PDA

View Full Version : Ο καφενές vol.2



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
11/09/2018, 17:07
Καθυστερημένος, κομπλεξικός φασίστας. Μάγκας γιατί; Επειδή κάνει ότι και καλά θέλει να επιτεθεί στο πλήθος, αλλά τον κρατάει πίσω η μαμά του; :lol:

Φίλε Παπασούζα, το τι σου "αρέσει" ή τι σε "ευχαριστεί" δεν μπορεί να ορίζει τι θα κάνει ο συνάνθρωπός σου και, κατ'επέκταση, η κοινωνία ολόκληρη. Εσένα σου αρέσει κάτι, εμένα μου αρέσει κάτι άλλο, στον άλλον αρέσει κάτι τρίτο. Δε γίνεται να είμαστε όλοι ευτυχισμένοι, περιορίζοντας τον άλλον, μμ; Κοιτάει ο καθένας να είναι σωστός ο εαυτός του πρώτα, μετά η οικογένειά του, και άσε τους υπόλοιπους να κοιτάξουν τον δικό τους εαυτό. Το παιδί σου δε θα αποκτήσει λάθος ιδέα για τον κόσμο επειδή είδε 2 ομοφυλόφιλους να φιλιούνται ή τον Τσακ Νόρρις να πυροβολεί ό,τι κινείται στην τηλεόραση ή βία και τσόντα στον υπολογιστή. Θα αποκτήσει λάθος ιδέα επειδή εσύ (όχι εσύ προσωπικά, ο κάθε "εσύ") φρόντισες να το κάνει. Ή δε φρόντισες να μην.

Κατά τ'άλλα, καλά τα λέει ο σνάιπερ. Δύο άνθρωποι που χαμουρεύονται μέσα στο λεωφορείο είναι ενοχλητικοί, ανεξαρτήτως φύλων. Είναι θέμα ανθρώπου και τρόπων πρώτα.

Έκανα ΠΟΛΛΗ προσπάθεια να σου απαντήσω ορθά, σύντομα και περιεκτικά, αφού είδα τη λέξη "εκκλησία" στα γραπτά σου (που τα εξηγεί όλα, φυσικά), η οποία ευθύνεται για ένα τεράστιο μέρος των σκατόψυχων, πιθηκιζόντων, λοβοτομημένων υπανάπτυκτων του σημερινού κόσμου.

Συμφωνω με αυτα που λες φιλε μου.Ο καθενας κανει αυτο που θελει στα ορια της λογικης παντα.Και του νομου φυσικα.Δεν ειμαι ρατσιστης ουτε φασιστας.Ο καλυτερος μου φιλος ειναι ετεροφυλοφιλος.Ενα φιλο βασικα εχω και ειναι αυτος.Μου λεει σχεδον καθε μερα οτι με αγαπαει και το ακουει και απο μενα.Με τους μαυρους δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.Ουτε με αλβανους βουλγαρους πακιστανους.Τους βουλγαρους τους θεωρω αδελφια μας.Με αλβανους εχω δουλεψει πολυ στη ζωη μου καθος ειμουν απο μικρος στην οικοδομη.Μιυ μαθανε πολλα πραγματα.Ποτε δεν αμφισβητησα κανεναν.Τους πακιστανους τους συμποναω που τους βλεπω στα φαναρια κατω απο τον καυτο ηλιο και παντα σχεδον κανω κατι γιαυτο.Αγαπαω τον συνανθρωπο μου.

Οτι θεωρω αφυσικο την ομοφυλοφιλια δε διαφωνω.Οπος ειπα και πριν δεν μπορω να κανω κατι και ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ οτι κατι πρεπει να γινει.Οχι οτι θα κανω κατι.Ουτε αν δω στο δρομο 2 να φυλιουνται θα τους προσβαλω.Αν εχω μαζι μου τη μικρη κατι θα σκαρφιστω να πω.

Το τυπο των θεωρω μαγκα γιατι ειχε τις μπαλες να μιλησει γιαυτο που νιωθει ΜΟΝΟΣ του σε εκατονταδες
ατομα.Δεν φοβηθηκε.Δε το κανει ο καθενας.Μονο γιαυτο.Και σε πορεια με αγροτες η με συνταξιουχους να τα λεγε παλι μαγκα θα τον θεωρουσα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
11/09/2018, 17:24
Βασικα ειναι οι τελευταιες λεξεις που εγραψα γιαυτο το θεμα.Πιστευω οτι τσαλακωνω τον εαυτο μου και παρεξηγιεμαι και ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα.Ωσ γνωστο δεν το χω με τον γραπτο λογο και ισως αυτα που θελω να πω να τα γραφω αλιως.Οποτε δε το συνεχιζω:wave2:

BLiTzER
11/09/2018, 17:31
Είναι λογικό να μην είναι όλοι χαρούμενοι με τα πάντα, όπως έγραψα. Το θέμα είναι να μένει εκεί και να μην προκαλεί χαζές ή, ακόμα χειρότερα, βίαιες αντιδράσεις.

Αρχίδια μάγκας είναι. Στα λόγια όλοι είναι. Δεν ξέρω αν είναι χειρότερο που τον μάζεψε η θείτσα του ή αν έτρωγε σφαλιάρες από μερικές "αδερφές". :lol:

Εφόσον η παρέλαση/πορεία/οτιδήποτε γίνεται ΝΟΜΙΜΑ και καθώς πρέπει, δεν έχει δικαίωμα ο κάθε βλαμμένος low-life να βρίζει και να κράζει. Διαφωνείς; Κράτα τον για τον εαυτό σου, κανείς δε νοιάζεται. Διαφωνείς πολύ; Οργάνωσε τη δική σου πορεία. Αλλά αυτό που έκανε είναι για γέλια.

bulmont
11/09/2018, 19:20
......Ουτε θα στεναχωρηθω οταν θα του πουνε"αυτα ειναι 580 θα παιρνεις"οπος εμενα ειπανε.....ι.


.....Εσενα δεν σε ενοχλει κατι στη σημερινη κοινωνια?....



Εμένα ρε Παπασούζα, με τρομάζει που δέχεσαι να δουλεύεις γιά 580 ευρώ αδιαμαρτύρητα, να μην στενοχωριέσαι γι' αυτό, να μην
αναλογίζεσαι πώς θα ζήσει από οικονομικής άποψης το παιδί σου όταν μεγαλώσει, και προβληματίζεσαι γιά την ομοφυλοφιλία..........

:priest::priest::priest:

nikos_abel
11/09/2018, 19:39
Βασικα ειναι οι τελευταιες λεξεις που εγραψα γιαυτο το θεμα.Πιστευω οτι τσαλακωνω τον εαυτο μου και παρεξηγιεμαι και ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα.Ωσ γνωστο δεν το χω με τον γραπτο λογο και ισως αυτα που θελω να πω να τα γραφω αλιως.Οποτε δε το συνεχιζω:wave2:

Και μόνο που το κουβεντιάζεις πολιτισμένα και δέχεσαι το χιούμορ, δείχνει πολιτισμένο άνθρωπο.

Δεν έχω τίποτα άλλο να σου πω, έχω εμπιστοσύνη ότι μπήκες σε σκέψεις, και αυτό αρκεί.
Άλλωστε, από που κι ως που έχω δίκιο εγώ;
Δεν είμαι υπεράνω αμφισβήτησης...

RaGe_Raptor
11/09/2018, 19:55
όλοι δίκιο έχουν .σχεδόν δλδ.
δλδ δίκιο έχουν αυτοί που νομίζω εγώ ότι έχουν δίκιο

:hmm: μπερδεύτηκα τώρα

congate7
11/09/2018, 20:15
Μιας και πιάσατε αυτό το θέμα να κάνω εγώ μια ερώτηση που βασανίζει όσα χρόνια οδηγάω.
Αν σε κλείσει πχ, ένας γκέι και αρχίσει και βρίζει τον κοπανάς σαν άντρα ή του ρίχνεις καντήλι σα γυναίκα και συνεχίζεις το δρόμο σου;

o teos
11/09/2018, 20:18
Μιας και πιάσατε αυτό το θέμα να κάνω εγώ μια ερώτηση που βασανίζει όσα χρόνια οδηγάω.
Αν σε κλείσει πχ, ένας γκέι και αρχίσει και βρίζει τον κοπανάς σαν άντρα ή του ρίχνεις καντήλι σα γυναίκα και συνεχίζεις το δρόμο σου;

Σωστός ο Κώστης......πρόβλημα σοβαρό...χάνοντε τα όρια της ηθικής και αχνοφαινοντε θα έλεγα...βεβαίως βεβαίως :D

Apache
11/09/2018, 20:21
10 ποντους μακρια και οπου θελει ας μπει (χιουμορ) , δεν θα κρινω εγω πως γουσταρει ο αλλος, οι πιο πολλοι π@υστηδες που εχω γνωρισει ηταν straight....

BLiTzER
11/09/2018, 20:49
Αν σε κλείσει πχ, ένας γκέι και αρχίσει και βρίζει τον κοπανάς σαν άντρα ή του ρίχνεις καντήλι σα γυναίκα και συνεχίζεις το δρόμο σου;

Τον κοπανάς σαν γυναίκα.

buckley
11/09/2018, 20:59
Τον κοπανάς σαν γυναίκα.

Έλα μωρή Πυθία :p

tzimidis
11/09/2018, 21:06
Pate na bgalete akri, sti xora pou aytos pou ton pairnei einai aderfi kai aytos pou ton dinei einai arseniko barbato?

mikes
11/09/2018, 21:25
Ολα μαρεσουνε.Αρκει να εχουνε 2 και να τσοοουυλααανεεεε:D

399257

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/09/2018, 05:00
399257

:bawl::bawl::bawl:

Υ.Γ.Φιλε πρεπει να με δεις πως το πηγαινω οταν μου το δινει η γυναικα και παω στη λαικι.Στα τερματα...

Bowleno
12/09/2018, 14:14
:bawl::bawl::bawl:

Υ.Γ.Φιλε πρεπει να με δεις πως το πηγαινω οταν μου το δινει η γυναικα και παω στη λαικι.Στα τερματα...

Καλά σε έκοψα για κάφρο και κάγκουρα χωρίς αύριο εσένανε, πόσα δίνεις να μην σε δώσω στεγνά στη γυναίκα; :lol:

sniper
12/09/2018, 14:28
Pate na bgalete akri, sti xora pou aytos pou ton pairnei einai aderfi kai aytos pou ton dinei einai arseniko barbato?

Νομίζω ότι σου λείπουν βασικές λέξεις της Ελληνικής γλώσσας και καταλήγεις σε λάθος συμπεράσματα. Μπινές, κ@λομπαράς κλπ. Βαρβάτα είναι τα άλογα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/09/2018, 16:07
Καλά σε έκοψα για κάφρο και κάγκουρα χωρίς αύριο εσένανε, πόσα δίνεις να μην σε δώσω στεγνά στη γυναίκα; :lol:

Η γυναικα με καταντησε ετσι:cry:

GiorgosLa
12/09/2018, 21:36
Η γυναικα με καταντησε ετσι:cry:


Σιγά μην την ακούς!!! Εγώ θυμάμαι άλλη φάση, που η γυναίκα προσπαθεί να σε βγάλει απ το τούνελ και συ όχι μόνο την γράφεις, αλλά απαντάς και στα τηλέφωνα... (τα σταθερά) :D

:bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
13/09/2018, 07:58
Σιγά μην την ακούς!!! Εγώ θυμάμαι άλλη φάση, που η γυναίκα προσπαθεί να σε βγάλει απ το τούνελ και συ όχι μόνο την γράφεις, αλλά απαντάς και στα τηλέφωνα... (τα σταθερά) :D

:bawl:

:lol::lol::bawl:

Εκει δεν ειχε λαικη...:lol:

lleonidas
13/09/2018, 13:36
Μην ξανασκαρφαλώσεις πουλάκι μου σε δέντρο, ο Χριστός και η Παναγία!
http://www.iefimerida.gr/news/443688/agori-karfothike-me-prosopo-se-soyvla-kai-glitose-apo-thayma-eikones-vinteo

Bowleno
13/09/2018, 17:43
Μην ξανασκαρφαλώσεις πουλάκι μου σε δέντρο, ο Χριστός και η Παναγία!
http://www.iefimerida.gr/news/443688/agori-karfothike-me-prosopo-se-soyvla-kai-glitose-apo-thayma-eikones-vinteo

Οταν λέμε ότι "δεν σώθηκε ακόμα το λάδι του" το αυτό ακριβώς εννοούμε :uplate:

lleonidas
13/09/2018, 17:51
Ναι ρε συ...δε γίνονται αυτά..η ακτινογραφία είναι απίστευτη!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
16/09/2018, 21:42
Παιδια ξερει καποιος ποσο ακριβως πρεπει να πληρωσω για να παω απο πειραια θεσσαλονικη με το μοτο?Ψαχνω στο ιντερνετ αλλα δε βγαζω ακρη.Βλεπω κατι για πλευρικα και μετοπικα και με μπερδευει

BLiTzER
16/09/2018, 21:59
Τα μετωπικά μόνο.

lleonidas
16/09/2018, 22:10
Κοντά στα 22€ για μοτοσυκλέτα και λίγο πάνω από 30€ για αυτοκίνητο.

teogtp
16/09/2018, 22:57
399344

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
17/09/2018, 05:16
ευχαρηστω ολους.

thunder ace
21/09/2018, 12:50
Μια βοηθεια βρε παιδια.
Ποια 65αρα ειναι καλυτερη αγορα ,αυστηρα μεχρι 1000 ευρω;

Η χρηση θα ειναι ταινιες απο υπολογιστη,netflix...καθολου τηλεοραση απο καναλια.

Καλο θα ειναι ,η επιλογη να ειναι αναμεσα LG-SAMSUNG-SONY.
Πχ:
https://www.skroutz.gr/s/15246837/Samsung-UE65NU7102.html
https://www.skroutz.gr/s/15038603/LG-65SK7900.html#reviews



Απο αυτες τις δυο ποια;

kouk
21/09/2018, 13:25
Την δεύτερη την έχω στις 55
Rgbw
Αν δεν σε ενοχλεί, η εικόνα της είναι πολύ καλή.
50hz και οι 2

DoctoR_k6
21/09/2018, 13:49
Μια βοηθεια βρε παιδια.
Ποια 65αρα ειναι καλυτερη αγορα ,αυστηρα μεχρι 1000 ευρω;

Η χρηση θα ειναι ταινιες απο υπολογιστη,netflix...καθολου τηλεοραση απο καναλια.

Καλο θα ειναι ,η επιλογη να ειναι αναμεσα LG-SAMSUNG-SONY.
Πχ:
https://www.skroutz.gr/s/15246837/Samsung-UE65NU7102.html
https://www.skroutz.gr/s/15038603/LG-65SK7900.html#reviews



Απο αυτες τις δυο ποια;

Εγω δεν θα αγοραζα τηλεοραση με IPS panel.
Καλη σε κινητα, laptop, tablet αλλα οχι για τιβι (κατα την γνωμη μου παντα).
Δεν ξερω τι panel εχει η Sammy βεβαια.

EDIT: Αν δεν βαριεσαι χαζεψε εδω τα specs να ξερεις πανω κατω.
https://www.displayspecifications.com/en

nikos_abel
23/09/2018, 00:30
Έκανα βλακεία και η δημοτική αστυνομία Αθηνών μου πήρε τις πινακίδες για 20 μέρες. Η κλήση είναι 40€, θα τη πληρώσω, αλλά υπάρχει περίπτωση να μπορώ να πάρω τις πινακίδες νωρίτερα;

karellen
23/09/2018, 04:27
Έκανα βλακεία και η δημοτική αστυνομία Αθηνών μου πήρε τις πινακίδες για 20 μέρες. Η κλήση είναι 40€, θα τη πληρώσω, αλλά υπάρχει περίπτωση να μπορώ να πάρω τις πινακίδες νωρίτερα;
Με πληρωμένη την κλήση πας στον προϊστάμενο της ΔΑ και συμπληρωνεις μια αίτηση που ζητάς τις πινακίδες πίσω για τον α β λόγο. Την άλλη μέρα τη βλέπει και αποφασίζει.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/09/2018, 05:49
Σε αυτοκινητο η μοτο?

nikos_abel
23/09/2018, 06:50
Σε αυτοκινητο η μοτο?

Αυτοκίνητο.

lleonidas
23/09/2018, 14:56
Μεγάλος ντόρος για την απόπειρα ληστείας (https://www.news247.gr/koinonia/eglima/omonoia-kare-kare-ta-vinteo-poy-odigisan-ston-thanato-ton-zak-kostopoylo.6650629.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos2) και το θάνατο του Ζ.Κωστόπουλου στο κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια...δεν είναι εύκολο να προσεγγιστεί το θέμα μονόπλευρα αλλά μου κάνει εντύπωση η προσπάθεια κάποιων να ''ηρωοποιήσουν'' το θύτη.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/09/2018, 15:37
Αυτοκίνητο.

Πριν καποια χρονια ειχα παρκαρει σε θεση που απαγορευοτανε(οχι για αναπηρους).Οταν γυρισα μου ειχαν παρει πινακιδες.Πηγα στη τροχαια και μου ειπαν δεν γινετε τιποτα.Τοτε ενας δικος μου μου ειπε να πω οτι η γυναικα μου ηταν εγκυος και το χρειαζομαι το αμαξι να τη πηγαινω στο γιατρο και για να μη περπαταει.Το πρωι εκανα την ενστασι την αλλη μερα το πρωι ειχα της πινακιδες.Βεβαια αυτο πριν 5-6 χρονια.Δε ξερω πος ειναι τα πραγματα τωρα αλλα θα σου λεγα να το παιξεις και αυτο το χαρτι.Τι εχεις να χασεις?

HelenKoR
23/09/2018, 20:59
:wave2:

Έχετε να προτείνετε κανένα ωραίο μέρος (εντός Αττικής) για να φωτογραφίσω το μηχανάκι μου; :)

Bowleno
23/09/2018, 21:23
Μεγάλος ντόρος για την απόπειρα ληστείας (https://www.news247.gr/koinonia/eglima/omonoia-kare-kare-ta-vinteo-poy-odigisan-ston-thanato-ton-zak-kostopoylo.6650629.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos2) και το θάνατο του Ζ.Κωστόπουλου στο κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια...δεν είναι εύκολο να προσεγγιστεί το θέμα μονόπλευρα αλλά μου κάνει εντύπωση η προσπάθεια κάποιων να ''ηρωοποιήσουν'' το θύτη.

Εμένα πάλι, μου κάνει εντύπωση που κάποιοι πήραν το μέρος του ληστή...Δηλαδή τι; θα μπαίνει ο καθένας να ληστέψει και θα του λέμε πάρε αγόρι μου ότι γουστάρεις για να μην βρεθούμε αντιμέτωποι από το πουθενά με ανακριτές κλπ; :confused:

GiorgosLa
23/09/2018, 21:25
:wave2:

Έχετε να προτείνετε κανένα ωραίο μέρος για να φωτογραφίσω το μηχανάκι μου; :)


Στη Λάρισα.... :whistle:

taisteal
23/09/2018, 21:28
Στη Λάρισα.... :whistle:

Φωτογράφιση είπε,όχι μετανάστευση

:lol:

GiorgosLa
23/09/2018, 21:35
Φωτογράφιση είπε,όχι μετανάστευση

:lol:

Από πότε έχεις να έρθεις στη Λάρισα? Τελευταία είναι χωρίς διαβατήριό. :p :D

doctoras
23/09/2018, 22:10
Εμένα πάλι, μου κάνει εντύπωση που κάποιοι πήραν το μέρος του ληστή...Δηλαδή τι; θα μπαίνει ο καθένας να ληστέψει και θα του λέμε πάρε αγόρι μου ότι γουστάρεις για να μην βρεθούμε αντιμέτωποι από το πουθενά με ανακριτές κλπ; :confused:
Επεσε στην περίπτωση, ο "διαρρήκτης" ειχε καθαρο ποινικό μητρώο ηταν η πρωτη φορα που τολμησε να κανει κατι τετοιο, ηταν γκει, ακτιβιστής και φορεας hiv
https://www.google.gr/search?q=ζακ+κωστόπουλος&client=ms-android-om-lge&prmd=niv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwilsLXN9tHdAhWnIMAKHW42CaQQ_AUIEigC&biw=598&bih=280&dpr=4#imgrc=OFECSpzxOqSdTM:
Ενω ο καταστηματαρχης το τερμάτισε ενω τον ειχαν συλλάβει οι μπατσοι συνεχιζε να κοπάνα με οτι κρατούσε στο χέρι του. Οι κατηγορίες που του καταλογίζονται ειναι φυλακα χωρις αναστολή

Bowleno
23/09/2018, 22:14
Επεσε στην περίπτωση, ο "διαρρήκτης" ειχε καθαρο ποινικό μητρώο ηταν η πρωτη φορα που τολμησε να κανει κατι τετοιο, ηταν γκει, ακτιβιστής και φορεας hiv
https://www.google.gr/search?q=ζακ+κωστόπουλος&client=ms-android-om-lge&prmd=niv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwilsLXN9tHdAhWnIMAKHW42CaQQ_AUIEigC&biw=598&bih=280&dpr=4#imgrc=OFECSpzxOqSdTM:

Μάλιστα...Θα ρωτάμε και το τυχόν ποινικό τους μητρώο, αν ληστεύουν πρώτη φορά θα τους δίνουμε και κατιτίς παραπάνω, οκ....

stoned28
24/09/2018, 00:24
Αντιγράφω από FB φίλου.

Τροφή για σκέψη. Για όποιον διαθέτει.

Γεγονότα.

1. Κοσμηματοπώλης αφήνει μόνο του το "κοσμηματοπωλείο" του στην Ομόνοια(!) για να πάει να πάρει τσιγάρα(!).

2. Νεαρός υπό την εμφανή επήρεια ουσιών, προσπαθεί τρεκλίζοντας με ένα πυροσβεστήρα στα χέρια να βγει από το κοσμηματοπωλείο. Είναι εμφανής η αδυναμία του όχι μόνο να αποτελέσει κίνδυνο για τον οποιονδήποτε, αλλά δεν μπορεί καλα καλά να σταθεί στα πόδια του.

3. Κατά την προσπάθειά του να βγει έρποντας μέσα από μία γυάλινη προθήκη, δύο άντρες τον χτυπούν με κλωτσιές στο κεφάλι σπάζοντας παράλληλα τη τζαμαρία.

4. Συνεχίζουν και τον χτυπούν ενώ είναι εμφανώς εξουδετερωμένος και αιμόφυρτος.

5. Ο νεαρός πεθαίνει φορώντας χειροπέδες στα χέρια.

6. Ο νεαρός είναι ο Ζακ Κωστόπουλος, καλλιτέχνης,αρθρογράφος, ακτιβιστής, γνωστός στους ευρύτερους καλλιτεχνικούς κύκλους.

7. Μερίδα της σάπιας ελληνικής κοινωνίας, επικροτεί το καταγεγραμμένο λιντσάρισμα του Ζακ Κωστόπουλου, ως αποτέλεσμα των λάθος επιλογών του.

8. Η δημόσια κουβέντα εκτρέπεται από τη δολοφονία ενός νέου ανθρώπου υπό την επήρεια ουσιών και επικεντρώνεται στο δικαίωμα των νοικοκυραίων για την προάσπιση της ατομικής τους ιδιοκτησίας με οποιοδήποτε κόστος.

Ερωτήματα.

1.Αφού έλειπε ο ιδιοκτήτης από το κοσμηματοπωλείο. Ποιον απειλούσε με μαχαίρι ο Ζακ;

2. Αφού έλειπε ο ιδιοκτήτης, ποιος έκλεισε την πόρτα για να εγκλωβιστεί μέσα ο Ζακ;

3. Γιατί αναπαράγεται ως δεδομένο ότι έγινε απόπειρα ληστείας χωρίς να έχει αποφανθεί καμία αρχή;

4. Κιάντε πες ότι μπήκε να κλέψει. Και τον εγκλωβίζεις και μαγκιά σου. Περίμενε ρε μάγκα τους μπάτσους. Στην τελική άστον να πάει στο διάολο, και που θα πάει ρε, ούτε τα πόδια του δεν μπορεί να πάρει. Πρέπει να του τσακίσεις το κεφάλι στο πεζοδρόμιο και στα γυαλιά ρε καριόλη?

5. Πώς έχουμε αποκτηνωθεί τόσο πολύ ρε πουστη μου;

Η δολοφονία ενός νέου ανθρώπου έγινε μέσα σε μερικά λεπτά. Η δολοφονία των συνειδήσεων μας, βαστάει χρόνια.

Υ/γ. Όποιον πραγματικά τον έχουν απειλείσει με μαχαίρι γνωρίζει ότι τελευταίο πράγμα που επιλέγεις είναι η εμπλοκή. Μόνο που στην περίπτωση του Ζακ δεν υπάρχει καμία εμπλοκή. Υπάρχει λιντσάρισμα. Υπάρχει δολοφονία!

Βάζω και ένα σύνδεσμο, γιατί προφανώς όσοι σχολιάζεται για το συγκεκριμένο θέμα, μάλλον ενημερώνεστε από τον ΣΚΑΙ.
http://www.efsyn.gr/arthro/sti-varia-skia-toy-protofanoys-lintsarismatos

doctoras
24/09/2018, 06:58
Ειναι παραλογο τουλάχιστο να μη μπορει να διαχωρίσει η κοινη γνωμη εναν κακοποιό απο τον φτιαγμενο τυπο που δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του και έφυγε αδίκως
Κριμα..και οκ ο κοσμηματοπωλης θα παει φυλακή δεν θα εχει καμια τυχη για αθώωση, οι ηθικοί αυτουργοί ειναι ολοι αυτοι που καλλιεργούν αυτοδικία εντος και εκτός συνόρων βεβαια βαλαντομενοι απο ενα απαξιωτικό πολιτικο σύστημα που γουστάρει αλληλοεξόντωση

mikes
24/09/2018, 07:21
:wave2:

Έχετε να προτείνετε κανένα ωραίο μέρος (εντός Αττικής) για να φωτογραφίσω το μηχανάκι μου; :)αμα κανεις μια καλη γυρα στη σαλαμινα εχει πολυ καλες γωνιες για φωτογραφηση..

nikos_abel
24/09/2018, 07:32
Από πότε έχεις να έρθεις στη Λάρισα? Τελευταία είναι χωρίς διαβατήριό. :p :D

Το διαβατήριο στοιχίζει λιγότερα από τα διόδια :whistle::whistle::whistle:

buckley
24/09/2018, 07:49
:wave2:

Έχετε να προτείνετε κανένα ωραίο μέρος (εντός Αττικής) για να φωτογραφίσω το μηχανάκι μου; :)

Λέω το ίδιο πράγμα εδώ και καιρό να κάνω με το 3C και όλο κάτι τυχαίνει και δεν...
Το Λαύριο το ξέρεις φαντάζομαι ,οπότε εγώ θα σου πρότεινα κάπου αλλού.

399505

399506

399507

7Tolis
24/09/2018, 09:41
Η πόρτα κλείνει με τηλεκοντρόλ όταν πάει για καφέ ή στο περίπτερο.
Μετά τις κλωτσιές, (αδίκως σαφώς) δέχεται περιποίηση από το ΕΚΑΒ. Πιάνει κομμάτι γυαλί και προσπαθεί να χαρακωσει αυτόν που τον βοήθησε (φάουλ). Αυτά τα λίγα για αρχή. Κρίμα που πέθανε ένας άνθρωπος έτσι.. Θεωρώ [ως γνώστης της υπόθεσης(κάποιοι εδώ ξέρουν γιατί)] πως δεν έφυγε από αιμορραγία.
Τον καταστηματάρχη προ 6μηνου περίπου του είχαν κλέψει τα πάντα.

panos_zip
24/09/2018, 10:39
:wave2:

Έχετε να προτείνετε κανένα ωραίο μέρος (εντός Αττικής) για να φωτογραφίσω το μηχανάκι μου; :)

Αμα θες βιομηχανικό τοπίο, καλή φαση ειναι και τα Λιπασματα στη Δραπετσώνα. Στο γοογλε εχει φωτογραφιες με drone για να δεις το χώρο.
Είσοδος δίπλα απο την Ε1 του λιμανιου του Πειραια

HelenKoR
24/09/2018, 18:29
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!

teogtp
24/09/2018, 18:39
Δε μας ειπες,τελικα θα πας να δεις τ'αρχαια στην Λαρισα;




:D

buckley
24/09/2018, 18:59
Δε μας ειπες,τελικα θα πας να δεις τ'αρχαια στην Λαρισα;




:D

Γιωργάκη, έλα λίγο που σε φωνάζουν ρε καμάρι...

mikes
24/09/2018, 20:10
Η πόρτα κλείνει με τηλεκοντρόλ όταν πάει για καφέ ή στο περίπτερο.
Μετά τις κλωτσιές, (αδίκως σαφώς) δέχεται περιποίηση από το ΕΚΑΒ. Πιάνει κομμάτι γυαλί και προσπαθεί να χαρακωσει αυτόν που τον βοήθησε (φάουλ). Αυτά τα λίγα για αρχή. Κρίμα που πέθανε ένας άνθρωπος έτσι.. Θεωρώ [ως γνώστης της υπόθεσης(κάποιοι εδώ ξέρουν γιατί)] πως δεν έφυγε από αιμορραγία.
Τον καταστηματάρχη προ 6μηνου περίπου του είχαν κλέψει τα πάντα.
σωστα θεωρεις... οι ιατροδικαστες απεφανθησαν οτι τα χτυπηματα δεν ηταν ικανα να προκαλεσουν θανατο... περιμενουν τις τοξικολογικες για να προσδιοριστει η αιτια θανατου

GiorgosLa
24/09/2018, 23:37
Γιωργάκη, έλα λίγο που σε φωνάζουν ρε καμάρι...

Άσε, απ τη ζήλια είναι. :p

lleonidas
26/09/2018, 16:25
Μη εξυπηρετούμενο δάνειο ύψους 65 εκατ. ευρώ της εταιρείας εμπορίας αυτοκινήτων Σαρακάκης (https://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1638242/eurobank-sto-sfyri-daneio-65-ekat-eyro-ths-sarakak.html) έχει βγάλει προς πώληση η Eurobank και μολονότι η διαδικασία μόλις ξεκίνησε, υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από ξένους επενδυτές, κυρίως funds.

Ο συνολικός δανεισμός της Σαρακάκης στο ελληνικό τραπεζικό σύστημα ανέρχεται σε 220 εκατ. ευρώ και η Eurobank, μετά από πολύμηνες άκαρπες επαφές και συζητήσεις με την εταιρεία, αποφάσισε να προχωρήσει στην πώληση του δανείου, με σκοπό μέσα από τη διαδικασία να επιτύχει την απομάκρυνση του κόκκινου δανείου των 65 εκατ. ευρώ από τον ισολογισμό της και τη μεταφορά της πίεσης προς την επιχείρηση από το ξένο fund.

Η κίνηση της Eurobank είναι μεμονωμένη, καθώς προς το παρόν οι υπόλοιπες πιστώτριες τράπεζες δεν έχουν αποφασίσει κάτι αντίστοιχο, ωστόσο δείχνει την τάση που θα ακολουθήσει εφεξής το τραπεζικό σύστημα σε χρόνιες «άλυτες» υποθέσεις υπερδανεισμού μεγάλων επιχειρήσεων.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
27/09/2018, 16:46
Παιδια να σας ρωτησω.Πρι 3-4 μερες ενας τυπος εβαλε στο φορουμ ενα βιντεο που ειναι με ενα 990 και παει πηλιο.Το ψαχνω και δε μπορω να το βρω.Αν εχει καποιος ιδεα θα ειμουν ευγνωμον...

teogtp
27/09/2018, 16:55
Παιδια να σας ρωτησω.Πρι 3-4 μερες ενας τυπος εβαλε στο φορουμ ενα βιντεο που ειναι με ενα 990 και παει πηλιο.Το ψαχνω και δε μπορω να το βρω.Αν εχει καποιος ιδεα θα ειμουν ευγνωμον...

Έτοιμος.


399586





:tooth:

teogtp
27/09/2018, 16:59
Εδώ είσαι φαδεργουιλι...
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155756

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
27/09/2018, 18:36
Εδώ είσαι φαδεργουιλι...
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155756

ρε ση.Βλεπω και γω το μαυρεδακι στη φωτο να κατουραει με την σταχομαλα και λεω ποιος ειναι αυτος.Δεν εδινα σημασια σε προηγουμενα ποστ.Τωρα το ειδα ΞΕΚΑΘΑΡΑ.Εσυ εισαι βρε καπουτσινε???:lol:

buckley
28/09/2018, 09:35
Συλλυπητήρια για το ξαδερφάκι σου ρε Βάγγο...:p
399604
https://www.protothema.gr/world/article/824889/to-pio-diasimo-kamaki-tis-italias-afise-tin-teleutaia-tou-pnoi-sta-63-tou-eno-ekane-sex-me-23hroni/

GiorgosLa
28/09/2018, 09:47
Συλλυπητήρια για το ξαδερφάκι σου ρε Βάγγο...:p
399604
https://www.protothema.gr/world/article/824889/to-pio-diasimo-kamaki-tis-italias-afise-tin-teleutaia-tou-pnoi-sta-63-tou-eno-ekane-sex-me-23hroni/

Αυτός που φώναζε τον Σπαλιάρα "Γατάκι"??? :p


...Συλλυπητήρια κιόλας του ανθρώπου.

bulmont
28/09/2018, 18:16
Συλλυπητήρια για το ξαδερφάκι σου ρε Βάγγο...:p
399604
https://www.protothema.gr/world/article/824889/to-pio-diasimo-kamaki-tis-italias-afise-tin-teleutaia-tou-pnoi-sta-63-tou-eno-ekane-sex-me-23hroni/

Τι μλκα είσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:bawl::bawl::bawl::bawl:

lleonidas
29/09/2018, 18:00
Εξαντλήθηκαν μέσα σε λίγες ώρες τα νέα iphone (http://www.gazzetta.gr/plus/texnologia/article/1275473/exantlithike-apo-tin-proti-mera-stin-ellada-iphone-ton-1539-eyro-pics) των 1500€ που κυκλοφόρησαν χθες Παρασκευή... :smokin:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
29/09/2018, 18:14
Εξαντλήθηκαν μέσα σε λίγες ώρες τα νέα iphone (http://www.gazzetta.gr/plus/texnologia/article/1275473/exantlithike-apo-tin-proti-mera-stin-ellada-iphone-ton-1539-eyro-pics) των 1500€ που κυκλοφόρησαν χθες Παρασκευή... :smokin:

Κρηση.

devil's animal
29/09/2018, 18:20
Εξαντλήθηκαν μέσα σε λίγες ώρες τα νέα iphone (http://www.gazzetta.gr/plus/texnologia/article/1275473/exantlithike-apo-tin-proti-mera-stin-ellada-iphone-ton-1539-eyro-pics) των 1500€ που κυκλοφόρησαν χθες Παρασκευή... :smokin:



ενταξει...μετα κοροϊδευαμε τον Γιωργακη...:rolleyes:
που για κοροϊδεμα ειναι, αλλα τουλαχιστον η μ@λακια που ειχε πει τοτε εχει μετατραπει σε σοφία τωρα...

karellen
29/09/2018, 18:48
Είναι απλό,έστω και στην Ελλάδα της κρίσης δεν λείπουν αυτοί που έχουν μπόλικο χρήμα και δεν τους αγγίζει η ύφεση,παράδειγμα τα ακριβά αυτοκίνητα και μηχανάκια που εξακολουθούν να μοσχοπουλάνε.

BLiTzER
29/09/2018, 18:55
Ή αυτοί που δεν έχουν χρήμα, εκτός για απλ και μπεμβέ.

AUFGEBRACHT
29/09/2018, 19:17
Είναι απλό,έστω και στην Ελλάδα της κρίσης δεν λείπουν αυτοί που έχουν μπόλικο χρήμα και δεν τους αγγίζει η ύφεση,παράδειγμα τα ακριβά αυτοκίνητα και μηχανάκια που εξακολουθούν να μοσχοπουλάνε.

Νίκο, σίγουρα εννοείται πως υπάρχουν πολλοί που έχουν μπόλικο χρήμα, να είσαι όμως σχεδόν σίγουρος, ότι όλοι αυτοί δεν θα έτρεχαν να στηθούν από τα ξημερώματα σε μια ουρά για να πάρουν ένα τηλέφωνο... Τα προϊόντα της Apple (και) στην Ελλάδα αντιμετωπίζονται ως σημείο αναφοράς μέτρησης...status και καταξίωσης. Ξέρω προσωπικά άτομα οι οποίοι είναι άνεργοι και κάθε τόσο εμφανίζονται με το καινούριο iPhone και βαυκαλίζονται για το τι σούπερ ντούπερ τεχνολογικό επίτευγμα κρατάνε στα χέρια τους, τρομάρα τους. Ξέρω μακροχρόνια άνεργο, γνωστός μου, ο οποίος έχει iPhone και το έχει καρτοκινητό, γιατί δεν έχει λεφτά για σύνδεση. Πριν 2 χρόνια μια κοπελίτσα, η οποία έχει πάει σε μια σχολή κομμωτικής αλλά τη ζουν οι δικοί της, γιατί βαριέται να πάει να δουλέψει, έδειχνε μέσα στην τράπεζα το καινούριο της απόκτημα και καυχιόταν ότι το είχε πάρει 800 κάτι ευρώ και όταν της είπε ένας "τόσο που κάνει πρέπει να είναι φοβερό κινητό" του πετάει το αμίμητο "το μόνο κακό που έχει είναι ότι όταν μιλάς ο άλλος δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου" :bawl:

Ο πιο θανατηφόρος συνδυασμός κατ' εμέ είναι ιδιοκτήτης Smart και κάτοχος iPhone... ηδονίζομαι όταν βλέπω το αυτοκόλλητο με το μισοφαγωμένο μήλο κολλημένο στο πίσω μέρος του Smart!!!

lleonidas
29/09/2018, 21:03
Περίπου 8.500 νέα iPhone έχουν προπαραγγελθεί μέσα στις πρώτες ημέρες διάθεσης των νέων τηλεφώνων, αριθμός δηλαδή κατά 20% με 30% υψηλότερος σε σχέση με το ίδιο διάστημα πέρυσι.

Σύμφωνα με πηγές της αγοράς, οι καταναλωτές φαίνεται να προτιμούν το πιο ακριβό iPhone Xs Max το οποίο ξεκινά από τα 1.339 ευρώ για την έκδοση των 64 GB και φτάνει τα 1.789 ευρώ για την έκδοση των 512 GB, με την μερίδα του λέοντος ωστόσο να πηγαίνει στο iPhone με τα 64 GB.


Μεγάλη καταγράφεται και η ζήτηση στο μέτωπο των παρόχων, γεγονός που ανεβάζει τον αριθμό των προπαραγγελιών για τα νέα iPhone σε πάνω από τις 10.000.

Σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς λοιπόν οι Έλληνες καταναλωτές έχουν δαπανήσει μέχρι στιγμής πάνω από 13.000.000€ για να προμηθευτούν τις νέες συσκευές.Κι όλα αυτά ενώ ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το οικονομικότερο μοντέλο της εταιρείας το οποίο θα φτάσει μέσα στον Οκτώβριο και αναμένεται να έχει εξίσου μεγάλη ανταπόκριση αφού φέτος έχει τα αγαπημένα των χρηστών χαρακτηριστικά σε οικονομικότερη τιμή. :hmm:
Πηγή (http://www.insider.gr/epiheiriseis/tehnologia/95668/pano-apo-10000-oi-proparaggelies-gia-ta-nea-iphone-pics)

buckley
10/10/2018, 14:46
Χασίσι γ@μη$ι κι...(λινκ τελευταία σειρά) :cry:
https://www.news247.gr/epixeiriseis/av-vasilopoylos-ti-apanta-i-etaireia-gia-tin-salata-me-ton-vatracho.6656303.html?utm_source=Sport24&utm_medium=BestofNetwork_home&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1
400039

Dimos35
10/10/2018, 16:16
Περίεργα πράγματα, η ζωή αντιγράφει τα παραμύθια......:bawl:
βάτραχος - βασιλόπουλο(ς)

Panos76
15/10/2018, 14:28
Βρήκα δωράκ (https://www.reader.gr/life/style/yvridio-papoytsion-jordan-kai-game-boy-kostizei-1750-eyro?utm_source=insider&utm_medium=boi&utm_campaign=best_of_internet)ι (να κάνουμε ρεφενέ) για Μπλίτσερ :bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/10/2018, 15:19
Βρήκα δωράκ (https://www.reader.gr/life/style/yvridio-papoytsion-jordan-kai-game-boy-kostizei-1750-eyro?utm_source=insider&utm_medium=boi&utm_campaign=best_of_internet)ι (να κάνουμε ρεφενέ) για Μπλίτσερ :bawl:

Ελα ρε φυλε.Δε κανουν ουτε ενα παπι.Τζαμπα πραμα...

LOUKILOUK
16/10/2018, 09:51
Κρηση.

Κροίσοι...;)

lleonidas
17/10/2018, 15:06
Παραιτήθηκε (https://www.news247.gr/politiki/o-tsipras-analamvanei-to-ypex.6658674.html) o υπουργός Εξωτερικών Ν.Κοτζιάς.Το υπουργείο αναλαμβάνει ο Αλέξης Τσίπρας.

taisteal
17/10/2018, 15:10
Παραιτήθηκε (https://www.news247.gr/politiki/o-tsipras-analamvanei-to-ypex.6658674.html) o υπουργός Εξωτερικών Ν.Κοτζιάς.Το υπουργείο αναλαμβάνει ο Αλέξης Τσίπρας.

Η απάντηση πάει στην είδηση Λεωνίδα ;)
400283

lleonidas
17/10/2018, 15:19
Χαχα...εντάξει, αφού το διευκρινίζεις :D
Ξέρω ότι και αυτό το έχεις γραμμένο στα @@ σου αλλά το σχόλιο του Κοτζιά στο twitter είναι σκληρό.
Έρχεται η στιγμή, λέει ο ποιητής, να αποφασίσεις με ποιούς θα πας και ποιούς θα αφήσεις. Ο ΠΘ και σειρά Υπουργών έκαναν στο χθεσινό ΥΣ τις επιλογές τους και εγώ κατοπιν τις δικές μου. Είναι καλό να θυμούνται, όμως, τον στίχο: βαθιά να με θάψουν θέλησαν, ξέχασαν ότι είμαι σπόρος

taisteal
17/10/2018, 15:21
Νωρίς το θυμήθηκε το ξεπουλημένο παλιοτόμαρο..
Ας μην ανοίξουμε πολιτική συζήτηση...

lleonidas
17/10/2018, 15:30
Ναι, εννοείται... ο λόγος που το ανέφερα είναι επειδή πρόκειται για σοβαρό γεγονός και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα που τρέχουν, δεν είναι απίθανο να αποτελέσει την απαρχή άμεσων εξελίξεων.

katsar
19/10/2018, 16:05
Δεν ήξερα που αλλού να το ποστάρω, Adventure Country Tracks Greece (full movie) (64λεπτά).
https://www.youtube.com/watch?v=Hzxec-PG0Ro
Περιέχει λίγη ''τοποθέτηση προιόντος'' (Touratech) αλλά ωραία παραγωγή.

lleonidas
23/10/2018, 21:29
Σε έρευνα που έγινε σε 8 χώρες από το Πανεπιστήμιο της Βιέννης και την Υπηρεσία Περιβάλλοντος της Αυστρίας και ανακοινώθηκε στο διεθνές συνέδριο γαστρεντερολογίας της οργάνωσης ευρωπαίων γαστρεντερολόγων United Europe Gastroenterology (UEG Week), ανιχνεύθηκαν μικροσκοπικά ίχνη πλαστικών στα δείγματα ανθρώπινων κοπράνων που αναλύθηκαν με πιο συχνά τα σωματίδια από πολυπροπυλένιο (ΡΡ) και τερεφθαλικό πολυαιθυλένιο (ΡΕΤ).
Κατά μέσο όρο, κάθε δείγμα περιείχε 20 σωματίδια μικροπλαστικών ανά 10 γραμμάρια κοπράνων.
Η έρευνα αυτή επιβεβαιώνει ότι τα πλαστικά τελικά φθάνουν στο ανθρώπινο έντερο, διαπίστωση η οποία προκαλεί ιδιαίτερη ανησυχία για το τι μπορεί αυτό να σημαίνει, ιδίως για τους ασθενείς με γαστρεντερικές παθήσεις. Τα πιο μικρά σωματίδια μικροπλαστικών είναι ικανά να διεισδύουν στην κυκλοφορία του αίματος, στο λεμφικό σύστημα, ακόμη και στο ήπαρ.
Και δύο τελευταίες σημειώσεις: 1.Η παγκόσμια παραγωγή πλαστικών έχει αυξηθεί σημαντικά τα τελευταία χρόνια, 2.Εκτιμάται ότι το 2% έως 5% όλων των πλαστικών καταλήγουν στις θάλασσες, όπου καταναλώνονται από τα ψάρια και τους άλλους θαλάσσιους οργανισμούς, με αποτέλεσμα να εισέρχονται στην τροφική αλυσίδα και να επιστρέφουν στους ανθρώπους.
Πηγή 1 (http://www.real.gr/ygeia/arthro/ereuna_sok_oloi_trome_plastiko_brethike_sta_koprana_olon_ton_symmetexonton-503439/)
Πηγή 2 (https://www.theguardian.com/environment/2018/oct/22/microplastics-found-in-human-stools-for-the-first-time)

Panos76
26/10/2018, 09:58
Ωραίο και πρόσφατο τεστ προσωπικότητας (https://www.16personalities.com/el/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%80%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82) για ένα ευχάριστο πρωινό. :a55:

devil's animal
26/10/2018, 10:19
Ωραίο και πρόσφατο τεστ προσωπικότητας (https://www.16personalities.com/el/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%80%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82) για ένα ευχάριστο πρωινό. :a55:

"στελεχος"..:a08:

Panos76
26/10/2018, 10:31
"στελεχος"..:a08:

Εγώ Συνήγορος

(Ο τύπος της προσωπικότητας του Συνηγόρου είναι πολύ σπάνιος, αποτελεί λιγότερο από το ένα τοις εκατό του πληθυσμού..) :D

buckley
26/10/2018, 10:43
"στελεχος"..:a08:

Φτου ρε και μένα ,ξεφτιλίστηκα λέμε...:bawl:

teogtp
26/10/2018, 10:46
Φτου ρε και μένα ,ξεφτιλίστηκα λέμε...:bawl:

Στέλεχος αρχαιολογικής υπηρεσίας;

buckley
26/10/2018, 10:53
Στέλεχος αρχαιολογικής υπηρεσίας;

Ναι ρε γιατί, χαλιέσαι ? :tooth:
Αυτό που με χάλασε βέβαια είναι που με βγαλε ίσα και όμοια με το Σταύρακα :moutza:

Bowleno
26/10/2018, 11:09
Σε έρευνα που έγινε σε 8 χώρες από το Πανεπιστήμιο της Βιέννης και την Υπηρεσία Περιβάλλοντος της Αυστρίας και ανακοινώθηκε στο διεθνές συνέδριο γαστρεντερολογίας της οργάνωσης ευρωπαίων γαστρεντερολόγων United Europe Gastroenterology (UEG Week), ανιχνεύθηκαν μικροσκοπικά ίχνη πλαστικών στα δείγματα ανθρώπινων κοπράνων που αναλύθηκαν με πιο συχνά τα σωματίδια από πολυπροπυλένιο (ΡΡ) και τερεφθαλικό πολυαιθυλένιο (ΡΕΤ).
Κατά μέσο όρο, κάθε δείγμα περιείχε 20 σωματίδια μικροπλαστικών ανά 10 γραμμάρια κοπράνων.
Η έρευνα αυτή επιβεβαιώνει ότι τα πλαστικά τελικά φθάνουν στο ανθρώπινο έντερο, διαπίστωση η οποία προκαλεί ιδιαίτερη ανησυχία για το τι μπορεί αυτό να σημαίνει, ιδίως για τους ασθενείς με γαστρεντερικές παθήσεις. Τα πιο μικρά σωματίδια μικροπλαστικών είναι ικανά να διεισδύουν στην κυκλοφορία του αίματος, στο λεμφικό σύστημα, ακόμη και στο ήπαρ.
Και δύο τελευταίες σημειώσεις: 1.Η παγκόσμια παραγωγή πλαστικών έχει αυξηθεί σημαντικά τα τελευταία χρόνια, 2.Εκτιμάται ότι το 2% έως 5% όλων των πλαστικών καταλήγουν στις θάλασσες, όπου καταναλώνονται από τα ψάρια και τους άλλους θαλάσσιους οργανισμούς, με αποτέλεσμα να εισέρχονται στην τροφική αλυσίδα και να επιστρέφουν στους ανθρώπους.
Πηγή 1 (http://www.real.gr/ygeia/arthro/ereuna_sok_oloi_trome_plastiko_brethike_sta_koprana_olon_ton_symmetexonton-503439/)
Πηγή 2 (https://www.theguardian.com/environment/2018/oct/22/microplastics-found-in-human-stools-for-the-first-time)

Πλαστικούρα καταντήσαμε:cry:

Live2ride
26/10/2018, 11:21
Ο ΤΥΠΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ:
“ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ”

devil's animal
26/10/2018, 11:23
Ναι ρε γιατί, χαλιέσαι ? :tooth:
Αυτό που με χάλασε βέβαια είναι που με βγαλε ίσα και όμοια με το Σταύρακα :moutza:



βασικα εγω ειμαι ο θιγμενος...
ισα και ομοια με τον Μπακλευ τον αρχαιολογο??
τον "ζω μονιμα στην δεκαετια του '80"??
τον "δεν γνωριζω μηχανακια μετα το 1990?"


θα το ξανακανω και θα επανελθω...δεν την ανεχομαι τετοια καταντια...:a02:

buckley
26/10/2018, 11:25
Την κφλ τον Ντα βίντσι περιμένω ...
Αυτός μπορεί και να βγει εκτός των πεδίων :bawl:

buckley
26/10/2018, 11:26
βασικα εγω ειμαι ο θιγμενος...
ισα και ομοια με τον Μπακλευ τον αρχαιολογο??
τον "ζω μονιμα στην δεκαετια του '80"??
τον "δεν γνωριζω μηχανακια μετα το 1985?"


θα το ξανακανω και θα επανελθω...δεν την ανεχομαι τετοια καταντια...:a02:

Θα σε βάλω μες στα καλάθια ρε κερατά :p

devil's animal
26/10/2018, 11:33
Θα σε βάλω μες στα καλάθια ρε κερατά :p

85??
ohh, mon Dieu..:faint:

buckley
26/10/2018, 11:36
85??
ohh, mon Dieu..:faint:

Γιατί ρε μπαγάσικο, αγέννητο ήσουν ακόμα ? :bawl:

sniper
26/10/2018, 11:52
Την κφλ τον Ντα βίντσι περιμένω ...
Αυτός μπορεί και να βγει εκτός των πεδίων :bawl:

Δεν κάνει τεστ αυτός.

karellen
26/10/2018, 12:15
''Περιπετειώδης''
Πα να πάρω το Πενβέ το Αβεντούρε τώρα! :uplate:

taisteal
26/10/2018, 12:21
Προωθητής;;

:look:

buckley
26/10/2018, 12:39
Προωθητής;;

:look:

Ένα ένα βγαίνουνε...
https://www.youtube.com/watch?v=3XqyGoE2Q4Y

teogtp
26/10/2018, 12:43
Προωθητής;;

:look:

ΣΜΠρωχτης;



:lol: