

Rockobok‎ δοκιμασε το και θα δεις. Με ενα ζεστο καφεδακι στο τελος θα'σαι πιστευω μια χαρα.

Καλη τυχη.

viper1
25/01/2017, 03:31
Αν παρω κανένα χταποδάκι θα φύγω ζεστός :)

Αν το χταπόδι συνοδεύεται και με ουζακι σίγουρα :lol:

buckley
25/01/2017, 05:49
Είναι που λένε η τρέλλα δεν πάει στα βουνά.Καλή διασκέδαση ρε φίλος πάντως.

Panos76
25/01/2017, 08:06
Είναι που λένε η τρέλλα δεν πάει στα βουνά.Καλή διασκέδαση ρε φίλος πάντως.

29 χρονόνε πιπίΝι ρέεειιι. Τι να μασήξει;

Κάποτε και εγώ στο χωριό συνέχιζα τα μπάνια μέχρι αρχές Δεκέμβρη :(


Θυμάμαι στο Greekdivers ένα παιδί είχε φτιάξει ολόκληρη ''μπαγκαζιέρα'' πλαϊνή και όρθια και τα έχωνε όλα εκεί.

rockobok
29/01/2017, 12:03
378075
Δοκιμαστική βουτιά εδώ κοντά. Τελικά το δέσιμο του όπλου όπως πρότεινε ο Byron
είναι το βολικοτερο ειδικά σε τόσο μικρό μηχανάκι. Δε με βλέπω να ξαναπερνω
αυτοκίνητο όταν πηγαίνω σόλο!

Triathlon 7
29/01/2017, 17:27
rockobok καλη συνεχεια.

Να προσεχεις ομως την ασφαλεια της μηχανης. Επειδη τον χειμωνα η γυναικα δυσκολα ερχεται παρεα, η μοτο μενει μονη και εκτεθειμενη. Στην δικη μου, οταν επεστρεψα υστερα απο κανα τριωρο ελειπε ολη η εξατμιση! Απο τον λαιμο..

byron
29/01/2017, 17:46
378075
Δοκιμαστική βουτιά εδώ κοντά. Τελικά το δέσιμο του όπλου όπως πρότεινε ο Byron
είναι το βολικοτερο ειδικά σε τόσο μικρό μηχανάκι. Δε με βλέπω να ξαναπερνω
αυτοκίνητο όταν πηγαίνω σόλο!

Ψαροβελονα δεν βλέπω...:D

MikeG
29/01/2017, 17:50
Δεν ανησυχείς για τα πράγματα που αφήνεις έξω όσο βουτας; Μπουφαν,κρανος κ.α;

rockobok
29/01/2017, 19:08
Δεν ανησυχείς για τα πράγματα που αφήνεις έξω όσο βουτας; Μπουφαν,κρανος κ.α;

Ναι αυτό είναι πρόβλημα, σήμερα τα είχα στην παραλία χύμα.
Για το λόγο αυτό πήγα σε παραλία που κατεβαίνεις με μονοπάτι
και δεν είναι πάνω σε δρόμο. Από την επόμενη θα παω με την μπαγκαζιέρα
και με την κλειδαριά για το κράνος.πορτοφολι και κινητό κάτω από σέλα.
Byron η ψάροβελονα άδεια! Είδα κανα δυο χειλουδες αλλά
Τίποτα ιδιαίτερο , Σαρονικος βλέπεις.

Panos76
29/01/2017, 23:43
Παρε το μηχανάκι ένα σκ κ τραβηξου Κάρυστο. Εναλλακτικά Σούνιο όλο κ κάτι θα κάνεις.

Η καλύτερη φάση μονος χειμώνας κ ψαροντουφεκο!

veloujr
30/01/2017, 00:48
ποτε μονοι μαγκες στη θαλασσα...ΠΟΤΕ!!

Panos76
30/01/2017, 07:39
ποτε μονοι μαγκες στη θαλασσα...ΠΟΤΕ!!

Σε αυτό έχεις μεγάλο δίκιο.