PDA

View Full Version : ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!!!!



jinks
20/11/2005, 22:15
ημουν πσκ στο βερολινο και μετα μεγαλης μου λυπης διαπιστωσα οτι οι νεες μας πινακιδες ειναι ιδιες με αυτες των γερμανων. το μονο που αλλαζει ειναι τι gr πανω αριστερα...
αυτο μαλλον σημαινει οτι δεν γινεται τιποτα......αφου το εχουν οι γερμανοι....αστα!


το βερολινο ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, απλα φανταστικο, με τρομερη αγορα και μπυρα.....φυσικα....

Spitfire
20/11/2005, 23:39
Αλλαζει κατι, αν ισχυει αυτο που ακουγεται πως αυτη η διασταση ισχυει για δικυκλα με ιπποδυναμη μεγαλυτερη των 15 ιππων.
Τουλαχιστον ετσι ισως "σωθουν" μερικα σκουτερ και παπια, που λογικα θα φερουν μικροτερου μεγεθους πινακιδες.

tifoefs
20/11/2005, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spitfire
Αλλαζει κατι, αν ισχυει αυτο που ακουγεται πως αυτη η διασταση ισχυει για δικυκλα με ιπποδυναμη μεγαλυτερη των 15 ιππων.
Τουλαχιστον ετσι ισως "σωθουν" μερικα σκουτερ και παπια, που λογικα θα φερουν μικροτερου μεγεθους πινακιδες.

Εδω τα 50αρια εχουν πολυ μικρες αλλα απαγορευεται να κυκλοφορουν στους ιδιους δρομους με τα αλλα οχηματα ....

Πανε σε δρομους παραλληλους μαζι με τα ποδηλατα.


:a01: :a01: :a01:

lampros_fazer
21/11/2005, 00:53
Τις νέες πινακίδες οι Γερμανοί τις έχουν βάλει πολύ πιο πριν από εμάς.(για τους υπόλοιπους ευρωπαίους δεν ξέρω) Το καλοκαίρι ήμουνα Γερμανία τις έβλεπα και γέλαγα και έλεγα "κοίτα τους ηλίθιους τους Γερμανούς".Που νά΄ξερα οτι θα μας βρει και εμάς το κακό?


tifoefs αν δεν κάνω λάθος Ολλανδία είσαι ή λέω μαλακίες?Εκει απο πότε τια έχετε τα ταψιά στις μηχανές?Α και κάτι άλλο που μου έχει κάνει εντύπωση, γιατί οι ευρωπαικές πινακίδες των τουτού είναι πορτοκαλοκίτρινες??:confused:
υ.γ. jinks συμφωνώ και επαυξάνω για το Βερολίνο τέλειο.Μπύρα όμως έχει καλύτερη το Μόναχο (που είναι επίσης φανταστικό και τέλειο)

ruyjin
21/11/2005, 14:50
κατι ακουσα οτι μεχρι το 2007 θα υποχρεωθουμε να τις αλλαξουμε ολοι!! :hypnotize

ξερεις κανεις αν αυτο ισχυει ή ειναι ραδιο-αρβυλα?

Spitfire
21/11/2005, 14:57
δεν ηταν υποχρεωτικο οσες φορες αλλαξαν στο παρελθον:winka:

εγω παντως θα την κοψω στη μεση και θα τη βαλω στο ντουλαπακι. και θα φτιαξω μια αλλη μικροτερη για ναβιδωσω στο πισω μερος. ας κανουν οτι θελουν

ή ας μου προτεινουν που θα χωρεσει η πινακιδα σε αυτο το μηχανακι...

http://www.lambretta.net/scooters-for-sale/Li125/rear-angle.jpg

http://www.themansaid.co.uk/PhotoBlog/Content/76a12420-5af2-4295-8bc5-f7eff9cad67b-Full.jpg

johnpagr
21/11/2005, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spitfire
δεν ηταν υποχρεωτικο οσες φορες αλλαξαν στο παρελθον:winka:

εγω παντως θα την κοψω στη μεση και θα τη βαλω στο ντουλαπακι. και θα φτιαξω μια αλλη μικροτερη για ναβιδωσω στο πισω μερος. ας κανουν οτι θελουν

ή ας μου προτεινουν που θα χωρεσει η πινακιδα σε αυτο το μηχανακι...

http://www.lambretta.net/scooters-for-sale/Li125/rear-angle.jpg

http://www.themansaid.co.uk/PhotoBlog/Content/76a12420-5af2-4295-8bc5-f7eff9cad67b-Full.jpg


Den nomhzw na tous apasxolei idietera

sta papia ekanan metrish ???

pws 8a thn valw egw sto papi mou, pou 8a pernaw kai 8a vrhskw sta aftokinhta????

einai anegefaloi

:evil:

ruyjin
21/11/2005, 15:13
πιθανως να μας αναγκασουν λογο ΕΕ
και καλα, σε περιπτωση που ταξιδεψεις στο εξωτερικο για να εχουμε ιδιες.

και βεβαια αν το βαλουν στο μυαλο τους θα γινει,
γιατι θα σου λεει,
αν σε σταματησω και δε την εχεις αλλαξει μεχρι την ταδε ημερομηνια, παρε ενα προστιματακι.

και μετα να δεις πως βρισκεις κι εσυ, κι εγω χωρο για τις ντουλαπο-πινακιδες :mad:

Spitfire
21/11/2005, 15:22
Απλα αν εχεις τις καινουριου τυπου δεν χρειαζεται οβαλ σηματακι/αυτοκολητο της χωρας σου, οταν βγεις στο εξωτερικο.
μπορεις να βγεις και με τις παλιου τυπου ομως
(τουλαχιστον προς το παρων)

ruyjin
21/11/2005, 15:28
Προς Spitfire :

ασχετο... εχεις Triumph Spitfire ?
αν ναι... βαλε καμια, ετσι για να το δουμε! :wave2:
ενα απο τα ποιο ωραια που εχω βρει...


28770

lammadin
21/11/2005, 17:19
διαβασα στο moto(το περοδικο) οτι οι πινακιδες ειναι μεγαλυτερες
απο το κανονικο...
αλλα κα παλι δεν βλεπω να γινεται τιποτα...
:yuck:

fazerakis
21/11/2005, 17:54
Παιδιά νομίζω οτι πρέπει να αντιδράσουμε σε αυτή την παράνια των πινακίδων. Μια πορεία στην Αθήνα χώρις πινακίδες ίσως να ήταν μια καλή αρχή. Και αφού αυτό συμβαίνει σε όλη την Ευρώπη ίσως θα έπρεπε το μήνυμα αυτό να εξαχθεί και προς τα εκεί γιατί ούτε σε αυτους φανταζομαι θα αρέσουν. :a016:

Spitfire
22/11/2005, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Παιδιά νομίζω οτι πρέπει να αντιδράσουμε σε αυτή την παράνια των πινακίδων. Μια πορεία στην Αθήνα χώρις πινακίδες ίσως να ήταν μια καλή αρχή. Και αφού αυτό συμβαίνει σε όλη την Ευρώπη ίσως θα έπρεπε το μήνυμα αυτό να εξαχθεί και προς τα εκεί γιατί ούτε σε αυτους φανταζομαι θα αρέσουν. :a016:
Εγω ειμαι "μεσα" παντως...
Χρειαζομαστε αρχικα εναν συντονιστη αυτης της κινησης.
Και μετα χρειαζομαστε... ατομα! :rolleyes:

Spitfire
22/11/2005, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
Προς Spitfire :
ασχετο... εχεις Triumph Spitfire ?
αν ναι... βαλε καμια, ετσι για να το δουμε! :wave2:
ενα απο τα ποιο ωραια που εχω βρει...
Εχω :D
Φανταζομαι ομως οτι το δικο μου δε θα σου αρεσει και τοσο...:p Ειναι πιο παλιο μοντελο απο αυτο της φωτο, και το εχω ανακατασκευασει "μαμα". Δεν ειναι καθολου αγριο. Απεναντιας, περισσοτερο "φλωρικο" θα ελεγα:blush:

Αυτο στη φωτο παντως, ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ!:ninja:

(sorry gia to "off topic")

gcrook
22/11/2005, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spitfire
δεν ηταν υποχρεωτικο οσες φορες αλλαξαν στο παρελθον:winka:

εγω παντως θα την κοψω στη μεση και θα τη βαλω στο ντουλαπακι. και θα φτιαξω μια αλλη μικροτερη για ναβιδωσω στο πισω μερος. ας κανουν οτι θελουν

ή ας μου προτεινουν που θα χωρεσει η πινακιδα σε αυτο το μηχανακι...

http://www.lambretta.net/scooters-for-sale/Li125/rear-angle.jpg

http://www.themansaid.co.uk/PhotoBlog/Content/76a12420-5af2-4295-8bc5-f7eff9cad67b-Full.jpg

:lol: :lol: :lol:
Εναλλακτικα προτεινω λεντακια περιφερειακα της πινακιδας για το πολυποθητο ΕχωΤαξιΝτιζελΤιγκαΣταΑυτοκολληταΚαιΣταΛαμπακια look, η αν νιωθεις γρηγορος και σου την σπανε οι καμερες τηε τροχαιας, μπορεις να δεσεις πισω απο την πινακιδα τις αποσκευες σου, και ουτα γατα ουτε ζημια.
Αχχαχαχα αντε βοηθεια μας:lol:


28827

webman
22/11/2005, 05:17
Σκεφτείτε και το άλλο. Σε περίπτωση απλής πτώσης με τη μηχανή, έτσι που προεξέχει η πινακίδα, υπάρχει κίνδυνος να σε πετσοκόψει και να σου προκαλέσει σοβαρό τραυματισμό! Έτσι απλά, στα καλά καθούμενα ή μάλλον στα καλά πεσούμενα!

gtsiros
23/11/2005, 03:30
Έλα, μη μου γκρινιάζεις... να, στο έφτιαξα!!!


28959