PDA

View Full Version : ΠΠΤ 2017



basiliss13
12/03/2017, 14:08
Νέα πνοή στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας


πολλά έχουν ανακοινωθεί,πολλές υποσχέσεις,πολλές προσπάθειες....αυτό που μένει είναι να δούμε αν τα περισσότερα θα είναι λόγια όπως συνήθως...


τα ποιο σηματικά

live 2:15 ώρες στον otetv!!!!όπου θα βλέπουμε live τα 600 και 1000(1000 που γίναν sbk φέτος)καθώς και στιγμιότυπα από της υπόλοιπες κατηγοριες,...εδώ να πω ότι ελάχιστες χώρες έχουν live τοπικό πρωτάθημα...

νέα κατηγορια ss300,με διεθνείς κανονισμούς,και χωρίς όριο ηλικίας(για αρχή θα τρέχει μαζί με την racing250,έως να δουν αν έχει συμμετοχές να σταθεί μονη της)

για την open,....εδώ είναι ακόμα μπερδεμένο το θέμα,...τα 600 και 1000 αντίστοιχα με χρόνους πρόκρισης στης μεγάλες κατηγοριες θα μεταπηδούν αυτόματα.....θα δείξει σε λίγες μέρες στον πρώτο αγώνα...

όλα τα έντυπα και ηλεκρονικά μέσα στην προβολή του αθλήματος,.....κάτι καλο φαίνεται να γίνετε,....καθώς και έχουν υποσχεθεί δυνατές διοργανώσεις!!


το πρόγραμμα έχει ανακοινωθεί εδώ και μήνες!!!!!πρωτοφανές....

379645




ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 1-2 Απριλίου Θ.Α Μέγαρα
2ος 29-30 Απριλίου ΦΙΛΜΑ Τρίπολη
3ος 27-28 Μαΐου ΛΑΜΣ Σέρρες
4ος 17-18 Ιουνίου Θ.Α Μέγαρα
5ος 16-17 Σεπτεμβρίου ΛΑΜΣ Σέρρες
6ος 14- 15 Οκτωβρίου Θ.Α Μέγαρα

Vagelis26b
12/03/2017, 15:41
Μεγαλη υποθεση η προβολη στην τηλ..περα απο τις διαφημισεις, αρα κ εσοδα π θα φερει,λυνει τα χερια σε οσους (εστω αυτους τους λιγους) θελουμε να παρακολουθουμε τους αγωνες αλλα μας πεφτουν μακρια οι Σερρες..Στον πρωτο αγωνα σιγουρα θα ειμαστε εκει,παρεα με τα διχρονακια μας εννοειται!!!

ratamahatta
12/03/2017, 22:11
Είμαι περίεργος για την κάλυψη που θα κάνει ο οτε στους αγώνες,με το καλό να γίνει κ ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα πού θα είναι η καλύτερη διαφήμιση.

tuning
12/03/2017, 23:11
δυστυχως ειμαστε πισω σε αυτο το αθλημα και δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι τουλαχιστον στο προσεχες μελλον.
εφοσον βλεπω να βαζουν τα ςς μαζι με τα racing 250 οπου σε αυτη την κατηγορια ο ενας απο αυτους (2'3 ειναι αν θυμαμαι καλα) ειναι 45 χρονων με 6 τιτλους και οταν τον ρωτας νομιζει οτι ειναι ο ροσσι,ε, με τετοια μυαλα δεν πας μπροστα,αυτοι επρεπε να εχουν φυγει εδω και χρονια

Tedvj23
12/03/2017, 23:18
:a014:

tuning
12/03/2017, 23:27
επισης να πω οτι δεν κρινω την κινηση της κοσμοτε,αυτο ισα ισα ειναι οτι καλυτερο για το αθλημα

leftos
13/03/2017, 10:43
Η τηλεοραση ειναι τρομερη κινηση γιατι ολο και καποιο εκτος αθληματος θα το χαζεψουν. Και οι χορηγοι αυτο θελουν για να υποστηριξουν καποιους να τρεξουν και να υπαρχουν περισσοτερες συμμετοχες που ειναι και το τελικο ζητουμενο.
Τα ss των 300 τετραχρονων κυβικων βαζουν μαζι γιατι ειναι νεα κατηγορια και δεν ξερουν τι συμμετοχες θα εχουν.
Και φυσικα ακομα τιποτα δεν εχει καταληξει σε αυτο το θεμα αν δουνε οτι εχουν 10-15 συμμετοχες θα τους βαλουν μονους τους.
Αν ειναι να τρεχουν 5 ατομα τι να την κανεις την κατηγορια και το θεαμα.
Οσο για το ροσσι και τους υπολοιπους ειναι εκει γιατι δυστυχως δεν υπαρχουν πιο γρηγοροι φιλε αφτο εχει δειξει η ιστορια. Οποιος ειναι γρηγορος παει και περναει τους υπολοιπους. Γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι ωραιο να θίγεις καποιον αγωνιζωμενο, οποιος και να ειναι.

SHOOTER045
13/03/2017, 10:50
Σωστη κίνηση να βάζουν τα νέα 300αρια με τα racing 250.
Απο την αλλη ποτέ δεν κατάλαβα την open.
Είναι δύσκολο δηλαδή να κάνουν μια κατηγορία 300αρια με racing 250,μια 600αρια και μια superbike?
Αυτο με την ηλικία είναι εν μέρη σωστό, καθώς οι περισότεροι έχουν απο 4+ δεκαετίες πίσω τούς.
Αν τους έβαζαν μονούς τους σαν βετεράνους ( όπως στο εντουρο )θα αδειαζαν οι άλλες κατηγορίες

tuning
13/03/2017, 11:42
Η τηλεοραση ειναι τρομερη κινηση γιατι ολο και καποιο εκτος αθληματος θα το χαζεψουν. Και οι χορηγοι αυτο θελουν για να υποστηριξουν καποιους να τρεξουν και να υπαρχουν περισσοτερες συμμετοχες που ειναι και το τελικο ζητουμενο.
Τα ss των 300 τετραχρονων κυβικων βαζουν μαζι γιατι ειναι νεα κατηγορια και δεν ξερουν τι συμμετοχες θα εχουν.
Και φυσικα ακομα τιποτα δεν εχει καταληξει σε αυτο το θεμα αν δουνε οτι εχουν 10-15 συμμετοχες θα τους βαλουν μονους τους.
Αν ειναι να τρεχουν 5 ατομα τι να την κανεις την κατηγορια και το θεαμα.
Οσο για το ροσσι και τους υπολοιπους ειναι εκει γιατι δυστυχως δεν υπαρχουν πιο γρηγοροι φιλε αφτο εχει δειξει η ιστορια. Οποιος ειναι γρηγορος παει και περναει τους υπολοιπους. Γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι ωραιο να θίγεις καποιον αγωνιζωμενο, οποιος και να ειναι.

μαλλον ξεχνας οτι την τελευταια δεκαετια η κατηγορια racing 250 ειχε το πολυ 5 συμμετοχες,καποιες στιγμες τρεχανε και 3 αν θυμαμαι καλα, οποτε οπως λες και εσυ τι να την κανεις την κατηγορια και το θεαμα? δεν ειδα κανεις να την αποσυρει ομως,μια κατηγορια οπου δεν εχει να δωσει τιποτα,ουτε εξελιξη κυριως αλλα ουτε και θεαμα και φυσικα με αυτο τον τροπο δεν γεμιζεις πιστες.
αν ειχες παει σε καποιον αγωνα απο αυτους θαειχες προσεξει οτι οταν εφτανε η ωρα του αγωνα για αυτη την κατηγορια ολοι χαζευαν καπου αλλου περιμενοντας να ξεκινησουν τα μεγαλα.εγω αυτο το λεω καταντια και οχι αθλητισμος. σκεψου το σαν εικονα και αν σου αρεσει εγω παω πασο. γρηγοροτεροι απο τους 45αρηδες εννοειτε οτι υπαρχουν απλα πανε σε αλλες κατηγοριες οπου υπαρχει εξελιξη και ανταγωνισμος και καλα κανουν.
γνωριζω αρκετους αγωνιζομενους αλλα αυτη την συμπεριφορα απο τους "παγκοσμιους" 45αριδες δεν εχει τυχει να την ξαναδω,και φυσικα θα την κρινω

tuning
13/03/2017, 11:51
Σωστη κίνηση να βάζουν τα νέα 300αρια με τα racing 250.
Απο την αλλη ποτέ δεν κατάλαβα την open.
Είναι δύσκολο δηλαδή να κάνουν μια κατηγορία 300αρια με racing 250,μια 600αρια και μια superbike?
Αυτο με την ηλικία είναι εν μέρη σωστό, καθώς οι περισότεροι έχουν απο 4+ δεκαετίες πίσω τούς.
Αν τους έβαζαν μονούς τους σαν βετεράνους ( όπως στο εντουρο )θα αδειαζαν οι άλλες κατηγορίες

δικιο εχεις,ευτυχως σιγα σιγα ερχονται νεα παιδια καιισως κατι αλλαξει σε καποια χρονια,το κακο ειναι οτι ερχονται μονο παιδια απο μοτοσυκλετιστικες οικογενειες και οχι καποιοι σαν εμενα και εσενα,θα μου πεις τωρα στην ελλαδα της κρισης οπου δεν υπαρχει φραγκο ποιος θα παει? δικιο εχεις και σε αυτο αλλα εκει δεν μπορεις να πεις κατι,ας ευχηθουμε να δουμε και αλλο νεο αιμα,περισσοτερους αγωνες (6 αγωνες ολη την χρονια??) και φυσικα καλυτερες πιστες

tuning
13/03/2017, 12:02
να πω επισης οτι μεγαλες ηλικιες ειχε (δεν ξερω για τωρα) και η μεγαλη κατηγορια οι οποιοι μαλιστα ηταν συχνα πυκνα σε βαθρο με γυρολογια τρελλα και αξιοι για να ειναι εκει,δεν ειδα κανεναν να μιλα για τον εαυτο του ποτε,μαλιστα ενας απο αυτους οπου πλεον εχει σταματησει ( εχει αφωσιωθει στους γιους του οπου τρεχουν και αυτοι )ισως να ειναι ο πιο σεμνος ανθρωπος που εχω γνωρισει ποτε δεν παινευτηκε για κατι απο αυτα οπου εκανε,αλλα και αν το εκανε θα του εδινα δικιο γιατι ετρεχε σε μια κατηγορια με 20 συμμετοχες και ξετρυπουσε κατι πιτσιρικαδες, για αυτο κρινω τους αλλους οπου για μενα δεν κανουν,στην ουσια τρεχουν μονοι τους και πανυγηριζουν για την πρωτη θεση

kostaskk
13/03/2017, 14:33
μαλλον ξεχνας οτι την τελευταια δεκαετια η κατηγορια racing 250 ειχε το πολυ 5 συμμετοχες,καποιες στιγμες τρεχανε και 3 αν θυμαμαι καλα, οποτε οπως λες και εσυ τι να την κανεις την κατηγορια και το θεαμα? δεν ειδα κανεις να την αποσυρει ομως,μια κατηγορια οπου δεν εχει να δωσει τιποτα,ουτε εξελιξη κυριως αλλα ουτε και θεαμα και φυσικα με αυτο τον τροπο δεν γεμιζεις πιστες.
αν ειχες παει σε καποιον αγωνα απο αυτους θαειχες προσεξει οτι οταν εφτανε η ωρα του αγωνα για αυτη την κατηγορια ολοι χαζευαν καπου αλλου περιμενοντας να ξεκινησουν τα μεγαλα.εγω αυτο το λεω καταντια και οχι αθλητισμος. σκεψου το σαν εικονα και αν σου αρεσει εγω παω πασο. γρηγοροτεροι απο τους 45αρηδες εννοειτε οτι υπαρχουν απλα πανε σε αλλες κατηγοριες οπου υπαρχει εξελιξη και ανταγωνισμος και καλα κανουν.
γνωριζω αρκετους αγωνιζομενους αλλα αυτη την συμπεριφορα απο τους "παγκοσμιους" 45αριδες δεν εχει τυχει να την ξαναδω,και φυσικα θα την κρινω

αν θυμαμαι καλα μερικες φορες ειχε παραπανω σημετοχες και απο την μεγαλη κατηγορια..
πχ εδω λεει 15 συμετοχες
http://www.bikerspirit.net/main/racing-250125-συμμετοχές-το-δίχρονο-κύμμα-2ος-αγώ/

Vagelis26b
13/03/2017, 16:35
Η racing εχει ανεβει σε συμμετοχες αισθητα τελευταια,η αληθεια ειναι αυτη..Εξαλλου δε πρεπει να ξεχναμε οτι προκειται για τη μοναδικη κατηγορια οπου τρεχουν καθαροαιμα αγωνιστικα κ οχι τροποποιημενες μοτοσυκλετες εμποριου,οποτε αν δεν επιστρεψουμε σε εποχες οπου ειχαν 3-5 συμμετοχες δε βλεπω το λογο να μν υπαρχει.

tuning
13/03/2017, 17:11
αν θυμαμαι καλα μερικες φορες ειχε παραπανω σημετοχες και απο την μεγαλη κατηγορια..
πχ εδω λεει 15 συμετοχες
http://www.bikerspirit.net/main/racing-250125-συμμετοχές-το-δίχρονο-κύμμα-2ος-αγώ/
στο λινκ που εβαλες αναφερετε σε συμμετοχες ΜΑΖΙ με τα 125 εγω αναφερομαι στα 250 οπου το 2016 ηταν καπου στις 6 "η 7 δεν θυμαμαι ακριβως τωρα

tuning
13/03/2017, 17:12
τα καθαροαιμα αγωνιστικα τα εχουν μονο 6, οπου απο αυτα τα 6 ξεχωριζουν τα 3, οι υπολοιποι τρεχουν με "κοινα" τυπου nsr και τετοια

tuning
13/03/2017, 17:23
http://www.bikerspirit.net/main/bathmologia-toy-panellinioy-protathlimatos-taxytitas-motosykletas-2016/
οι πρωτοι 6 ειναι αυτοι οπου εχουν τα καλα μηχανακια και ειναι οι "συνεπης" σε καθε αγωνα,οι υπολοιποι δες απο τους συνολικους αγωνες ποσους ετρεξαν,απο αυτο θα καταλαβεις ποσες ειναι οι συμμετοχες,αν εσεις αυτο το θεωρειτε επαρκης κατηγορια τοτε παω πασο και εχετε δικιο.

Vagelis26b
13/03/2017, 18:02
Το λινκ π εβαλε ο κωστας πιο πανω ειναι απο το 2013 π ετρεχαν κ πολιτικα ,κυριως απο τα παιδια του 2strokers,οι πιο πολλοι εκ των οποιων υστερα το ειδαν πιο σοβαρα-οργανωμενα κ πλεον τρεχουν με καθαροαιμα..Για παραδειγνα περσυ στον πρωτο αγωνα π εγινε στα Μεγαρα ετρεξαν 7 yamaha tz κ 2 honda rs, ολα 250,δεν ειναι λιγα σ αυτες τις εποχες....Τα 125 που κατα καιρους τρεχουν συνηθως ειναι aprilia rsw (επισης καθαροαιμα αγωνιστικα) απο τα παιδια απο τη Θεσ/κη αν δε κανω λαθος κ σωστα μπαινουν μαζι με τα δυομιση αφου τα 125 πραγματι ειναι λιγοστα σε συμμετοχες.Επισης να ξερεις υπαρχει αρκετο μερακι κ πολλοι αν κ τελειως ιδιωτες εχουν τα μοτο τους μπιμπελο,αν δεις απο κοντα το tz του Βασιλη που ανοιξε το θεμα θα καταλαβεις..κριμα δεν ειναι να μν μπορει ο κοσμος να βλεπει τετοια μηχανακια απο κοντα??Οσο υπαρχουν συμμετοχες καλο ειναι να υπαρχει η κατηγορια

Vagelis26b
13/03/2017, 18:05
Κ κατι σχετικα με το λινκ π ανεβασες,τις πιο λιγες συμμετοχες σε αγωνα η racing τις ειχε σερρες κ ηταν 7,οσες ειχαν τα 600 κ τα 1000 στον ιδιο αγωνα.....

tuning
13/03/2017, 18:10
Το λινκ π εβαλε ο κωστας πιο πανω ειναι απο το 2013 π ετρεχαν κ πολιτικα ,κυριως απο τα παιδια του 2strokers,οι πιο πολλοι εκ των οποιων υστερα το ειδαν πιο σοβαρα-οργανωμενα κ πλεον τρεχουν με καθαροαιμα..Για παραδειγνα περσυ στον πρωτο αγωνα π εγινε στα Μεγαρα ετρεξαν 7 yamaha tz κ 2 honda rs, ολα 250,δεν ειναι λιγα σ αυτες τις εποχες....Τα 125 που κατα καιρους τρεχουν συνηθως ειναι aprilia rsw (επισης καθαροαιμα αγωνιστικα) απο τα παιδια απο τη Θεσ/κη αν δε κανω λαθος κ σωστα μπαινουν μαζι με τα δυομιση αφου τα 125 πραγματι ειναι λιγοστα σε συμμετοχες.Επισης να ξερεις υπαρχει αρκετο μερακι κ πολλοι αν κ τελειως ιδιωτες εχουν τα μοτο τους μπιμπελο,αν δεις απο κοντα το tz του Βασιλη που ανοιξε το θεμα θα καταλαβεις..κριμα δεν ειναι να μν μπορει ο κοσμος να βλεπει τετοια μηχανακια απο κοντα??Οσο υπαρχουν συμμετοχες καλο ειναι να υπαρχει η κατηγορια
συμφωνω απολυτα,ειμαι και εγω φανατικος των διχρονων και σιγουρα ειναι μπιμπελο τα μηχανακια τους,επισης σιγουρα εχουν μερακι κλπ,φανταζομαι οτι δεν το αμφισβητει κανεις αυτο ΑΛΛΑ για μενα δεν εχουν θεση πλεον σε ΠΠΤ αν το καναν τυπου ιστορικα ή κατι τετοιο πιστευω θα ηταν καλυτερα και θα πηγαινε ο κοσμος να τα χαζεψει

tuning
13/03/2017, 18:13
Κ κατι σχετικα με το λινκ π ανεβασες,τις πιο λιγες συμμετοχες σε αγωνα η racing τις ειχε σερρες κ ηταν 7,οσες ειχαν τα 600 κ τα 1000 στον ιδιο αγωνα.....

ναι ισχυει απλα στα 250 ηταν σχεδον ετσι σε ολους τους αγωνες ενω στις αλλες αλλωτε λιγοτερο αλλωτε περισσοτερο δεν εχουν καμμια σχεση στους συμμετεχοντες

Vagelis26b
13/03/2017, 18:14
Σεβαστη η γνωμη σ φιλε,απλα εγω σ εξηγησα απο πανω γτ διαφωνω..Τα λεμε Μεγαρα!

Vagelis26b
13/03/2017, 18:22
Ωπα κατσε το ιδιο το λινκ π ανεβασες ακυρωνει αυτα π λες..περσυ πρωτο αγωνα Τριπολη racing 600 κ 1000 ιδιες συμμετοχες, 13..Μαλλον δε σε βλεπω κ πολυ φανατικο των διχρονων οπως λες...!Τεσπα μαλλον δε μπορω να σε πεισω,οποτε δεν επιμενω αλλο

tuning
13/03/2017, 18:28
Ωπα κατσε το ιδιο το λινκ π ανεβασες ακυρωνει αυτα π λες..περσυ πρωτο αγωνα Τριπολη racing 600 κ 1000 ιδιες συμμετοχες, 13..Μαλλον δε σε βλεπω κ πολυ φανατικο των διχρονων οπως λες...!Τεσπα μαλλον δε μπορω να σε πεισω,οποτε δεν επιμενω αλλο

φανατικος των διχρονων ειμαι ευτυχως προλαβα τοτε τα διχρονα και ειχα καποια απο αυτα,μακαρι να μπορουσα να εχω καποια-καποιο στο παρκιν μου τωρα.αυτο εννοω,μαλλον εσυ καταλαβες οτι ειμαι φανατικος στα μηχανακια οπου συζηταμε στα παραπανω ποστ,σιγουρα και αυτα μου αρεσουν αλλα δεν θα χαλασω την κυριακατικη βολτα μου για να δω τους μεσηλικες να τρεχουν,ισως να μην το λεω σωστα εγω οποτε με δυο λογια αυτο που θελω να πω ειναι οτι, δεν εχω προβλημα με τα μηχανακια παρα με τους συγκεκριμενους μεσηλικες οδηγους τους (οχι ολους φυσικα) και οτι για μενα ΠΛΕΟΝ δεν εχουν θεση στο ΠΠΤ.αυτα,πιστευω τωρα να εγινα κατανοητος

Vagelis26b
13/03/2017, 18:35
Τον περσυνο πρωταθλητη παντως ,μονο μεσηλικα δε τον λες (Ντοτσικας)..κ στα 1000 δε το πηρε κανα τρελο νιατο,με αυτη τη λογικη θα επρεπε να ακυρωσουμε κ το Συνιωρη π ειναι τρελη οδηγαρα απλα κ μονο επειδη ειναι στη δυση του.Εγω παντως ευχομαι οταν θα ειμαι μεσηλικας να μπορω να παω στο μισο απ οτι πανε αυτοι...Καλο απογευμα

tuning
13/03/2017, 18:57
βρε αδερφε δεν ονομασα απλα ειπα καποιους απο αυτους,αμα τους ξερεις και παρακολουθεις οπως λες ε τοτε δεν ειναι και καμμια επιστημη να καταλαβεις και επειδη και εγω ειμαι μεσηλικας θα σου πω οτι αρκετοι απο μας (βγαζω τον εαυτο μου απ εξω ) σε τρακ ντει γυρνανε σε αξιοπρεπεστατους χρονους και ειναι ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ

kostaskk
13/03/2017, 20:28
τα καθαροαιμα αγωνιστικα τα εχουν μονο 6, οπου απο αυτα τα 6 ξεχωριζουν τα 3, οι υπολοιποι τρεχουν με "κοινα" τυπου nsr και τετοια

εγω παντος θυμαμαι και μεγιστες συμμέτοχες καπου στις 17-18 για racing. και αρκετες φορες ειχε ποιο πολλες απο τα 1000.
ποιο κατω ο vagelis λεει οτι οι ελαχιστες συμμέτοχες στην racing ηταν 7 ενω εσυ ειπες οτι τα τελευταια 10 χρονια ειχε max 5 συμμέτοχες.
η racing αποτελειται απο τα 250 και τα 125 που τρεχουν μαζι. και μονο τα 250 να μετρισεις για καποιο λογο που δεν τον καταλαβαινω (πχ μερικες φορες τα 125 ειναι ποιο γρηγορα απο τα 250) και παλι θα ειναι πανω απο 5.

τα 'κοινα' τυπου nsr που τρεχουν οι υπολοιποι που λες ποια και ποσα ακριβος ειναι?
γιατι εγω τα τελευταια 7 χρονια θυμαμαι μονο ενα rgv,ενα aprilia rs 250,και ενα nsr250, δλδ 3 μηχανακια.(τα οποια δεν εχουν εμφανιστει τα τελευταια 1-2 χρονια) ολα τα αλλα καθαροαιμα αγωνιστικα, και οχι πολιτικά με μετατροπες.

γιατι να καταργηθούν εφοσον ενα 250cc 20 ή 30 χρονων μπορει να κανει χρονους πολυ κοντα στα 1000cc που αξίζουν 3-4 φορες παραπανω σε χρημα ?

το δικο μου nsr που φτιαχνω για την ss300 αν προλαβω και αν πανε ολα καλα θα τρεξει με κοστος για ολοκληρο το nsr λιγοτερο απο οσο αξιζει μια ολόσωμη εξατμιση ενος 1000cc

tuning
13/03/2017, 23:18
εγω παντος θυμαμαι και μεγιστες συμμέτοχες καπου στις 17-18 για racing. και αρκετες φορες ειχε ποιο πολλες απο τα 1000.ισχυει πριν πολλα χρονια οχι τωρα
ποιο κατω ο vagelis λεει οτι οι ελαχιστες συμμέτοχες στην racing ηταν 7 ενω εσυ ειπες οτι τα τελευταια 10 χρονια ειχε max 5 συμμέτοχες.αν δεις στο πιο πανω λινκ που εβαλα θα διαπιστωσεις ποιοι εβγαλαν ολοι την χρονια και ποιοι στους περισσοτερους αγωνες δεν εμφανιστηκαν καν,μιλαμε για 5 αγωνες συνολικα ετσι??
η racing αποτελειται απο τα 250 και τα 125 που τρεχουν μαζι. και μονο τα 250 να μετρισεις για καποιο λογο που δεν τον καταλαβαινω (πχ μερικες φορες τα 125 ειναι ποιο γρηγορα απο τα 250) και παλι θα ειναι πανω απο 5.το 5 με το 7 δεν απεχει πολυ και παλι ειναι ικανο νουερο για να μπει σε αλλη κατηγορια τυπου ιστορικα για παραδειγμα

τα 'κοινα' τυπου nsr που τρεχουν οι υπολοιποι που λες ποια και ποσα ακριβος ειναι?
γιατι εγω τα τελευταια 7 χρονια θυμαμαι μονο ενα rgv,ενα aprilia rs 250,και ενα nsr250, δλδ 3 μηχανακια.(τα οποια δεν εχουν εμφανιστει τα τελευταια 1-2 χρονια) ολα τα αλλα καθαροαιμα αγωνιστικα, και οχι πολιτικά με μετατροπες.

γιατι να καταργηθούν εφοσον ενα 250cc 20 ή 30 χρονων μπορει να κανει χρονους πολυ κοντα στα 1000cc που αξίζουν 3-4 φορες παραπανω σε χρημα ?δεν ειπα να καταργηθουν απλα παντα κατα την γνωμη μου πρεπει να μπουνε σε μια κατηγορια μονα τους ή οτι αλλο μπορει να γινει,δεν το ξερω αυτο

το δικο μου nsr που φτιαχνω για την ss300 αν προλαβω και αν πανε ολα καλα θα τρεξει με κοστος για ολοκληρο το nsr λιγοτερο απο οσο αξιζει μια ολόσωμη εξατμιση ενος 1000ccσυμφωνω απολυτα και σου ευχομαι καλη επιτυχια.τελος να πω οτι οι αγωνες γινονται για να υπαρχει μια εξελιξη οδηγων αλλα και μοτοσυκλετας,οταν ολα αυτα τα racing ή μη ειναι στασιμα (λογικο ειναι) ποιος ο λογος περα απο την κ@βλ@ των ιδιοκτητων του? στα τετραχρονα μπορεις να τα εξελιξεις και να τα πας ενα βημα παραπανω σε καθε σεζον,εγω τουλαχιστον ετσι ξερω και ετσι το αντιλαμβανομαι,φαντασου ολες οι κατηγοριες να ηταν στασιμες με 0 εξελιξη και τα ιδια μηχανακια για 20+ χρονια,πως θα σου φαινοταν? θα σου αρεσε αν ο συνιωρης για παραδειγμα ετρεχε με κανα cbr 900?

basiliss13
16/03/2017, 14:34
για τα ελληνικά δεδομένα μια χαρά είναι το επίπεδο τον αγώνων,που το λογικό θα ήταν να μην είχαμε καθόλου!!!!


μην πιάνετε τα άκρα,....η αλήθεια είναι στην μέση,όπως παράδειγμα ο μεσήλικας με τα 6 πρωταθλήματα είναι ανταγωνιστικός όπως και ο rossi (ηλικιακά είναι μια από τα ίδια....)

όπως επίσης πριν τα motogp,...την moto2-3 οι περισσότεροι δεν την παρακολουθούν,.....για άλλους είναι βαρετά,για άλλους δεν έχει νόημα....

το ότι φτάσαμε στο σήμερα να φαίνεται λίγο φως,το χρωστάμε σε πολλούς αιμοδότες τα τελευταία χρονια,...γιατί αλλιώς δεν θα υπήρχε καν....


ας είμαστε λοιπόν λίγο ποιο αισιόδοξοι,και ας βοηθήσουμε όσο και όπως μπορούμε να γίνει σωστό,και τότε ναι,δεν θα έχει θέση η racing,και πολλά αλλα......

sv1000s
16/03/2017, 16:04
και ολυμπια οδος χορηγός φέτος.σε 3 αγώνες!

basiliss13
20/03/2017, 14:25
website

http://www.ppt.gr/

GIOTIS750
22/03/2017, 11:26
https://www.youtube.com/watch?v=C859PWUWrYk
https://www.youtube.com/watch?v=C859PWUWrYk

7Tolis:beer:

basiliss13:beer:

basiliss13
23/03/2017, 09:21
380101

sniper
23/03/2017, 09:45
Ρε σείς σοβαρά τώρα....

Σε μια χώρα που δεν θα έπρεπε να έχει ούτε στη σκέψη αγώνες μηχανής, κάποιοι χώνουν χρόνο και χρήμα και ερχόμαστε εμείς οι απέξω να τους την πούμε;

Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να ασχοληθεί ενεργά, και τελικά να μπεί στις οργανώσεις που διοικούν το άθλημα και να κάνει όποιες αλλαγές θέλει.

H.A.Balafoutre
23/03/2017, 10:12
Πιστεύω πως η τηλεόραση είναι μια θετική κίνηση. Οι σπόνσορες είναι επίσης θετική κίνηση... Το ζήτημα είναι να υπάρχουνε και συμμετοχές. Σε αυτό το κομμάτι δε βλέπω θετικές κινήσεις.

ratamahatta
23/03/2017, 10:25
Ίσως όλα αυτά μαζί βοηθήσουν ώστε μέσω της προβολής να αποκτήσει και μεγαλύτερο κοινό αλλά και συμμετοχές, όλα αλυσίδα είναι.
Καλή αρχή, ελπίζω να καταφέρω να πάω .

chillipf
23/03/2017, 10:43
Καλά το ότι θα πάμε εννοείται.

Ας είμαστε λίγο αισιόδοξοι, στους καιρούς που ζούμε καλό θα κάνει :cool:

basiliss13
24/03/2017, 04:44
αυτό είναι ένα μικρό δείγμα για το τι αλλάζει με την προβολή του ΠΠΤ





https://www.youtube.com/watch?v=7Xf8SJjN8uk

leftos
24/03/2017, 07:30
Μην τρωγομαστε μεταξυ μας.
Ολοι καλυτερο πρωταθλημα θελουμε.
Τη racing ισως την κρατανε για να γεμιζουν χρονο.
Nαι μπορει και λογικο ειναι οτι οι περισσοτεροι περιμενουν να δουν την extreme και γενικα τις μεγαλες κατηγοριες αυτο γινεται σε ολα τα μηχανοκινητα.
Το θεμα ειναι οτι φετος φαινεται οτι κατι παει να γινει και αξιζει να το στηριξουμε οσο θελει ο καθενας.

basiliss13
24/03/2017, 09:54
Μην τρωγομαστε μεταξυ μας.
Ολοι καλυτερο πρωταθλημα θελουμε.
Τη racing ισως την κρατανε για να γεμιζουν χρονο.
Nαι μπορει και λογικο ειναι οτι οι περισσοτεροι περιμενουν να δουν την extreme και γενικα τις μεγαλες κατηγοριες αυτο γινεται σε ολα τα μηχανοκινητα.
Το θεμα ειναι οτι φετος φαινεται οτι κατι παει να γινει και αξιζει να το στηριξουμε οσο θελει ο καθενας.


Η μεγάλη διαφορα είναι ότι μιλάμε για Πανελλήνιο πρωτάθλημα,και όχι παγκόσμιο,και που?στην Ελλάδα της κρίσης...κρίση όμως που δεν έχει να κάνει πολύ με την κατάντια που είχε φτάσει,να τα λέμε και αυτά

στο Ελληνικό πρωτάθλημα λοιπόν ο σκοπός είναι η ανάδειξη τον καλυτερων,και από εκεί η συμμετοχη τους σε ευρωπαϊκούς-και γιατί όχι με motogp!!!ούτε εξέλιξη μοτοσικλέτας γίνετε ούτε τίποτα από αυτά.....εκτος αν πιστεύει κανεις ότι η ducati το επόμενο μοντέλο της το φτιάχνει με βάση τα δεδομένα που πήρε από τον σινιόρι...,θα θυμίσω ότι τα τελευταία 5 χρονια βλέπουμε αγώνες με πιτσιρίκια,6-7 ετών,καθώς και κατηγορια νέων με ηλικίες 15-16 ετών.....για να γίνουν όλα αυτά θέλει προβολή,ώστε και οι εταιρίες παίρνοντας την απολαβή-διαφήμιση να βοηθάνε,.....έως εχτές οι αγώνες ήταν με χορηγό την οικογένεια,και τον κουμπάρο.....και λογικό είναι,γιατί δεν ήταν συναλλαγή,αλλα θέλαν και χάριζαν κάποια χρήματα...πλέον είναι αλλιώς τα πράγματα,....ο χορηγός θα λαμβάνει το τίμημα του,και θα είναι πολλοί αυτοί που θα θέλαν να προβληθούν στον otetv ,μιας και όλοι ξέρουμε ποσο θα στοίχιζε 1-2 λεπτά διαφήμιση σε τέτοιο κανάλι...

με την λογική τώρα ότι κάποια κατηγορια που δεν έχει πολλές συμμετοχές πρέπει να καταργηθεί.....η Νέων ήταν αυτή με της λιγότερες,....4 μηχανάκια στον τελευταίο αγώνα...να την καταργήσουμε????όχι φίλε...ισα ισα,και ξέρεις γιατί είχε 4 συμμετοχές?γιατί δεν υπάρχει η κατάλληλη προβολή,....πόσοι πιστεύεις ότι ξέρουν ότι το πακέτο της yamaha παράδειγμα,για την κατηγορια νέων,για τους 6 αγώνες,με λάστιχα,υποστήριξη,το πακέτο αναβάθμισης,και ότι χρειάζεται μέσα και έξω από τον αγώνα,έχει 2000 ευρώ,ναι!!2000 ευρώ....τόσα χρειάζεται ένας πατέρας για τον γιο του,και όχι με σκοπό να γίνει παγκόσμιος,αλλα για να κάνει αυτό που του αρέσει.....

τώρα για την κατηγορια racing,είναι η μοναδική κατηγορια με πραγματικές εργοστασιακές αγωνιστικές μοτοσικλέτες gp

για τους όχι καλους χρόνους με σχέση παλιότερα,....γυρνάνε τους ιδιους χρόνους με τα 600 του 2016,ενώ γύρναγαν και τότε τα ίδια με τα 600 του 1992(για το πανελλήνιο μιλάω πάντα)

έχουν μέσο ορο ηλικίας τα ίδια και με της άλλες 3 κατηγοριες(εκτος τον νέων φυσικά)

φυσικά και θα μπορούσαν να έχουν καλύτερο επίπεδο και σε χρόνους,και σε εμφανίσεις,και συμμετοχές,...δεν τα έχουν για τους ιδιους λόγους που δεν τα έχουν και οι άλλες κατηγοριες...

εγώ λοιπόν δεν βλέπω λόγο να τίθεται θέμα κατάργησης επειδή σε κάποιον δεν αρέσουν,και τα μοτάρ μπήκαν στο Πανελλήνιο φέτος,επειδή δεν αρέσουν να τα κόψουμε?


όλα αυτά σαν τροφή σκέψης,και όχι αντιπαράθεσης.....,μια και πολλά λέγονται,και γράφονται,τα οποια δεν είναι αλήθεια...

λένε να κοπούν τα δίχρονα γιατί δεν πουλάνε....δεν έχουν ανταλλακτικά,δεν έχουν βενζίνα,δεν έχουν αέρα κοπανιστό.....μπαρούφες...

και θα σου πω,.....παντού διαβάζεις ότι δεν έχουμε πιστες!!!να της κάνουμε τι?????2 έχουμε και είναι αδιες,και σε αγώνες και σε td......αν ήταν γεμάτες να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε κιαλες...όπως τα ντράγκστερ που έχουν τελευταία και αρκετές....έτσι πάει...

sapila racing
24/03/2017, 10:21
Η μεγάλη διαφορα είναι ότι μιλάμε για Πανελλήνιο πρωτάθλημα,και όχι παγκόσμιο,και που?στην Ελλάδα της κρίσης...κρίση όμως που δεν έχει να κάνει πολύ με την κατάντια που είχε φτάσει,να τα λέμε και αυτά

στο Ελληνικό πρωτάθλημα λοιπόν ο σκοπός είναι η ανάδειξη τον καλυτερων,και από εκεί η συμμετοχη τους σε ευρωπαϊκούς-και γιατί όχι με motogp!!!ούτε εξέλιξη μοτοσικλέτας γίνετε ούτε τίποτα από αυτά.....εκτος αν πιστεύει κανεις ότι η ducati το επόμενο μοντέλο της το φτιάχνει με βάση τα δεδομένα που πήρε από τον σινιόρι...,θα θυμίσω ότι τα τελευταία 5 χρονια βλέπουμε αγώνες με πιτσιρίκια,6-7 ετών,καθώς και κατηγορια νέων με ηλικίες 15-16 ετών.....για να γίνουν όλα αυτά θέλει προβολή,ώστε και οι εταιρίες παίρνοντας την απολαβή-διαφήμιση να βοηθάνε,.....έως εχτές οι αγώνες ήταν με χορηγό την οικογένεια,και τον κουμπάρο.....και λογικό είναι,γιατί δεν ήταν συναλλαγή,αλλα θέλαν και χάριζαν κάποια χρήματα...πλέον είναι αλλιώς τα πράγματα,....ο χορηγός θα λαμβάνει το τίμημα του,και θα είναι πολλοί αυτοί που θα θέλαν να προβληθούν στον otetv ,μιας και όλοι ξέρουμε ποσο θα στοίχιζε 1-2 λεπτά διαφήμιση σε τέτοιο κανάλι...

με την λογική τώρα ότι κάποια κατηγορια που δεν έχει πολλές συμμετοχές πρέπει να καταργηθεί.....η Νέων ήταν αυτή με της λιγότερες,....4 μηχανάκια στον τελευταίο αγώνα...να την καταργήσουμε????όχι φίλε...ισα ισα,και ξέρεις γιατί είχε 4 συμμετοχές?γιατί δεν υπάρχει η κατάλληλη προβολή,....πόσοι πιστεύεις ότι ξέρουν ότι το πακέτο της yamaha παράδειγμα,για την κατηγορια νέων,για τους 6 αγώνες,με λάστιχα,υποστήριξη,το πακέτο αναβάθμισης,και ότι χρειάζεται μέσα και έξω από τον αγώνα,έχει 2000 ευρώ,ναι!!2000 ευρώ....τόσα χρειάζεται ένας πατέρας για τον γιο του,και όχι με σκοπό να γίνει παγκόσμιος,αλλα για να κάνει αυτό που του αρέσει.....

τώρα για την κατηγορια racing,είναι η μοναδική κατηγορια με πραγματικές εργοστασιακές αγωνιστικές μοτοσικλέτες gp

για τους όχι καλους χρόνους με σχέση παλιότερα,....γυρνάνε τους ιδιους χρόνους με τα 600 του 2016,ενώ γύρναγαν και τότε τα ίδια με τα 600 του 1992(για το πανελλήνιο μιλάω πάντα)

έχουν μέσο ορο ηλικίας τα ίδια και με της άλλες 3 κατηγοριες(εκτος τον νέων φυσικά)

φυσικά και θα μπορούσαν να έχουν καλύτερο επίπεδο και σε χρόνους,και σε εμφανίσεις,και συμμετοχές,...δεν τα έχουν για τους ιδιους λόγους που δεν τα έχουν και οι άλλες κατηγοριες...

εγώ λοιπόν δεν βλέπω λόγο να τίθεται θέμα κατάργησης επειδή σε κάποιον δεν αρέσουν,και τα μοτάρ μπήκαν στο Πανελλήνιο φέτος,επειδή δεν αρέσουν να τα κόψουμε?


όλα αυτά σαν τροφή σκέψης,και όχι αντιπαράθεσης.....,μια και πολλά λέγονται,και γράφονται,τα οποια δεν είναι αλήθεια...

λένε να κοπούν τα δίχρονα γιατί δεν πουλάνε....δεν έχουν ανταλλακτικά,δεν έχουν βενζίνα,δεν έχουν αέρα κοπανιστό.....μπαρούφες...

και θα σου πω,.....παντού διαβάζεις ότι δεν έχουμε πιστες!!!να της κάνουμε τι?????2 έχουμε και είναι αδιες,και σε αγώνες και σε td......αν ήταν γεμάτες να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε κιαλες...όπως τα ντράγκστερ που έχουν τελευταία και αρκετές....έτσι πάει...

Στα περισσότερα συμφωνώ.
Ομως καπου το χάνεις.
Εχουμε 2 πίστες?
Μπα εγώ θα έλεγα οτι έχουμε μια πίστα στην Βορεια Ελλάδα και αλλη μισή κοντα στην Αθήνα η οποία όμως κοστίζει όσο και η κανονική τηε Βόρειας Ελλάδας.
Αν είχαμε αλλη μια κατηγορίας Σερρών σε λογική απόσταση απο την ΑΘήνα, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.

Η κίνηση της Yamaha με την ομάδα νέων και τα R3 με την προσφορά ηταν πολύ καλή, και ο κόσμος που ενδιαφερόταν το έμαθε.
Ομως καπου το χάλασε το γλυκό μονη της η Yamaha, αφού τα R3 υποτίθεται οτι θα ήταν ίδια και οτι ολοι οι νέοι με R3 ηταν μια ομάδα με παρόμοιες μοτο, αλλά ξαφνικά ενα απ αυτά τα R3 έγινε πύραυλος ενώ τα υπόλοιπα όχι....

DAYMAN
24/03/2017, 10:41
καλο πρωταθλημα να εχουμε με αισιοδοξια και ευχη το επιπεδο οι συμμετοχες,ομαδες,σπονσορες,θεατες να πολλαπλασιαζονται καθε χονο.

basiliss13
24/03/2017, 10:43
Στα περισσότερα συμφωνώ.
Ομως καπου το χάνεις.
Εχουμε 2 πίστες?
Μπα εγώ θα έλεγα οτι έχουμε μια πίστα στην Βορεια Ελλάδα και αλλη μισή κοντα στην Αθήνα η οποία όμως κοστίζει όσο και η κανονική τηε Βόρειας Ελλάδας.
Αν είχαμε αλλη μια κατηγορίας Σερρών σε λογική απόσταση απο την ΑΘήνα, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.

Η κίνηση της Yamaha με την ομάδα νέων και τα R3 με την προσφορά ηταν πολύ καλή, και ο κόσμος που ενδιαφερόταν το έμαθε.
Ομως καπου το χάλασε το γλυκό μονη της η Yamaha, αφού τα R3 υποτίθεται οτι θα ήταν ίδια και οτι ολοι οι νέοι με R3 ηταν μια ομάδα με παρόμοιες μοτο, αλλά ξαφνικά ενα απ αυτά τα R3 έγινε πύραυλος ενώ τα υπόλοιπα όχι....

έχεις δίκιο,και εγώ υπερέβαλα,...ήθελα να πω ότι αν και είμαστε λαός με καλο κλίμα,και αγάπη στην μοτοσικλέτα,γενικά στο θέμα γρηγορη οδήγηση και πιστα το έχουμε χάσει.....θεωρητικά έπρεπε να είμαστε top!!

για τα περσινά σκηνικά της yamaha,και αυτά αλήθεια είναι,και αλλα τόσα....φυσικά κατακριτέα,.....άλλο είναι το ζητούμενο όμως....ότι κάτι γίνετε.....και γενικότερα πρέπει να τα βλέπουμε ποιο σφαιρικά τα πράγματα,με γνώμονα ότι δεν είναι motogp!!!ένα πολύ καλο επίπεδο Πανελληνιου θέλουμε,...και όλα μετά είναι αλυσίδα....

sapila racing
24/03/2017, 11:34
έχεις δίκιο,και εγώ υπερέβαλα,...ήθελα να πω ότι αν και είμαστε λαός με καλο κλίμα,και αγάπη στην μοτοσικλέτα,γενικά στο θέμα γρηγορη οδήγηση και πιστα το έχουμε χάσει.....θεωρητικά έπρεπε να είμαστε top!!

για τα περσινά σκηνικά της yamaha,και αυτά αλήθεια είναι,και αλλα τόσα....φυσικά κατακριτέα,.....άλλο είναι το ζητούμενο όμως....ότι κάτι γίνετε.....και γενικότερα πρέπει να τα βλέπουμε ποιο σφαιρικά τα πράγματα,με γνώμονα ότι δεν είναι motogp!!!ένα πολύ καλο επίπεδο Πανελληνιου θέλουμε,...και όλα μετά είναι αλυσίδα....

Στο θέμα πίστα και γρήγορη/αγωνιστική οδήγηση είμαστε πολύ πίσω για διάφορους λόγους. Για τους ίδιους περίπου λόγους είμαστε και πρώτοι στην Ευρώπη στα ατυχήματα.
Οταν εγώ ξεκινούσα να οδηγώ δεν φοράγαμε καν κράνος. Πίστα τότε δεν υπήρχε ούτε σαν ιδέα.
Σήμερα τα πράγματα προχωράνε, αλλά η διαφορά δεν μπορεί να καλυφθεί.

Για μένα το καλύτερο νέο σχετικά με το ΠΠΤ είναι οτι το πρωτάθλημα νέων που το 2015 είχε 3 η 4 συμμετοχές αναλογα τον αγώνα, το 2016 έφτασε να έχει 11 και να υπάρχει και ανταγωνισμός.
Απο εκεί θα ξεκινήσει το πράγμα.

GIOTIS750
31/03/2017, 17:54
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας 2017
Ξεκίνησε!

380573


15 foto
http://www.motomag.gr/news/elliniki-tahytita/panellinio-protathlima-tahytitas-2017

kostas777:beer:

basillis13:beer:

Giorgio_Rp:beer:

GIOTIS750
31/03/2017, 17:59
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 1ου Αγώνα Παν. Πρωτ. Ταχ. Μέγαρα 2017, πως και τι …
Δημοσιεύτηκε 31 March 2017 Από τον BikerSpirit]

380575

http://www.bikerspirit.net/main/symmetoxes-1oy-agona-pan-prot-tax-megara-2017-pos-kai-ti/

Giorgio_Rp:beer:

GIOTIS750
31/03/2017, 18:02
380576

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΩΝ ΧΟΡΗΓΙΩΝ ΤΗΣ MOTUL

http://motorsite.gr/eidhseis/1182-2017-motul-teams-ppt-300317

Kostas777:beer:

Giorgio_Rp:beer:

kostas777
31/03/2017, 19:27
Που πατάμε όταν στρίβουμε!

380580

GIOTIS750
31/03/2017, 19:28
http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=25323


SHOOTER045:beer:

Vagelis26b
01/04/2017, 12:59
Παιζει κανα αποτελεσμα απο χρονομετρημενα?

Bladerunner
01/04/2017, 13:49
Παιζει κανα αποτελεσμα απο χρονομετρημενα?


sportstiming.gr (http://www.sportstiming.gr/live/results/moto/sp/SP17PAN1MEG/)

Vagelis26b
01/04/2017, 15:02
Ωραιος!!απ οτι φαινεται το μηχανακι του συνιωρη δε μπορει να κρυψει τα χρονια του απεναντι στα ανανεωμεν α r1,θα χει μαχη αυριο!!!

GIOTIS750
02/04/2017, 19:22
Tελικα η παλια καραβανα επικρατησε.. πολυ καλοί ολοι οι οδηγοί
κριμα για Πιππο που ειχε πτωση και για ολους που ειχαν εξοδους καποιος εσπασε κλειδα νομιζω .
Στα 600 και δω χαμος πολύ προσπεραση και εξοδους με κόκκινη σημαια

basiliss13:beer:

sv1000s
02/04/2017, 21:32
καλός αγώνας έγινε δεν είχε μάχες πολλές.
είχε πάρα πολύ κόσμο.οι διοργανωτική τραγωδία συνεχίζετε και φέτος.δυστυχώς.......
ούτε μια μικροφωνική δεν αξιώθηκαν να φτιάξουν.δυο χρόνια το ίδιο πράγμα κάθε αγώνα.

και μετά λένε να στηρίξουμε το άθλημα και να πάει ο κόσμος ..........και και και..... εμ τι να πάει να κάνει ο κόσμος?
να του σφυρίζει μέσα στα αυτιά οι κόρνα(ηχείο) στης κερκίδες, και να κλείνουν στα παιδάκια τα αυτιά μην κουφαθούν?

έτρεξαν οι μεγάλες κατηγορίες πρώτα και στουν νέους(το φυτώριο που λένε) δεν έκατσε κανένας να δει.
όταν τερμάτισαν είχαν μαζέψει σχεδόν όλοι στα pits.
τους έβαλαν στο τέλος είπαν για να τους δείξει το οτε tν live.στα @@@@@@ τι θέλει να δείξει το ΟΤΕ.
τα παιδιά θέλουν το χειροκρότημα ποιο πολύ απ όλους εκεί μέσα.

κρίμα για τα παιδιά που ξεκινάνε και τρέχουν σε άδεια πίστα.

Vagelis26b
02/04/2017, 23:05
380576

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΩΝ ΧΟΡΗΓΙΩΝ ΤΗΣ MOTUL

http://motorsite.gr/eidhseis/1182-2017-motul-teams-ppt-300317

Kostas777:beer:

Δυστυχως επεσε στον πρωτο της αγωνα κ ο αναβατης (Ευθυμιου) μαλλον εσπασε την κλειδα..τα σκασιματα που εκανε ομως στο τελος σε καθε ευθεια ηταν μοναδικα!Οπως κ ο κολασμενος ηχος του R1 του Παρασκευοπουλου!

GIOTIS750
03/04/2017, 08:16
Δυστυχως επεσε στον πρωτο της αγωνα κ ο αναβατης (Ευθυμιου) μαλλον εσπασε την κλειδα..τα σκασιματα που εκανε ομως στο τελος σε καθε ευθεια ηταν μοναδικα!Οπως κ ο κολασμενος ηχος του R1 του Παρασκευοπουλου!


Περαστικα στον ανθρωπο και σιδερενιος:beer:

Blur2
03/04/2017, 08:41
έτρεξαν οι μεγάλες κατηγορίες πρώτα και στουν νέους(το φυτώριο που λένε) δεν έκατσε κανένας να δει.
όταν τερμάτισαν είχαν μαζέψει σχεδόν όλοι στα pits.
τους έβαλαν στο τέλος είπαν για να τους δείξει το οτε tν live.στα @@@@@@ τι θέλει να δείξει το ΟΤΕ.
τα παιδιά θέλουν το χειροκρότημα ποιο πολύ απ όλους εκεί μέσα.

κρίμα για τα παιδιά που ξεκινάνε και τρέχουν σε άδεια πίστα.

Τα παιδια σταναχωρηθηκαν και τα ιδια και δηλωσαν την απογοητευςη τους για αυτο. Εγω εκατσα γιατι γνωριζω ενα απο αυτα, δινει Πανελλήνιες φετος οποτε προπονησεις ελαχιστες και ηταν πραγματικά πολύτιμη η παρουσία μας για το ηθικό τους. Ένιωθαν μεγαλη τιμη που αφιέρωσαν κάποιοι την Κυριακη τους για αυτα! Καλη συνεχεια να εχουν και αυτα και ολοι!

SHOOTER045
03/04/2017, 08:58
Νομιζω οτι και στα gp πριν λιγα χρόνια, τα μικρά έτρεχαν μετα τα μεγαλα με αποτέλεσμα παρόμοιο με αυτό που περιγράφεται.
Μάλλον αυτοι στον ΟΤΕ τν,και η διοργάνωση θα πρέπει να το ξαναδουν το θέμα.

Bladerunner
03/04/2017, 09:22
O Πίπος έκανε 51'' στον αγώνα; :uplate:

sniper
03/04/2017, 09:25
O Πίπος έκανε 51'' στον αγώνα; :uplate:


51"; Που το είδες;

Bladerunner
03/04/2017, 09:29
Χτες στο sportstiming.gr, στην online μετάδοση των χρόνων του αγώνα. Στον 7ο γύρο έγραφε...

Σήμερα, όμως, στα επίσημα αποτελέσματα της SBK δεν αναγράφεται το ρεκόρ ταχύτερου γύρου όπως στις άλλες κατηγορίες.

Λάθος μέτρηση;

Edit: Δεν έχουν αναρτηθεί επίσης τα γυρολόγια του αγώνα της SBK, σε αντίθεση με τις άλλες κατηγορίες.

sniper
03/04/2017, 09:35
Χτες στο sportstiming.gr, στην online μετάδοση των χρόνων του αγώνα. Στον 7ο γύρο έγραφε...

Σήμερα, όμως, στα επίσημα αποτελέσματα της SBK δεν αναγράφεται το ρεκόρ ταχύτερου γύρου όπως στις άλλες κατηγορίες.

Λάθος μέτρηση;

Edit: Δεν έχουν αναρτηθεί επίσης τα γυρολόγια του αγώνα της SBK, σε αντίθεση με τις άλλες κατηγορίες.

Nαι το είδα κι εγώ αλλά χλωμό το 51", είναι μάλλον διαστημικός χρόνος.

Bladerunner
03/04/2017, 09:38
51.057 Πίππος και 51 ψηλό ή 52 χαμηλό Παρασκευόπουλος έγραφε.

Θεώρησα πως σεληνιάστηκε ο Πίππος από την απώλεια του Γούλα και τράβηξε και τον Χάρη!

sniper
03/04/2017, 09:48
51.057 Πίππος και 51 ψηλό ή 52 χαμηλό Παρασκευόπουλος έγραφε.

Θεώρησα πως σεληνιάστηκε ο Πίππος από την απώλεια του Γούλα και τράβηξε και τον Χάρη!


:uplate:

kostas777
03/04/2017, 10:34
Λάθος μέτρηση;

Προφανώς... εκτός αν κόψανε ίσια την πλατεία, ούτε ο Μάρκεθ δεν κάνει τέτοιον χρόνο.

Vagelis26b
03/04/2017, 10:36
+1...

astroman76
03/04/2017, 12:21
δεν παιζει αυτο το νουμερο.....

GIOTIS750
03/04/2017, 23:10
https://www.youtube.com/watch?v=BFV-5UsGaMs
https://www.youtube.com/watch?v=BFV-5UsGaMs

BLiTzER
11/04/2017, 10:40
http://motoria.gr/(X(1)A(Y0x91cS97vzWtghhr861OUqO6MrpN2jl3_qavA88nbOO_bwhuS2gTrpR0FUHOe930eXXJ6Ty1B8p5a-3rsxSSlE5SHSQkNgAYR5LCHSlWuTnv6IFFA02I1ibk9Tj1NNhswIf0g2)S(eqldh3mtbqfsbygjg3zys1g2))/MotoArticle.aspx?ID=173&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Δεν ξέρω πόσο κοντά στην πραγματικότητα είναι (υποθέτω πολύ), αλλά εγώ γέλασα.

sniper
11/04/2017, 10:51
http://motoria.gr/(X(1)A(Y0x91cS97vzWtghhr861OUqO6MrpN2jl3_qavA88nbOO_bwhuS2gTrpR0FUHOe930eXXJ6Ty1B8p5a-3rsxSSlE5SHSQkNgAYR5LCHSlWuTnv6IFFA02I1ibk9Tj1NNhswIf0g2)S(eqldh3mtbqfsbygjg3zys1g2))/MotoArticle.aspx?ID=173&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Δεν ξέρω πόσο κοντά στην πραγματικότητα είναι (υποθέτω πολύ), αλλά εγώ γέλασα.


:tooth: :bawl:

sapila racing
11/04/2017, 12:26
http://motoria.gr/(X(1)A(Y0x91cS97vzWtghhr861OUqO6MrpN2jl3_qavA88nbOO_bwhuS2gTrpR0FUHOe930eXXJ6Ty1B8p5a-3rsxSSlE5SHSQkNgAYR5LCHSlWuTnv6IFFA02I1ibk9Tj1NNhswIf0g2)S(eqldh3mtbqfsbygjg3zys1g2))/MotoArticle.aspx?ID=173&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Δεν ξέρω πόσο κοντά στην πραγματικότητα είναι (υποθέτω πολύ), αλλά εγώ γέλασα.

:lol: Ωραία τα λέει και σε κάνει να γελάς παρ όλο που στην πραγματικότητα ειναι λιγο κωμικοτραγική η κατασταση.

tuning
11/04/2017, 15:48
πολυ σωστα τα λεει και ειναι η απολυτη αληθεια,επισης πριν λιγα ποστ ελεγα για τα racing οτι δεν πρεπει καν να υπαρχουν ειτε μονα τους ειτε με τα 300 οπου τα εχουν,η κυρια τα λεει ακριβως οπως ειναι

GIOTIS750
11/04/2017, 16:17
http://motoria.gr/(X(1)A(Y0x91cS97vzWtghhr861OUqO6MrpN2jl3_qavA88nbOO_bwhuS2gTrpR0FUHOe930eXXJ6Ty1B8p5a-3rsxSSlE5SHSQkNgAYR5LCHSlWuTnv6IFFA02I1ibk9Tj1NNhswIf0g2)S(eqldh3mtbqfsbygjg3zys1g2))/MotoArticle.aspx?ID=173&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Δεν ξέρω πόσο κοντά στην πραγματικότητα είναι (υποθέτω πολύ), αλλά εγώ γέλασα.
:lol::lol:
:beer::beer::beer:

basiliss13
24/04/2017, 18:44
381561

chillipf
25/04/2017, 10:27
Θα πάμε εκδρομούλα Τρίπολη λέμε :cool:

Giluda
06/05/2017, 17:49
http://www.motoria.gr/MotoArticle.aspx?ID=182

Giluda
22/06/2017, 12:45
http://motoria.gr/MotoArticle.aspx?ID=224

Ζεύκας
22/06/2017, 13:45
:bawl:

chr1s_86
23/06/2017, 18:25
Πολύ ωραίες οι περιγραφές για το ΠΠΤ, μπράβο στα παιδιά που έχουν το site :beer::beer:

ratamahatta
24/06/2017, 10:56
:lol::lol::lol:
Πάντα μου αρέσει να διαβάζω τα άρθρα τους, μπράβο.