PDA

View Full Version : Ερώτηση σχετικά με ΚΤΜ 690 supermoto 2007



jimis07
27/02/2017, 12:07
Καλησπέρα παιδιά. ψάχνω την λύση σε ένα πρόβλημα μου και θέλω τα φώτα σας.

Για αρχή να πω όμως ένα γειά σε όλο το φόρουμ μιας και μόλις έκανα εγγραφή και είναι το πρώτο μου μήνυμα. Τώρα ας περάσω στο πρόβλημα.

Έχω ένα ΚΤΜ 690 supermoto το οποίο είναι μοντέλο του 2007. Θέλω να συνδέσω τα καλώδια πίσω στο κοντέρ, το καλώδιο που έχει 32 pins .
Έψαξα καλώδιο να αγοράσω ξεχωριστά αλλά δεν βρήκα γιατί μου είπαν πως πάει σετ μαζί όλη η πλεξούδα. Οπότε σκέφτηκα να κάνω μια πατέντα και να βάλω το βίσμα από υπολογιστή μιας και ταιριάζει από ότι βλέπω. Το πρόβλημα μου είναι όμως ότι δεν ξέρω την σειρά και την τοποθεσία που έχουν τα καλώδια. Ψάχνοντας λίγο στο google βρήκα κάποιες φώτο οι οποίες δεν βγάζουν και πολύ νόημα και κάποιες οδηγίες για πιο πρόσφατα μοντέλα όμως.

Θα ήθελα εάν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει, να μου δώσει σχετικές οδηγίες, κάποια φωτογραφία ή γράφημα με τις τοποθεσίες των καλωδίων. Ίσως να δώσει και μία καλύτερη λύση από αυτήν που σκέφτηκα εγώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά. Ελπίζω κάποιος να μπορεί να βοηθήσει.

sapila racing
27/02/2017, 19:16
Δεν κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις, αλλά στο service manual θα αναφέρεται αναλυτικά σε τι αντιστοιχεί το κάθε pin.

basilis_k6
27/02/2017, 19:43
Δεν κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις, αλλά στο service manual θα αναφέρεται αναλυτικά σε τι αντιστοιχεί το κάθε pin.

δεν ειμαι σίγουρος για αυτο. Κανονικά ναι, κάπου έχει ενα wiring diagram.

typhoon
28/02/2017, 12:23
Συγνώμη φίλε, εκτός θέματος η ερώτηση μου, για ποιό λόγο είναι κομμένη η πλεξούδα σου?Γιατί το "φυσιολογικό" ανταλλακτικό απλα το ξεφισώνεις, τα "υποπτα" τα κοβουν.

jimis07
28/02/2017, 12:25
Apo troxeo exei spasi to fis pou koumponi sto kantran

Black Mamba
28/02/2017, 18:35
Χωρις διαγραμμα εργοστασιακο δεν θα βγαλεις ακρη και πιθανον να κανεις ζημια. Βρες στο γνωστο site με μεταχειρισμενα μια μεταχειρισμενη και ασε τα κοψε-ραψε, για να μην μπλεξεις.

jimis07
01/03/2017, 18:50
Mpori kapoios na mou stili fotografies analitika apo to fis tou kantran analituka na vgalo akri

Black Mamba
01/03/2017, 19:17
Για τσεκαρε εδω, μπας και...

http://mauriziomarra.altervista.org/Maurizio_e_Carla_homepage/KTM_690_%26_Trail_Tech_Vector.html

harris_x
02/03/2017, 15:25
Mpori kapoios na mou stili fotografies analitika apo to fis tou kantran analituka na vgalo akri
Συνέχισε να γράφεις ελληνικά σε παρακαλώ.