PDA

View Full Version : ninja zx 250 r



dhmhtrhs innova
31/01/2017, 01:09
kalhspera se olous! endiaferwmai gia thn agora enws ninja 250. to mhxanaki to kserw,to exw kavalisei kai san odhgos kai san sinodigos,afto pou me provlhmatizei einai oti eimai sxetika psilos(1.85) kai thelw na rwtisw an tha eimai anetos panw se afto to mhxanaki

DrBig
31/01/2017, 06:28
Αφου το καβαλησες για.

toyar
31/01/2017, 06:37
δεν θα εισαι.........
δεν ειναι μηχανακι για ανεση.....

Billymuse
31/01/2017, 07:38
Otan les anetos, τι εννοείς για χρήση πόλης η και μικρές διαδρομές/ταξίδια εκτός αυτης;

BLiTzER
31/01/2017, 14:20
kalhspera se olous! endiaferwmai gia thn agora enws ninja 250. to mhxanaki to kserw,to exw kavalisei kai san odhgos kai san sinodigos,afto pou me provlhmatizei einai oti eimai sxetika psilos(1.85) kai thelw na rwtisw an tha eimai anetos panw se afto to mhxanaki

Όπως στα είπαν. Εσύ μόνο ξέρεις αν είσαι άνετος. Καβάλησέ το μέχρι να σιγουρευτείς. Δεν υπάρχει κάποιος καθολικός κανόνας.

Das4
03/03/2017, 02:48
Καλησπέρα παιδια θελω να κανω μια ερώτηση επειδη δεν εχω και μεγαλη ιδεα γενικα για τις μηχανές!σκεφτομουνα για αγορά μηχανης και επειδη το θελω για πολυ οικονομία και που και που κανένα ταξιδάκι σκεφτόμουν για σκούτερ αλλα τον τελευταίο καιρο αρχίζει να μ αρέσει η ιδεα της μοτοσυκλετας!θελω να ρωτήσω λοιπον η Νιντζα 250 αξίζει για κατι τέτοια οπως και για fun!αξιζει δηλαδή μα δώσεις τα λεφτα σου;θα την γουστάρεις σαν μηχανή;επισης και κατι ακομα η Νιντζα 300 αξιζει η διαφορα τιμής γιατί εμενα μου εκατσε πολυ καλυτερα στο μάτι και απο το λιγο που το έψαξα!θενκ γιου

leftos
03/03/2017, 08:26
Ωραιο μηχανακι και για να κανεις την δουλεια σου και την βολτα σου και οικονομικο σε χρηση.
Ειναι σαν ποδηλατο στην κινηση και στους ελιγμους και γενικα βοηθαει με το βαρος του και τον ογκο του στην καθημερινοτητα.
Κοιταξε επειδη βλεπω οτι εισαι μπερδεμενος.
Το σκουτερ σε βοηθαει στα εξης. Σε χώρο, πας πχ καφε στο κεντρο βαζεις μεσα μπουφαν κρανος και τελειωσε.
Με την μηχανη αυτα πρεπει να τα κουβαλας η βαζεις αναγκαστικα μπαγκαζιερα.
Το σκουτερ σε κραταει στεγνο και κοβει και αερα κρυο. Αυτο αν χρειαζεται να κινείσαι με οποιοδηποτε καιρο ειναι ενα συν.
Με τη μηχανη πρεπει να φορεσεις αδιαβροχα αναγκαστικα και μετα να βρεις καπου να τα βαλεις.
Πρεπει να ξερεις τι θες να κανεις περισσοτερο και φυσικα τι σου αρεσει.
Τα ζηγησεις και βλεπεις.

harris_x
03/03/2017, 08:35
Παρακαλώ να κοιτάζουμε αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα ανοικτό

Das4
03/03/2017, 11:36
Συγνωμη παιδια δεν ειχα δει πτι υπήρχε θέμα ανοιχτό!σ ευχαριστω πολυ φιλε για τις συμβουλές σου και ισχυει οτι ειμαι μπερδεμένος ισως θα πρεπει πρώτα να καβαλήσω κάποια για να δω και τι μου ταιριάζει καλυτερα!

Vice
03/03/2017, 11:49
"πολυ οικονομία" και μηχανή είναι σαν να λες θελω μια πορνοστάρ που να ξέρει να κανει μουσακά.

Στο μονο σημείο που θα κανεις κάτι κοντά σε οικονομία είναι που δεν θα ψάχνεις να παρκάρεις.

Μηχανή+Οικονομία = Παπί

leftos
06/03/2017, 11:00
Δεν ειναι ετσι τα 125 250 ειναι αριστα στην οικονομια.
Καινε λιγο σε καυσιμο, τα λαστιχα τους ειναι σε φυσιολογικες τιμες και κρατανε αρκετα χλμ.
Οπως και τα αλυσιδογραναζα.
Λαδια φιλτρα εχουν μεγαλωσει πολυ τα διαστηματα και χρειαζονται μικρες ποσοτητες.
Εχουν τεραστια διαφορα απο ενα 600 αρη πχ.
Και φυσικα δεν εχουν σχεση με παπι.

Vice
06/03/2017, 11:26
Το παιδί είπε οτι το θέλει πολύ οικονομικό. Το Ninja συμφωνούμε οτι είναι οικονομικό σε σχέση με άλλα μεγαλύτερα/παλαιότερα...ομως παραμένει σε υψηλότερα επίπεδα απο ενα παπί.

Αν αποφασίσει να βγάλει το "πολύ" απο το "πολύ οικονομικό" τότε μπορεί να προχωρήσει στην αγορά του άφοβα.

Gilleras
17/03/2017, 23:06
Καλησπερα σε ολους.....εχω εδω και 2-2.5 χρονια ενα παπι ,φτιαγμενο παει δηλαδη σαν ενα 200αρι σκουτερ θα ελεγα και εφτασε ο καιρος επιτελους να ανεβω σε κατι μεγαλυτερο.Επειδη το budget που διαθετω ειναι εως 2500 και ο περιορισμος των κυβικων λογο διπλωματος εως 400 μου εχει γυαλισει εδω και καιρο το ninja 250.Εχω ψαξει αρκετα και απο οτι ειδα και εμαθα ειναι κομπλε (φρενα,αναρτησεις,θεση οδηγησης,καταναλωση) απλως με προβληματιζουν δυο πραγματακια.Αρχικα με εξατμιση κανει ηχο σαν παπι επειδη ειναι δικυλινδρο; Επισης το δευτερο και μεγαλυτερο θεμα ειναι αν θα εχει αρκετο γκαζι γιατι σκοπευω να την κρατησω για 3-4 χρονακια,και εχω μια επιφυλαξη οτι δεν θα ειναι αρκετα γρηγορη ενω εγω θελω να εχει το γκαζακι της...μην ειναι ψοφια.Θα με βοηθουσε πολυ να μου πειτε τι παιζει απο επιδοσεις κτλ...Για να προλαβω αρκετους δεν εκανα κανενα θεμα για κρανος γαντια μπουφαν κτλ επειδη ολα αυτα εννοειται οτι τα εχω σκεφτει πριν προχωρησω στην αγορα.
Ευχαριστω εκ των προτερων

o teos
18/03/2017, 00:46
Βαριέμαι να γράφω..το χα...μια χαρά είναι και γκάζι για την ηλικία σου έχει και μοστρα και βενζίνη δεν καίει ναι δε χαλάει εύκολα...παρτο

Gilleras
19/03/2017, 19:00
και κανεις αλλος παιδια ακουω γνωμες...

harris_x
22/03/2017, 20:34
μια αναζήτηση πρωτου ανοίξουμε νεο θεμα plz

Gilleras
22/03/2017, 22:15
δεν με καλυψε κατι στο θεμα των αποδόσεων οπου και ανοιξα....

o teos
22/03/2017, 22:21
Δεν έχει κάτι να σε καλύψει παραπάνω..Είναι μια χαρά αξιοπρεπές μηχανάκι για τα κυβικά του και το στυλ του..Δες στις φώτο από τρακντει τι κάνει η Μαρίζα και τέλος...Μετά απλά ανεβαίνεις κατηγορία η αν έχεις φράγκα αγοράζεις cbr250rr φρέσκο φρέσκο μόλις έρθει...Αυτά..

telegonos
23/03/2017, 08:20
ο περιορισμος των κυβικων λογο διπλωματος εως 400

Δεν υπάρχει τέτοια κατηγορία διπλώματος. Βρες και διάβασε τι τεχνικά&ηλικίας όρια έχουν τα Α1, Α2 και Α κατηγορίας διπλώματα, να μην ξεκινάς με λάθος δεδομένα στο μυαλό σου.

TsoliasGR
23/03/2017, 15:26
2κύλινδρο, διπλά λεφτά.
Μια χαρά είναι ο νίτζα απο ότι έχω ακούσει και εγώ,
Αλλά μπορείς να δείς και άλλα μηχανάκια.Τώρα οτι κάνει σαν παπί η εξάτμιση...μαμά φοράει αυτό που είδες?
XD

mariza
23/03/2017, 17:20
Παρτο με κλειστά μάτια...
Έχω του 08.. και την βολτα μου κανω....και για δουλεια θα παω και στην πιστα μου θα μπω!
Ενα μηχανακι που κανει για ολα.
Και το γκάζι του το εχει.

mariza
23/03/2017, 17:22
Δεν έχει κάτι να σε καλύψει παραπάνω..Είναι μια χαρά αξιοπρεπές μηχανάκι για τα κυβικά του και το στυλ του..Δες στις φώτο από τρακντει τι κάνει η Μαρίζα και τέλος...Μετά απλά ανεβαίνεις κατηγορία η αν έχεις φράγκα αγοράζεις cbr250rr φρέσκο φρέσκο μόλις έρθει...Αυτά..



380171




Ελααα σταματαααα :D :rolleyes:

Gilleras
24/03/2017, 15:40
Λαθος δικο μου...εννουσα περιορισμος λογο οικομικων το budget ειναι 2.000-2500

Gilleras
24/03/2017, 15:40
Καταλαβα...ευχαριστω!!

harris_x
24/03/2017, 15:48
Λαθος δικο μου...εννουσα περιορισμος λογο οικομικων το budget ειναι 2.000-2500


Καταλαβα...ευχαριστω!!

Αν αντί για "Aπάντηση" πατήσεις εκεί που λέει "Απάντηση με παράθεση" θα καταλαβαίνουμε και σε ποιον απαντάς την κάθε φορά ;)

Για την ώρα, τα δύο παραπάνω δείχνουν να είναι στον αέρα!

Gilleras
24/03/2017, 16:34
Αν αντί για "Aπάντηση" πατήσεις εκεί που λέει "Απάντηση με παράθεση" θα καταλαβαίνουμε και σε ποιον απαντάς την κάθε φορά ;)

Για την ώρα, τα δύο παραπάνω δείχνουν να είναι στον αέρα!

ισχυει ειμαι κακος:ρ τωρα νομιζω το εκανα σωστα :D