PDA

View Full Version : 3η Βαλκανιαδα η μηπως κατι αλλο;



DAYMAN
27/01/2017, 16:17
κλαπ κλαπ κλαπ για να συνταχθουμε!:wave2:

Τι λες ρε μαστορα τα χιονια δεν πεσανε ολα και η Βαλκανικη εχει μεχρι -25 τωρα.:lol:

Σε πεισμα ομως του καιρου δεν σας ελειψαν .......................αληθεια πειτε!!!

378016

378017


378018


χαρτες βγηκαν, δρομολογια και ημερομηνιες ερευνώνται -εκει στα τελη του Μαιου- να μαζεψουμε μπακιρια και να προετοιμασουμε τα αλογα.
Προτασεις απ ολους αναμενονται.
Δυσκολα φετος μιας και τα δυτικα Βαλκανια μυριζουν μπαρουτι Τετοβο-Πρεσεβο-Μιτροβιτσα τα φυτιλια και Αλβανια Σερβια,Σκοπια και Βοσνια αγριεμενες. Εκτος απροοπτου μπαινουν και αυτες στα σχεδια αν ησυχασουν τα πνευματα.
Βουλγαρια και η λιγο μακρυνη Ρουμανια φιλικες και ηρεμες μας περιμενουν να μας υποδεχτουν.

Η αναρτηση γινεται 4 μηνες πριν για επεξεργασια απο τους ενδιαφερομενους και μεγαλο χρονικο διαστημα για σκεψη,προτασεις και ιδεες. Οι αρχοντες του φορουμ αν διαφωνουν ας το σβησουν και επανερχομαι αργοτερα.Αν δεν διαφωνουν ας κρατησουν τα σχετικα με το θεμα σχολια για να μην χαθυμε στην μεταφραση.
Ακουω παιδες για πειτε!:beer:

kyo
27/01/2017, 16:33
:a014:ρουμανια ε?

Billymuse
27/01/2017, 17:14
κλαπ κλαπ κλαπ για να συνταχθουμε!:wave2:

Τι λες ρε μαστορα τα χιονια δεν πεσανε ολα και η Βαλκανικη εχει μεχρι -25 τωρα.:lol:

Σε πεισμα ομως του καιρου δεν σας ελειψαν .......................αληθεια πειτε!!!

378016

378017


378018


Δυσκολα φετος μιας και τα δυτικα Βαλκανια μυριζουν μπαρουτι Τετοβο-Πρεσεβο-Μιτροβιτσα τα φυτιλια και Αλβανια Σερβια,Σκοπια και Βοσνια αγριεμενες. Εκτος απροοπτου μπαινουν και αυτες στα σχεδια αν ησυχασουν τα πνευματα.


Πως προκύπτει ότι μυρίζουν μπαρούτι αυτα τα μέρη που ανέφερες; Ειδικά η Βοσνία;

DAYMAN
27/01/2017, 20:05
Πως προκύπτει ότι μυρίζουν μπαρούτι αυτα τα μέρη που ανέφερες; Ειδικά η Βοσνία;

εχεις pm Βασιλη.

Billymuse
27/01/2017, 20:35
εχεις pm Βασιλη.

Up ^ Ευχαριστώ για την ενημέρωση και απο δώ:beer:

andreastwin
28/01/2017, 20:23
εμενα παντος με βλεπω για βουλγαρια ρουμανια και μαλλον αρχες ιουνιου για τον λογο του οτι δεν εχει παρα πολυ ζεστη και ειναι ποιο χαλαρα η τιμες και γενικα καλητερη περιοδο θεωρω .και αυτο για τον λογο του αγριεματο στα δυτικα,παρε κοσσοβο αλβανια σκοπια, αλλιως ειχα σκοπο για sarajevo και απο οποια μερια ας ηταν να παω, απο σκοπια απο αλβανια κροατια και βοσνια.μεχρι τοτε θα ειδωμεν.

αν και εχω παει πολες φορες βουλγαρια και μια ρουμανια,για να δεις πραγματα και πολεις πρεπει να τα γυρισεις τα μερει αυτα.

ibar132
29/01/2017, 13:09
τι τρεχει βρε παιδια δυτικα?

MikeG
29/01/2017, 13:11
Θα με ενδιέφερε και μένα ποιοι είναι οι λόγοι για τους οποίους "αποφεύγεις" Βοσνία, Σερβία και Αλβανία. Οκ δεν είναι παρεάκι οι χώρες αυτές αλλά πέρα από κάποια φιτίλια που βάζουν κάποιοι εκατέρωθεν δεν έτυχε να διαβάσω κάτι πιο σοβαρό.

andreastwin
29/01/2017, 14:48
το κοσσοβο απ΄οτι ξερω και το ειδα εγω ο ιδιος ειναι αλβανοκρατουμενο και ειχε κοκκινιση το ματι μου απο σημαιες αλβανικες,ο πουτιν ετοιμος να κανει ντου στο κοσσοβο για να γυρισει το κοσσοβο στην σερβια οπως ηταν,και θα υπαρχει νομιζω καποια αναταραχη,φιλαω τα ρουχα μου να εχω τα μισα.

airmav
30/01/2017, 10:24
Καλημερα παρακολουθω εν θερμω.....και αν μπορω να βοηθησω οπουδηποτε θα το κανω...

DAYMAN
30/01/2017, 13:51
Καλημερα παρακολουθω εν θερμω.....και αν μπορω να βοηθησω οπουδηποτε θα το κανω...

και εγω σας παρακολουθω ολους εσας τους τυχοδιωκτες των Βαλκανιων.:D

airmav
12/04/2017, 08:59
καλημερα ομαδα εξοντωσης kamenitza....τι νεα? ολα καλα? η ρουμανια να φανταστω εχει αντιστοιχες ετσι?????:lol::lol::lol:

Panos76
12/04/2017, 09:39
To νου σας http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1500138915 :lol:

kordix
12/04/2017, 10:08
Καλημερα παιδες, θα γουσταρα μια βορεια ρουμανια αλλα αν οι μερες ειναι λιγες θα χει πολυ χιλιομετρο.

Και για καμμια Οντεσα, ειμαι μεσα.

giwrgos2012
15/04/2017, 20:16
Με ένα πενταήμερο (4 βράδια) για τους Αθηναίους πιστεύω βγαίνει το veliko tarnovo,transfagarasan και transalpina. (σφιχτά μεν αλλά βγαίνει)

TimosV
17/07/2017, 00:18
Οι αντίστοιχες Ρουμάνικες KAMENITZA/ZAGORKA είναι κάτι σε ZAGANU?? Τίποτε ιδιαίτερο, βέβαια παίζει ρόλο τι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ο καθείς, αλλά STAROPRAMEN δεν!!!!!!!
Παρακολουθούμε παιδιά και εμείς.
ΕΕΕΕΕΕ εσείς οι αποπάνω να προσέχετε τους αποκάτω!!!!!!!

freco
17/07/2017, 10:39
Για πέστε ρε παιδιά ιδέες για Ρουμανία. Θα πάω οικογενειακώς. Έδρα Βουκουρέστι και νοικιάρικο αμάξι. Πέρα από δρακουλόκαστρα, καταρράκτες, και Βουκουρέστι κέντρο τι προτείνετε σαν προορισμούς.
*Σημειώστε πως δεν θα είμαι με μηχανή οπότε στροφιλίκια και λοιπές μηχανοαπολαύσεις τις ξεχνάμε.

nickald
17/07/2017, 10:52
Μια που θα πας Bran (αν καταλαβα καλα) ανεβα από Sinaia που είναι πολύ ομορφα και μπορεις να κανεις μια βολτα. Καταπληκτικο μερος.

Εχε υποψη όμως ότι αν ανεβεις από Sinaia για να γυρισεις προς Bran περνας από όχι καλο δρομο (νταξ δεν είναι ναρκοπεδιο αλλα δεν είναι και καλος) που σε σημεια κανουν εργα με εξαιρετικα αργα φαναρια να κανονιζουν την κινηση στα 2 ρευματα.

Sighisoara και Craiova είναι επισης καλος προορισμος. Η πρωτη είναι μια μικρη πολη που περπατιεται ανετα και στην παλια πολη μπορεις να δεις και το δρακουλοσπιτο (εστιατοριο πλεον) ενώ η δευτερη είναι φοιτητουπολη και στο κεντρο θα δεις πολύ κοσμο και πολλα μαγαζα (αν θες να βγεις).

Shaolin Monk
17/07/2017, 12:07
Αν ανέβεις Bran, θα πας οπωσδήποτε και Brasov που είναι δίπλα. Υπέροχο κέντρο και πολύ ωραία πόλη. Το Bran δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο. Εμεις ε'ιμασταν εκεί πριν από μερικές ημέρες. Αξίζει επίσης προς δυτικά, δηλαδή Sibiu, μετά Αλμπα Ιούλια και Σαλίνα Τουρντα για το ορυχείο αλατιού που εχει γίνει επισκέψιμο και υπέροχο.