PDA

View Full Version : Ο καφενές vol.2



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

bruno
29/09/2019, 15:42
1789e iPhone 11 1795e daydona velos 125:lol:

spyrval
29/09/2019, 19:22
Με το ένα όμως παραγγέλνεις το πιτόγυρο και με το άλλο σου έρχεται η παραγγελία.

Acacius
29/09/2019, 19:46
Καλησπέρα αλάνια, σκέφτομαι να πάρω το άιφων το 11, αλλά φοβάμαι γιατί το φτιάχνουν στην Κίνα και δεν έχω βρει πολλούς ιδιοκτήτες να μου πουν αν είναι αξιόπιστο. Υπάρχει κανένας μόρτης εδώ μέσα να ρίξει φως; Επίσης, ξέρετε κανένα μαγαζί που να δέχεται γραμμάτια;

Bowleno
29/09/2019, 19:48
Καλησπέρα αλάνια, σκέφτομαι να πάρω το άιφων το 11, αλλά φοβάμαι γιατί το φτιάχνουν στην Κίνα και δεν έχω βρει πολλούς ιδιοκτήτες να μου πουν αν είναι αξιόπιστο. Υπάρχει κανένας μόρτης εδώ μέσα να ρίξει φως; Επίσης, ξέρετε κανένα μαγαζί που να δέχεται γραμμάτια;

Τι αρώτηξε λέει;;;; :eek:

:p

Γραμμάτια με την παλιά έννοια, μόνο ο Κλωτσόβολος κάνει.... αλλά το σφάξιμο στους τόκους είναι επιπέδου "πουλάω νεφρό" τα 1750 θα γίνουν εύκολα 2700......

o_gavros
29/09/2019, 20:52
Τρολαρεις ακακιε αλλά ξεπουλησανε διαβάζω...

Acacius
29/09/2019, 21:11
Τρολαρεις ακακιε αλλά ξεπουλησανε διαβάζω...

Φτου και δεν πρόκαμα... λέω να πάρω το Velos τότε αλλά ακούω ότι έχει χάλια σήμα :p

@Bowleno για γραμμάτια δεν ξέρω, αλλά και με έντοκες δόσεις πάλι βλακεία ολκής είναι για καταναλωτικό προϊόν

BLiTzER
29/09/2019, 21:11
Τρολαρεις ακακιε αλλά ξεπουλησανε διαβάζω...

Σιγά μη δεν, στη χώρα της καφετέριας και του πουλμούρ.

mikes
30/09/2019, 07:19
Τρολαρεις ακακιε αλλά ξεπουλησανε διαβάζω...


Σιγά μη δεν, στη χώρα της καφετέριας και του πουλμούρ.

εν το μεταξυ στανταρ το 95% αυτων που τα πηραν, οι μισθοι τους (αν εχουν) ειναι στο 1/3 της αξιας της συσκευης, και οταν συνεννοουνται με καποιον για κατι λενε "θα σου κανω αναπαντητη γιατι δεν εχω καρτα.."

gior-gos
30/09/2019, 12:37
Το περίεργο θα ήταν να το αγόραζαν 5 εκατομμύρια άνθρωποι (στην Ελλάδα). 7.500 (στην Ελλάδα) σίγουρα έχουν την οικονομική δυνατότητα να τ αγοράσουν (άσχετα αν μέσα σ αυτούς τους 7.500 υπάρχουν και κάποιοι μη έχοντες χρήμα, κατέχοντες όμως κινητό).

viper1
30/09/2019, 14:21
Το περίεργο θα ήταν να το αγόραζαν 5 εκατομμύρια άνθρωποι (στην Ελλάδα). 7.500 (στην Ελλάδα) σίγουρα έχουν την οικονομική δυνατότητα να τ αγοράσουν (άσχετα αν μέσα σ αυτούς τους 7.500 υπάρχουν και κάποιοι μη έχοντες χρήμα, κατέχοντες όμως κινητό).

Λυπάμαι που θα στο χαλάσω αλλά οι περισσότεροι παίρνουν το ένα τρίτο της αξίας του σε μηνιαίο μισθό

doctor_john
30/09/2019, 15:16
Λυπάμαι που θα στο χαλάσω αλλά οι περισσότεροι παίρνουν το ένα τρίτο της αξίας του σε μηνιαίο μισθό


της τιμής του :D

viper1
30/09/2019, 16:24
της τιμής του :D

Σωστός

MAIK72
30/09/2019, 17:00
Φτου και δεν πρόκαμα... λέω να πάρω το Velos τότε αλλά ακούω ότι έχει χάλια σήμα :p

@Bowleno για γραμμάτια δεν ξέρω, αλλά και με έντοκες δόσεις πάλι βλακεία ολκής είναι για καταναλωτικό προϊόν

Δίνει η Πειριαιώς αιφονδάνειο (κινητοδάνειο) με 24 δόσεις ή 12 άτοκες. Εκανα ήδη αίτηση!!

Acacius
30/09/2019, 21:50
Δίνει η Πειριαιώς αιφονδάνειο (κοροϊδάνειο) με 24 δόσεις ή 12 άτοκες. Εκανα ήδη αίτηση!!

Fixed

bruno
30/09/2019, 22:26
Δεν ξερω τι θα κανετε εσεις,εγω θα περιμενω λιγο ακομα να το παρω μεταχειρισμενο με τα επομενα επιδόματα που θα παρω.:rolleyes:

STF
30/09/2019, 22:26
Εντοπίστηκε και συνελήφθη (https://www.candiadoc.gr/2019/09/26/kriti-entopistike-o-odigos-poy-egkate/) ο μάγκας...Χανιώτης, 26 ετών.
Δεν έχω ιδέα αν θεωρείται κακούργημα, κανονικά θα έπρεπε.



Το βίωσα μαζί με τη σύζυγο μου το 2014 στον Κηφισό στο ύψος του αμαξοστασίου του Μετρό στο Περιστέρι, στο ύψος της εξόδου για Δυρραχίου. Τη γλυτώσαμε με παρόμοια τύχη. Εγώ διαλύθηκα, η σύζηγος ευτυχώς την έβγαλε με εκδορές.

https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=142873

Στη περίπτωση μου παρά την αίτηση για παραλαβή των βίντεο από τις κάμερες διαχείρισης κυκλοφορίας δεν έγινε δυνατό να εντοπιστεί ο υπαίτιος. Δυστυχώς. Η μόνη κάμερα που θα μπορούσε να μας δώσει εικόνα δεν μας έστειλε βίντεο. Είδα 2-3 βίντεο από άλλες κάμερες με πολύ κακή ανάλυση οι οποίες ΔΕΝ κατέγραψαν το ατύχημα. Μπορεί να κατέγραψαν το όχημα πριν και μετά το ατύχημα αλλά ήταν αδύνατο να καταλάβεις, ακόμη και η κίνηση των οχημάτων ήταν διακεκομένη (για τέτοια ανάλυση μιλάμε). Μου εξήγησαν πως οι δυγκεκριμένες κάμερες είναι διαχείρισης κυκλοφορίας και περιορίζονται από το νόμο περί προσωπικών δεδομένων.

Έχω κάνει μήνυση κατά αγνώστων. Στράφηκα και στα μοτο-forum, σε Social media, ραδιοφωνικές και ιντερνετικές εκπομπές (μήπως κάποιος είδε κάτι... τίποτα, τζίφος). Υπήρχαν αυτοκίνητα στο δρόμο τη στιγμή του ατυχήματος, δυστυχώς όμως υπάρχει και μια αντίληψη πως αν κάποιος βοηθήσει σε μια τέτοια περίπτωση "μπλέκει" κι έτσι δεν...

Τον Οκτώβρη θα έχουν περάσει 5 χρόνια και το δικαστήριο δεν έχει γίνει ακόμη. Όχι πως θα έβγαινε αποτέλεσμα....

Κυκλοφορούν πολλοί ανασφάλιστοι, κάποιοι άλλοι μεθυσμένοι. Όλοι αυτοί φυσικά δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη των πράξεων τους. Θα μπορούσαν να σώσουν μια ζωή που βρίσκεται σε οριακό σημείο και ας τιμωρηθούν, το αντάλλαγμα ζωής και τιμωρίας είναι σπουδαίο, εγώ θα τον συγχωρούσα αν σταμάταγε. Τώρα αν ποτέ βρεθεί -που δε θα βρεθεί- θα εξαντλούσα κάθε περιθώριο και δικαίωμα θα μου έδινε ο νόμος.

bulmont
01/10/2019, 19:19
Να ξέρεις πώς το κάθαρμα που συμπεριφέρθηκε έτσι κυκλοφορει, και ζει κανονικά, σε εξοργίζει, σε τρελαίνει.........

ridah_da_fresh
02/10/2019, 19:16
Τι σημαινει " βαραει μπιελα "? Τι ειναι καν η μπιελα εδω που τα λεμε

teogtp
02/10/2019, 19:41
Τι σημαινει " βαραει μπιελα "? Τι ειναι καν η μπιελα εδω που τα λεμε

Δες την εικόνα.
410730
Α: Πιστόνι
Β: Μπιέλα
Γ: Στρόφαλος

Η μπιέλα είναι ο σύνδεσμος που μεταφέρει την κινητική ενέργεια του πιστονιού στον στρόφαλο και τον ωθεί σε περιστροφική κίνηση.
Όταν λέμε"βαράει" μπιέλα, εννοούμε την αύξηση του διακενου (εκτός ορίων του κατασκευαστή) ανάμεσα σε αυτή και το κομβίο του στροφαλου.
Το ονομάζουμε "βαρεμα" γιατί παράγει έναν χαρακτηριστικό ήχο.

ridah_da_fresh
03/10/2019, 10:43
Ευχαριστω πολυ! Γενικα υπαρχει κανενας οδηγος με τετοια μηχανολογικα θεματα? εσεις πως τα μαθατε?

Acacius
03/10/2019, 10:49
Ευχαριστω πολυ! Γενικα υπαρχει κανενας οδηγος με τετοια μηχανολογικα θεματα? εσεις πως τα μαθατε?

Αργά και βασανιστικά, σε αντίθεση με εσένα που έχεις ίντερνετ στη διάθεσή σου... τυχεράκια :cry:

teogtp
03/10/2019, 10:49
Ευχαριστω πολυ! Γενικα υπαρχει κανενας οδηγος με τετοια μηχανολογικα θεματα? εσεις πως τα μαθατε?

Είχαμε δάσκαλο τον Dalton.....


:lol:




Σοβαρά τώρα, το ίντερνετ βρίθει από πληροφορίες, επίσης ο γιουτουμπης έχει ένα σκασμο βίντεο. Από βιβλιογραφία, νομίζω ότι σου είχαν απαντήσει.

teogtp
03/10/2019, 10:50
Αργά και βασανιστικά, σε αντίθεση με εσένα που έχεις ίντερνετ στη διάθεσή σου... τυχεράκια :cry:

Με πρόλαβες.

katsar
03/10/2019, 11:51
Αν έχεις όρεξη για διάβασμα , http://ebooks.edu.gr/modules/document/file.php/DSEPAL-C120/%CE%94%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%20%CE%A0%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%BF/%CE%92%CE%B9%CE%B2%CE%BB%CE%AF%CE%BF%20%CE%9C%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%AE/24-0022_Michanes-Esoterikis-Kausis-I_G-EPAL_Vivlio-Mathiti.pdf

Βιβλίο ΕΠΑΛ για Μηχανές Εσωτερικής Καύσης. Τα περισσότερα ίσως σου είναι ακαταλαβίστικα αλλά στο κεφάλαιο 3 κ μετά γράφει συγκεκριμένα για ''χρόνους'' ,κύκλους 2χρονου-4χρονου κτλ.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/10/2019, 12:01
Πρακτικό φτηνό διασκεδαστικο με πολλές εικόνες.
https://www.public.gr/product/books/greek-books/hobbies/hobbies-and-games/i-zoi-se-dyo-rodes/prod476578/

ridah_da_fresh
03/10/2019, 12:32
Και γαμω τα δυο λινκς! Ξεκιναω το διαβασμα :a55:

basilis_k6
03/10/2019, 12:47
Και γαμω τα δυο λινκς! Ξεκιναω το διαβασμα :a55:

ασχολήσου με μπαταριες και ηλεκτρικα μοτερ. 2 σελίδες υλη ολες και ολες και ειναι sosάκι πλέον. αστα τα μοτερ βενζινας δεν φτουράνε πια.

doctor_john
03/10/2019, 15:15
Όσοι είστε σε φάση να προτείνετε αντικείμενο εργασίας σε νέους ή για εσάς, σκεφτείτε πολύ σοβαρά το επάγγελμα του μετεωρολόγου.
easy living!

λέω ότι να'ναι στην κυριολεξία και αν δεν μου βγει το ρίχνω στην πολυπλοκότητα του συστήματος
και κανείς δεν μπορεί να πει οτιδήποτε...

BLiTzER
03/10/2019, 15:43
Όσοι είστε σε φάση να προτείνετε αντικείμενο εργασίας σε νέους ή για εσάς, σκεφτείτε πολύ σοβαρά το επάγγελμα του μετεωρολόγου.
easy living!

λέω ότι να'ναι στην κυριολεξία και αν δεν μου βγει το ρίχνω στην πολυπλοκότητα του συστήματος
και κανείς δεν μπορεί να πει οτιδήποτε...

Οι μετεωρολόγοι είναι τόσο επιστήμονες όσο και οι αστρολόγοι ή οι σεισμολόγοι.

lykourgi
03/10/2019, 16:57
Και γαμω τα δυο λινκς! Ξεκιναω το διαβασμα :a55:
Αφού σου άρεσαν τα παραπάνω, δες και εδώ :

https://www.eef.edu.gr/media/3787/gr-katalogos-ekdosewn-ie_interactive_web.pdf

yes-u
03/10/2019, 18:17
Οι μετεωρολόγοι είναι τόσο επιστήμονες όσο και οι αστρολόγοι ή οι σεισμολόγοι.

Να μιλήσω για τους αλλεργιολόγους;...

Acacius
03/10/2019, 21:13
Είπαμε, αλλο πράγμα η ανακριβής επιστήμη, άλλο ο γνήσιος τσαρλατανισμός. Ειδικά στα μετεωρολογικά μοντέλα έχουν γίνει άλματα με την έλευση των υπολογιστών.

Να πιάσουμε τα gender studies καλύτερα; :lol:

katsar
09/10/2019, 09:23
Όταν είσαι 10 μέρες α-μήχανος,έξω έχει ήλιο και δεν είσαι σίγουρος αν θα έχεις μηχανή το Σ/Κ ή από Δευτέρα.Το ρίξαμε στην βιντεοθεραπεία.
https://www.youtube.com/watch?v=H1GSJZgLpoE ( Aprilia Dorsoduro 1200 / Onboard )

GogosLux
09/10/2019, 12:59
Όταν είσαι 10 μέρες α-μήχανος,έξω έχει ήλιο και δεν είσαι σίγουρος αν θα έχεις μηχανή το Σ/Κ ή από Δευτέρα.Το ρίξαμε στην βιντεοθεραπεία.
https://www.youtube.com/watch?v=H1GSJZgLpoE ( Aprilia Dorsoduro 1200 / Onboard )

Το ιδιο γινεται και οταν εχει 10 ημερες που βρεχει ασταματητα :rolleyes::facepalm:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
09/10/2019, 14:27
Όταν είσαι 10 μέρες α-μήχανος,έξω έχει ήλιο και δεν είσαι σίγουρος αν θα έχεις μηχανή το Σ/Κ ή από Δευτέρα.Το ρίξαμε στην βιντεοθεραπεία.
https://www.youtube.com/watch?v=H1GSJZgLpoE ( Aprilia Dorsoduro 1200 / Onboard )

Τη! Ακόμα η σέλα? ???

rainmike
11/10/2019, 18:33
Ρε μάγκες έκανα σερβις στο τέρας και ο μηχανικός μου άλλαξε πίσω τακάκια.
Για να μου κάνει οικονομία:rolleyes:Μου έβαλε τακάκα απο multistrada τα οποία σφυράνε
άστα να πάνε.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σταματήσω?

Panos76
11/10/2019, 19:23
Αλλαγή μόνο.

Acacius
11/10/2019, 21:15
Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, μπορείς να δοκιμάσεις χαλκόπαστα στην πίσω πλευρά των τακακίων.

tai
12/10/2019, 14:13
Βγαλτα, ξυσε με γιαλοχαρτο τις γωνίες ώστε να στρογγυλεψη η επιφάνεια σε σχέση με τα πλαϊνά. 70%επιτυχία

doctor_john
14/10/2019, 12:12
Σόρυ που χρειάζομαι να ρωτήσω κάτι που αφορά κανόνες αλλά θα ήθελα να βάλω μια αγγελία αναζήτησης
και μια διάθεσης που βιάζομαι λιγότερο.

Ο κανόνας δημοσίευσης με 50 post και 3 μήνες παραμονή είναι για να αποτρέπει bot και επαγγελματίες πωλητές;
μπορώ να ζητήσω από κάποιον modderator να μου αναρτήσει μια αγγελία αναζήτησης;

Αν δημιουργείται πρόβλημα, να το αφήσουμε. Μπορεί να βιάζομαι αλλά δεν παύουν να είναι σίδερα στην τελική :)

buckley
14/10/2019, 12:16
Σόρυ που χρειάζομαι να ρωτήσω κάτι που αφορά κανόνες αλλά θα ήθελα να βάλω μια αγγελία αναζήτησης
και μια διάθεσης που βιάζομαι λιγότερο.

Ο κανόνας δημοσίευσης με 50 post και 3 μήνες παραμονή είναι για να αποτρέπει bot και επαγγελματίες πωλητές;
μπορώ να ζητήσω από κάποιον modderator να μου αναρτήσει μια αγγελία αναζήτησης;

Αν δημιουργείται πρόβλημα, να το αφήσουμε. Μπορεί να βιάζομαι αλλά δεν παύουν να είναι σίδερα στην τελική :)

Γιατρέ καμάρι δεν βλέπεις ότι συζητάμε για μαραθώνιο εδώ χάμω :bawl:

doctor_john
14/10/2019, 12:34
ο αποπάνου λέει ξύστα να φύγουν οι γωνίες!
και εμένα ο π%#$ ο φίλος έκανε 2 μήνες να πάει στον ανταλλακτικέρ με αποτέλεσμα
να έχει πωληθεί το κομμάτι που ήθελα... :(

όχι τίποτα άλλο αλλά απο αυτό ξεκινά ο μαραθώνιος των μετρήσεων για τα υπόλοιπα...

άσε που με το μαραθώνιο (τον κλασικό 42km) έχω τσακωθεί, δεν το βλέπω σαν υγιές άθλημα πάνω από 30km
και η πολύ κοντινή σχέση που έχω με φίλους που ασχολούνται (2:50:00 και κάτω) με έχει κάνει πολυ επιφυλακτικό
απέναντι στον κλασικό.

επίσης με σταμάτησε ενας κερατας στο σταθμό και επειδή δεν δούλευε το δικό του μηχάνημα, εχασα το τραίνο,
έγινα ρεζίλι να βρίζω και έχω πονοκέφαλο (έφυγε πήρα ιβοπρουφανη)...

να μην αναφέρω ότι ξεχασα το ζουμί σπίτι και αυτό που πήρα είναι μεν καπνικό αλλά ούτε κατα διάνοια πουρίσιο..

δεν είμαι πολύ στα καλά μου σήμερα, μάλλον δεν με αγαπάνε :roflmao:

sniper
14/10/2019, 13:35
Γιατρέ καμάρι δεν βλέπεις ότι συζητάμε για μαραθώνιο εδώ χάμω :bawl:

Καλά, εσύ πρόσεχε (https://m.naftemporiki.gr/story/1523509/listeies-se-baros-ilikiomenon-se-lagonisi-kai-agia-paraskeui) καλύτερα κι άσε τους μαραθώνιους.

buckley
14/10/2019, 13:50
Καλά, εσύ πρόσεχε (https://m.naftemporiki.gr/story/1523509/listeies-se-baros-ilikiomenon-se-lagonisi-kai-agia-paraskeui) καλύτερα κι άσε τους μαραθώνιους.

Αν αντιληφθείς τίποτα σε Χαλάνδρι σφύρα :bawl:

sniper
14/10/2019, 14:02
Αν αντιληφθείς τίποτα σε Χαλάνδρι σφύρα :bawl:

Σου λέω που να προσέχεις, δίπλα είσαι. :tooth:

MAIK72
14/10/2019, 14:17
άσε που με το μαραθώνιο (τον κλασικό 42km) έχω τσακωθεί, δεν το βλέπω σαν υγιές άθλημα πάνω από 30km
και η πολύ κοντινή σχέση που έχω με φίλους που ασχολούνται (2:50:00 και κάτω) με έχει κάνει πολυ επιφυλακτικό
απέναντι στον κλασικό.
:

πες στους φίλους να αρχίσουν προπόνηση στα Ιμαλάια και μετά στην Κένυα. Είναι απλό ...σαν να κάνεις χρόνια κολύμβηση στην πισίνα και ξαφνικά να βρεθείς στην θάλασσα . Το 1.5 χλμ που έκανες γίνονται αυτόματα 5 !;)

doctor_john
14/10/2019, 14:46
Κάνουν προπονήσεις με αραιά μίγματα :lol: χωρίς πλάκα, υπάρχουν και γιατροί που τους παρακολουθούν.

Έχω σεβασμό για όλους που προσπαθούν οτιδήποτε.
Μου αρέσει η διαδικασία του να ορίζει κάποιος στόχο και να προσπαθεί γι'αυτόν.
Νομίζω πως άσχετα από το αν θα πετύχει, καταφέρνει μια εκπαίδευση του που είναι πολύ σημαντική στην κοινωνία.

Ο μαραθώνιος κατά τη γνώμη μου δημιουργεί προβλήματα στο μέγεθος που τον κρατάμε.
Η απόσταση είναι μεγάλη, η προπόνηση του τόσο απόλυτη που κλείνει σπίτια, οικονομικά οφέλη που να μπορούν
να υποστηρίξουν την υπερπροσπάθεια των αθλητών ούτε για πλάκα κ.ο.κ.

Μπορώ να καταλάβω κάποιον που στεναχωριέται γιατί δεν βγήκε για προπόνηση μια μέρα.
Σε πολλά αθλήματα, συνήθως αερόβιας άσκησης, συμβαίνει.
Δεν καταλαβαίνω - δέχομαι αυτόν που ενώ έχει την εμπειρία - γνώση, αρνείται να κοντρολάρει την μέθη
του από την άσκηση δημιουργώντας μεγάλα προβλήματα στους γύρω του για να την διατηρήσει.

Με τις αγγελίες έχουμε κανά νεώτερο; πρέπει να περιμένω μέχρι τις 6 Νοεμβρίου για να ποστάρω μια αναζήτησης; :look:

sniper
14/10/2019, 14:56
...
Με τις αγγελίες έχουμε κανά νεώτερο; ...

Οι κονονισμοί είναι ξεκάθαροι.

MAIK72
14/10/2019, 15:11
υπάρχουν και γιατροί που τους παρακολουθούν.


Μπορώ να καταλάβω κάποιον που στεναχωριέται γιατί δεν βγήκε για προπόνηση μια μέρα.
Σε πολλά αθλήματα, συνήθως αερόβιας άσκησης, συμβαίνει.
Δεν καταλαβαίνω - δέχομαι αυτόν που ενώ έχει την εμπειρία - γνώση, αρνείται να κοντρολάρει την μέθη
του από την άσκηση δημιουργώντας μεγάλα προβλήματα στους γύρω του για να την διατηρήσει.


Δεν βλέπω το πρόβλημα αν κάποιος ασκείται 3 4 ώρες την ημέρα και έχει και την ανάλογη ηλικία ή και τον ελεύθερο χρόνο. Μάλλον θα πρέπει να δεχτείς ότι για κάποιους είναι τρόπος ζωής.

doctor_john
14/10/2019, 15:55
3-4 ώρες ετοιμάζουν το φαί, τα ρούχα και τα παπούτσια τους, αναφέρομαι σε ανθρώπους που άφησαν καλές δουλειές, οικογένεια, φίλους κλπ
για την προπόνηση τους. Αν ήταν τρόπος ζωής δεν θα μιλούσα έτσι γι' αυτό, μετά από 3 διαφορετικές καταλήψεις θαλάμου εντατικής το "ζωής"
είναι κάτι που αμφισβητείται ;)

MAIK72
14/10/2019, 16:05
3-4 ώρες ετοιμάζουν το φαί, τα ρούχα και τα παπούτσια τους, αναφέρομαι σε ανθρώπους που άφησαν καλές δουλειές, οικογένεια, φίλους κλπ
για την προπόνηση τους. Αν ήταν τρόπος ζωής δεν θα μιλούσα έτσι γι' αυτό, μετά από 3 διαφορετικές καταλήψεις θαλάμου εντατικής το "ζωής"
είναι κάτι που αμφισβητείται ;)

:confused::confused::confused::confused: Ε??? Ποιος ήρθε?



Ελπίζω να μην μας δουλεύεις...



:yuck:

Bladerunner
14/10/2019, 18:09
(...)η προπόνηση του τόσο απόλυτη που κλείνει σπίτια, οικονομικά οφέλη που να μπορούν
να υποστηρίξουν την υπερπροσπάθεια των αθλητών ούτε για πλάκα κ.ο.κ.(...)

(...)Δεν καταλαβαίνω - δέχομαι αυτόν που ενώ έχει την εμπειρία - γνώση, αρνείται να κοντρολάρει την μέθη
του από την άσκηση δημιουργώντας μεγάλα προβλήματα στους γύρω του για να την διατηρήσει.(...)



Έτσι είναι και η αγωνιστική μοτοσυκλέτα, στην Ελλάδα τουλάχιστον.

MAIK72
14/10/2019, 18:17
Έτσι είναι και η αγωνιστική μοτοσυκλέτα, στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Εχετε μπλέξει τον αθλητισμό με τον πρωταθλητισμό ή τους επαγγελματίες αθλητές.Αναφερόμουν στο πρώτο και όχι στην τρέλα που παρουσιάζετε.

Acacius
14/10/2019, 18:20
Αν και δεν είμαι παράδειγμα προ μίμηση (τεμπέλαρος), σύμφωνα με τη Δαρβινο-Ακακιακή θεωρία της εξέλιξης τρέχουμε:

α) όταν κυνηγάμε το φαγητό μας
β) όταν μας κυνηγάει κάτι που θέλει να μας κάνει φαγητό

Μαραθώνιοι, τρίαθλα κλπ. είναι πάρα φύσιν και ενάντια στη βούληση του Κυρίου. Μετανοείτε. :zzz:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
14/10/2019, 18:29
Αν και δεν είμαι παράδειγμα προ μίμηση (τεμπέλαρος), σύμφωνα με τη Δαρβινο-Ακακιακή θεωρία της εξέλιξης τρέχουμε:

α) όταν κυνηγάμε το φαγητό μας
β) όταν μας κυνηγάει κάτι που θέλει να μας κάνει φαγητό

Μαραθώνιοι, τρίαθλα κλπ. είναι πάρα φύσιν και ενάντια στη βούληση του Κυρίου. Μετανοείτε. :zzz:

Ξέχασες και όταν κυνηγάμε να γαμ.........ουμε :lol:

doctor_john
14/10/2019, 18:32
Συμφωνώ, αλλά όταν αναφέρομαι σε μέθη, το λέω κυριολεκτικά.
Οταν δεις φίλο που σχεδόν ζεις μαζί και γνωρίζεις την παιδεία - συμπεριφορά του, να κάνει τελείως αλλοπρόσαλα πράγματα
στον πιο απλό εκνευρισμό του βάζοντας σε άμεσο κίνδυνο τη ζωή του και της οικογένειας του..
Όλα είναι καλά, όταν υπάρχει μέτρο και λογική όχι ως πεποίθηση αλλά ως συμπέρασμα όσων γνωρίζεις.

Έχοντας κάνει κάτω από τρείς ώρες τον κλασικό στην Αθήνα που είναι πιθανά ο δυσκολότερος όλων, να βάζεις στόχο τις 2,5 ώρες
ενώ είσαι 1.83 και 35 χρονών, είναι κοντά στο μη δυνατό. Δεν λέω οχι, απλά να βλεπουμε και τα δεδομένα των προηγούμενων από εμας.

Και στην ποδηλασία πολλοί βρίσκονται σε αντίστοιχη κατάσταση και στην κολύμβηση κ.λπ. έχουμε δει απίστευτες καταστάσεις και εχω κάνει
αντίστοιχα σόου σε άλλο άθλημα, για να μην κρυβομαστε.
Η κατάσταση που βρίσκεται αθλητής μαραθώνιου σε προπόνηση με έχει εκπλήξει, δημιουργεί πιστεύω τα μεγαλύτερα "γιατί".

Αθλητές ΜΧ που έχω συναναστραφεί δεν μου έχουν δώσει αντίστοιχα παραδείγματα.
Πρωτάθλημα ταχύτητας σε μια χώρα τόσο μικρή και με τόσους που δημιουργούν προβλήματα, είναι ουτοπικό.

MAIK72
14/10/2019, 18:34
Αν και δεν είμαι παράδειγμα προ μίμηση (τεμπέλαρος), σύμφωνα με τη Δαρβινο-Ακακιακή θεωρία της εξέλιξης τρέχουμε:

α) όταν κυνηγάμε το φαγητό μας
β) όταν μας κυνηγάει κάτι που θέλει να μας κάνει φαγητό

Μαραθώνιοι, τρίαθλα κλπ. είναι πάρα φύσιν και ενάντια στη βούληση του Κυρίου. Μετανοείτε. :zzz:

Κάτσε γιατί εδώ κάποιοι προπονούνται για spiderman και για Ηρακλή πριν πάει για το λιοντάρι της Νεμέας :lol:

doctor_john
14/10/2019, 18:48
Ωραία... αρχίσαμε να προμοτάρουμε τις ντόπες; :roflmao:
Σιγά το λιοντάρι, τρώω σαντουϊτσάκια στα πόδια του όλη μου τη ζωή και δεν κουνήθηκε ρούπι.

MAIK72
14/10/2019, 18:56
να βάζεις στόχο τις 2,5 ώρες
ενώ είσαι 1.83 και 35 χρονών, είναι κοντά στο μη δυνατό. Δεν λέω οχι, απλά να βλεπουμε και τα δεδομένα των προηγούμενων από εμας.

δημιουργεί πιστεύω τα μεγαλύτερα "γιατί".



Και εγώ στα 35 μου ήθελα να κάνω τα 1500 ελεύθερο σε 25 λεπτά . Και αυτό μόνο με μία ωρίτσα κολύμβηση την μέρα. Γιατί? Γιατί μπορούσα !Οχι παγκόσμιο !Δεν παει καλά ο κόσμος :lol:

katsar
15/10/2019, 17:37
https://www.youtube.com/watch?v=YkcgLlm5i0A ( YAMAHA MT-01 Pass driveway Sellajoch Dolomiti )
:pink::pink:

karellen
15/10/2019, 18:54
Ξέχασες και όταν ΜΑΣ κυνηγάΝε να ΜΑΣ γαμ.........ουΝε :lol:
Φιξντ.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/10/2019, 19:52
Φιξντ.

Ε ψιτ κύριος. ..Να μιλάς για τον εαυτό σου :lol:Εμείς έχουμε καλά κληδαμπαρωσει:moutza:

karellen
16/10/2019, 12:52
Ε ψιτ κύριος. ..Να μιλάς για τον εαυτό σου :lol:Εμείς έχουμε καλά κληδαμπαρωσει:moutza:

Εγώ κύριος φοράω τσίγκινο σωβρακάκι,με... (συνεχίζεται).:evil:

Acacius
16/10/2019, 16:06
Μην τσακώνεστε βρε, έχετε και οι δύο δίκιο. Όπως και στο φαγητό τρέχεις και για να φας και για να μη φαγωθείς, έτσι και εδώ. Εκτός κι αν ανήκετε στις εξαιρέσεις (φρη λαβ κιετσ') ;)

panos_zip
17/10/2019, 19:38
Για να μην ανοιγω νεο θεμα

τι μοντελο ειναι αυτο? Το Μ εννοω.
https://www.car.gr/18900102-suzuki-gsx-r-1100-m

Γιατι είναι το φθηνότερο στο καρ εκτος απο κανα δυο "του νταλτον"?

buckley
17/10/2019, 19:57
Για να μην ανοιγω νεο θεμα

τι μοντελο ειναι αυτο? Το Μ εννοω.
https://www.car.gr/18900102-suzuki-gsx-r-1100-m

Γιατι είναι το φθηνότερο στο καρ εκτος απο κανα δυο "του νταλτον"?

Μ ήταν χαρακτηριστικό της χρονιάς ,91 είναι αυτό το προτελευταίο αεροελαιόψυκτο .Το τελευταίο ήταν το Ν το 92ρι με άλλα γραφικά στο κουστούμι.
Τώρα για την τιμή ,τι ψάχνεις στην Αίγινα και αλλού τα φτιάχνουν (χαλάνε) μόνοι τους οι γλήγοροι.
Κρίμα ...near future classic
ΥΓ Δεν έχει ρε κανέναν σουζουκόβιο το φόρουμ να το σώσει :cry:

panos_zip
17/10/2019, 20:07
Εσενα περιμενα να απαντησεις!
Εγω σουζουκοβιος δεν ειμαι αλλα ελεγα να το σωσω.
Τα καρμπς που φοραει δεν πρεπει να ειναι τα δικα του, σωστα;
Ποσο καλυτερο ηταν το Ν απο το Μ. Η μαλλον πόσο διαφορετικο;

buckley
17/10/2019, 20:26
Εσενα περιμενα να απαντησεις!
Εγω σουζουκοβιος δεν ειμαι αλλα ελεγα να το σωσω.
Τα καρμπς που φοραει δεν πρεπει να ειναι τα δικα του, σωστα;
Ποσο καλυτερο ηταν το Ν απο το Μ. Η μαλλον πόσο διαφορετικο;

Σχεδόν ίδια ήταν ,τώρα τι δούλεμα έφαγε μέχρι τώρα το μοτόρι αυτό, ο θεός κι η ψυχή τους .Έχει σταματήσει και να γράφει ο Βύρωνας μήπως το ξέρει.
Πάντως στη χειρότερη θα πιείς έναν καφέ στην Αίγινα. Ρώτα τον πρώτα ποια από όλες τις φωτό είναι η πιο φρέσκια.

RaGe_Raptor
18/10/2019, 09:57
Παπιά, σκούτερ κι ενα τδμ... :lol:

411377

buckley
18/10/2019, 10:00
Παπιά, σκούτερ κι ενα τδμ... :lol:

411377

Τι 'ναι αυτά ρε και γω νόμιζα οτι θα σχολίαζες το αεροελαιόψυκτο ;)

RaGe_Raptor
18/10/2019, 10:03
Τι 'ναι αυτά ρε και γω νόμιζα οτι θα σχολίαζες το αεροελαιόψυκτο ;)

Απο SRAD '96 κ μετά ασχολούμαι δικέ μου. :)

buckley
18/10/2019, 10:09
Απο SRAD '96 κ μετά ασχολούμαι δικέ μου. :)

Ασεβή νέε :bawl:

RaGe_Raptor
18/10/2019, 10:22
Ασεβή νέε :bawl:

Ε, ηταν λίγο μαστοδοντα μεχρι τότε. :D

buckley
18/10/2019, 10:34
Ε, ηταν λίγο μαστοδοντα μεχρι τότε. :D

176 κιλά ρε, ποια μαστόδοντα :p
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129444&p=3012878&viewfull=1#post3012878

sniper
18/10/2019, 10:50
176 κιλά ρε, ποια μαστόδοντα :p
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129444&p=3012878&viewfull=1#post3012878

195kg (άδεια) και 95 άλογα στον τροχό (στην καλύτερη) τα λες και σαύρες.

176 κιλά λέει.... :roflmao::roflmao:

buckley
18/10/2019, 11:12
195kg (άδεια) και 95 άλογα στον τροχό (στην καλύτερη) τα λες και σαύρες.

176 κιλά λέει.... :roflmao::roflmao:

Κοίτα όταν βγήκε αυτό το πιθανότερο η σχέση σου με τα μηχανάκια να περιοριζόταν στην ανάγνωση του μότοσπορτ :bawl:
Σωτήριον έτος 1985 ,750 το πρώτο αεροελαιόψυκτο 176 κιλά άδειο :smokin:

RaGe_Raptor
18/10/2019, 11:16
176 κιλά ρε, ποια μαστόδοντα :p
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129444&p=3012878&viewfull=1#post3012878

Ημανε μπέμπης την εποχή των αεροελαιόψυκτων. Μετά βάλανε κιλά. Απο τα srad κ μετά πυροβολάνε

buckley
18/10/2019, 11:19
Ημανε μπέμπης την εποχή των αεροελαιόψυκτων. Μετά βάλανε κιλά. Απο τα srad κ μετά πυροβολάνε

Σε διαβεβαιώ ότι πυροβολούσαν από day one ,μην πέφτετε στην παγίδα να συγκρίνετε βάρη αποδόσεις περιφερειακά και άλλα πολλά με τα πιο σύγχρονα :wave2:
Για τον άλλον "νέο" βασικά το γραψα ,ξέρει αυτός :bawl:

RaGe_Raptor
18/10/2019, 11:27
Σε διαβεβαιώ ότι πυροβολούσαν από day one ,μην πέφτετε στην παγίδα να συγκρίνετε βάρη αποδόσεις περιφερειακά και άλλα πολλά με τα πιο σύγχρονα :wave2:
Για τον άλλον "νέο" βασικά το γραψα ,ξέρει αυτός :bawl:

Δεν εχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Η ΣΟΥΖΟΥΚΆΡΑ πάντως, ενα θεμα με τα ανακοινωθεντα κιλά, το ειχε. 166 άδειο το δικό μου. 200,5 πλήρες υγρών.

sniper
18/10/2019, 11:37
Σε διαβεβαιώ ότι πυροβολούσαν από day one ,μην πέφτετε στην παγίδα να συγκρίνετε βάρη αποδόσεις περιφερειακά και άλλα πολλά με τα πιο σύγχρονα :wave2:
Για τον άλλον "νέο" βασικά το γραψα ,ξέρει αυτός :bawl:

Καλά ,ναι, και παλιότερα στα χωριά με τα μοσχάρια στο κάρο όργωναν. :tooth:

katsar
18/10/2019, 11:44
Εγώ ένα '87ρι πάντως που κάνω καμιά τσάρκα το βρίσκω μια χαρά.Σίγουρα σε σχέση με τα μοντέρνα 7.5ρια σέρνεται αλλά o old's'cool τρόπος λειτουργίας είναι γκ@υλα.

BLiTzER
18/10/2019, 11:50
Το "άδειο" είναι χρήσιμη πληροφορία μόνο για τον μπάκλι, που τα'χει στο γκαράζ για κρεμάστρες. Για οτιδήποτε άλλο, είναι παντελώς άχρηστη.

buckley
18/10/2019, 11:52
Καλά ,ναι, και παλιότερα στα χωριά με τα μοσχάρια στο κάρο όργωναν. :tooth:

Άντε ρε βλάχο :bawl:

buckley
18/10/2019, 11:53
Το "άδειο" είναι χρήσιμη πληροφορία μόνο για τον μπάκλι, που τα'χει στο γκαράζ για κρεμάστρες. Για οτιδήποτε άλλο, είναι παντελώς άχρηστη.

Που ναι η φωτό ρε κερατά που καθαρίζεις μοτόρι με μωρομάντηλο :p

RaGe_Raptor
18/10/2019, 12:12
Άντε ρε βλάχο :bawl:

Εχει ρέντα στην ατάκα τελευταία πάντως, ε? :bawl:

sniper
18/10/2019, 12:17
Άντε ρε βλάχο :bawl:
Δεν είπα ότι είχες κάρο με βόδια.

Θα ήταν όμως μια αναβάθμιση. :tooth:

buckley
18/10/2019, 12:32
Εχει ρέντα στην ατάκα τελευταία πάντως, ε? :bawl:

Ο Ντα Βίντσι, είπαμε λέει μερικά καλά κατά καιρούς :a49:

karateo
18/10/2019, 15:14
Κάποιος έβαλε το χεράκι του γα την κοπέλα. Απίστευτο.
https://www.cretalive.gr/crete/ta-15-agoniodh-lepta-gia-thn-diasosh-ths-18chronhs-1079279

BLiTzER
18/10/2019, 15:17
Κάποιος έβαλε το χεράκι του γα την κοπέλα. Απίστευτο.
https://www.cretalive.gr/crete/ta-15-agoniodh-lepta-gia-thn-diasosh-ths-18chronhs-1079279

Κάποιοι. 2 ψαράδες.

RaGe_Raptor
18/10/2019, 15:29
Κάποιοι. 2 ψαράδες.

Νομίζω ο ένας την έπιασε. Ο άλλος έκανε το αντίβαρο, αλλιώς θα αναποδογυριζε η βάρκα! Αρα σωστός ο καρατεκας, και πάλι

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/10/2019, 15:29
Κάποιος έβαλε το χεράκι του γα την κοπέλα. Απίστευτο.
https://www.cretalive.gr/crete/ta-15-agoniodh-lepta-gia-thn-diasosh-ths-18chronhs-1079279

Από το Ηράκλειο στον άγιο? ??Απιστευτο :eek:

BLiTzER
18/10/2019, 15:34
Νομίζω ο ένας την έπιασε. Ο άλλος έκανε το αντίβαρο, αλλιώς θα αναποδογυριζε η βάρκα! Αρα σωστός ο καρατεκας, και πάλι

:lol:

karateo
18/10/2019, 16:13
Από το Ηράκλειο στον άγιο? ??Απιστευτο :eek:

Και αυτό είναι απίστευτο.
Και το ότι την βρήκαν όταν δεν άντεχε να κουνήσει ούτε μισό μέτρο να πιάσει το σωσίβιο και γενικά όλη η ιστορία.
Στην κοπέλα έγινε δώρο άλλη μία ζωή και όχι απο τους δύο ψαράδες. Δεν είμαι της εκκλησίας και του θεού γενικότερα αλλά κάποια δύναμη έβαλε το χεράκι της στη συγκεκριμένη περίπτωση.

ΥΓ. Μου τελείωσε η τροφή παιδιά. Υπομονή :D

sniper
18/10/2019, 16:18
Και αυτό είναι απίστευτο.
Και το ότι την βρήκαν όταν δεν άντεχε να κουνήσει ούτε μισό μέτρο να πιάσει το σωσίβιο και γενικά όλη η ιστορία.
Στην κοπέλα έγινε δώρο άλλη μία ζωή και όχι απο τους δύο ψαράδες. Δεν είμαι της εκκλησίας και του θεού γενικότερα αλλά κάποια δύναμη έβαλε το χεράκι της στη συγκεκριμένη περίπτωση.

ΥΓ. Μου τελείωσε η τροφή παιδιά. Υπομονή :D

H άνωση;

katsar
18/10/2019, 16:19
411425

bros400pgm
18/10/2019, 16:32
H άνωση;

Μπααα, καποια αλλη. Ισως ο willyτα το φρι :lol::lol::lol:

BLiTzER
18/10/2019, 16:34
Δεν είμαι της εκκλησίας και του θεού γενικότερα αλλά κάποια δύναμη έβαλε το χεράκι της στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Αυτό το "δεν είμαι της εκκλησίας αλλά..." είναι σαν το "δεν είμαι ρατσιστής αλλά...". Δεν πείθει κανέναν.

Απλά λέω. :p

sniper
18/10/2019, 16:35
Μπααα, καποια αλλη. Ισως ο willyτα το φρι :lol::lol::lol:

Ο Φρι Γουίλης (όχι ο Mρους) τρώει μικρές φώκιες. Καμία σχέση.

karellen
18/10/2019, 20:23
Αυτό το "δεν είμαι της εκκλησίας αλλά..." είναι σαν το "δεν είμαι ρατσιστής αλλά...". Δεν πείθει κανέναν.

Απλά λέω. :p
Ο Ned Stark το είχε πει αλλοιώς: οτιδήποτε πριν το 'αλλά' ειναι bullshit.

karateo
19/10/2019, 19:21
Κάποιος έβαλε το χεράκι του γα την κοπέλα. Απίστευτο.
https://www.cretalive.gr/crete/ta-15-agoniodh-lepta-gia-thn-diasosh-ths-18chronhs-1079279

Και βίντεο θεϊκό :evil:
https://www.cretalive.gr/crete/oi-martyries-ton-psaradon-poy-esosan-thn-18chronh-1080187


Η πλάκα είναι ότι ξεπεράσατε στα σχόλια τους επαγγελματίες του πρώτου θέματος. 2ο θεικό γεγονός το να μή βρίζουν και να εύχονται καλό ψόφο!
ΛΟΛ
άξιοι